کامیککامیک بوک

بررسی سیمبیوت های مختلف دنیای Venom

فیلم Venom به زودی و در ماه اکتبر اکران خواهد شد. حرکت Sony Pictures به سمت «دنیای سینمایی مرتبط با Spider-Man» که شامل خود Spider-Man نمی شود، با یکی از محبوب ترین دشمنان او آغاز می شود. طرفداران از انتخاب Tom Hardy در نقش این شخصیت به شدت شگفت زده شدند،‌ و Sony هم با تمام قوا این راه را با انتخاب Jared Leto در نقش Morbius و انتخاب یک نویسنده برای فیلم Kraven the Hunter ادامه می دهد.

اگرچه Venom تنها سیمبیوتی نیست که در این فیلم خواهیم دید، و در این فیلم علاوه بر Venom،‌ سمبیوت های Riot و Scream هم حضور دارند، که در کامیک ها توسط شرکت Life Foundation و با استفاده از ژن های Venom ساخته شده اند. این دو در کنار ۳ سیمبیوت دیگر یعنی Lasher، Phage و Agony پنجگانه ی سیمبیوتی کامیک بوک ها را تشکیل می دادند و به نوعی فرزندان Venom به حساب می آیند.

Venom

بگذارید اول از شخصیت اصلی فیلم بگوییم. Venom خلق شده توسط David Michelline و Todd McFarlane در دنیای کامیک بوکی اریجین های مختلفی داشته است. یک موجود بیگانه که در نبردهای Battleworld به Spider-Man متصل شد، لباسی که قرار بود درمانی برای سرطان باشد و از مسیر اصلی منحرف شد،‌ و حتی فرزند موجودات فضایی که خالقان دنیای Marvel بوده اند، چند تا از اریجین های معروف این شخصیت هستند که دلیل رسیدن این لباس خاص به زمین را توضیح می دهند. اولین و شناخته شده ترین اریجین این شخصیت، این است که Spider-Man در طول نبردهایی در سیاره های فضایی به یک لباس جدید نیاز داشت و یک دستگاه فضایی به او این لباس سیاه را تقدیم کرد. پس از اینکه او فهمید این لباس سیاه موجودی زنده است،‌ تصمیم گرفت هرطور شده آن را قبل از چسبیدن دائمی به بدنش، از خودش جدا کند. پس از این طرد شدن توسط Spider-Man، این موجود سراغ Eddie Brock، یک گزارشگر می رود که به تازگی به خاطر نوشتن داستانی درباره Spider-Man یک جایزه برده است. او به لطف این لباس از هویت Peter Parker باخبر می شود، سپس آن ها خود را Venom نامیده و هم قسم می شوند تا Spider-Man را مانند یک عاشق روانی بکشند.

اما بالاخره محبوبیت Venom باعث شد این شخصیت تغییراتی کند؛ وقتی Eddie می فهمد Peter جان انسان های بی گناه را نجات می دهد، با هم معامله ای می کنند تا کاری به کار هم نداشته باشند. این وقایع منجر به مینی کامیک های Venom: Lethal Protector شد، که فیلم Venom هم تا حدودی براساس همین کامیک ها ساخته می شود. با ادامه این کامیک ها، به Venom مینی کامیک های مخصوص خودش داده شد، که شامل جابجایی او در نقش قهرمان، ضدقهرمان یا شخصیت منفی می شد. گاهی سیمبیوت، کاملا میزبانش را عوض کرده و Eddie Brock را رها می کرد و به بدن Angelo Fortuno (پسر یک گنگستر)، Gargan (یا همان Scorpion) و درنهایت Flash Thompson قلدر مدرسه Peter می چسبید که از این موجود برای عملیات دولتی استفاده می کرد. شبیه خیلی دیگر از داستان های کامیک بوکی، سیمبیوت دوباره به Eddie Brock برگشت و به عنوان یک ضدقهرمان در کامیک های مخصوص خودش به کارش ادامه داد.

قدرت های Venom ذاتا به Spider-Man مرتبط هستند، که به میزبان این سیمبیوت قدرت های Spider-Man اما از نوع تقویت شده را اعطا می کند. او قویتر، سریعتر و چابکتر از Spider-Man است و همچنین می تواند «حس عنکبوتی» Spider-Man که خطرات احتمالی را به او هشدار می دهد را مسدود کند. البته با توجه به اینکه Spidey با داستان اریجین Venom در فیلم مرتبط نیست، باید منتظر توضیحات و نمایش جدیدی از قدرت های Venom باشیم. نقطه ضعف این سیمبیوت انفجارهای صوتی و آتش است، که گاهی باعث می شوند از بدن Eddie خارج شده و جایی پناه بگیرد. Venom همچنین می تواند خودش را نامرئی کرده و بین جمعیت استتار کند. Venom ابتدا برای قلدری مقابل Spider-Man ساخته شد و بازگویی داستان پیچیده و تاریک روزهای بزرگ شدن Peter با قلدری هم سن هایش بود. اما در نهایت، باید دید کدام یک از این قدرت ها در فیلم این شخصیت استفاده می شوند.

پنجگانه سیمبیوت ها Riot, Scream, Phage, Lasher, Agony

شخصیت های منفی فیلم عضوی از این گروه هستند و هرکدام ظاهر و قابلیت های متفاوتی دارند. با اینکه حضور هر پنج سیمبیوت این گروه در فیلم تایید نشده، Riot، Scream و ۳ دوست دیگرشان کاملا در حضورهای کامیک بوکی به هم مرتبط هستند. همانطور که گفته شد این ۵ سیمبیوت توسط شرکت Life Foundation ساخته شدند، که به دنبال ساخت سلاح های جدید برای ارتش یا خودشان با استفاده از ژن های سیمبیوت Venom بودند. Riot, Scream, Phage, Lasher, Agony قبل از تبدیل شدن به این سیمبیوت ها، نگهبانان امنیتی شرکت Life Foundation بودند. البته در کامیک بوک ها گاهی این ایده وجود دارد، مثل همین ۵ سیمبیوت که بیشتر از آن که داستان عمیقی داشته باشند، روی ظاهر و قدرت فروش آن ها برنامه ریزی شده بود. این ۵ شخصیت در کامیک ها کاملا سطحی و بدون عمق هستند، بنابراین مطمئنیم در فیلم شاهد تغییراتی در آن ها خواهیم بود. در این فیلم، Riz Ahmed نقش Riot و البته رییس شرکت Life Foundation را برعهده دارد. Michelle Lee هم نقش Donna Diego ملقب به Scream را بازی می کند.

حالا این شخصیت ها کجا هستند؟‌ پس از اینکه این ۵ سیمبیوت در چند صفحه کامیک بوک به مبارزه با Venom و Spider-Man پرداختند، فرار کرده و می خواستند در کنار هم زندگی کرده و سیمبیوت های خود را کنترل کنند. اما برنامه ها طبق نقشه پیش نرفت و همه‌ی آن ها کم کم عقل خود را از دست دادند. در مینی کامیک های Venom: Separation Anxiety، معلوم شد Scream دیوانه شده و بقیه اعضای گروه را کشته، چون معتقد بوده سیمبیوت ها نفرینی روی زمین هستند. Scream پس از مدتی حضور به صورت تکی، توسط Eddie Brock بدون سیمبیوتش کشته شد، چون او هم مانند Donna می خواست سیمبیوت ها را از بین ببرد. ۴ سیمبیوت دیگر که میزبان هایشان مرده بودند، پایان متفاوتی داشتند.

Hybrid

با اینکه این شخصیت برای فیلم تایید نشده، اما ما وظیفه خود می دانیم او را هم به شما معرفی کنیم. در حالی که آن ۴ سیمبیوت باقی مانده، در زندان فوق امنیتی دنیای Marvel یعنی Vault نگهداری می شدند،‌ یکی از نگهبانان زندان به نام Scott Washington به صورت اتفاقی با این سیمبیوت ها برخوردی داشت. وقتی این ۴ سیمبیوت فهمیدند تنها راه نجاتشان به هم پیوستن است، همگی همزمان خود را به Scott چسبانده و ابرقهرمان جدید Hybrid را ساختند. Hybrid تقریبا همان قدرت های Venom را داشت، و همچنین می توانست مواد شیمیایی را جذب کرده و با کمک سیمبیوت هایش پرواز کند. Washington فلج بود و قدرت راه رفتن را به دلیل حمله یک گروه خلافکار از دست داده بود، اما حالا که سیمبیوت ها به او چسبیده بودند،‌ می توانست دوباره راه برود. داستان مشابهی برای Flash Thompson رخ داد که قبل از اینکه سیمبیوت Venom را به دست آورد، به دلیل خدمت در جنگ پاهایش را از دست داده بود.

Hybrid هم مانند Scream به همان شکل قربانی Eddie Brock شد، اما سیمبیوت های متصل به او دوباره جان خود را نجات دادند. وقتی Carnage یکی از دیوانه ترین فرزندان Venom، یک شهر آمریکایی وسترن را به چنگ آورد، حکومت برنامه ای طراحی کرد که آن ۴ سیمبیوت را به ۴ سرباز متصل کند تا با Carnage بجنگند. پس از این قضیه، آن ها حتی مدتی Deadpool را به عنوان میزبان انتخاب کردند، که اصلا تعجب آور نیست چون Deadpool همیشه در داستان های مختلف Marvel فضولی می کند. از آن زمان دیگر خبری از این ۴ سیمبیوت شنیده نشده است. شاید Hybrid در این فیلم حضور نداشته باشد، اما شخصیت جالبی است که به درد فیلم های سینمایی هم می خورد.

Carnage

Cletus Kasady ملقب به Carnage محبوب ترین فرزند Venom است. Carnage برای حضور در فیلم تایید نشده و اگر هم باشد نقش منفی اصلی نخواهد بود. اما نکته اینجاست که نقش Woody Harrelson در فیلم Venom هنوز هم فاش نشده، بنابراین احتمالا شاهد یک صحنه پس از تیتراژ باشیم که او در حال برنامه ریزی برای دنباله فیلم است. به هر حال Cletus Kasady این قاتل بالفطره،‌ در یک خانه غیرعادی بزرگ شد و وقتی پدرش جلوی او مادرش را کشت، فهمید استعداد آدمکشی دارد. Cletus در زندان Rikers با Eddie Brock هم سلولی بود و وقتی Venom از بدن Brock جدا شد، به او پیوست. وقتی Cletus شروع به کشتن مردم در نیویورک کرد، Spider-Man برای متوقف کردن او با Venom هم تیمی شد، و Carnage به عنوان یکی از مخوف ترین ویلن های دنیای Marvel شناخته شد. Cletus حتی تیم خودش شامل ویلن هایی که قصدشان کشتن هر چه بیشتر آدم ها بود را جمع کرد که در کراس اور بزرگ Maximum حضور داشتند. اگر می خواهید با شخصیت Carnage آشنا شوید، خواندن کامیک های Carnage: Mind Bomb و Carnage: It’s A Wonderful Life به شما پیشنهاد می شود.

قابلیت های Carnage شبیه دیگر سیمبیوت هاست، اما او قویتر و سریعتر از Venom است. او حتی می تواند سیمبیوت خود را به شکل اشیای مختلفی مثل تبر، چاقو و دیگر وسایل خطرناک درآورد. Carnage هم مانند Venom خود را به میزبان های مختلفی مخصوصا Ben Reilly (نسخه شبیه سازی شده Spider-Man) و Silver Surfer و Green Goblin و حتی یک شهر کامل در کلورادو چسبانده است. سیمبیوت Carnage به نظر می آید پس از چسبیدن به Norman Osborn و در حالی که Cletus در زندان به سر می برد نابود شده است، اما مثل همیشه در دنیای کامیک بوکی، هر وقت به Carnage نیاز باشد، دوباره سروکله اش پیدا خواهد شد.

Venom

Venom

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن