اکران آیندهبازسازی سه بعدی

اختصاصی: معرفی تمام بازسازی‌های لایو اکشن آینده‌ی دیزنی

شاید به این نکته توجه کرده باشید که دیزنی (Disney)، با وجود موفقیت انیمیشن هایش با همکاری پیکسار (Pixar)، فیلم های ابرقهرمانی با همکاری مارول (Marvel)، یا دنیای بزرگ جنگ ستارگان (Star Wars) به لطف خرید استودیوی لوکاس فیلم، شروع به بازسازی فیلم های انیمیشنی کلاسیک خودش به شکل لایو اکشن کرده است. این روند با مالیفیسنت (Maleficent) آغاز شد، که در آن داستان زیبای خفته (Sleeping Beauty) از دیدگاه شرور داستان با بازی آنجلینا جولی (Angelina Jolie) روایت می شد. آن فیلم به موفقیت خوبی دست یافت، اما دیزنی به جای اینکه پیچش های داستانی جدیدی در فیلم های قدیمی قرار دهد، آن ها را به صورت مستقیم و بدون تغییر بازسازی می کرد. سیندرلا (Cinderella) به صورت باشکوهی توسط کنت برانا (Kenneth Branagh) ساخته شد، کتاب جنگل (The Jungle Book) به لطف کارگردانی جان فاورو (Jon Favreau) و با جلوه های ویژه ی بی نظیر جان گرفت، اژدهای پیت (Pete’s Dragon) به کارگردانی دیوید لاوری (David Lowery) به صورتی انسانی تر آپدیت شد، و دیو و دلبر (Beauty and the Beast) در باکس آفیس جهانی فروشی بیش از ۱ میلیارد دلار را تجربه کرد.

حالا به دلیل موفقیت این فیلم ها، دیزنی به ساخت اقتباس های لایو اکشن دیگری تمایل پیدا کرده است. با اینکه انیمیشن های زیادی در دست بازسازی قرار دارند و جزییات زیادی را شامل می شوند، ما در این مقاله تک تک لایو اکشن های دیزنی که در حال ساخت هستند را به شما معرفی می کنیم.

دامبو (Dumbo)

Dumbo

تاریخ اکران: ۲۹ مارس ۲۰۱۹

کارگردان: تیم برتون (Tim Burton)

نویسنده: ایرن کروگر (Ehren Kruger)

بازیگران: کالین فارل (Colin Farrell)، مایکل کیتون (Michael Keaton)، اوا گرین (Eva Green)، دنی دویتو (Danny DeVito)، نیکو پارکر (Nico Parker)، فینلی هابینز (Finley Hobbins)

این فیلم یکی از اولین بازسازی های لایو اکشن دیزنی است که خیلی زود معرفی شده بود، اما خبرهای زیادی در مورد آن نشنیده بودیم. حالا می دانیم که تیم برتون (Tim Burton) کارگردانی دامبو (Dumbo) را برعهده دارد، که سومین همکاری او با دیزنی پس از فرنکن‌وینی (Frankenweenie) و آلیس در سرزمین عجایب (Alice in Wonderland) را رقم می زند. وقتی این پروژه برای اولین بار معرفی شد، ایرن کروگر (Ehren Kruger) فیلمنامه ی آن را نوشت، و در حالی که ویل اسمیت (Will Smith) در حال مذاکره برای یکی از سه نقش اصلی انسانی فیلم بود، در نهایت از حضور در این پروژه منصرف شد. کالین فارل (Colin Farrell) نقش ستاره سابق سیرک را بازی می کند که وقتی از جنگ به خانه برمی گردد زندگی خودش را دگرگون می بیند. او و خانواده اش برای نگهداری از دامبوی جوان انتخاب می شوند، اما افراد پرقدرت و شروری با بازی مایکل کیتون (Michael Keaton) و اوا گرین (Eva Green) نقشه های دیگری درسر دارند.

علاءالدین (Aladdin)

علاءالدین

تاریخ اکران: ۲۴ می ۲۰۱۹

کارگردان: گای ریچی (Guy Ritchie)

نویسنده: جان آگوست (John August)

بازیگران: ویل اسمیت (Will Smith)، مینا مسعود (Mena Massoud)، نیومی اسکات (Naomi Scott)، مروان کنزاری (Marwan Kenzari)، نوید نگهبان (Navid Negahban)، نسیم پدراد (Nasim Pedrad)، بیلی مگنوسن (Billy Magnussen)

سال ها پیش اعلام شد دیزنی قصد ساخت اسپین‌آفی از داستان غول چراغ جادو (Genie) را دارد، اما به نظر می آید آن ها با ساخت بازسازی علاءالدین (Aladdin) مسیر کاملا متفاوتی را درپیش گرفته اند. گای ریچی (Guy Ritchie) کارگردان فیلم های شرلوک هلمز (Sherlock Holmes) و مردی از یو.ان.سی.ال.ای (The Man from U.N.C.L.E.) کارگردانی این بازسازی را برعهده دارد و فیلمنامه توسط جان آگوست (John August)  نوشته می شود. دیزنی از بازیگران اهل خاورمیانه برای نقش های اصلی این فیلم استفاده می کند، در حالی که دن لین (Dan Lin) تهیه کننده قبلا اعلام کرده بود این فیلم قرار نیست شبیه فیلم شاهزاده ایرانی (Prince of Persia) باشد و برای نقش های اصلی از بازیگران غیرآمریکایی استفاده می کند. این فیلم یک موزیکال است، پس جستجو برای بازیگران کار سختی بوده، اما دیزنی مینا مسعود (Mena Massoud) را برای نقش Aladdin و نیومی اسکات (Naomi Scott) را برای نقش Jasmine انتخاب کرده است. برای نقش غول چراغ جادو (Genie) نیز پس از مذاکره با کوین هارت (Kevin Hart)، دیزنی ویل اسمیت (Will Smith) را برای بازی در این نقش انتخاب کرد.

آلن منکن (Alan Menken) دوباره برگشته تا ترانه های جدیدی با همکاری بنج پاسک (Benj Pasek) و جاستین پل (Justin Paul) ترانه سرایان برترین شومن (The Greatest Showman) و لا لا لند (La La Land) بنویسد.

شیر شاه (The Lion King)

The Lion king

تاریخ اکران: ۱۹ جولای ۲۰۱۹

کارگردان: جان فاورو (Jon Favreau)

نویسنده: جف نیثنسن (Jeff Nathanson)

بازیگران: جیمز ارل جونز (James Earl Jones)، دونالد گلاور (Donald Glover)، ست روگن (Seth Rogen)، بیلی ایکنر (Billy Eichner)،‌ جان الیور (John Oliver)، الفری وودارد (Alfre Woodard)، جان کانی (John Kani)، بیانسه (Beyonce)

دیزنی بلافاصله پس از موفقیت بازسازی کتاب جنگل (The Jungle Book)، جان فاورو (Jon Favreau) را برای کارگردانی شیر شاه (The Lion King) انتخاب کرد تا دوباره استعداد خودش را در این زمینه به نمایش بگذارد. این پروژه به سرعت و همزمان با کتاب جنگل ۲ (The Jungle Book 2) که آن هم توسط جان فاورو کارگردانی می شود در حال تولید بود، اما موفقیت دیو و دلبر (Beauty and the Beast) باعث شد دیزنی بازسازی شیر شاه را در اولویت قرار دهد. هانس زیمر (Hans Zimmer) دوباره برای آهنگسازی فیلم برگشته و در این فیلم شاهد ترانه هایی از انیمیشن اصلی هم هستیم، و همچنین جیمز ارل جونز (James Earl Jones) دوباره در نقش خودش Mufasa بازی خواهد کرد، دونالد گلاور (Donald Glover) نقش Simba، جان الیور (John Oliver) نقش Zazu، و بیلی ایکنر (Billy Eichner) و ست روگن (Seth Rogen) هم نقش های Timon و Pumbaa را بازی می کنند. پس از مدت ها مذاکره بالاخره بیانسه (Beyonce) راضی شد نقش Nala را بازی کند.

مولان (Mulan)

تاریخ اکران: ۲۷ مارس ۲۰۲۰

کارگردان: نیکی کارو (Niki Caro)

نویسندگان: ریک جفا (Rick Jaffa) و آماندا سیلور (Amanda Silver)

بازیگران: لیو ییفئی (Liu Yifei)، یوسون آن (Yoson An)، جیسون اسکات لی (Jason Scott Lee)، دانی ین (Donnie Yen)، گونگ لی (Gong Li)، رون یوان (Ron Yuan)، جیمی وانگ (Jimmy Wong)، چن تانگ (Chen Tang) و جت لی (Jet Li)

وقتی داستانی اولیه از بازسازی لایو اکشن مولان (Mulan) منتشر شد که در آن نقش اصلی برعهده یک بازیگر سفیدپوست بود عصبانیت عده ی زیادی را برانگیخت. دیزنی خیلی زود ادعا کرد این داستان فقط یک نقطه شروع بوده و آن ها قصد دارند از بازیگران چینی در نقش های اصلی استفاده کنند. بنابراین لیو ییفئی (Liu Yifei) برای نقش Mulan انتخاب شد. ریک جفا (Rick Jaffa) و آماندا سیلور (Amanda Silver) نویسندگان فیلم ظهور سیاره میمون ها (Rise of the Planet of the Apes) فیلمنامه ی این فیلم را نوشته اند، و در حالی که دیزنی قصد داشت از کارگردان برنده اسکار، انگ لی (Ang Lee) برای کارگردانی این فیلم بهره ببرد، اما او موافقت نکرد. بنابراین نیکی کارو (Niki Caro) برای کارگردانی فیلم انتخاب شد، و مولان را پس از فیلم چین‌خوردگی در زمان (A Wrinkle in Time) به کارگردانی ایوا دوورنی (Ava DuVernay) به دومین فیلم این استودیو با بودجه بالای ۱۰۰ میلیون دلار تبدیل کرد که توسط یک کارگردان زن ساخته می شود.

برخلاف انیمیشن که نقش منفی آن Shan Yu بود، شرور این فیلم یک جادوگر قدرتمند با بازی گونگ لی (Gong Li) است.

مالیفیسنت ۲ (Maleficent 2)

Disney's "MALEFICENT"..Maleficent (Angelina Jolie)..Photo Credit: Film Frame..?Disney 2014

تاریخ اکران: ۲۹ می ۲۰۲۰

کارگردان: یواخیم رانینگ (Joachim Rønning)

نویسندگان: لیندا وولورتون (Linda Woolverton)، میکا فیتزرمن بلو (Micah Fitzerman-Blue) و نواه هارپستر (Noah Harpster)

بازیگران: آنجلینا جولی (Angelina Jolie)، ال فانینگ (Elle Fanning)، میشل فایفر (Michelle Pfeiffer)، هریس دیکیسون (Harris Dickison)،‌ چویتل اجیوفور (Chiwetel Ejiofor)، اد اسکرین (Ed Skrein)، رابرت لیندسی (Robert Lindsay)، سم رایلی (Sam Riley)، ایملدا استنتون (Imelda Staunton)، جونو تمپل (Juno Temple) و لسلی منویل (Lesley Manville)

این فیلم در واقع یک بازسازی نیست، بلکه دنباله ای برای فیلمی است که ماجرای بازسازی های لایو اکشن دیزنی را آغاز کرد. از سال ۲۰۱۴ تاکنون، دنباله ای برای فیلم مالیفیسنت (Maleficent) در دست ساخت بوده، اما همه چیز به آنجلینا جولی (Angelina Jolie) بستگی داشته است. او بالاخره در اکتبر ۲۰۱۷ وقتی یواخیم رانینگ (Joachim Rønning) کارگردان دزدان دریایی کاراییب: مردگان حکایت نمی کنند (Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales) برای کارگردانی این دنباله انتخاب شد بازی در آن را پذیرفت، و تولید فیلم از ۲۹ می ۲۰۱۸ آغاز شد.

این دنباله چند سال پس از وقایع فیلم اول رخ می دهد و به کاوش رابطه ی پیچیده بین Maleficent و Aurora که به زودی قرار است ملکه شود می پردازد.

بانو و ولگرد (Lady and the Tramp)

تاریخ اکران: نامشخص

کارگردان: چارلی بین (Charlie Bean)

نویسنده: اندرو بوجالسکی (Andrew Bujalski)

بازیگران: تسا تامپسون (Tessa Thompson)، جاستین ثرو (Justin Theroux)، اشلی جنسن (Ashley Jensen)، کرسی کلمونس (Kiersey Clemons) و توماس مان (Thomas Mann)

بازسازی بانو و ولگرد (Lady and the Tramp) ترکیب لایو اکشن/ انیمیشن خواهد بود تا به فیلم ایر باد (Air Bud) شبیه نشود. چارلی بین (Charlie Bean) کارگردان فیلم لگو نینجاگو (The LEGO Ninjago Movie) کارگردانی این فیلم را برعهده دارد، و دیزنی از یک فیلمساز مستقل دیگر یعنی اندرو بوجالسکی (Andrew Bujalski) نویسنده و کارگردان فیلم های شطرنج کامپیوتری (Computer Chess) و نتایج (Results) برای نوشتن فیلمنامه بهره می برد. جاستین ثرو (Justin Theroux) صداپیشگی نقش ولگرد (Tramp) را برعهده دارد و تسا تامپسون (Tessa Thompson) نقش بانو (Lady) را بازی خواهد کرد.

این پروژه برای پخش در سرویس استریم دیزنی که سال ۲۰۱۹ آغاز به کار می کند آماده شده است، پس ممکن است در سینماها اکران نشود.

پینوکیو (Pinocchio)

تاریخ اکران: نامشخص

کارگردان: پل کینگ (Paul King)

نویسندگان: جک تورن (Jack Thorne)، کریس وایتز (Chris Weitz)

بازیگران: نامشخص

طی این سال ها استودیوهای مختلفی در حال کار روی نسخه جدیدی از پینوکیو (Pinocchio) بوده اند، که نام رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr.) و پل توماس اندرسون (Paul Thomas Anderson) هم به آن ها متصل می شد، اما دیزنی نسخه لایو اکشن این انیمیشن را در دست ساخت دارد. سال ۲۰۱۵ قرار بود پیتر هجز (Peter Hedges) فیلمنامه ی این فیلم را بنویسد، اما کریس وایتز (Chris Weitz) برای بازنویسی فیلمنامه و تهیه کنندگی فیلم به آن اضافه شد. سم مندز (Sam Mendes) که قبلا برای کارگردانی فیلم جیمز و هلوی غول پیکر (James and the Giant Peach) انتخاب شده بود، به این پروژه اضافه شد، اما پس از مدتی از آن کناره گیری کرد.

دیزنی ساخت این لایو اکشن را در اولویت قرار داده و از پل کینگ (Paul King) کارگردان سری فیلم های پدینگتون (Paddington) برای کارگردانی آن بهره خواهد برد. تولید فیلم قرار بود پاییز ۲۰۱۸ آغاز شود تا در سال ۲۰۲۰ اکران شود.

شاهزاده جذاب (Prince Charming)

تاریخ اکران: نامشخص

کارگردان: استیون شباسکی (Stephen Chbosky)

نویسنده: استیون شباسکی (Stephen Chbosky)

بازیگران: نامشخص

استیون شباسکی (Stephen Chbosky) پس از نوشتن فیلمنامه ی دیو و دلبر (Beauty and the Beast) و موفقیت در فیلم هایی مثل مزایای گوشه گیر بودن (The Perks of Being a Wallflower) و اعجوبه (Wonder) برای ساخت بازسازی لایو اکشن شاهزاده جذاب (Prince Charming) انتخاب شد. دلیل این کار ارائه ی نسخه ای از این شخصیت محبوب در انیمیشن های سفیدبرفی (Snow White)، سیندرلا (Cinderella) و زیبای خفته (Sleeping Beauty) از دیدگاه برادرش است، که در حد شهرت خانوادگی آن ها ظاهر نشد. شباسکی در حال نوشتن فیلمنامه ای است که خودش هم کارگردانی آن را برعهده خواهد داشت، اما این پروژه آن چنان اولویتی برای دیزنی ندارد.

الیور توئیست (Oliver Twist)

تاریخ اکران: نامشخص

کارگردان: تامی کیل (Tommy Kail)

نویسنده: نامشخص

بازیگران: آیس کیوب (Ice Cube)

این یک مورد عجیب است. دیزنی در حال تولید نسخه ای جدید از الیور توئیست (Oliver Twist) با بازی و تهیه کنندگی آیس کیوب (Ice Cube) و کارگردانی تامی کیل (Tommy Kail) است. دلیل این کار، دادن حس و حال هیپ هاپ به این داستان چارلز دیکنز (Charles Dickens) است، که قبلا در انیمیشن الیور و دوستان (Oliver and Company) اقتباس شده بود. آیس کیوب نقش Fagin را بازی می کند.

جیمز و هلوی غول پیکر (James and the Giant Peach)

تاریخ اکران: نامشخص

کارگردان: نامشخص

نویسنده: نیک هورن‌بای (Nick Hornby)

بازیگران: نامشخص

بازسازی های لایو اکشن صرفا مختص به انیمیشن های دوبعدی نمی شوند. دیزنی در حال تولید اقتباسی جدید از داستان جیمز و هلوی غول پیکر (James and the Giant Peach) نوشته ی رولد دال (Roald Dahl) است که قبلا در یک انیمیشن استاپ موشن از آن اقتباس شده بود. قرار بود سم مندز (Sam Mendes) کارگردانی این فیلم را برعهده داشته باشد و نیک هورن‌بای (Nick Hornby) فیلمنامه ی آن را بنویسد، اما مندز این پروژه را ترک کرد. این فیلم هنوز اول راه است، اما قطعا تولید خواهد شد.

کروئلا (Cruella)

تاریخ اکران: نامشخص

کارگردان: نامشخص

نویسندگان: ایلین براش مک‌کنا (Aline Brosh McKenna) و کلی مارسل (Kelly Marcel)

بازیگران: اما استون (Emma Stone)

اما استون (Emma Stone) بازیگر برنده اسکار قرار است در فیلمی درباره شخصیت Cruella de Vil با نام ساده ی کروئلا (Cruella) بازی کند، و این تقریبا تمام چیزی است که درباره این پروژه می دانیم. ایلین براش مک‌کنا (Aline Brosh McKenna) اولین کسی بود که نوشتن فیلمنامه به او سپرده شد، و سپس کلی مارسل (Kelly Marcel) برای بازنویسی فیلمنامه انتخاب شد. تقویم کاری استون به شدت شلوغ است، اما وقتی این پروژه آغاز به کار کند قطعا زمان مناسب را برای آن پیدا خواهد کرد.

تینک (Tink)

تاریخ اکران: نامشخص

کارگردان: نامشخص

نویسنده: ویکتوریا استراوز (Victoria Strouse)

بازیگران: ریس ویترسپون (Reese Witherspoon)

این فیلم مدت هاست در دست ساخت قرار دارد. فیلم لایو اکشن تینکربل (Tinkerbell) در ابتدا قرار بود از الیزابت بنکس (Elizabeth Banks) در نقش اصلی بهره ببرد، اما او از این کار منصرف شد. حالا قرار است ریس ویترسپون (Reese Witherspoon) با همکاری ویکتوریا استراوز (Victoria Strouse) نویسنده ی در جستجوی دوری (Finding Dory) شخصیت تینکربل را جان‌بخشی کند. مانند فیلم مالیفیسنت، این فیلم هم قصد دارد داستان شخصیتی که تاکنون ندیده ایم را از دنیای پیتر پن (Peter Pan) روایت کند.

پیتر پن (Peter Pan)

تاریخ اکران: نامشخص

کارگردان: دیوید لاوری (David Lowery)

نویسندگان: دیوید لاوری (David Lowery) و توبی هالبروکس (Toby Halbrooks)

بازیگران: نامشخص

دیوید لاوری (David Lowery) به خاطر موفقیتش در فیلم اژدهای پیت (Pete’s Dragon)، برای بازسازی لایو اکشن داستان پیتر پن (Peter Pan) انتخاب شد. پس از فیلم پن (Pan) محصول برادران وارنر (Warner Bros) به نظر می آید دیزنی عجله ای برای ساخت این بازسازی ندارد، چون لاوری هم به تازگی فیلم پیرمرد و اسلحه (The Old Man and the Gun) را کارگردانی کرده است، اما همچنان به نوشتن فیلمنامه ی پیتر پن ادامه می دهد.

شمشیر در سنگ (The Sword in the Stone)

تاریخ اکران: نامشخص

کارگردان: خوان کارلوس فرسنادیو (Juan Carlos Fresnadillo)

نویسنده: بریان کاگمن (Bryan Cogman)

بازیگران: نامشخص

چه بهانه ای برای دیزنی به منظور ورود به دنیای فانتزی بهتر از نسخه جدیدی از شمشیر در سنگ (The Sword in the Stone) وجود دارد؟ از این فیلم هم چیز زیادی نمی دانیم، به جز اینکه بریان کاگمن (Bryan Cogman) یکی از نویسندگان بازی تاج و تخت (Game of Thrones) فیلمنامه ی آن را می نویسد که البته نسبت به آن سریال خشونت خیلی کمتری خواهد داشت. دیزنی به تازگی با خوان کارلوس فرسنادیو (Juan Carlos Fresnadillo) برای کارگردانی این فیلم وارد مذاکره شده است.

این پروژه برای پخش در سرویس استریم دیزنی که سال ۲۰۱۹ آغاز به کار می کند آماده شده است، پس ممکن است در سینماها اکران نشود.

لیلو و استیچ (Lilo and Stitch)

تاریخ اکران: نامشخص

کارگردان: نامشخص

نویسنده: مایک ون وایس (Mike Van Waes)

بازیگران: نامشخص

دیزنی از دن لین (Dan Lin) و جاناتان ایریچ (Jonathan Eirich) تهیه کنندگان فیلم علاءالدین (Aladdin) برای تهیه ی بازسازی لایو اکشن انیمیشن لیلو و استیچ (Lilo and Stitch) استفاده خواهد کرد. مایک ون وایس (Mike Van Waes) که نویسندگی فیلمنامه ی The Crooked Man اسپین‌آف فیلم احضار (Conjuring) را برعهده داشته، فیلمنامه ی این فیلم را می نویسد، اما جزییات دیگری اعلام نشده است. هنوز مشخص نیست این فیلم در سرویس استریم دیزنی پخش خواهد شد یا در سینماها اکران می شود.

پری دریایی کوچولو (The Little Mermaid)

تاریخ اکران: نامشخص

کارگردان: نامشخص

نویسنده: نامشخص

بازیگران: نامشخص

این فیلم هنوز در مراحل اولیه قرار دارد، اما اگر قرار باشد دیزنی همه انیمیشن های محبوبش را بازسازی کند، قطعا شامل پری دریایی کوچولو (The Little Mermaid) نیز می شود. آلن منکن (Alan Menken) دوباره برای آهنگسازی این فیلم برگشته و به همراه لین مانوئل میراندا (Lin-Manuel Miranda) که تهیه کننده فیلم هم هست، وظیفه ی ترانه سرایی فیلم را برعهده دارد. راب مارشال (Rob Marshall) کارگردان به سوی جنگل (Into the Woods) گزینه اصلی کارگردانی این فیلم است.

سفید برفی (Snow White)

تاریخ اکران: نامشخص

کارگردان: نامشخص

نویسنده: ارین کرسیدا ویلسون (Erin Cressida Wilson)

بازیگران: نامشخص

دیزنی همچنین تولید لایو اکشن جدیدی از اولین فیلم انیمیشنی خودش یعنی Snow White and the Seven Dwarves را در دست ساخت دارد. ارین کرسیدا ویلسون (Erin Cressida Wilson) نویسنده ی دختری در قطار (The Girl on the Train) نوشتن فیلمنامه ی این فیلم را برعهده دارد، و همچنین (Benj Pasek) و جاستین پل (Justin Paul) ترانه سرایان برترین شومن (The Greatest Showman) و لا لا لند (La La Land) ترانه های این فیلم را خواهند نوشت. مارک پلت (Marc Platt) تهیه کننده ی به سوی جنگل (Into the Woods) تهیه کنندگی این فیلم را برعهده خواهد داشت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن