اخبار روز سریالها

تحلیل پایان مبهم The Last Man on Earth، فصل پنجمی در کار نیست

“اوه، گندش بزنن” این آخرین جمله ای بود که Phil “Tandy” Miller یا همان The Last Man on Earth (آخرین مرد روی کره زمین) زد، آن هم وقتی متوجه شد او و گروه نجات یافته های همراهش توسط چندین نجات یافته ی غیرقابل شناسایی محاصره شده اند.

خب آن ها چه کسانی بودند؟ چرا از یک پناهگاه زیرزمینی بیرون آمدند؟ چرا ماسک زده بودند؟

این سوال ها در فصل پنجم جواب داده می شدند، که سازنده و بازیگر نقش اصلی Will Forte گفته بود احتمالا فصل آخر سریال باشد. اما به جای آن، شبکه Fox این سریال پسا آخرالزمانی را بعد از فصل چهارم کنسل کرد. حالا بعد از مدتی، بالاخره Forte درباره اتفاقاتی که قرار بود در فصل پنجم رخ دهد صحبت هایی کرده است.

اون آدما وقتی ویروس تازه پخش شده بود به یک پناهگاه زیرزمینی رفته بودن. اونا یک دکتر متخصص یا دانشمند داشتن که می دونسته الان دیگه ویروس از بین رفته و دیگه برگشتن روی زمین براشون مشکلی به وجود نمیاره. بعدش اونا یه سری آواره یعنی «ما» رو می بینن، که براشون تهدید بزرگی حساب میشیم، چون اونا فکر می کردن همه آدمای روی زمین مردن،‌ پس اونا ما رو قرنطینه می کنن. بعد از اون باهاشون ارتباط دوستانه ای برقرار می کنیم و باهامون دوست میشن. اونا به نظر آدمای ترسناکی هستن،‌ اما آخرش آدمای خوبی میشن.

به رسم سنت این سریال، احتمالا بین افراد پناهگاه زیرزمینی هم بازیگران مهمان معروفی حضور داشته اند. اما اینکه آن ها، انسان های روی زمین را بین خود راه داده اند اشتباه بزرگی است چون به گفته خود Forte:

ما خودمون به ویروس ایمن هستیم، اما می تونیم اون رو انتقال بدیم. بنابراین ویروس از طریق ما به اونا منتقل میشه و اونا خیلی سریع می میرن. و دوباره ماییم و همون گروه قبلی خودمون، و شاید هم یه بازیگر مهمان به خودمون اضافه می کردیم. این خط داستانی میتونست ۴ یا ۵ قسمت ادامه داشته باشه.

با اینکه خیلی از طرفداران از اینکه The Last Man on Earth فصل پایانی نداشت ناراحت هستند، Forte اعتراف کرده آن ها هیچ برنامه خاصی برای پایان سریال نداشته اند.

ما نمی دونیم قرار بود چطور سریال رو تموم کنیم، اما بالاخره یه چیزی که مناسب طرفدارامون باشه پیدا می کردیم.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

‫۴ نظرها

  1. گندش بزنن با این سریال درست کردن. سریال ناتمام مث اینه که ملت رو سرکار بزاری و بهش بخندی. میدوستم اینجوریه نگاش نمیکردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن