انتخاب سردبیرنقدنقد سریال

تحلیل و موشکافی تریلر فصل هشتم و پایانی سریال Game of Thrones

شبکه HBO بالاخره تریلر فصل هشتم Game of Thrones (بازی تاج و تخت) را منتشر کرد و به معنای واقعی کلمه، همه رو دیوانه کرد! همانطور که انتظار می رفت تریلر همه رو شوکه کرد و وقتی که من اون رو دیدم مو به تنم سیخ شد! تا الان صدها بار اون رو دیدم و واقعاً صبرم برای شروع فصل هشتم تموم شده. تریلر بیشتر روی قسمت سوم فصل آخر تمرکز داره که دلیلش هم وقوع نبرد وینترفل تو این قسمت هستش. با توجه به این که کارگردان این قسمت Miguel Sapochnik هستش که کارگردان قسمت‌های جنگ حرامزادگان و هاردهوم بوده میتونیم انتظار چیزی در مقیاس حماسی داشته‌باشیم. حالا می‌خوایم نگاه عمیقی به تریلر داشته باشیم تا ببینم چه جزئیاتی قابل استخراج هستش. با آریافیلم همراه باشید.

 

وایت‌واکرها وارد وینترفل می‌شوند!

تریلر روشن میکنه که وایت ها به وینترفل رسیدن و میبینیم که همه درحال جنگیدن هستن، اما یک چیزی هست که خیلی منحصربفرد هستش. ما چهره‌ی زخمی و ترسیده‌ی آریا استارک رو میبینیم که داره تو دالان‌های وینترفل فرار میکنه. بله، قبلاً آریا رو زخمی و درحال فرار از وِیف دیدیم، اما هیچوقت او رو انقدر وحشت‌زده ندیده‌بودیم!

این احتمالأ یعنی او با دشمنی قدرتمند مثل یک وایت واکر روبرو شده که نمی‌تونه اون رو بکشه از این رو داره فرار میکنه. میدونیم که آریا یک خنجر با فولاد والریایی داره اما امکان داره که در حال جنگیدن از دستش افتاده باشه و در نهایت برای نجات جانش فرار کرده باشه! (البته این فقط یه فرضیه‌ست). بعداً در تریلر میبینیم که جنگ داره روی برج و باروهای وینترفل انجام میشه. پس به احتمال زیاد ارتش مردگان وارد وینترفل شده‌اند!

زنان، کودکان و لرد واریس در دخمه‌های زیر وینترفل پنهان شده‌اند.

میدونیم که لرد واریس جنگجو نیست و واریس، گیلی، سمول کوچولو و بقیه رو میبینیم که تو سردابه پنهان شدن درحالی جنگ روی زمین درحال وقوعه. نمیدونیم که در سردابه مه رو موم شده یا نه اما این احتمال هست که چند وایت وارد سردابه شوند و شاید حتی لرد واریس را بکشند. بهرحال ملیساندرا به او گفته بود که بزودی خواهد مرد.

تیون در راه نجات خواهرش یارا

شاید اینطور بنظر برسه که گریجوی‌ها در تریلر نیستن، اما توی تریلر سه کشتی از ناوگان یارا می‌بینیم که با قطعیت می‌توان گفت از ناوگان یورون نیستن چون علامت‌هاشون متفاوته، و اینکه فقط سه تا هستند هم احتمالش رو تقویت میکنه. به عکس‌ها دقت کنید. دو عکس بالا مربوط به ناوگان یورون و عکس پایین مربوط به ناوگان یارا هستش.

بریک دانداریون و تورموند غول کش در یک تونل زیر زمینی نشان داده می‌شوند، که به احتمال زیاد سرداب وینترفل است، پس این نشان می‌دهد که آن‌ها از سقوط دیوار جان سالم به در بردند. و یک نمایش از لشکر دنریس که به سمت وینترفل می‌روند، ممکن است که این نخستین صحنه فصل هشت باشد. در صحنه بعد می بینیم که سانسا برای اولین بار با اژدها های دنریس مواجه می شود.

جان و دنریس قضیه‌ی لیانا و ریگار را می‌فهمند.

میتونیم ببینیم که جان و دنریس در سردابه‌های زیر وینترفل هستند و به نظر می‌رسد که جان جلوی مجسمه‌ی لیانا استارک ایستاده.
اگر اینطور باشد یعنی برن به جان گفته که پدر و مادرش کی هستند و جان به مجسمه لیانا به عنوان مادرش نگاه می‌کنه. یا حداقل اینطور بنظر میرسه..

با توجه به قدم زدن پر استرس سر جوراه بر روی دیواره‌ی قلعه و همچنین صحنه‌هایی از آمادگی آنسالیدها برای نبرد که نشان می‌دهد آن‌ها یا زودتر از نزدیک شدن وایت‌واکرها خبر دارند و یا غافلگیر شده‌اند، با توجه به برخورد میساندی با معشوقه‌اش به نظر می‌رسد که آن‌ها آماده وداع هستند، همچنین در صحنه‌ای پشت سر داووس الوارهای چوب دیده می‌شود که دور قلعه کشیده شده است، به نظر می‌رسد که آن‌ها برای حمله آماده هستند، همچنین نمی‌توان از چهره جدی، خشن و مسمم کرم خاکستری گذشت که در صحنه‌ای فرماندهی آنسالیدها را در مقابل دروازه‌های وینترفل می‌کرد و کلاه خودش را بر سر می‌گذاشت.

در تریلر شاهد صحنه‌هایی از جنگ بودیم که مشابه‌اش را در هیچ یک از فصل‌ها ندیدیم، صحنه‌هایی که آسمانی سرخ، دود غلیظ، آتش و استرس را به نمایش می‌گذاشت، این صحنه در سکانس جیمی و آریا تکرار شد، به نظر می‌رسد هر دو در وینترفل و در نبرد حضور دارند، آریا به طرز خشن و نسبتاً حرفه‌ایی مبارزه می‌کند، البته یادمان نرود که دویدن آریا در راهروهای قلعه نشان از شکست نیروها و نفوذ وایت‌واکرها به داخل است که باعث شده آریا در قلعه پنهان شود.

صحنه‌های انتظار سرسی در بندرگاه کینگزلندینگ برای ورود ناوگان گولدن کمپانی یورون و خنده‌های شیطانی او ترسناک است، همچنین در صحنه‌ای که او با ذوق درحال خندیدن است به نظر می‌رسد که خبر خوبی را شنیده است؛ خبری خوش‌تر از نابودی وینترفل و کشته شدن نیمی از افراد شمال؟

در صحنه‌هایی شاهد پرواز دو اژدهای دنریس بر فراز سرزمین‌های شمالی بودیم، با توجه به صحنه‌ای که جان و دنریس هر دو در حال نزدیک شدن به اژدهایان هستند به نظر می‌رسد این دو در حال پرواز بر روی اژدها برای آنالیز کردن مسیرهای احتمالی حرکت وایت‌واکرها به وینترفل هستند و علت اینکه ما آن دو را بر روی اژدها نمی‌بینیم احتمالاً به دلیل خطرات اسپویل بوده است، و در سریال ما شاهد اژدها سواری این دو بر فراز سرزمین‌های شمالی خواهیم بود، از همین حالا می‌توان فرض کرد که وایت‌واکرها زودتر از آن دو به وینترفل می‌رسند و علت ایستادگی سر داووس و کرم خاکستری در برابر وایت‌واکرها بدون اژدها همین است.

با همه ی این تواصیف باید تا ۱۴ آپریل ۲۰۱۹ (۲۶ فروردین ۱۳۹۸) صبر کنیم و ببینیم که چه اتفاقی در فصل آخر این سریال خفن خواهد افتاد.

منبع: (@westerosir)

برچسب ها
نمایش بیشتر

‫۴ نظرها

 1. ولی من سوالم اینه
  چرا جان از دیوار رفت اونطرف (در حالی که با وجود دیواری که هزاران سال جلوی وایت واکرها رو گرفته بود خطری تهدیدشون نمیکرد) که دنریس هم بخوادبرا نجاتش بره و در نهایت این باعث از بین رفتن یک اژدها و تبدیلش به دارایی وایت واکرا بشه و اونا با همین اژدها دیوار رو از بین ببرن ؟؟؟؟
  اینجا من چیزی از سریال رو از دست دادم و متوجه نشدم یا از ضعف های سریاله؟؟؟یکی لطفا توضیح بده

  1. علیرضای عزیز
   اگه یادت باشه در فصل قبل، جان و همراهانش برای زنده دستگیر کردن یک وایت واکر رفتن به اونور دیوار، که بیارنش کینگزلندینگ و سرسی رو متقاعد کنن که آتش بس کنه و در جنگ با وایت واکرها همراهشون باشه.
   دلیل اینکه خود جان رفت اونور دیوار هم این بود که کسی به اندازه اون با وایت واکرها آشنا نبود…

   1. درسته
    ولی تا وقتی دیوار هست و وایت واکر ها ازش نتونستن رد بشن چه احتیاجی به آتش بس و متقاعد کردن سرسی بود و بدتر از همه دادن ابزار به وایت واکر ها برای رد شدن از دیوار؟؟؟؟

  2. بالاخره ی جوری باید مبارزه ای ترتیب میدادن این یکی از روشاشون بوده ، حالا هرچن بگید که الکی رفته برای متقاعد کردن سرسی چون که سرسی الکی گفت که همراهشون میکنه ولی خو شایعاتی هست که فرمانده گلدن کمپانی در سکانسی در کنار جان اسنو با وایت واکر ها مبارزه میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن