انتخاب سردبیرنقد فیلم

تحلیل و بررسی دومین تریلر فیلم مورد انتظار Spider-Man: Far From Home

کمپانی Sony Pictures (سونی پیکچرز)، چند روز پیش دومین تریلر از فیلم مورد انتظار Spider-Man: Far From Home (مرد عنکبوتی: دور از خانه) را منتشر کرد که ما اون رو با زیرنویس فارسی تقدیمتون کردیم و شامل نکات بسیار مهمی از این فیلم می باشد. حال ما در این مقاله سعی در تحلیل و بررسی دومین تریلر فیلم Spider-Man: Far From Home داریم. پس با آریامووی همراه باشید.

نکات واضح این تریلر:

دنیا برای مرد آهنی سوگواری می کند و به نظر می رسد که مرگ تونی استارک برای پیتر پارکر بسیار شخصی است. و هپی هوگان هم افسرده شده و سعی می کند به پیتر کمک کند. همچنین دیدیم که به پیتر اجازه داده شده که لباس آیرون اسپایدر که در جنگ بی نهایت و پایان بازی دیدیم را، نگه دارد. مرد عنکبوتی از تله های تاری بسیار زیادی استفاده می کند. درواقع او از تارهایش بسیار زیاد استفاده می کند که باعث به وجود آمدن این سوال می شود : آیا از طرف تونی استارک، پولی به او به ارث رسیده است ؟ و همچنین به نظر می رسد که مرد عنکبوتی رابطه بسیار خوبی با پلیس ها برقرار کرده است.

 

 

۸٫ بشکن، حفره ای را در بعد ما ایجاد کرده است!

براساس گفته های نیک فیوری، وقایع جنگ بی نهایت و پایان بازی، باعث ایجاد حفره ای در بعد ما شده است و هم مردم و هم المنتالز درحال رد شدن از آن هستند و از طریق آن، وارد بعد ما شده اند ! و این کاملا با عقل جور در می آید؛ چرا که فیلم دکتر استرنج اثبات کرده است که آسیب رسیدن به رشته فضا و زمان کاملا ممکن است. و زمانی به این موضوع اشاره شد که وانگ و موردو با دیدن امتحان شدن سنگ زمان توسط دکتر استرنج برروی یک سیب، تقریبا وحشت زده شدند ! البته هنوز مشخص نیست که نیک فیوری به کدام یک از بشکن ها اشاره می کند. همانطور که دیدیم، در طول جنگ بی نهایت و اندگیم، سه بشکن زده شد. به احتمال زیاد منظور فیوری، بشکن ثانوس است. و باید اشاره شود که آسیب دیگری هم به دنیا وارد شد، از جمله نابود شدن سنگ ذهن و سفر زمانی.

 

 

۷٫ کوئنتین بِک ادعا می کند که از زمین دیگری آمده است.

کوئنتین بِک که همان میستریو است، ادعا می کند که از واقعیت دیگری آمده است و بعد از بشکن، به دنبال المنتالز تا واقعیت ما آمده است. و باید گفت که او به عنوان یک جادوگر شناخته می شود و از جادوهای خاص برای ارتکاب جرم استفاده می کند.

 

 

۶٫ آیا مرد عنکبوتی تنها انتقام جویی است که باقی مانده است؟

به نظر می رسد که رسیدگی به این مشکلات تا حدودی بیش از توانایی مرد عنکبوتی است و پیتر پارکر فقط می خواهد که همان مرد عنکبوتی مهربان محله باشد ! و مرد عنکبوتی از فیوری می خواهد که برای حل کردن این مشکلات و مقابله با المنتالز، با کس دیگری تماس بگیرد اما فیوری اشاره می کند که مرد عنکبوتی تنها گزینه موجود برای این کار است. ثور که همراه نگهبانان کهکشان، خارج از زمین است و کاپیتان مارول هم که در دسترس نیست؛ اما فالکون که حالا کاپیتان آمریکای بعدی است، هالک و دیگر قهرمانانی که بعد از پایان بازی زنده ماندند، کجا هستند؟

 

 

۵٫ المنتالز توضیح داده شدند!

نیک فیوری و ماریا هیل درحال مقابله با بحران های زیادی هستند؛ از جمله المنتالز مرموز که هرکدامشان نمایانگر یکی از چهار عناصر آب، باد، خاک و آتش هستند. البته در اینجا، اوریجین المنتالز نامعلوم است. در کمیک ها، المنتال های کلاسیک، چهار موجود قدرتمند و خطرناک هستند که در Supernatural Thrillers Back در سال ۱۹۷۴ معرفی شدند. درواقع آن ها متعلق به بخش دیگری از واقعیت هستند و حدود ۳۰۰۰ سال پیش برای اولین بار به زمین آمدند و خودشان را به خدایان مصری تبدیل کردند. خوشبختانه آنها از بعدهای دیگر تبعید شده اند. تریلر فیلم مرد عنکبوتی دور از خانه، نوعی کاملا متفاوت از المنتال ها را نشان داد. و میتوان اینطور گفت که آنها در نتیجه بشکن به واقعیت ما آورده شده اند.

 

 

۴٫ ام جی به هویت مخفی مرد عنکبوتی پی میبرد.

تریلر جدید این فیلم شامل یک سکانس غافلگیرکننده دیگر هم میباشد؛ ام جی فهمیده است که پیتر پارکر، مرد عنکبوتی است. این موضوع براساس کمیک ها هم هست. ورژن MCU از ام جی، باهوش است و بدون شک او در واشنگتن دیسی به این مشکوک شد و با ظاهر شدن مرد عنکبوتی در اردوی مدرسه، مطمئن شده است.

 

 

۳٫ میستریو، مقابله با المنتال ها را مسئولیت خودش میداند.

به نظر میرسد که ورژن MCU از میستریو، یک قهرمان واقعی باشد. او مقابله با المنتال ها را وظیفه خودش میداند. البته هرکسی که با میستریو آشنا باشد، به این موضوع مشکوک میشود چراکه او یک ویلن قدیمی کمیکی است. درحقیقت در اولین حضورش، میستریو خودش را یک ابرقهرمان جا زد.

 

 

۲٫ عینک تونی استارک

در این تریلر پیتر پارکر را دیدیم که عینکی را که خیلی آشنا بود، به چشم زده بود. درواقع این عینک، بسیار شبیه عینکی است که تونی استارک در جنگ بی نهایت به چشم زده بود. این میتواند اشاره کند که این عینک دارای تکنولوژی های استارک است و همچنین این امکان هم وجود دارد که تکنولوژی نانویی باشد.

 

 

۱٫ آیا مردعنکبوتی، مرد آهنی بعدی است؟

در سکانس پایانی این تریلر می بینیم که پیتر پارکر متوجه میشود دنیا به مرد آهنی بعدی نیاز دارد. این ورژن از مرد عنکبوتی از مرد آهنی الهام گرفته شده است و او انتخاب میکند که یک قهرمان باشد چرا که او متوجه شده است که مرگ تونی استارک، حفره ای را ایجاد کرده است که او باید آن را پر کند. درحالی مرد عنکبوتی احساس میکند که برای این چالش آماده نیست، باید گفت که هیچ کس به غیر از او از عهده این کار برنمی آید.(@ComicClup)

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

‫۲ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن