نقد سریال

تحلیل و بررسی جدید ترین تصاویر منتشر شده از فصل هشتم و پایانی سریال Game of Thrones

ماه گذشته بود که اولین تیزر از فصل هشتم و پایانی سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) منتشر شد و هفته گذشته در مسابقه ی سوپر بال هم یک تبلیغ تلویزیونی از این سریال را دیدیم. چند روز پیش هم شبکه ی اچ بی او (HBO) تصاویر جدیدی از فصل هشتم منتشر شد. من به شدت معتقدم که همه این تصاویر مربوط به قسمت اول فصل هشتم هستند و ما می خواهیم با هم به این تصاویر نگاهی بیندازیم و آنهارا هم تحلیل کنیم.پس با آریافیلم همراه باشید.

 

 

برن و سمول تارلی

اجازه بدهید با تصاویر سمول تارلی و برن استارک شروع کنیم که در فصل آخر با همکاری همدیگر، موفق به کشف اصل و نسب جان اسنو شندند. هر دوی این شخصیت‌ها در این تصاویر در داخل وینترفل نشان داده شده‌اند.

برخلاف تصاویر منتشر شده از دیگر شخصیت‌ها که به نظر می‌رسد در تالار بزرگ، راهرو یا برج هستند.این تصویر، سم را در وینترفل نشان می‌دهد. با لبخندی روی صورتش! او دارد به چه چیزی / چه کسی نگاه می‌کند؟ دلیل لبخند او چیست؟من معتقدم که این لبخند به گیلی یا نوزاد او و یا برن استارک باشد، چون آن‌ها یک حقیقت بزرگ دیگر را کشف می‌کنند. این‌بار حقیقتی بزرگ درباره شب طولانی.

 

در این تصویر، برن استارک یا به عبارت بهتر کلاغ سه چشم را در اتاقش در وینترفل می‌بینیم که به نظر نگران می‌رسد. به احتمال زیاد همه چیز درمورد این نگرانی مربوط به تهدیدهایی از طرف آدرها است. این احتمال هم هست که این تصویر در ادامه تصویر قبلی و صحبت برن با سمول تارلی در قسمت اول باشد. یا شاید این دو شخصیت با هم هستند واین صحنه، اولین دیدار آن‌ها با جان اسنو است! آیا این صحنه جایی است که برن راز جان اسنو را برایش فاش می‌کند؟! یک احتمال سوم هم هست: دیدار سرد برن با جیمی لنیستر!!! شخصاً خیلی به وقوع این احتمال امیدوارم.

 

افرادی در تالار بزرگ

بعضی از تصاویر منتشر شده در محوطه حیاط و برج وینترفل هستند و دو عکس مربوط به شمال است. ولی بقیه تصاویر مشخصاً شخصیت‌هایی مثل سر داوس، برین، سانسا و … را در تالار بزرگ وینترفل نشان می‌دهند. شاید بعد از ورود دنریس و جان به شمال، همه شخصیت‌های اصلی در تالار بزرگ وینترفل جمع شده‌اند تا درباره نقشه‌هایشان برای جنگ بزرگ مباحثه کنند.

سانسا به عنوان بانوی وینترفل، جلسه را در تالار بزرگ برگزار می‌کند. با نگاه دقیقی به سمت چپ او، فردی با لباس خزدار استارک‌ها نشسته است (به احتمال زیاد جان اسنو است). این تصویر من را خیلی زیاد به یاد جلسه‌ای که در قسمت اول فصل هفتم در تالار بزرگ وینترفل برگزار شد، می‌اندازد.

 

سر داوس هم در تالار بزرگ وینترفل نشسته است. با چهره‌ای نگران که احتمالاً به علت خبرهایی است که از فرو ریختن دیوار رسیده است. سمت راست او می‌توانید یک سرباز آنسالید را که ایستاده است ببینید. آیا شوالیه پیاز مدت زیادی زنده می ماند؟!!

 

برین از تارث هم در تالار بزرگ وینترفل است. اطراف او سربازان آنسالید ایستاده‌اند. بنابراین به طور مشخص دنریس در این جلسه حضور دارد (من از این مطمئنم!). برین احتمالاً دارد به کسی نگاه می‌کند. شاید جیمی یا دنریس که دارد با لردهای شمال صحبت می‌کند.

 

سر جیمی لنیستر در تالار بزرگ وینترفل است؟ یا او به ریورران رفته است؟ در این مورد حدس و گمان‌های زیادی هست. به لباس او نگاه کنید. زرهی معمولی مثل زرهی که سندور کلگان یکبار پوشیده بود. ما راب استارک را هم با زرهی مشابه این دیده بودیم. لبخند روی چهره جیمی شاید به علت برخورد نگاه او با برین در وینترفل باشد.

 

دنریس هم در تالار بزرگ وینترفل است. لباس او تغییر کرده است (از لباس خز سفید رنگ قبلی که در تیزر دیده بودیم). شاید او در حال صحبت کردن با لردهای شمال است. ولی نمی‌توانم بفهمم چرا او به نظر راضی می‌آید؟

 

افرادی در حیاط / برج وینترفل

آریا در میان لردهای شمال ایستاده است. شاید در لحظه ورود جان و دنریس در اولین صحنه فصل هشتم. او اسلحه‌های خود را به همراه دارد (نیدل و خنجر والریایش) و لباس او همان لباسی است که در فصل آخر دیده بودیم. ولی او به چه چیزی نگاه می‌کند و این حالت ترسناک چهره او چه معنی دارد؟

 

جان در محوطه حیاط وینترفل است در حالیکه به همراه عمه / معشوقه‌اش به آنجا می‌رسد. آیا در این صحنه مشتاقانه به حضور دنی در وینترفل نگاه می‌کند؟ یا شاید کمی بعدتر در این قسمت افرادی او را احاطه کرده‌اند؟ او به چه کسی نگاه می‌کند؟

 

لرد واریس را در محوطه حیاط وینترفل می‌بینیم که به کسی چشم دوخته است. به تغییر لباس او دقت کنید. او لباسی با تم رنگی تارگرین پوشیده است و من به شما می‌گویم – این بار او جانشین انگشت کوچیکه شده است!

 

تیریون روی برج وینترفل ایستاده است. جایی که ما شخصیت‌هایی مثل ند استارک و کتلین، جان و سانسا، گفتگوی کوتاه آریا و سانسا را روی این برج دیده بودیم. به نظر من او در این صحنه، گفتگوی کوتاهی را با کسی مثل سانسا – شاید درباره ازدواج ساختگی‌شان – دارد. تغییرات قابل توجی هم در لباس او دیده می‌شود.

 

جان و دنی در جنگل خدایان / یا جای دیگری در شمال

در این صحنه جان و دنریس را می‌بینیم. دو پرنده عاشق / عمه و برادرزاده، با هم به چشم انداز برفی نگاه می‌کنند.

 

سرسی لنیستر در مقر پادشاهی

سرسی لنیستر روی تخت آهنین، ملکه هفت امپراطوری.او لباس خود را کمی تغییر داده است. لباسی تمام مشکی رنگ ولی زره‌هایی طلایی بر روی شانه‌های او قرار گرفته‌ است. شاید او در حال صحبت با کسی مثل هری استریکلند از گروهان طلایی است که آمده تا با سرسی ملاقات کند. یا اینکه در مورد نقشه‌هایشان با کایبرن صحبت می‌کند.

 

سرسی ایستاده در مقر پادشاهی.هیچ چیز جدیدی در مورد او نیست به جز اینکه بعضی هواداران متوجه برآمدگی شکم او شدند. در این لحظه او حامله است. (همانطور که به جیمی و تیریون در فصل قبلی گفت). خب! در این مورد من هیچ نظری ندارم!

 

فصل هشتم و پایانی سریال بازی تاج و تخت، در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ از شبکه ی HBO پخش خواهد شد.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن