اخبار روز فیلمها

تئوری که ممکن است پایان کار Avengers باشد!

هرچقدر که به تاریخ اکران فیلم انتقام جویان: پایان بازی (Avengers: Endgame) نزدیک می شویم، تئوری های هواداران از اینکه چگونه قرار است این فیلم که پایان ۲۲ فیلم مارول (Marvel) است، چگونه خواهد شد، بیشتر می شود. پیش از اکران فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت (Avengers: Infinity War)، تئوری ای از هواداران به وجود آمد که پس دیدن این فیلم متوجه شدیم تمامی گفته های او کاملا صحیح بود. حالا باز هم همون هوادار، تئوری جالبی رو درباره ی فیلم انتقام جویان: پایان بازی گفته، که شاید مثله تئوری قبلیش درست از آب دربیاد. حالا ما در این مقاله سعی داریم تا ببینیم این هوادار چه چیزی گفته و این به این معنیه که کسانی که نمی خواهند این فیلم موردانتظار براشون اسپویل بشه، به هیچ وجه این متن رو نخونند. با آریافیلم همراه باشید.

 

 

❌ توجه: این متن دارای اسپویل می باشد! ❌

 

شروع فیلم از اینجاست که اسکات لنگ برای نجات خودش به منطقه کوانتوم زمانی میره و خودشو ۴ سال بعد از وقایع جنگ بینهایت پیدا میکنه . اون از اتفاقات افتاده شده مطلع میشه و سریع میره پیش دخترش تا از حالش با خبر بشه . اینجاست که با نسخه کامل نوجوان دختر اون مواجه میشیم. بعد داستان به سوی خانه کلینک بارتون کشیده میشه. اونو میبینیم که زانو زده و داره گریه میکنه و داخل دستاش یه مشت خاکه که یعنی کل خانوادش بعد از بشکن مرگ آور تانوس پودر شدند. تونی استارک و اسکات لنگ با یکدیگر ملاقات می کنن و درمورد اتفاقات افتاده حرف می زنن . ناگهان اسکات لنگ پیشنهاد میده که از طریق دنیای کوانتومی داخل زمان سفر کرده و سنگ های بی نهایت و قبل از اینکه تانوس دستش به اونا برسه رو جمع آوری کنن. تونی استارک از نقشه اسکات حمایت می کنه و کل گروه از کنار گوشه دنیا دوباره کنار هم جمع می کنه ( هاکای و بلک ویدو در ژاپن مشغول مبارزه با اسکرال ها بودن تا اینکه تونی استارک اونارو از اونجا برگردوند) استیو راجرز پیشنهاد میکنه تا به واکاندا برن و برای ماموریت بزرگشون آماده بشن. اونا خودشونو با ویبرانیوم تجهیز می کنن (مرد آهنی زره خودشو از تیتانیوم به ویبرانیوم ارتقا میده ، کاپیتان آمریکا سپری جدید با قابلیت جذب نیرو بدست میاره، ماشین جنگی زرهی جدید ویبرانیومی به تن میکنه و…)شوری، تونی و بروس بنر بر روی دستگاهی کار میکنن تا بشه با کمک اون از طریق دنیای کوانتومی به زمان دلخواهشون سفر کنن . در اواسط این کار شوری لباسیو برای بروس بنر طراحی میکنه تا اونو از طریق عصبانی کردن تحریک کنه تا تبدیل به هالک بشه .

 

 

تقسیم شدن برای پیدا کردن سنگ ها:

انتقام جویان برای بدست آوردن سنگ ها به گروه های مختلفی تقسیم می شودند. راکت و نبیولا به دنبال سنگ قدرت می روند ،مرد آهنی و مرد مورچه ای به دنبال سنگ ذهن می روند ، کاپیتان آمریکا و بلک ویدو به دنبال سنگ فضا می روند ، ثور و کاپیتان مارول به دنبال سنگ واقعیت می روند ، بروس بنر و ماشبن نگی به دنبال سنگ زمان پیش دکتر استرنج می روند . در این مدت شوری درحال ساخت دستکش بی نهایتی از جنس ویبرانیوم هست و هاکای درحال مراقبت از اونه.

 

بدست آوردن سنگ ذهن :

در ابتدا قرار بود تونی استارک و اسکات لنگ سنگ فضارو از لوکی در نیویورک بدست بیارن . تونی استارک خودش را به جای یکی از ماموران شیلد ا میزنه و بعد از ناک اوت کردن بقیه ماموران شیلد لوکی و که از قبل دستگیر شده بود و به همراه تسترکت در گوشه ای گیر میندازه و داستان آینده و براش تعریف میکنه . بعد به لوکی اعتماد می کنه و دستشو باز میکنه ولی لوکی از فرصت استفاده می کنه و با تسترکت فرار میکنه . بعد از اینکار نقشه عوض میشه و میرن دنبال سنگ ذهن . اونا سنگ ذهن و وقتی که توسط سربازای هایدرا داره گرفته میشه میبینن . یه نبرد نه چندان بزرگ اتفاق می افته و اونا سنگ و بدست میارن

بدست آوردن سنگ فضا :

استیو راجرز و ناتاشا رومانوف بعد از شکست تونی برای بدست آوردن سنگ فضا به دوران جنگ جهانی دوم بر میگردن تاسنگ فضا رو از رد اسکال بگیرن . اونا با نفوذ به پایگاه هایدرا تسترکت رو پیدا میکنن ولی سر وقت رد اسکال و سربازان اون از راه میرسن و در اینجا شاهد نبردی فوق العاده بین رد اسکال و کاپیتان آمریکا هستیم. بلک ویدو بعد از نبرد زخمی میشه و اونا سنگ فضارو بدست آورده و به زمان خودسون بر میگردن .
بروس بنر و رودی به گذشته سفر میکنن تا با دکتر استرنج ملاقات کنن . اونا از اتفاقات افتاده برای استرنج میگن استرنج حرف اونارو باور نمیکنه و اونارو به بند میکشه . بنر پیشنهاد میده که با استفاده از سنگ زمان آیندرو ببینه تا حرفشونو باور کنه . استرنج اینکارو میکنه و میبینه حرفشون شاید درست باشه . اونارو آزاد میکنه و با استفاده از سنگ زمان خودش و اونارو به زمان آینده بر میگردونه (دکتر استرنج با استفاده از این ترفند زنده میمونه و کنار انتقام جویان به مقابله با تانوی می پردازه!

بدست آوردن سنگ قدرت :

نبیولا و راکت به زمان نبرد در زاندار سفر میکنن تا سنگ و بدست بیارن . نبیولا با گذشته خودش مواجه میشه و با اون میجنگه و در این مدت راکت داره کوییل و بقیه نگهبانان کهکشان و متقاعد میکنه که اونا از آینده هستن و اومدن سنگ و برای نجات دنیا بگیرن.

بدست آوردن سنگ واقعیت :

ثور و کاپیتان مارول پیش کالکتور می روند تا سنگ را از او بگیرند ولی کالکتور به خاطر اینکه دوست نداره از کالکشنش چیزی کم نشه سنگ و پس نمیده و با چند موجود در کالکشنش با اونا مقابله می کنه و ثور و کاپیتان مارول به راحتی اونارو شکست داده و سنگ و از کالکتور می گیرن.

جمع شدن دوباره تیم :

تیم دوباره تا سنگارو به شیوری تحویل بدن تا داخل دستکش قرار بده ولی جایه یک سنگ کمه ، سنگ روح ! در اینجاست که نبیولا به تیم میگه برای بدست آوردنش باید یکی از عزیزاتونو فدا کنین . کسی این مسئولیتو قبول نکرد . ناگهان تونی استارک اشک تو چشاش جمع شد و به نبیولا گفت بیا بریم دنبال سنگ . تونی استارک و نبیولا به دنبال سنگ روح میرن و تونی جون بچه خودش و برای بدست آورن سنگ فدا میکنه (این صحنه یکی از غم انگیز ترین صحنه های MCU خواهد بود)

 

مطلع شدن تانوس و حمله اون برای جلوگیری از این نقشه :

تانوس ارتش بسیار بزرگی برای مقابله با انتقام جویان راهی واکاندا میکنه . ارتش واکاندا نیز وارد میدان میشه تا از دستکش دفاع کنه . ناگهان چهره جدیدی از دور نمایان میشه ، Super Giant بچه دیگر تانوس !!! اینجا ثور فکری به سرش میزنه و میگه شما مقابل ارتش تانوس ایستادگی کنین من الان برمیگردم . بعد به گذشته نامعلومی سفر میکنه. در همین لحظه های هنوز تونی و نبیولا از ورمیر با سنگ روح برنگشتن و دستکش ناکامل مونده!! ثور و یک اینترنس با شکوه دیگر!!!ارتش تانوس بدون رحم درحال پیشرویه و دیگه کسی برای مقابله با اون ایستادگی نمیکرد که ناگهان یه پورتال زمانی باز میشه و از اون ارتش آزگاردی های مرده میان بیرون ! (همون ارتشی که هلا با Internal Flame فراخواند !!) اینجاست که نبردی بسیار جذاب شکل میگیره !!

نبرد نهایی مرگ شخصیت های محبوب :

ثور همراه با کاپیتان آمریکا به سراغ تانوس میره و بقیه انتقام جویان درحال مبارزه با ارتش تانوس و Super Giant هستن. ثور آسیب های جدی به تانوس وارد میکنه ولی تانوس با سلاح جدید شمشیر مانندش به ثور ضربه ای مرگبار میزنه و ثور به پدرش در اون دنیا می پیونده کاپیتان آمریکا بلند اسم اونو صدا میزنه و به سمتش میره و ناگهان Storm Breaker (تبر ثور) رو بلند میکنه و به تانوس حمله میکنه !! تونی استارک و نبیولا تازه از راه می رسن و سنگ روح و به شیوری میدن . تونی به کاپیتان آمریکا ملحق میشه و با تانوس درگیر میشه . بعد درگیری بسیار مرد آهنی به گوشی پرت میشه و Storm Breaker توسط تانوس نابود میشه . تانوس با نیشخند به کاپیتان میگه “خیلی سرسختی ، باید قبول کنی که پیروز نمیشی !” کاپیتان بدون هیچ سلاحی بلند میشه و میگه ” من این کارو میتونم تو کل روز بکنم” بعد آهنگ دراماتیکی پخش میشه و شاهد نبردی بین کاپیتان ،تونی و تانوس میشیم و تانوس کاپیتان آمریکا و تونی رو هم با سلاح خودش میکشه . در اینجاست که هالک دستکش بی نهایت شیوری به دست میکنه و تانوس و با ضربه ای به زمین میزنه و با یک بشکن تمام کسانی که پودر شده بودن و بر میگردونه . اینجاست که کلیه انتقام جویان به جز چند نفر که مردند در مقابل اون می ایستند و با فداکاری چند نفرشون تانوس و میکشن .

شاید این حرف هایی که گفته شد واقعی نباشه ولی اگر نباشه هم میشه اون و به عنوان یک تئوری بسیار عالی در نظر گرفت!

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

‫۳ نظرها

  1. ممنون از این پست
    با خوندنش و شنیدن اتفاقایی ک مرد آهنی برای گرفتن سنگ روح رقم میزنه و آخر داستان اشک تو چشمام جمع شد و واقعا نمیدونم اگه این فرضیه به حقیقت بدل بشه چه حالی داشته باشم!!!
    عاشق مرد آهنی ام و بنظرم تو این سری از فیلم های مارول بار سنگینی به دوشش بوده و نمیدونم با فقدان این کاراکتر آینده فیلم های مارول چطوری میشه
    فقط امیدوارم حقیقت نداشته باشه وگرنه بعد از پایان فیلم همه با چشمانی پر از اشک حسرت نبود مردآهنی رو میخورن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن