بیوگرافی بازیگران

بیوگرافی ایکو اویس (Iko Uwais)

۱۲ فوریه زادروز بازیگر و رزمی کار محبوب، دوست داشتنی و خفن، ایکو اویس (Iko Uwais)

 

 

ایکو اویس (Iko Uwais) (زادهٔ ۱۲ فوریهٔ ۱۹۸۳) هنرپیشه و رزمی کار اهل اندونزی است. وی از سال ۲۰۰۷ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده‌است. از مهم ترین آثار او می توان به فیلم های جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد (Star Wars: The Force Awakens)، یورش (The Raid)، یورش:رستگاری (The Raid: Redemption) و مرد تایچی (Man of Tai Chi) اشاره کرد.

 

ایکو اویس نخستین بار در سینما حضور یافته و سال ۱۳۸۸ در ۲۷ سالگی در فیلم Merantau به کارگردانی Gareth Evans بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم جنگ ستارگان: بیداری نیرو، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای ایکو اویس محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون Sisca Jessica، Christine Hakim،Mads Koudal و Yusuf Aulia را تجربه کرد. ایکو اویس در سال ۱۳۹۴ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم ایکو اویس در این سال، بازیگری در فیلم جنگ ستارگان: بیداری نیرو به کارگردانی جی. جی. آبرامز محسوب می‌شود. ایکو اویس سال ۱۳۹۴ در ۳۳ سالگی در فیلم جنگ ستارگان: بیداری نیرونقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان سینما مطرح کند. او در این فیلم با جی. جی. آبرامز همکاری داشته است. ایکو اویس توانست با بازی در فیلم جنگ ستارگان: بیداری نیرو تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر دیسی ریدلی، جان بویگا، اسکار آیزاک و هریسون فورد بر تجارب او افزود.

ایکو اویس علاوه‌بر فیلم جنگ ستارگان: بیداری نیرو، سال ۱۳۹۵ در ۳۴ سالگی در فیلم Beyond Skyline نیز بازی کرده است. ایکو اویس این‌بار با Liam O’Donnell یعنی کارگردانفیلم Beyond Skyline و هنرمندانی چون فرانک گریلو، Bojana Novakovic، Jonny Weston و کالن مالوی همکاری داشت. در این سال‌ها ایکو اویس با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران Yayan Ruhian با ۵ مرتبه، Cecep Arif Rahman با ۲ مرتبه، Epy Kusnandar با ۲ مرتبه، Alex Abbad با ۲ مرتبه و Donny Alamsyah با ۲ مرتبه بیشترین همکاری را با ایکو اویس داشته‌اند. ایکو اویس از بازیگران جویای نام است و آینده‌ی درخشانی در عرصه بازیگری سینما و تلویزیون دارد. ناگفته نماند که ایکو اویس به عرصه تئاتر و هنرهای نمایشی نیز بی‌تفاوت نیست و به این بخش علاقمند هست. فیلم Mile 22 و سال ۱۳۹۷ پایان فعالیت‌های ایکو اویس نیست، کارشناسان معتقد هستند بازیگری ایکو اویس  می‌شود و به‌زودی او را با بازی‌های درخشان‌تری در عرصه سینما و تلویزیون خواهیم دید.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن