بیوگرافی بازیگران

بیوگرافی مایکل کین (Michael Caine)

۱۴ مارس زادروز بازیگر کهنه کار و محبوب هالیوود، مایکل کین (Michael Caine)

 

 

سر موریس جوزف میکل وایت (Michael Caine) (زاده ۱۴ مارس ۱۹۳۳) بازیگر انگلیسی که در لندن به دنیا آمد. وی دو بار جایزه اسکار را از آن خود کرده‌است.  پدرش یک باربر در بازار ماهی بود و مایکل هم در ۱۵ سالگی مدرسه را رها کرد و پیش از آن که در کره به ارتش انگلستان ملحق شود تن به کارهای پست و پیش افتاده داد. پس از بازگشت به انگلستان جذب هنر نمایش شد و خواست به آن نزدیک شود اما اولین چیزی که گیرش آمد یک شغل ساده به عنوان دستیار مدیر صحنه بود.

او نام کین را به عنوان نام خانوادگی‌اش به توصیه مدیرش انتخاب کرد که آن را از یک اشراف زاده به نام کین موتینی برداشت کرده بود. در سال‌های بعد در بیش از صد درام تلویزیونی ایفای نقش کرد، سپس کارش به تئاتر کشیده شده و در نهایت به عنوان هنرپیشه ذخیره پیتر اوتول در نمایش دراز و کوتاه بلند انتخاب شد که بعد ها در تورها همیشه او را ایفا کرد. سال ۱۹۶۴ این فیلم ماجرایی زولو مربوط به آفریقا بود که برای کین یک توجه جهانی به همراه داشت.

او به جای بازی در نقش یک سرباز معمولی این بخت را یافت تا نقش یک افسر اشراف زاده و ناتوان را بازی کند و پس از آن بود که نقش‌های مهم تر را بازی کرد. موفقیت کین در سینما با نقش هری پالمر در پرونده ایبکرس و نقش عنوان الفی ۱۹۶۶ وی را به بازیگر درجه یک تبدیل کرد. کین برای هانا و خواهرانش در سال ۱۹۸۶ اولین اسکار خود را به دست آورد و با اندک حضورهایش پایش به دهه ۹۰ کشیده شد. صدای کوچک؛ ۱۹۹۸ و قوانین خاندان سیدر؛ ۱۹۹۹ از جمله همین آثار هستند.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن