بیوگرافی بازیگران

بیوگرافی جیمی بج دیل (James Badge Dale)

۱ می زادروز بازیگر محبوب و دوست داشتنی، جیمی بج دیل (James Badge Dale)

 

 

جیمز بج دیل  (James Badge Dale) (زاده ۱ مه ۱۹۷۸) بازیگر، آمریکایی است. دیل در نیویورک به دنیا آمد. وی تنها فرزند آنیتا موریس و گراور دیل است. او در دوازده سالگی در فیلم سینمایی سالار مگس‌ها (در نقش سایمون) بازی کرد. او بیشتر شهرتش را به خاطر هنرنمایی در مینی‌سریال شبکه اچ‌بی‌او ، اقیانوس آرام، در نقش رابرت لِکی و هم‌چنین بازی در نقش چیس ادموندز در سریال ۲۴ و نقش سایمون در فیلمارباب پرواز (۱۹۹۰) به دست آورده است. او همچنین در فیلم تنها شجاعان بازی کرده است.

جیمز بج دیل نخستین بار در تلویزیون حضور یافته و سال ۲۰۱۰ در سریال اقیانوس آرام – قسمت ۱۰ به کارگردانی Tim Van Patten بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال اقیانوس آرام، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای جیمز بج دیل محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون Jacob Pitts، Keith Nobbs، جاش هلمن و Henry Nixon را تجربه کرد.

جیمز بج دیل در سال ۲۰۱۰ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در آثار مهمی بازی کرده است. او در این سال با بازی در ۳ فیلم و سریال مهم سینما و تلویزیون خود را به مردم معرفی کرد. آثار مهم جیمز بج دیل در این سال، بازیگری در سریال اقیانوس آرام به کارگردانی Jeremy Podeswa، Timothy Van Patten و David Nutter، فیلم The Conspirator به کارگردانی رابرت ردفورد محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی جیمز بج دیل بازی در سریال اقیانوس آرام بوده است. جیمز بج دیل سال ۲۰۱۰ در سریال اقیانوس آرام نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند. او در این سریال با Jeremy Podeswa همکاری داشته است. جیمز بج دیل توانست با بازی در سریال اقیانوس آرام تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر جوزف مازلو، Jon Seda، Sebastian Bertoli و Chris Milligan بر تجارب او افزود.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن