بیوگرافی بازیگران

بیوگرافی آیزاک همپستد رایت (Isaac Hempstead Wright)

۹ آوریل زادروز بازیگر محبوب، جذاب و دوست داشتنی، آیزاک همپستد رایت (Isaac Hempstead Wright)

 

 

ایزاک همپستد رایت (Isaac Hempstead-Wright) (زاده ۹ آوریل ۱۹۹۹) هنرپیشه اهل بریتانیا است، که بیشتر برای بازی در نقش برن استارکدر مجموعه تلویزیونی خیال‌پردازی حماسی بازی تاج و تخت، محصول اچ‌بی‌او، شناخته شده‌است. وی از سال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده‌است. او در مدرسه Queen Elizabeth Grammar تحصیل کرده‌است.ایزاک گفته است که درامدی که از سریال بازی تاج و تخت کسب کرده‌است را برای تحصیل در دانشگاه پس انداز می‌کند.او امیدوار است که در دانشگاه به مدرک PHD دست پیدا کند.

در بیوگرافی امروز سعی داریم تا به بررسی زندگی بازیگری نو ظهور بپردازیم که با بازی در سریال بسیار مطرح بازی تاج و تخت(Game of Thrones) محصول شبکه HBO به شهرت فراوانی دست پیدا کند.وی تا به امروز بیشتر به صداگذاری بر روی انیمیشن هایی چون غول های جعبه ای و مرد خانواده پرداخته است. Isaac Hempstead Wright (ایزاک همپستد رایت) در تاریخ ۹/اوریل/۱۹۹۹ در کنت انگلستان بدنیا آمد.دوران تحصیل خود را در مدرسه ملکه الیزابت Faversham گذراند.ایزاک در مصاحبه ای گفت که درامدی که از سریال بازی تاج و تخت کسب کرده است را برای تحصیل در دانشگاه پس انداز میکند.او امیدوار است که در دانشگاه به مدرک PHD دست پیدا کند. برای ادامه بیوگرافی Isaac Hempstead Wright با ما همراه باشید.

ایزاک برای اولین بار توانست در سال ۲۰۱۱ با بازی در سریال بسیار مطرح بازی تاج و تخت محصول شبکه HBO که برگرفته از اولین کتاب جرج آر. آر. مارتین از سری رمان‌های تخیلی ترانه یخ و آتش می باشد،توانست به شهرتی جهانی دست پیدا کند.وی در این سریال در نقش برن استارک پسر کوچک کتلین استارک و ند استارک رهبر شمال ظاهر می شود،که در فصل اول،پس از درگذشت عمویش، براندن به این اسم نام گذاری شد.در طول بازدید شاه رابرت براثیون از وینترفل، او به شکل اتفاقی وارد جایی می‌شود که در آنجا متوجه رابطه پنهانی ملکه سرسی و برادرش جیمی لنیستر می شود. به همین دلیل برَن توسط جیمی از پنجره به پایین پرت می‌شود. پاهای برن به دلیل افتادن از ارتفاع زیاد برای همیشه فلج می‌شوند.

پس از مدتی شخصی برای کشتن برن تلاش می‌کند، اما سامر، گرگ دست آموز همراه برَن، به کمک مادرش کتلین آمده و قاتل را می‌کشد. هنگامی که برن به هوش می‌آید متوجه می‌شود که از کمر به پایین فلج شده است و مجبور است همراه “هودور” (مستخدم آن‌ها) جا به جا گردد. او نمی‌تواند اتفاقی که موجب پرت شدنش شد را پس از به هوش آمدن به یاد بیاورد. وی کم‌کم متوجه می‌شود که توانایی دریافت ارتباط با ذهن گرگش را به دست آورده و یک وارگ یا اسکین‌چِنجر شده است (وارگ شخصی است که توانایی ورود به ذهن یک حیوان را دارد و می‌تواند اعمال آن حیوان را کنترل کند). پس از تاج گذاری برادرش راب در شمال، برن به عنوان جانشین او و فرماندهٔ وینترفل انتخاب می‌شود. پس از اینکه “تیون گریجوی” وینترفل را تصرف می‌کند برن پنهان می‌شود. تیون برای محکم کردن ادعای خود بر وینترفل دو پسر یتیم را می‌کشد و به مردم وینترفل اعلام می‌کند که برن و برادر کوچک‌ترش ریکان را کشته است. پس از اینکه اطرافیان تیون به او خیانت می‌کنند و وینترفل غارت می‌شود، برن، هودور، ریکان، اوشا و گرگ‌هایشان به سمت شمال می‌روند تا برادر ناتنی بزرگترشان، جان اسنو را پیدا کنند.

 

 

داستان فصل اول: سریال در قاره‌های خیالی وستروس و اسوس، در نزدیکی پایان یک تابستان ۱۰ ساله اتفاق می‌افتد و چندین خط داستانی را دنبال می‌کند. اولین داستان به جنگ بین خانواده‌های اشرافی برای به دست آوردن تخت آهنی پادشاهی هفت اقلیم مربوط می‌شود. دومین خط داستانی، نزدیک بودن زمستانی طولانی و یورش موجوداتی افسانه‌ای از شمال را شرح می‌دهد و سومین خط داستانی مجموعه، تلاش فرزندان شاه مخلوع، برای بازپس‌گیری تاج و تخت است. این مجموعه از طریق شخصیت‌هایی که اخلاقیات مبهمی دارند، حول مسائلی چون طبقات اجتماعی، مذهب، وفاداری، فساد، جنگ داخلی و مجازات می‌گردد.

بازی تاج و تخت رکورددار تعداد بیننده در شبکه اچ‌بی‌او است و در کشورهای مختلف طرفداران زیادی دارد. با وجود استفاده از برهنگی، خشونت و مسائل غیر اخلاقی که انتقاداتی را به این مجموعه وارد آورده، منتقدین نظرات مثبت فراوانی در مورد این سریال داشته‌اند. این سریال تاکنون نامزد و برنده بسیاری از جوایز شده‌است که از میان آن‌ها می‌توان به نامزدی جایزه امی بهترین سریال درام ، یک نامزدی جایزه گلدن گلوب برای بهترین سریال تلویزیونی درام و نامزدی جایزه هوگو برای بهترین نمایش درام اشاره کرد. پیتر دینکلیج نیز برای بازی در نقش تیریون لنیستر موفق به دریافت یک جایزه امی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شده‌است.

ایزاک بعد از بازی در مجموعه سریال بازی تاج و تخت در دو انیمیشن بسیار موفق به صداگذاری مشغول شد. غول های جعبه ای نام یک انیمیشن آمریکایی کمدی و ماجراجویی به کارگردانی Graham Annable می باشد که در ۲۶/سپتامبر/۲۰۱۴ اکران شده‌است. داستان این انیمیشن دربارهٔ غول‌هایی است که در زیرزمین‌ها و فاضلاب شهری زندگی می‌کنند و علاقه شدیدی به پنیر دارند. اما به تازگی شایعه‌ای در شهر پیچیده که این غول‌های جعبه‌ای بچه‌های انسان را می‌دزدند. اما به زودی مشخص می‌شود که آنها نه تنها دزد نیستند بلکه پسربچه‌ای را هم نزد خودشان بزرگ کرده‌اند.

وی چندی بعد در انیمیشن دیگری به نام مرد خانواده کهمجموعه پویانمایی کمدی تلویزیونی است و توسط ست مک‌فارلن کارگرادانی شده است و از شبکه تلویزیونی فاکس به نمایش در امد. این سریال انیمیشنی همانند همتای خود “سیمسون ها” داستان زندگی خانواده ای در هم ریخته است ، پدر خانواده “پیتر گریفین” کمی خصوصیات “هومر سیمسون” را دارد، او سر به هوا هوس ران، شلخته ، چاق و پر خور است ، که همه چیز را به شوخی می گیرد، مادر خانواده “لوئیس” زن خانه دار و معلم پیانو می باشد، این خانواده سه فرزند دارند، یک پسر به نام “کریس” که همانند پدرش چاق و تنبل است ، و حتی حوصله صحبت کردن هم ندارد و دائم به مانند پدر خود مشغول تلویزیون تماشا کردن است.

دختر خانواده “مگ” که به دوران بلوغ رسیده و دنبال همدمی می گردد ولی معمولا کسی به او به خاطر ظاهرش توجهی نمی کند و اما یکی از جذاب ترین شخصیتهای سریال کودک خردسال این خانواده “استوویی” است، که با اینکه هنوز پوشک به پا دارد با فصاحت و بلاغت تمام حرف می زند، آن هم با لهجه غلیظ بریتانیایی، رفتار بزرگ گونه دارد و از کلماتی کاملا ادبی استفاده می کند، تمایل به قتل و نابود کردن دیگران دارد ، با این وجود گاهی ماهیت کودکانه خود را نشان می دهد. سریال”مرد خانواده ” سریالی کمدی است و با اینکه انیمیشن محسوب می شود همچون همتای دیگر خود “South Park” اصلا برای کودکان مناسب نیست( هر چند که بیشتر کودکان آن را می بینند)، نقد جامعه و نقد خانواده آمریکایی هدف اصلی این سریال است ولی “ست مک فارلن ” خالق سریال با نبوغ بیش از حدی چنان نقد های خود را در میانه شوخی های و موقعیت های کمیک سریال پنهان کرده که شاید تشخیص آنها بسیار مشکل باشد.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن