اخبار حاشیه ای

بیش از ۱۰۰ نفر از چهره های مشهور هالیوود، نسبت به اقدامات آکادمی Oscar اعتراض و این آکادمی را محکوم کردند!

کسی نیست که دوست نداشته باشد مراسم Oscar (اسکار) کوتاه‌تر شود، اما اگر اقدامات Academy Awards (آکادمی اسکار) در این راستا اعتراض بیش از ۱۰۰ فیلمبردار و کارگردان در پی داشته باشد، معلوم می‌شود که آکادمی مسیر درستی انتخاب نکرده است.

در جدیدترین اخبار منتشر شده به گزارش آریافیلم، Roger Deakins (راجر دیکینز)، Quentin Tarantino (کوئنتین تارانتینو)، Spike Lee (اسپایک لی)، Spike Jonze (اسپایک جونز)، Martin Scorsese (مارتین اسکورسیزی)، Emmanuel Lubezki (امانوئل لوبزکی)، Damien Chazelle (دیمین شزل) و بسیاری دیگر از کارگردانان و فیلمبرداران نامدار نامه‌ی سرگشاده‌ای به امضاء رسانده‌اند که تصمیم آکادمی در حذف پخش زنده‌ی اهدای جوایز چهار شاخه‌ی Oscar را محکوم می‌کند. پس از انتشار نامه در تاریخ ۱۳ فوریه، بازیگران بزرگی چون Brad Pitt (برد پیت)، Elizabeth Banks (الیزابت بنکس)، Robert De Niro (رابرت دنیرو)، Peter Dinklage (پیتر دینکلج)، Rosamund Pike (رزموند پایک)، Sandra Bullock (ساندرا بولاک) و Kerry Washington (کری واشینگتن) هم برای امضای آن وارد ماجرا شدند. Denis Villeneuve (دنیس ویلنوو)، Michael Mann (مایکل مان)، Christopher Nolan (کریستفر نولان)، Alejandro González Iñárritu (الخاندرو گونزالز اینیاریتو) و Nicole Holofcener (نیکل هولوفسنر) نیز فیلمسازانی‌اند که به تازگی به تصمیم آکادمی معترض شده‌ و به اعتراضات پیوسته‌اند. Guillermo Del Toro (گیلرمو دل تورو) و Alfonso Cuarón (آلفونسو کوارون) نیز که پیش از این اقدام آکادمی برای عدم پخش زنده‌ی جوایز بهترین فیلمبرداری و بهترین تدوین را در شبکه‌های اجتماعی محکوم کرده بودند، این نامه را امضاء کردند.

در این نامه آمده‌است: آکادمی در سال ۱۹۲۷ برای و تجلیل و حمایت از هنرهای سینمایی، الهام‌بخشی و پیوند زدن مردم دنیا از طریق تصاویر متحرک بنا نهاده شد. متأسفانه، ما از این مأموریت منحرف شده‌ و به جای برگزاری جشنی برای فرم هنری و کسانی که در آن حضور دارند، بر جنبه‌ی سرگرم‌کنندگی آن تأکید کرده‌ایم. تنزل دادن اصول هنر سینما به سطحی پایین‌تر در نود و یکمین دوره‌ی برگزاری مراسم اسکار چیزی جز توهین به کسانی که عمر خود را وقف این حرفه کرده‌اند نیست. در آگوست سال ۲۰۱۸ آکادمی اعلام کرد که Oscar 2019 (اسکار ۲۰۱۹) کوتاه‌تر از همیشه خواهد بود و جوایز چهار تا شش شاخه در حین پخش آگهی‌های بازرگانی اهدا می‌شود و در ادامه‌ی مراسم به صورت ضبط شده به نمایش درمی‌آید تا طی کردن مسیر توسط برندگان وقت‌گیر نشود. نود و یکمین دوره‌ی مراسم اسکار ۶ اسفند امسال از شبکه‌ی ABC و بدون مجری برگزار می‌شود.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن