اخبار روز فیلمهاانتخاب سردبیرنقد فیلم

بررسی و موشکافی دومین تریلر فیلم Avengers: Endgame

استودیوی Marvel (مارول) دومین تریلر Avengers: Endgame (انتقامجویان: پایان بازی) و پوستر جدید فیلم را روز پنجشنبه منتشر کرد. اگرچه هواداران دنیای سینمایی Marvel سر از پا نمی‌شناسند و در شبکه‌های اجتماعی در مورد این تصاویر جدید غوغا به پا کرده‌اند، اما هضم یک مسئله برایشان سخت بود: از قلم افتادگی نام Danai Gurira (دانای گوریرا) از روی پوستر رسمی فیلم. Danai Gurira که در فیلم Avengers: Endgame نقش اوکویه را مانند Black Panther (پلنگ سیاه) و Avengers: Infinity War (انتقامجویان: جنگ بی‌نهایت) تکرار می‌کند، تنها شخصیتی است که تصویرش روی پوستر دیده می‌شود اما نام او از قلم افتاده است.

کمپانی Disney (دیزنی) در این باره هنوز توضیحی ارائه نکرده است. شخصیت اوکویه در Avengers: Infinity War نقشی کلیدی ایفا کرد و یکی از ابرقهرمانانی بود که از خشم تانوس در امان ماند. از این کاراکتر در تریلر جدید، به جز فلش بکی از فیلم Avengers: Infinity War در حالی که محو شدن Black Panther را نظاره‌گر بود، تصاویر دیگری پخش نشد، اما نقش نیم رخ او روی پوستر فیلم دیده می‌شود. از شخصیت تانوس نیز در تریلر تصاویری مشاهده نشد با این حال نام Josh Brolin (جاش برولین) روی پوستر درج شده است. نام گوریرا روی پوستر رسمی Avengers: Infinity War نوشته شده بود.

نبودن فضای کافی بهانه‌‌ای قابل قبول به نظر نمی‌رسد زیرا در قسمت بالای پوستر Avengers: Infinity War نام ۱۹ بازیگر درج شد در حالی که روی پوستر Avengers: Endgame نام ۱۲ بازیگر دیده می‌شود. یکی از پاسخ‌های احتمالی دیگر درج نام بازیگران براساس قراردادها است چرا که اسامی Gwyneth Paltrow (گوئینت پالترو) و Jon Favreau (جان فاورو) روی پوستر دیده می‌شود اما تصویر آن‌ها نه. بسیاری از هواداران در شبکه‌های اجتماعی این پرسش را مطرح کردند که آیا Marvel درج نام او را فراموش کرده و یا نقش اوکویه در Avengers: Endgame آنقدر کوچک است که غیرمنطقی به نظر رسیده است، هرچند که استودیو نام Danai Gurira را در قسمت پایین پوستر آورده باشد. به گفته‌ی Jamal Smith (جمال اسمیت) نویسنده‌ی Rolling Stone (رولینگ استون)، Danai Gurira در حالی نقش اوکویه را در Avengers: Endgame ایفا کرده که تنها نماینده‌ی باقی مانده از Black Panther سودآورترین فیلم دنیای سینمایی Marvel است.

 

 

آخرین حربه‌ی تونی استارک

تریلر دوم فیلم سرانجام تأیید کرد که Avengers (انتقانجویان) با لباس‌های یکدست با تانوس مقابله خواهند کرد. این لباس سفید و نارنجی جدید پیش از این در اسباب بازی‌ها دیده شده بود. در نماهای پایانی تریلر اعضای باقی‌مانده‌ی Avengers در محل استقرار خود با این لباس‌ها دیده می‌شوند. همین نماها تأیید می‌کند که تونی استارک با بازی Robert Downey, Jr (رابرت داونی جونیوز) و نبولا با بازی Karen Gillan (کارن گیلان) به زمین بازگشته‌اند تا در کنار کلینت بارتون و اسکات لنگ با بازی Paul Rudd (پل راد) و سایر اعضا با تایتان دیوانه نبرد کنند.

 

در ابتدای تریلر دوم مانند اولین تریلر فیلم، تونی در حال صحبت با پپر است. این بار او در پایان حرف‌هایش به آخرین سوپرایزی که در آستین دارد اشاره می‌کند.

 

در تریلر جدید فیلم از لباس جدید راکت راکن با صداپیشگی Bradley Cooper (بردلی کوپر) نیز رونمایی شد. این لباس او به آنچه که پیش از این در کتاب‌های مصور به ویژه Guardians of the Galaxy (محافظین کهکشان) نوشته‌ی اندی لنینگ در سال ۲۰۰۸ دیده بودیم شباهت بیشتری دارد. راکت اکنون تنها بازمانده‌ی Guardians of the Galaxy است و دیگر اعضای گروه یا به قتل رسیده و یا خاکستر شده‌اند. این شخصیت که در Avengers: Endgame در کنار Thor (ثور) و گروت مبارزه می‌کرد، در این تریلر روی دوش War Machine (ماشین جنگ) با بازی Don Cheadle (دان چیدل) به چشم می‌خورد. خود شخصیت جیمز رودز یا War Machine نیز با ظاهری جدید و متفاوت با گذشته دیده می‌شود. زره جدید در مقایسه با آنچه که تونی استارک به تن می‌کرد بزرگتر و سنگین‌تر به نظر می‌رسد.

 

شاهین چشم (Hawkeye) مرموز

یکی از اولین سوپرایزهای قابل توجه تریلر جدید «آخر بازی» اولین تصاویر از Hawkeye (شاهین‌چشم) جدیدی که باید شخصیت کیت بیشاپ باشد بود. در تریلر وقتی که صحنه‌های فلش‌بک کلینت بارتون با بازی Jeremy Renner (جرمی رنر) به نمایش درمی‌آید می‌بینیم که او به دختر نوجوانی آموزش تیراندازی با کمان می‌دهد. هرچند که به نظر می‌رسد مراحل پایانی آموزش خود را پشت سر می‌گذارد زیرا تیر او درست به هدف می‌خورد، از این رو باید منتظر جانشین بارتون باشیم. در کتاب‌های کامیک کاترین بیشاپ اولین دختری است که لقب Hawkeye می‌گیرد. این احتمال وجود دارد که این صحنه پیش از وقایع Avengers: Infinity War روی داده باشد از این جهت که افراد زیادی در پس زمینه دیده می‌شوند.

 

از طرفی پیش‌بینی می‌شود این دختر نوجوان دختر کلینت، لایلا بارتون باشد که در فیلم Avengers: Age of Ultron (انتقامجویان: عصر اولتران) کودک خردسالی بیش نبود. از آنجا که بلافاصه در صحنه‌ی بعدی کلینت را در دنیای پس از Avengers: Infinity War به عنوان Runin (رونین) و با مدل موی جدیدی می‌بینیم، به نظر می‌رسد که او تمامی اعضای خانواده‌اش را از دست داده باشد. البته Marvel می‌تواند به طرق دیگری کیت بیشاپ را به دنیای سینمایی Marvel وارد کند و او را یکی از نزدیکان کلینت، یا عموزاده‌اش معرفی کند. اما به هر شکل، تردیدی وجود ندارد که با یک Hawkeye جدید مواجه خواهیم شد.

 

بازگشت Ant Man (مرد مورچه‌ای)

همزمان با بشکن تانوس در Avengers: Infinity War، اسکات لنگ درون دستگاه واقعیت کوانتومی گرفتار بود اما دیگر اعضای خانواده‌ی ون دایک خاکستر شدند. در اولین نمای مربوط به او در تریلر، می‌بینیم که به دنیای واقعی بازگشته و با وجود اینکه نحوه‌ی خلاص شدنش دقیقاً نشان داده نمی‌شود اما به نظر می‌رسد که در خیابانی متروک گام برمی‌دارد و سعی می‌کند بفهمد چه اتفاقی در دنیا روی داده است.

 

در چندین نمای دیگر Avengers را در حال مبارزه می‌بینیم، اما به نظر می‌آید که میدان جنگ از آنچه که در Avengers: Infinity War دیدیم به زمین نزدیک‌تر شده و حتی دفتر Avengers در نیویورک مورد هجوم قرار گرفته باشد. در یکی از نماهایی که Ant Man (مرد مورچه‌ای) در یکی از دفاتر حضور یافته اگر به پشت سر او دقت کنید، درست پیش از لحظه‌ای که دوربین کات می‌خورد، متوجه چند انفجار خواهید شد. در نماهای دیگری Ant Man کوچک سازی شده را می‌بینیم که در تلاش است از انفجارها بگریزد.

 

تونی پی. هندرسون کیست؟ (هیچ‌کس؟)

نام هندرسون در اواسط تریلر وقتی که اولین نما را از اسکات لنگ با بازی Paul Rudd می‌بینیم ظاهر می‌شود. او که در کوچه‌ها و خیابان‌ها سرگردان است چشمش به آگهی‌هایی می‌خورد که مردم برای عزیزان مفقود شده‌ی خود نصب کرده‌اند. اسامی و چهره‌ها به جز یک مورد در این آگهی‌ها قابل تشخیص نیستند. این نام نه در کتاب‌های مصور Marvel وجود دارد و نه در دنیای واقعی به Avengers مرتبط است، اما بعضی از هواداران معتقدند که به یک مجری پادکست اشاره دارد که در نزدیکی محل فیلمبرداری فیلم‌های Marvel از جمله Avengers: Endgame در ایالت جورجیا ساکن است. بنابراین به نظر نمی‌رسد که Marvel به فرد خاصی اشاره داشته باشد.

 

پگی کارتر (Peggy Carter)

درحالی که در طول تریلر Avengers: Endgame صدای Avengers به گوش می‌رسید، اما تصاویر مربوط به گذشته‌ی Captain America (کاپیتان آمریکا) توسط Peggy Carter (پگی کارتر) معشوقه‌ی او روایت شد. جملاتی که Peggy Carter به زبان می‌آورد تازه نیستند، اما شرایط را برای وقایع آخرین قسمت Avengers مهیا می‌کند. این دیالوگ به فیلم Captain America: The Winter Soldier (کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان) اختصاص دارد وقتی که استیو در بیمارستان با Peggy Carter صحبت می‌کند. این دیالوگ می‌تواند به سفر در زمان اشاره داشته باشد. یکی از گمانه‌زنی‌هایی که در مورد Avengers: Endgame مطرح می‌شود نقش مهم زمان در فیلم است.

 

نقشه‌ی جنون‌آمیز

«حتی اگر احتمال [پیروزی] اندک باشد، به کسانی که در اینجا در کنار ما نیستند مدیونیم که تلاش کنیم.» این جمله‌ای است که اواسط تریلر توسط Natasha Romanoff (ناتاشا رومانوف) به زبان آورده می‌شود و نشان می‌دهد که اعضای شرثدلثقس برای شکست دادن Thanos نقشه‌ای در سر دارند.

 

یکی از شوخی‌هایی که پس از Avengers: Infinity War شکل گرفت به Mark Ruffalo (مارک رافلو) مربوط می‌شد. او وقتی در یکی از اپیزودهای تاک شوی Jimmy Fallon (جیمی فالن) حضور یافته بود، وانمود کرد که عنوان Avengers: Endgame و داستان فیلم را فاش کرده است، بنابراین Russo Brothers (برادران روسو) کارگردانان فیلم در شبکه‌های اجتماعی او را به شوخی از فیلم اخراج کردند. اکنون پس از انتشار غافلگیرکننده‌ی پوستر و تریلر جدید Avengers: Endgame، رافلو با اشاره به این شوخی و بازنشر پوستر فیلم که چهره‌ی او را درست در مرکز تصویر نشان می‌دهد در شبکه‌های اجتماعی سؤال کرد: «پس هنوز اخراج نشده‌ام؟» چیزی که در مورد این شخصیت نمی‌دانیم این است که آیا در Avengers: Endgame بیشتر با Bruce Banner (بروس بنر) مواجه خواهیم شد یا سر و کله‌ی Hulk (هالک) دوباره پیدا می‌شود.

 

در صحنه‌ی پایانی تریلر Captain Marvel (کاپیتان مارول) با بازی Brie Larson (بری لارسن) دیده شد که سرانجام به اعضای باقی‌مانده‌ی Avengers ملحق می‌شود. Thor سعی می‌کند بفهمد Captain Marvel همان‌قدر که ادعا می‌کند قدرتمند است یا نه و استورم بریکر را درست از کنار سر کارول دنورز عبور می‌دهد. وقتی که او از جای خود تکان نمی‌خورد، Thor را به تحسین وامی‌دارد. این اولین صحنه‌ای بود که Captain Marvel را در کنار سایر Avengers می‌دیدیم.

کمپانی Disney فیلم Avengers: Endgame را در تاریخ ۲۶ آپریل ۲۰۱۹ (۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸) در سراسر دنیا اکران می‌کند.(۳۰nama)

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن