Top 10معرفی سریال

پست ویژه : بررسی همه سریالهای کامیک

در طول شش سال گذشته، استفاده از شخصیت های کتاب های کمیک توی صفحه ی کوچک تلوزیون، به محصول اصلی شبکه ها تبدیل شده. همانطور که می دونین، هر ساله تعداد این سریالهای کامیک بیشتر میشه به طوری که بعضی از این برنامه ها، از صد قسمت هم بیشتر پیش رفتن. پس با توجه به این برنامه ها، بهتره که یک نگاهی به سریالهای تلویزیونی کامیک در حال پخش بندازیم…


Agents of S.H.I.E.L.D 

Agents of S.H.I.E.L.D

کمیک: Marvel ، چند شخصیتی
شبکه: ABC (از سال ۲۰۱۳ تا کنون)
زمان پخش: جمعه ها ساعت ۹

Marvel ، با توجه به موفقیت بالای جهان سینمایی، با کمک نویسنده و کارگردان فیلم Avengers یعنی ،Joss Whedon ، تصمیم گرفت که سریالی به نام ماموران شیلد رو بسازه که توی اون،  Clark Gregg شخصیتی به نام Phil Coulson داره که زنده میشه و به عنوان رهبر تیم، با حوادث غیرعادی و یک سری خائن قدرتمند مثل Hydra و Inhumans روبرو می شه. در حالی که  فصل اول این سریال، موفقیت نسبتاً خوبی داشت و در کل نظرها بهش مثبت بود، ولی این فیلم هم موفقیت و هم شکست رو تجربه کرد. در حالی در کل امتیازش پایین اومد اما بعد از هر فصل، نظرهای جنجالی زیاده درموردش وجود داره .


Arrow

Arrow

کمیک: Green Arrow از سال ۱۹۴۱ تا کنون
شبکه : CW (از ۲۰۱۲ تاکنون)
زمان پخش: پنجشنبه ها ساعت ۹

ممکنه که Marvel ساخت فیلم های معروفی رو در دست داشته باشه اما این DC Comics بود که برای اولین بار سریال Arrow رو از شبکه CW تولید کرد. این سریال که راجع به مبارزه با جرم و جنایته، داستان پسر میلیارد عیاشی به نام Oliver Queen هستش. Oliver چند سال تو یه جزیره زندانی بوده و در اونجا هنرهای رزمی و تیراندازی رو یاد میگیره و به عنوان کماندار به شهرش برمیگرده تا با جرم و جنایت مقابله بکنه. در حال حاضر، فصل شش این سریال داره پخش میشه و برخلاف نظرهای منفی مخاطبان اون در فصل چهار، تونسته امتیاز خودش رو بالا ببره و نظر منتقدان رو به خودش جلب بکنه.


Black Lightning

Black Lightning -- Image BLK_S1_KeyArt.jpg -- Pictured (L-R): Nafessa Williams as Anissa Pierce, Cress Williams as Black Lightning and China Anne McClain as Jennifer Pierce -- Photo: The CW -- © ۲۰۱۷ The CW Network, LLC. All rights reserved.

کمیک: Black Lightning از سال ۱۹۷۷ تاکنون
شبکه:  CW (از ۲۰۱۸ تاکنون)
زمان پخش: سه شنبه ها ساعت ۹

آمریکا یک باره دیگه درگیر نابرابری و تعصبات نژادی شده. به خاطر همین، تولیدکنندگان هالیوود تلاش کردن که برای ساخت این سریال ها به صورت باورکردنی و قوی ، روش های جدیدی رو پیدا کنن. یکی از شگفتی های اخیر، شروع سریال Black Lightning بوده که DC Comics اون رو تولید کرده . نه سال بعد از بازنشستگی از جهانِ ابرقهرمانان به خاطر اثرات منفی که بر روی خانواده اش داشت، مخاطبان می بینن که  Jefferson Pierce به عنوان مدیر یک مدرسه مشغول به کار می‌شه و به خاطر اینکه خانواده و جامعه اش توسط گروهی دارن تهدید می شن، دوباره لباسش رو به تن می کنه و با اون ها مبارزه می کنه. نقدهای خوبی به این سریال شده. نظرات در سایت Rotten Tomatoes هم مثبت بوده که این موضوع نه تنها یک قدم بزرگ برای تلویزیون محسوب میشه بلکه باعث میشه که از سایر سریال های کمیکی که درمورد مسائل اجتماعی و نژاد پرستی و .. هستند هم قدردانی بشه. هنوز در مورد فصل دوم این سریال حرفی زده نشده اما با توجه به بررسی ها و امتیاز این سریال، به نظر می رسه که CW باید به فکر قسمت های بیشتری از این سریال باشه.


Daredevil

Daredevil

کمیک: Daredevil مارول (از ۱۹۶۴ تاکنون)
شبکه: Netflix (از ۲۰۱۵ تاکنون)
زمان پخش: فصل ۳ در سال ۲۰۱۸ پخش خواهد شد

بعد از موفقیت متوسط اولین فیلم و spin-off ضعیف، امتیاز شخصیت Daredevil به استودیوی مارول برگشت خورد و کارگردان اون یعنی Drew Goddard اعلام کرد که دوست داره یک فیلم واقعی از اون بسازه. با این حال، بعد از این که این موضوع از طرف مارول رد شد، قرارداد با Netflix بسته شد و قرار شد سریالی رو پخش کنن که در نهایت به یک سریال دیگر به نام The Defenders ختم بشه. اولین فصل Daredevil در سال ۲۰۱۵ پخش شد که  Goddard مشاور و تهیه کننده اجرایی اون معرفی شد. در حالی که فصل دوم به اندازه فصل اول، نظر منتقدان رو به خودش جلب نکرد اما ثابت کرد که موفقیت بزرگی برای استودیو های مارول و Netflix بوده و باعث موفقیت های بعدی شد. داستان این سریال از این قراره که Matt Murdock، وکیل مدافع نا بیناییه که در شب با قدرت های خارق العاده ای که داره با جنایتکاران مبارزه می کنه و چندین سازمان خلافکار مثل Wilson Fisk /  Kingpin رو رسوا می کنه.


DC’s Legends of Tomorrow

DC’s Legends of Tomorrow

کمیک: DC Comics ، چند شخصیتی
شبکه: CW از ۲۰۱۶ تاکنون
زمان پخش: دوشنبه ها ساعت ۸

گروهی از شخصیت های محبوب مخاطبان ، به عنوان قهرمان با هم در یک سریال جمع شدن و میخوان که دنیا رو نجات بدن. نباید به اون ها قهرمان گفت. بهتره به اون ها افسانه بگیم. به طور خاص تر ، اون ها افسانه های فردا هستن که به صورت تیمی از بین بازیگران سریال Arrow و Flash بوده و بین دو جهان سفر می کنن تا ناهنجاری های تاریخی رو درست کنن و بتونن آینده رو نجات بدن. نمیشه گفت که این سریال بزرگترین موفقیت DC Comics بوده و همون طور که آمار نشون می ده امتیاز فصل یک این سریال خیلی معمولیه. اما این امتیاز رفته رفته بیشتر شد و نظر منتقدین به این سریال بهتر شده تا جایی که آخرین فصلش نظرات خیلی خوبی رو دریافت کرده .


The End of the F***ing World

کمیک:  Fantagraphics – 2013
شبکه: Netflix و (۲۰۱۸
زمان پخش: پایان فصل ۱(فصل دو هنوز تایید نشده)

این سریال، یک سریال کمدی بریتانیایی هست و با این که کمتر از یک ماهه که در آمریکا پخش شده، نظرات زیادی رو به خودش جلب کرده ودر حال حاضر جزء سریال هایی شده که منتقدین در موردش خیلی صحبت می کنن. داستان عجیب و اجرای عالی بازیگران، تماشاگران را جذب خودش کرده. موضوع کلی داستان در مورد دو نوجوان هست که از زندگی خانوادگی پرسر و صدای خودشون فرار میکنن و این جزئیات سریاله که تماشاگران رو به سریال جذب می کنه. کامیک این سریال پنج سال پیش چاپ شده . داستان از این قراره که یک پسر روانی میخواد یک سفر ماجراجویی رو شروع کنه و یک دختر رو هم ترغیب می کنه که دنبال خودش ببره و دختر رو اولین قربانی خودش بکنه. با وجود این که سازنده سریال میخواد فصل دوم این سریال رو هم بسازه، اما مخاطبان فکر می کنن که آخر فصل یک همه چیز تموم میشه و نیازی به فصل دوم نداره. به خاطر همین هنوز قطعی مشخص نشده که آیا فصل دومی هم وجود داره یا نه.


Fear the Walking Dead

Fear the Walking Dead

کمیک: The Walking Dead از سال ۲۰۰۳ تاکنون
شبکه: AMC  و (۲۰۱۵ تاکنون)
زمان پخش: یکشنبه ها ساعت ۹ (فصل چهارم از ۱۵ آوریل)

بعد از سه فصل موفق برای یک شبکه، AMC پیشنهاد داده که این سریال با سریال زامبی اون ها همراه بشه تا امتیازشون رو بهتر بکنن. اگرچه فصل اول این سریال، شروع خشنی برای مخاطبان بود ولی این سریال کم کم تونست که در قلب مخاطبان نفوذ بکنه. این سریال که spin-off و پیش‌درآمدی بر سریال The Walking Dead هست، درمورد خانواده ای از لس آنجلس بوده که میخوان با ویروسی که در شهر پخش شده و آدما رو تبدیل به قاتلای گوشت خوار میکنه، مبارزه کنن. همونطور که توی سه فصل دیدیم، شخصیت های این سریال تونستن پیشرفت های خوبی بکنن و همزمان با این که کنترل جنوب رو در دست گرفتن، دارن کم کم به سمت شرق هم میرن. اگرچه که فاصله ی خوبی تا بازماندگان Atlanta  دارن اما خط زمانشون داره کم کم به هم میرسه. توی فصل چهارم خواهیم دید که شخصیت های سریال از هم جدا شدن و دارن دنبال همدیگه می گردن و هم چنین خواهیم دید که Morgan Jones از سریال مردگان متحرک هم به این سریال اضافه میشه و بخش هیجان انگیزی رو به نمایش پیش درآمد اضافه می کنه.


The Flash

The Flash

کمیک: فلش DC Comics و (۱۹۵۶ تا کنون)
شبکه: CW و (۲۰۱۴ تا کنون)
زمان پخش: سه شنبه ها ساعت ۸

بعد از معرفی اولین سری این داستان ، نظرات و امتیاز خوبی از منتقدان و مخاطبان رو دریافت کرد. بنابراین شبکه CW متوجه شد که با Barry Allen و آینده اون به عنوان Scarlet Speedster ، میتونه یه سریال خوب به نام Flash رو شروع بکنه. داستان از این قراره که بعد از این که شهر دچار یه رعد و برق ناشی از انفجار ذرات شتاب دهنده می شه، Barry Allen یه قدرت فوق انسانی پیدا می کنه که می تونه با سرعت خیلی بالایی بدوه و با تبهکارای فرا انسانی که میخوان شهرش رو نابود کنن مبارزه می کنه. اون فرا انسان ها هم میخوان که فلش رو به طور کامل نابود کنن. فصل چهار این سریال هم بیشترین امتیاز رو داره و هم این که بالاترین بازبینی بین سریال های کمیک رو در شبکه CW به خودش اختصاص داده.


The Gifted

The Gifted

کمیک : X-Men  و مارول – چند شخصیتی
شبکه: Fox و (۲۰۱۷ تاکنون)
زمان پخش: اتمام فصل اول، فصل دوم هم تایید شده

کلاً سال ۲۰۱۷، سال برنامه های مربوط به X-Men  بود، اول که با  Legion شروع شد و با The Gifted تموم شد، که با یه جهانی شروع میشه که گروه محبوب ابرقهرمان ها ناپدید شدن و دولت داره افراد جهش یافته رو زندانی می کنه. این سریال در مورد خانواده ی هست که متوجه می شن بچه هاشون جهش یافته هستن و برای این که از دولت فرار کنن به گروهی از اعضای جهش یافته زیر زمینی می پیوندن تا بچه هاشون رو به یه جای امن ببرن. فصل اول این سریال، به خاطر موضوع داستان و عملکرد بازیگران، نظرات مثبتی رو هم از طرف منتقدان و هم از طرف مخاطبان دریافت کرد اما با این حال به خاطر یه سری صحنه هایی که بی فکر ساخته شدن، انتقاداتی به این سریال وارده. اما در کل به خاطر نظرات مثبت و امتیاز خوب این سریال در، Fox فصل دوم این سریال رو تایید کرد.


Gotham

Gotham

کمیک: شخصیت های بتمن DC Comics
شبکه: Fox و (۲۰۱۴ تاکنون)
زمان پخش: پنجشنبه ها ساعت ۸

همه می دونیم که درست کردن داستان اصلی برای شخصیت های از پیش مشخص شده سخت تر از شروع داستان زندگی اون هاست و این که این شخصیت ها رو یه جوری توی داستان اصلی بیاری که مخاطبان قبلا ندیده باشن، سخت تر هم هست. شبکه Fox این کار رو در پیش آمد بتمن یعنی گاتهام انجام داده و تونسته نه تنها در چهار فصل مخاطب ها رو به خودش جذب کنه بلکه منتقدان رو روز به روز بیشتر تحت تاثیر قرار داده. داستان سریال گاتهام از اولین روزهای کارآگاهی James Gordon در اداره‌ی پلیس شهر گاتهام و معرفی اون به Bruce Wayne شروع میشه. مادر و پدر James Gordon در یه زورگیری کشته شدن. موضوع سریال همکاری Gordon و Wayne در حرفه های خودشون هست. در فصل جاری می بینیم که Bruce به چیزی که همیشه دوست داشت تبدیل بشه یعنی vigilante تبدیل شده. با این که Bruce شخصیتی خودمختار به خود گرفته و شاید داستان بتمن کمی دچار رکود شده باشه، اما دیده میشه امتیاز این سریال خوبه و نظرات خوبی از منتقدان گرفته .


Happy

Happy

کمیک: Happy
شبکه: Syfy  و (۲۰۱۷ تا کنون)
زمان پخش: چهارشنبه ها ساعت ۱۰

در این سریال، ما شاهد همه چیز از قبیل خشونت، مشروب، مواد، پلیس، مافیا و یک موجود افسانه ایه سخن گو هستیم. اسم این سریال “Happy” هستش. یکی ازکارگردان های این سریال، کارگردان فیلم Crank هم هست. داستان این سریال در مورد Nick Sax-Meloni یک آدمکش حرفه ای هستش که قبلاً پلیس بوده. Nick طی حادثه ای مجروح می شه اما بعد از بهوش اومدنش هیچ چیز عادی نیست چرا که اون یه موجود افسانه ای رو می بینه که اسب پرنده آبی رنگی به نام “Happy” است و ادعا می‌کنه دوست خیالی شخصیه که بابانوئل دیوونه اون رو دزدیده. همین ۵ قسمت فصل اول این سریال، به داستان عجیب و غریبش و بازی ستارگان این سریال، نظر مخاطبان و منتقدان رو به خودش جلب کرده و امتیاز خوبی رو تونسته کسب کنه. مژده به طرفداران این سریال که Syfy اون رو برای فصل دوم نیز تمدید کرده است.


Inhumans

Inhumans

کمیک: Inhumans و  (۱۹۶۵ تاکنون)
شبکه: ABC (شروع از سال ۲۰۱۷)
زمان پخش: اتمام فصل اول، فصل دوم هنوز تایید نشده است

هر نقدی که در مورد مشت آهنین شنیدین، دوبرابرش کنید. این سریال بودجه ی خیلی بالا داشت و همکاری مشترک IMAX و ABC بود. داستان در مورد خانواده ی سلطنتیه که در یک جهان مخفی در ماه زندگی می کنن و تلاش میکنن که بعد از کودتای نظامی جون سالم به در ببرن. این سریال نه تنها مورد نقد زیاد مخاطبان و منتقدان قرار گرفت بلکه امتیاز پایینی هم کسب کرده. از آخرین قسمتی که پخش شده دو ماه میگذره و واضحه که ABC هنوز شک داره که این سریال رو ادامه بده یا نه! البته ممکنه با این همه توصیف بدی که درمورد این سریال هست، هنوز شانس باهاش یار باشه .


Iron Fist

Iron Fist

کمیک: Iron Fist مارول (۱۹۷۴ تا کنون)
شبکه: Netflix و (۲۰۱۷ تا کنون)
زمان پخش: شایعه شده که فصل دوم در سال ۲۰۱۹ پخش خواهد شد

این سریال، جدید ترین محصول مشترک مارول و Netflix هست که میشه گفت ضعیف ترین سریال مشترک این دو تا سازنده بوده. داستان این سریال، درمورد پسری به نام Danny Rand هست که وارث میلیاردی شرکت خانوادگی خودش هست. پدر و مادر اون توی تصادف کشته میشن و بعد از ۱۵ سال که همه فکر میکردن اونم کشته شده، به شهرش بر میگرده تا شرکتش رو از شریکاش پس بگیره. اون تهدیدی از طرف سازمان جنایت باستانی دریافت میکنه که فقط خودش میتونه با اونا مقابله بکنه. این سریال به نظرتون آشنا نیست؟ کافیه فقط یکم صفحه رو بالا ببرین تا سریالی که شبیه این سریاله رو پیدا کنین. تازه Iron Fist خیلی ضعیف تر هم عمل کرده. منتقدان نه تنها به خاطر واقعی نبودنش بلکه به خاطر عملکرد های ضعیف بازیگرانش، فصل اول این سریال رو خیلی تخریب کردن. یه موضوع دیگه هم که منتقدان روی اون تاکید داشتن این بوده که حرکت مشت هایی که قهرمان و تبه کارا به هم می زنند خیلی کُند و غیرمتقاعدکننده بوده. با این که نقدهایی به این فیلم وارد شده ولی مخاطبانش این قدری بودن که اجازه شروع ساخت فصل دوم هم به این سریال داده شده و قراره که سال ۲۰۱۹ پخش بشه.


 iZombie

 iZombie

کمیک: “iZombie و (۲۰۱۲-۲۰۱۰)
شبکه: CW و (۲۰۱۵ تا کنون)
زمان پخش: دوشنبه ها ساعت ۹، فصل چهارم ۲۶ فوریه پخش خواهد شد.

بیشتر برنامه های تلویزیونی که براساس مجموعه های کمیک هستن، از ماجراهای این کمیک ها برای خط داستانی خودشون استفاده میکنن و جلو میرن، ولی کمدی-فانتزی شبکه CW به اسم iZombie از معدود سریالایی هست که داستان کمیک اون قبل از شروع سریال تموم شده. این سریال که دست خودشو باز گذاشته و کاملا داستان کمیک رو دنبال نمیکنه، راجع به زندگی یک رزیدنت پزشکی اهل سیاتل، به اسم Olivia Moore یا همون “Liv” هستش. بعد از اون که در یک مهمونی تو کشتی به Liv حمله میشه، تبدیل به یک زامبی میشه. Liv در سردخونه محلی کار میکنه تا از مغز آدم هایی که مردن، تغذیه کنه و نیاز خودشو اینجوری برطرف کنه. همین کار باعث میشه که عادت های شخصیتی اون آدم و برخی از خاطراتشون به طور موقت به Liv منتقل بشه. اونم از این خاطرات استفاده میکنه تا به پلیس در حل ماجراهای قتل کمک کنه و برای اینکه حرفش رو باور کنن، ادعا میکنه که یک پیشگو هستش. همچنین با کمک رییس و بهترین دوستش، تلاش میکنه تا زامبی بودن خودشو مخفی نگه داره و یک درمان برای این نفرین پیدا کنه. ممکنه این سریال امتیاز بالایی برای شبکه نداشته باشه، اما نظرات مثبتی رو از تماشاگرها و منتقدین از فصل اول دریافت کرده و خیلی افراد نگاه کمدی و معمولی سریال در ژانر زامبی و همچنین بازی نقش اصلی رو پسندیدن. با اومدن فصل چهارم در آخر ماه بعد، تماشاچی ها میتونن فصل بعدی از زندگی زامبی جوانی که با جرم و جنایت مبارزه میکنه رو ببینن.


Jessica Jones

Jessica Jones

کمیک: Jessica Jones مارول (۲۰۰۱ تاکنون)
شبکه: Netflix و (۲۰۱۵ تاکنون)
زمان پخش: فصل دوم، ۸ مارس پخش خواهد شد.

تازه ترین شخصیت ساخته شده توسط دنیای سینمایی مارول، Jessica Jones هستش که خیلی سریع تبدیل به پر سر و صدا ترین قهرمان شده، اونم نه فقط در دنیای کمیک ها، بلکه وارد دنیای سینمایی مارول هم شده. اَبرقهرمان سابق که حالا خودش دفتر کارآگاهی خودشو باز کرده. Jessica Jones شبکه Netflix، هم داستان گویی هیجان انگیز داره و هم شخصیت کاراکتر، هوشمندانه و عمیق نوشته شده. همه اینا باعث شده که این سریال نقدهای مثبتی از تماشاگرها و منتقد ها به خاطر رویکرد جسورانه ش در یک سریال اَبرقهرمانی، دریافت کنه. بعد از یک سال و نیم انتظار، این شخصیت با فصل دوم این سریال، در ماه مارس برمیگرده.


Legion

Legion

کمیک: Legion مارول (۱۹۸۵ تاکنون)
شبکه: FX و (۲۰۱۷ تاکنون)
زمان پخش: فصل دوم، ماه اپریل پخش خواهد شد.

در اولین سریال لایو/اکشن که مربوط به دنیای X-Men هستش، Noah Hawley تلاش کرد تا نگاهی تازه به ژانر اَبرقهرمانی داشته باشه و شخصیتی که برای خصوصیات شیطانیش شناخته شده رو دوباره بازسازی کرد و جنبه های مثبت تر و طبیعت قهرمانی اونو در David Haller، معروف به Legion به نمایش درآورد. سریال ماجرای Haller جوون رو دنبال میکنه که به خاطر بیماری شیزوفرنی ش مرتب بین بیمارستان های روانی مختلف جا به جا میشه و بعد از اینکه عاشق یک بیمار دیگه میشه، متوجه میشه که توانایی هایی داره که تا حالا ازشون بی خبر بوده. با ترکیبی از داستان گویی سورآل، روایت غیر قابل اعتماد ، تصاویر زیبا و بازی های جذاب Stevens، فصل اول نقدهای مثبتی رو از منتقدها دریافت کرد و برای ۱۰ قسمت تمدید شد که بالاخره در اپریل پخش میشه.


Lucifer

Lucifer

کمیک: Lucifer و از ۱۹۸۹ تاکنون
شبکه: FOX و (۲۰۱۶ تاکنون)
زمان پخش: دوشنبه ها ساعت ۸

میان اکثر سریال های شبکه Fox که براساس کمیک و مربوط به دنیای X-Men هستن، یکی از اولین و موفق ترین، اقتباسی از کمیک های DC و شخصیت Lucifer Morningstar بوده که بعضیا اونو به اسم خود شیطان میشناسن. Lucifer-Ellis تصمیم میگیره از شغلش که فرامانروایی جهنمه، مرخصی بگیره و به لس آنجلس سفر میکنه. اون یک کلاب شبانه باز میکنه و از مهمانی های شبانه این شهر لذت میبره. هم زمان هم به پلیس لس آنجلس در حل کردن جنایت ها کمک میکنه و برای اینکار از توانایی های ذاتی خودش برای مشخص کردن خواسته های درونی افراد استفاده میکنه تا مجرمان رو پیدا کنن. با اینکه فصل اول این سریال به دلیل وابستگی به روش های سنتی پلیسی، نقد منفی دریافت کرد، فصل های بعدی نقدهای بسیار مثبتی رو دریافت کرده ان. مخصوصا بازی نقش اصلی Ellis به عنوان شخصیتی کاریزماتیک، شیطانی و ضد قهرمانی پیچیده. فصل پیش در یک حرکت جالب، شبکه Fox تصمیم گرفت تا چهار اپیزود نهایی خودش رو از فصل دوم به فصل سوم منتقل کنه که در نتیجه یک فصل سوم طولانی حاصل شد که این پتانسیل رو داره تا تمام طول سال ادامه داشته باشه.


Luke Cage

Luke Cage

کمیک: Luke Cage مارول (۱۹۷۲ تاکنون)
شبکه: Netflixو(۲۰۱۶ تاکنون)
زمان پخش: زمان پخش فصل دوم، سال ۲۰۱۸ تعیین شده است.

این سریال، دومین سریالیه که بیشترین تعداد بازخوردهارو برای فصل اولش در میان همه سریال های دنیای سینمایی مارول، در گوشه و کنار این امپراطوری داشته و با این وجود هنوز هم یکی از سریال های دست کم گرفته شده، میان سریال های اقتباسی Netflix هستش. اسم این سریال؟ Luke Cage. اون با دنبال کردن اسم و رسم خود، هدف خودشو پیگیری میکنه که نجات محله Harlem از دست خانواده های جنایتکاریه که اونو اداره میکنن. سریال ترکیبی از استثمار سیاهپوست ها و تفسیر های سیاسی-اجتماعی بوده که برای منتقدها جای شگفتی داشته، اما برای برخی از بیننده ها خوشایند نبوده. هرچند با داشتن داستانی سرگرم کننده از اول تا آخر و یک شخصیت اصلی جذاب از Coulter، که شخصیت جذاب قبلیشو از Jessica Jones برداشت و همون رو بهتر کرد، این سریال ثابت کرده که یک موفقیت بوده و تنها بعد از دو ماه از پخش آن، برای فصل دوم هم تمدید شد که قراره اواسط تا اواخر سال ۲۰۱۸ پخش شه.


Outcast

کمیک: Outcast از ۲۰۱۴ تاکنون
شبکه: Cinemaxو(۲۰۱۶ تاکنون)
زمان پخش: زمان پخش فصل دوم، جولای سال ۲۰۱۸ تعیین شده است.

Robert Kirkman برای خودش در صنعت کمیک بوک، به عنوان یکی از نویسنده های پرکار نسل مدرن، اسم و رسمی پیدا کرده و بعضی از مهم ترین سریال های این صنعت رو نوشته، که شامل تازه ترین سریال ترسناک و هیجان انگیز اون به اسم Outcast هم میشه. سریال داستان Kyle Barnes رو دنبال میکنه که یک مرد مشکل دار بوده که در بچگی توسط مادر سلطه گرش آزار میدیده. سریال Kyle و کشیش محلی رو نشون میده که با هم در برابر نیروهای فراطبیعی و یک توطئه تهدید کننده که شامل یک مرد مرموز میشه، در سرتاسر دهکده میجنگن. پخش این سریال با نقدهای مثبتی از طرف منتقدین و تماشاگرها به دلیل فضای عمیق و به فکر فروبرنده، شوک های ناگهانی و شخصیت های ترسناک رو به رو شده. و با اینکه برای فصل دوم تمدید شده و این فصل در انگلستان هم نمایش داده شده، تماشاگرهای آمریکایی هنوز منتظر بازگشت شخصیت ها هستن، اونم با پایانی که فصل اول داشت و طرفدارانش رو در تعلیق نگه داشت. این فصل که همه مدتی طولانی منتظرش بودن، در جولای ۲۰۱۸ برمیگرده و مسئولان شبکه میگن با اینکه مدت طولانی از قرارداد بازیگرها گذشته اما هنوز هم برای ساخت فصل های بعدی امید دارن.


 The Punisher

 The Punisher

کمیک: The Punisherمارول  (۱۹۷۴ تاکنون)
شبکه: Netflixو(۲۰۱۷ تاکنون)
زمان پخش: فصل اول پخش و فصل دوم تایید شده است.

Frank Castle که به اسم The Punisher هم شناخته میشه، همیشه یکی از جذاب ترین و بحث برانگیزترین شخصیت ها در کاتالوگ قهرمانی مارول بوده، چرا که همیشه به دنبال حفاظت از مردم بیگناه در برابر جنایتکارهایی بوده که باید مجازات شن. روش های Castle، به دلیل خشونت و بی رحمانه بودن همیشه با انتقاد رو به رو شده. چون خودشو قاضی، هیئت منصفه و اجراکننده حکم میدونه و با قانون و سیستم قضایی پیش نمیره. این بحث اخلاقی کاملا در شخصیت های فصل دوم سریال Daredevil از شبکه Netflix و همچنین سریال The Punisher بررسی شد. سریال ماجرای Frank Castle-Bernthal  دنبال میکنه، بعد از اونکه انتقام خودش رو از کسانی که مسئول مرگ همسر و فرزندش بودن، گرفته. اما به زودی متوجه توطئه ای میشه که علاوه بر مرگ خانواده ش، تبعات خیلی بزرگ تری برای اطرافیانش داره. بخش اول سریال نقدهای متفاوتی رو از منتقد ها دریافت کرد، اما سریال واکنش مثبتی رو برای صحنه های اکشن و بازی های ارائه شده، بخصوص Brenthal و همچنین Barnes برای شکل دادن به شخصیت Billy Russo دریافت کرد؛ که Russo در ادامه تبدیل شرور محبوب Jigsaw میشه. هرچند نقدهای متفاوت ممکنه بعضی ها رو از دیدن سریال منصرف کرده باشه،Netflix اعلام کرد که سریال امتیاز موفق آمیزی داشته و برای فصل دوم تمدید شده.


Preacher

Preacher

کمیک:  “Preacher” مارول (۱۹۹۵-۲۰۰۰)
شبکه: AMCو(۲۰۱۶ تاکنون)
زمان پخش: زمان پخش فصل سوم، سال ۲۰۱۸ تعیین شده است.

کشیشی الکلی که سیگار رو با سیگار روشن میکنه و وجودی نیمه شیطانی/نیمه فرشته ای داره که بهش اجازه میده به هرکسی دستور بده، و یک خون آشام صد ساله که اهل هر مواد مخدری که تا حالا کشف شده و هر شرابی توی دنیا، هستش، و یک دوست دختر فعلی/سابق که نمیتونه از گذشته دست بکشه و میخواد به زندگی قبلی جنایی برگرده؛ همه اینا با هم سریال Preacher رو تشکیل میده. سریال داستان این شخصیت ها رو دنبال میکنه که میخوان بدونن چرا شخصیت اصلی (Cooper) با این هویت گره خورده، همچنین بعد از اینکه از دوتا فرشته ها گفتن که خدا تاج و تخت شو رها کرده، میخوان بدونن خدا کجا رفته. داستان اولیه، قطعا داستانی عجیب غریب بوده که به تصویر درآوردن اون سخته. اما با کمک تهیه کننده ها، Seth Rogen، Evan Goldberg و Sam Catlin و همچنین اتاق خلاق نویسنده ها و بازی های فوق العاده، این سریال همچنان به داستان کمیک وفادار مونده و محصولی خنده دار، با خشونتی لذت بخش و تصاویری درخشان برای تماشاگرها به ارمغان آورده. این سریال با دریافت نقدهای مثبت برای هر دو فصل اول و دوم خود، برای فصل سوم هم از شبکه کابلی تمدید شده.


Riverdale

Riverdale

کمیک:  Archie Comics شخصیت های گوناگون (۱۹۳۹ تاکنون)
شبکه: The CWو(۲۰۱۷ تاکنون)
زمان پخش: چهارشنبه ها ساعت ۸

اعلام تولید سریالی جدید از کمیک های دنباله دار و قدیمی Archie به صورت یک درام نوجوان و قتلی-معمایی، باعث نظرات بحث برانگیزی میان طرفداران شد، زیرا که داستان کمیک همیشه ساده و مستقیم بیان شده. اما وقتی که درنهایت سریال Riverdale از شبکه CW در ژانویه ۲۰۱۷ پخش شد، منتقد ها و تماشاگر ها با دیدن روایتی که همزمان وفادار به داستان و نگاهی تازه داشت، از خود بیخود شدن و به همه نشون داد که سریالی اعتیادآوره. داستان درباره Archie Andrews و دوستان و خونوادشه که در دهکده کوچک و تخیلی زندگی میکنن. سریال با نشون دادن معمای یک قتل که تقریبا حل آن برای هر بیننده ای غیرممکن بود، طرفداران زیادی رو جذب کرد و امتیاز زیادی رو برای شبکه به دست آورد که باعث شد تا دو فصل تمدید شه و همچنین Netflix سفارش ساخت Spin-off رو راجع به ماجرای Sabrina the Teenage Witch رو برای دو فصل داد.


Runaways

Runaways

کمیک:  Runaways مارول (۲۰۰۳ تاکنون)
شبکه:  Huluو(۲۰۱۷ تاکنون)
زمان پخش: فصل اول پخش شده و فصل دوم تمدید شده است.

سریال های تلویزیونیِ کمیک زیادی در حال پخش هستن که تمرکز اونها بر روی شخصیت های بزرگسال بوده که نه تنها توانایی های خودشونو کشف کردن، بلکه زندگی خودشون رو هم براساس این توانایی ها ساخته و هدف خودشونو که برپایی عدالت در جامعه ست، دنبال میکنن. پس یک سریال کمیک که نه تنها بر روی نوجوان هایی تمرکز کرده که با قدرت های خودشون درگیرن، بلکه باید با خونواده هاشونم رو به رو شن، یک تغییر تازه و هیجان انگیز هستش و Runaways، محصول مشترک Marvel و Hulu این تغییر رو نشون داده. داستان راجع به شش نوجوان با گذشته های مختلف بوده که کشف میکنن خانواده هاشون یک گروه بدجنس و جنایی رو به اسم Pride هدایت میکنن. سریال با نقدهای مثبتی از طرف منتقدین و تماشاگرها به دلیل وفاداری به داستان کمیک، محتوای بامزه و بازی های قدرتمند دریافت کرده که درنهایت به Hulu این اجازه رو داده که با امید زیادی سریال رو برای فصل دوم تمدید کنه.


Supergirl

Supergirl

 

کمیک:  Supergirl از ۱۹۵۹
شبکه: CW از ۲۰۱۷
زمان پخش: دوشنبه ها ساعت ۸

ساختن فیلم و سریال براساس ماجرای دخترعموی شخصیت اصلی کمیک های DC، همیشه سخت بوده، و فیلم اون هم در سال ۱۹۸۴ نقدهای خیلی بدی رو دریافت کرد و در باکس آفیس شکست خورد. با اینکه اولین حضور تلویزیونی اون در سریال اَبرقهرمانی Smalleville از شبکه Netflix، در سال ۲۰۰۷، نقدهای نسبتا مثبتی دریافت کرد؛ اما اولین سریالش هشت سال بعد اتفاق افتاد. در حرکتی جالب شبکه CBS تصمیم گرفت این سریال را با ربط کمی به دنیای Arrow شبکه CW بسازه. هرچند که در اواخر فصل اول با سریال The Flash قسمتی مشترک داشتن. با وجود نقدهای مثبت و امتیاز های بالا، شبکه CBS، با توجه به پولی که خرج کرده بود، از نتایج راضی نبود و سریال رو کنسل کرد. در نهایت شبکه CW، کمی بعد از کنسلی، سریال رو برای فصل دوم ادامه داد. از وقتی که Supergirl به شبکه ای اومده که سریال Arrow هم محصولشه، نقد های خیلی بهتری از منتقدین و تماشاگرها دریافت کرده و هم اکنون فصل سوم اون با امتیاز های بالا درحال پخشه.


The Tick

The Tick

کمیک:  The Tick از ۱۹۵۹
شبکه: Amazon از ۲۰۱۶
زمان پخش: زمان پخش نیمه دوم از فصل دوم، ۲۳ فوریه تعیین شده است.

مخاطبای امروز جوون تر از اونی هستن که اولین تلاش برای اوردن قهرمان آبی رو به تلویزیون با حضور Patrick Warburton در نقش اصلی یادشون بیاد یا براشون مهم باشه. اما سال ها بعد از کنسل کردن سریال توسط شبکه Fox، Amazon تصمیم گرفت که با سریال The Tick در سال ۲۰۱۶ دوباره این داستان رو امتحان کنه. حشره آبی عدالت (Serafanowicz) با داشتن قدرت های زیاد و آسیب پذیری کم، با جرم و جنایت در شهر (بله، اسم شهرشون همون “شهر” ه!) مبارزه میکنه و باید بفهمه که آیا دشمن قدیمیش The Terror رییس دنیای زیرزمینی شهر هست یا اینکه کسی دیگه افراد رو رهبری میکنه؟ سریال نقدهای خیلی مثبتی از منتقدین برای لحن داستان گویی طنز، هیجان انگیز، اکشن و دلگرم کننده ش دریافت کرده.


The Walking Dead

The Walking Dead

کمیک: The Walking Dead از ۲۰۰۳
شبکه: AMC و (۲۰۱۰ تاکنون)
زمان پخش: یکشنبه ها ساعت ۹

با وجود برخی نقدهای سختگیرانه نسبت به فصل های اخیر، طرفداران سریال The Walking Dead و امتیاز های بالاش باعث شدن تا هشت فصل ادامه داشته باشه و برای فصل نه هم در اواخر ۲۰۱۸ تمدید بشه. سریال که در ایالت های جنوبی و ساحل شرقی آمریکا اتفاق میفته، ماجرای چندین بازمانده هستش که توسط کلانتر سابق، Rick Grimes در یک دنیای زامبی زده رهبری میشن که نه تنها باید جای امنی برای زندگی پیدا کنن، بلکه باید با گروه های خطرناک تر از زامبی ها نیز مبارزه کنن. در طول این هشت فصل، این سریال یکی از بالاترین امتیازهای سریال های کابلی رو در تاریخ تلویزیون داشته و با اینکه طرفدارانش چند دسته شدن، هنوز هم اکشن ترسناک، اجراهای نفس گیر و وفاداری به داستان اصلی باعث میشه که سریال داغ بمونه.


Wynonna Earp

Wynonna Earp

کمیک:  Wynonna Earp از ۱۹۹۶
شبکه: Syfy و (۲۰۱۶ تاکنون)
زمان پخش: زمان پخش فصل سوم، سال ۲۰۱۸ تعیین شده است.

فرمول شکار هیولا در سریال های تلویزیونی، همون فرمولیه که بار ها و بارها تکرار شده. با بازگشت سریال The X-Files از شبکه Fox، که به همراه شکارچیان اصلی هیولا، ماموران FBI، Fox Mulder و Dana Scully برمیگرده، همزمان نیز سریال Supernatural از شبکه CW، به تماشاگرهای مدرن، برادران Winchester، Sam و Dean رو ارائه داده که ارتباط برقرار کردن با اونها ساده تره. با اینکه سریال های دیگری هم بودن که میخواستن موفقیت این دو سریال رو بازسازی کنن، تنها سریالی که برای مدتی نسبتا طولانی دوام آورده و داغ مونده، سریال Wynonna Earp بوده که از شخصیت داستان کمیک اقتباس شده. نواده دختری یک مرد قانون در سال ۱۸۰۰، مسئولیت پیدا کرده که با آدم های از مرگ برگشته و دیگر موجودات فراطبیعی مبارزه کنه و برای اینکار هم از هفت تیر ۱۶ اینچی جدش استفاده میکنه که میتونه این دشمنان فراطبیعی رو بکشه. نه تنها سریال با نقدهای مثبت رو به افزایش رو به رو شده، بلکه طرفداران سریال هم گسترده تر شدن که باعث بالا بردن امتیاز سریال در فصل دوم شد و خالق سریال، Emily Andres این رو دلیلی بر این تصمیم میدونه که این سریال ترسناک فراطبیعی قراره برای فصل سوم برگرده.

برچسب ها
نمایش بیشتر

‫۴ نظرها

  1. واییی دمتون گرم عجب مطالب نابی می گذارید که کمتر سایتی بهشون فکر می کنن مثلا همین ۵۰ فیلم ابر قهرمانی عالیه و من به شدت دنبالش می کنم از مطااب قبلی هم کدام فیلم ها قسمت دومی بهتری دارند رو به شدت دوست داشتم و همون مطلب باعث شد چندتا از اون فیلمای زیبا رو ببینم فیلم wolf worries هم عالی بود و من اصلا اسمشو نشنیده بودم اما وقتی شما در موردش صحبت کردید رفتم دیدم و واقعا لذت بردم
    از دست اندرکاران سایت واقعا سپاس گذارم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن