مراسم و جشنواره ها

پیش بینی برندگان جوایز Emmy: هشت سوال مهم در خط پایان

«مراسم Emmy بسیار خسته کننده است» این حداقل واکنشی است که می‌توان درباره این برنامه تلویزیونی سه ساعته داشت و با بی‌حوصلگی برنده‌ها را پیش‌بینی کرد. اولین قسمت مربوط می‌شود به سروصدای اجتناب‌ناپذیر در بخش رقابتی بهترین بازیگر که چند چهره آشنای تلویزیونی چاره‌ای ندارند به‌جز برنده شدن. اما همین طور که رای‌گیری به پایان خودش نزدیک می‌شود چند سوال اساسی باقی می‌ماند که با باز شدن پاکن نامه اسامی، جواب آنها را خواهیم گرفت.

برنده بهترین درام چه سریالی است؟

 DRAMA

به نظر می رسد در چند سال گذشته کسی نتوانسته Game of Thrones را از این عنوان عزل کند. اگرچه زمان زیادی از مراسم گرفته شد تا بالاخره سراغ رای گیری برود، زمانی که رای گیری انجام شد برای رقبا سخت بود که شاهد قدرت منحصر به فرد تولیدات HBO باشند. با این وجود چگونه می خواهید اژدها را شکست دهید؟ اما سال گذشته Thrones عقب نشینی کرد و جا را برای The Handmaid’s Tale محصول شبکه Hulu باز کرد تا بتواند علاوه بر کسب جایزه، توجه همه را به خودش جلب کند.

در این وقت اضافه، دو سریال درام رو در روی هم خواهند بود و هر دو حمایت رای دهندگان را نیز دارند، ۲۲ رای برای  Thrones و ۲۰ رای برای Handmaid. حالا کدام سریال برنده خواهد بود؟ Handmaid به تازگی دومین فصلش را تمام کرده و در ذهن رای دهندگان مانده است، اما آخرین فصل Game of Thrones تابستان گذشته پخش شد و برای به خاطر آوردن صحنه‌های شلوغ آن به حافظه بلند مدت نیاز است.  دومین فصل Handmaid هم به گفته برخی از بینندگان، بسیار تلخ بود. بنابراین رای دهندگان باید تا به سر گذاشتن تاج پادشاهی در فصل آخر Thrones منتظر بمانند؟ (یا شاید The Americans که پایان فوق العاده ای داشت، جایزه را از آن خود خواهد کرد؟)

برنده بهترین کمدی چه سریالی است؟

DRAMA

Atlanta محصول جدید FX سال گذشته این جایزه را به Veep سریال مورد علاقه Emmy،، واگذار کرد، که البته در این مراسم حضور ندارد، اما شاهکار Donald Glover در این مراسم رقیبی جدی به نام The Marvelous Mrs. Maisel از شبکه Amazon دارد، که از نظر نیز تجاری بسیار موفق است. این دو سریال هنوز باید منتظر مسابقه نهایی باشند، اگر چه Maisel در رقابتی که Atlanta حضور نداشته برنده دو جایزه Globe و PGA شده است. بازیگران هر دو سریال، Glover و Rachel Brosnahan، تمایل زیادی به کسب جایزه بهترین بازیگر از این رقابت دارند. درصورتی که هر کدام از آنها برنده شوند، اولین بار در تاریخ این مراسم خواهد بود که سریالی کمدی، چه از شبکه نمایش خانگی چه تلویزیون کابلی، برنده مهم‌ترین جایزه می‌شود.

Jon Hamm دوباره تاثیرگذار خواهد بود؟

گاهی رای‌دهندگان تمایل دارند تا لحظه آخر منتظر بمانند و رقبا را بشناسند. بهترین مثال آن صبر کردن تا پایان فصل آخر Mad Men و دیدن Jon Hamm برای هشتمین بار در این رقابت برای کسب بهترین بازیگر درام است (در مجموع ۱۶ رای)، آیا این تاثیرگذاری به The Americans خواهد رسید؟ این درام به شدت عالی بنا به دلایلی هیچ‌وقت مورد علاقه اعضای آکادمی نبوده است، حتی تا فصل چهارم نیز در لیست نامزدهای جوایز مراسم Emmy نبود، اما فصل آخر آن نه‌تنها مورد توجه منتقدان قرار گرفت بلکه نظر رای‌دهنگان را هم جلب کرد و در رشته‌های بهترین درام، بهترین بازیگر مرد (Matthew Rhys) و بهترین بازیگر زن (Keri Russell) چهار رای دارد و شاید به خاطر بازیگرانش مورد توجه رای‌دهندگان قرار بگیرد، آیا این آخرین شانسش خواهد بود؟

آیا اتفاق Benedict بازهم تکرار خواهد شد؟

چهار سال پیش به نظر می‌رسید Billy Bob Thornton برنده جایزه بهترین بازیگر برای سریال Fargo شود اما در میان تعجب حضار Benedict Cumberbatch وارد شد و این جایزه را برای سریال اقتباسی Sherlock برد. حالا او در سریال Patrick Melrose بازی می کند، مینی سریالی که در آن Benedict به عنوان یک معتاد که با گذشته‌اش مشکلاتی دارد، ایفای نقش می کند. یک‌بار دیگر او با رقبای بزرگی مواجه شده: Antonio Banderas، Jeff Daniels، John Legend، Jesse Plemons و Darren Criss که در The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story درخشید. اما اگر تاریخ را در نظر بگیریم، شاید Cumberbatch این بار هم سربلند از مراسم بیرون بیاید.

آیا مراسم Emmy دچار احساسات می‌شود؟

بخش «In Memoriam» (یادبود) این مراسم یکی از احساسی‌ترین قسمت‌های مراسم است که امسال نیز چند نفر را از دست داده است، افرادی مانند Anthony Bourdain مجری CNN و Craig Zadan تهیه‌کننده با سابقه که هر دو نامزد جایزه بودند. اما مراسم Emmy سابقه قابل توجهی برای یادآوری افراد درگذشته دارد، با وجود اینکه احساسات همیشه در برگه رای درنظر گرفته نمی‌شود.

Ingrid Bergman، Audrey Hepburn و Raul Julia افرادی هستند که بعد از مرگشان برنده جایزه شدند و از افرادی مانند Phil Hartman، Farrah Fawcett و John Ritter هیچ‌گاه یاد نشد. اما آیا Bourdain (که برنامه Parts Unknown و در هفت رشته شامل سریال اطلاع زسان و خاص نامزد شده) یا Zadan (که برنامه Jesus Christ Superstar Live in Concert او در ۱۳ بخش از جمله بهترین برنامه چندگانه نامزد شده است) در میان برندگان Emmy جایی خواهند داشت. مطمعن باشید که بخشی برای گریه کردن در مراسم وجود دارد.

آیا Emmy تاریخ ساز خواهد شد؟

سال گذشته این مراسم در چند بخش تاریخ ساز شد، Lena Waithe اولین زن رنگین‌پوستی بود که جایزه فیلمنامه کمدی را به همراه Aziz Ansari برد. Donald Glover اولین سیاه‌پوستی بود که جایزه کارگردانی بهترین کمدی را کسب کرد، Riz Ahmed اولین مسلمانی بود که برنده جایزه بازیگری شد. آیا مراسم امسال نیز جایی در کتاب رکورد‌ها دارد؟ Sandra Oh (بازیگر  Killing Eve) شاید اولین بازیگر آسیایی باشد که موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر زن درام می‌شود در حالیکه Trevor Noah برای میزبانی The Daily Show اولین سیاه‌پوستی است که این جایزه را کسب کرده است. اگر برنامه Full Frontal با اجرای Samantha Bee برنده جایزه برنامه گفت‌و‌گو محور شود، اولین بار خواهد بود که برنامه‌ای به میزبانی یک مجری زن این جایزه را کسب می‌کند.

در قسمتی دیگر اگر RuPaul’s Drag Race برنامه The Voice را شکست دهد، برنامه‌ای که سه سال تنها برنده جایزه این رقابت بود، اولین برنامه تلویزیونی خواهد بود که در یک سال جایزه دو رشته بهترین شو و بهترین مجری را کسب می‌کند (با درنظر گرفتن این نکته که RuPaul سومین جایزه بهترین مجری را در دست بگیرد) و در کلوپ EGOT یک عضو افسانه‌ای دیگر به نام Jesus Christ Superstar Live اضافه خواهد شد.

چه شبکه‌ای بیشترین جوایز را کسب خواهد کرد؟

زمانی که نامزدهای جوایز در ماه جولای اعلام شدند، Netflix با اختلاف ناچیز چهار جایزه بیشترین شانس را به دست آورد. شبکه HBO با حدود دو دهه فعالیت بیشترین نامزدی را بدست آورد، ۱۰۸ نامزدی از میان ۱۱۲ برنامه کابلی. اما آیا همه این ارقام در مراسم Emmy شمرده می‌شوند؟ سال گذشته HBO توانست از میان ۱۱۱ رای تنها ۲۹ برنده داشته باشد در حالیکه Netflix با ۲۰ جایزه از میان ۹۱ رای مراسم را ترک کرد. اگر  Netflix بتواند شبکه HBO را شکست دهد رکورد دیگری نیز شکسته خواهد شد، HBO در ۱۶ سال گذشته بیشترین جوایز را از آن خود کرده است.

کمپین MeToo# و جنبش Time’s Up چه تاثیری بر رای‌ها دارند؟

جریان آزار و اذیت و اتهاماتی از این دست و عواقب داستان Harvey Weinstein بی‌شک در نامزدی ها تاثیر گذاشته ند. زمانی که Jeffrey Tambor برای ایفای نقش در Transparent نادیده گرفته شد، می‌توانست برنده جایزه این بخش شود، او حتی برای بازی در Arrested Development نامزد کسب بهترین بازیگر نقش مکمل بود که آن را نیز از دست داد. (Kevin Spacey دیگر بازیگری بود که اتهام‌های زیادی علیه او مطرح شد و بازی او در سریال House of Cards نادیده گرفته شد.) Anthony Anderson نیز که چهار بار برای Black-ish نامزد دریافت جایزه شده بود، در معرض اتهام قرار گرفت (اگرچه آن را رد کرد) اما این اتهام در اواخر جولای، پیش از زمان رای‌گیری مطرح شد. Glover در حال حاضر از کاندیهای دریافت جایزه برای سریال Atlanta است درحالیکه Anderson هیچ شانسی ندارد اما ممکن است بتواند تحت پوششی از گنار گذاشته شدن طفره رود. آنچه در این قسمت باقی‌می‌ماند تاثیر اعتماد زنانی مانند Pamela Adlon است که در کنار Louis C.K در سریال Better Things بازی می‌کرد، پیش از اینکه Louis از پروژه اخراج شود، یا Claire Foy که برای بازی در The Crown مبلغ زیادی دریافت کرد و باعث تغییر عمده‌ای در صنعت ساخت سریال شد.  آیا آینده خوبی در انتظار است؟

emmy emmy emmy emmy

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن