انتخاب سردبیر

بررسی ارجاعات جهان سینمایی MARVEL به آثار بزرگ هالیوودی

Beauty and the Beast (Thor)

در فیلم ثور هنگامی که او به نوعی جانش را برای شهر کوچکی در نیو مکزیکو فدا می کند و اودین دوباره به او نیرو میدهد، ما شاهد شباهت زیاد این صحنه با لحظه ای مشابه در فیلم دیو و دلبر می شویم. هر دو قهرمان به یک شیوه پیش می روند.

Raiders of the Lost Ark (Captain America: The First Avenger)

صحنه ای که Red Skull به سنگ Tesseract دست پیدا می کند و انرژی آبی آن باعث ذوب شدن می شود، به نظر آشنا می رسد. این صحنه ارجاعی به سکانس معروف ذوب شدن نازی ها در مهاجمین صندوقچه گمشده یا همان ایندیانا جونز است.

A Matter of Life and Death (Captain America: The First Avenger)

جو جانستون کارگردان فیلم کاپیتان آمریکا می دانست چگونه از بهترین ها سرقت کند. به همین منظور سکانس پایانی فیلم او مستقیم از فیلم A Matter of Life and Death گرفته شده که پیرامون خلبانی عاشق پیشه است.

The Usual Suspects (Guardians of the Galaxy)

جیمز گان یک عشق فیلم است و نباید تعجب کرد که ارجاع به آثاری در فیلم هایش بدهد. نگهبانان کهکشان در فیلم به عنوان مظنونان معمولی بازداشت می شوند و همین زمینه را برای ارجاع به فیلم مظنونان همیشگی آماده می کند.

North by Northwest (Guardians of the Galaxy Vol. 2)

فیلم محافظان کهکشان ۲ نیز دارای یک ارجاع بزرگ است. صحنه ای که نبولا تلاش می کند خواهرش گامورا را با سفینه فضایی نابود کند مستقیم ارجاعی است به صحنه ای از فیلم شمال از شمال غربی ساخته آلفرد هیچکاک.

The Silence of the Lambs (The Avengers)

به نظر Joss Whedon در سکانسی که انتاقمجویان لوکی را به اسارت می گیرند، آنتونی هاپکینز و جودی فاستر را در ذهن داشته است. زیرا شطرنج ذهنی بین لوکی، دیوار شیشه ای و بیوه سیاه شباهت فراوانی به سکانس مشابهی در سکوت بره ها دارد.

Rocky III (Black Panther)

به نظر رایان کوگلر به عنوان کارگردان به شدت به فضای فیلم راکی علاقه داشته است، زیرا در پلنگ سیاه ما شاهد نبردی شبیه به سری راکی هستیم. روشن تر بگوییم، پلنگ سیاه نشانه های هوشمندی از راکی ۳ را در خودش جای داده است. هر دو فیلم شامل یک پادشاه یا قهرمان هستند که حکومت خود را با یک رقیب جوان و ترسناک به چالش می کشند و آزمایش می کنتد. در هر دو، قهرمان / پادشاه اول موقعیت خود را از دست می دهد و پس از آن باید خود را برای یک بازی مجدد و باز پس گیری عنوان خود آماده کنند.

Troy (Thor: The Dark World)

در تروی آشیل با بازی برد پیت یک جنگجوی عظیم را با یک ضربه سریع می کشد و از پیش روی بر می دارد. در Thor: The Dark World، کریس همسورث نیز با یک حرکت غولی را از پیش روی بر می دارد. آنها حقیقتا یکسان هستند.

Willy Wonka and the Chocolate Factory (Thor: Ragnarok)

در ثور رگناروک ما شاهد فضایی وام گرفته شده از فیلم ویلی وانکا و کارخانه شکلات سازی هستیم. اتمسفر حاکم بر سیاره ساکار به همراه موسیقی متن مربوط به این سکانس ها ارجاعی به آن اثر است که توسط Taika Waititi کارگردان فیلم صورت گرفته است.

The Empire Strikes Back (Guardians of the Galaxy Vol. 2)

این اثر در مضمون به این قسمت از جنگ ستارگان ارجاع کرده است، به گونه ای که فیلم با نبرد پدر و پسر به پایان می رسد. لوک و دارث ویدر موازی با استار لورد و پدرش!

Mission: Impossible (Ant-Man)

تام کروز آویزان از سقف یک اتاق کامپیوتری فوق العاده امن CIA یکی از جذاب ترین تصویر ها از یک فیلم شگفت انگیز است. و مرد مورچه ای با عشق به تام کروز یک سرقت پس زمینه ای از عملیات غیر ممکن انجام داده است.

 Inception (Doctor Strange)

به شکلی واضح اثر دکتر استرنج در لحظاتی از سکانس معروف فیلم تلقین ساخته کریستوفر نولان وام گرفته است. تغییر حالت شهر ها کاملن به فیلم نولان شباهت دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن