اخبار فیلم

باکس آفیس ۲۸ مهر ۱۳۹۲ منتشر شد

 

فیلم Gravity پس لز گذشته ۳ هفته از اکرانش همچنان در رتبه ی اول جدول فروش قرار دارد ، که باری دیگر نشان از اهمیت نقد های مثبت در رابطه با میزان فروش و موفقیت آنها در گیشه می باشد . Captain Phillips نیز با ۱۷٫۳ میلیون دلار توانست در رتبه ی دوم باقی بماند در مقابل ، فیلم تازه نفس این هفته و بازسازی Carrie فروشی نزدیک به فیلم رتبه ی دوم کسب کرد و با ۱۷ میلیون دلار رتبه ی سوم را در اختیار گرفت . انیمیشن خانوادگی Cloudy with a Chance of Meatballs 2 با سقوط یک رتبه در جایگاه چهارم قرار دارد و مجموع فروش داخلی اش نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار می باشد . دیگر فیلم تازه وارد این هفته Escape Plan نام دارد که در آن Sylvester Stallone و Arnold Schwarzenegger حضور دارند بسختی خودش را به رتبه ی ۵ام رسانده و در آخر The Fifth Estate نیز که تعداد سالن های کمتری نسبت به Escape Plan دارد در رتبه ی ۸ام می باشد .

تعداد سالن های اکرانی Gravity در این هفته با رشد روبرو بوده است که مسلما در محاسبات فروش اش کمک کرده و با احتساب میزان بالای قیمت های بلیط برای کیفیت ۳D و IMAX ، ایستادن در رتبه ی اول با گذشت ۳ هفته چندان هم دور از ذهن نیست . درحالیکه نماینده ی ژانر علمی/تخیلی در هفته ی سومش با افت فروش ۲۸٫۲ درصدی نسبت به هفته ی گذشته روبرو شده اما حتی در این صورت هم میزان فروش اش دو برابر پایانبندی فیلم رتبه ی دوم می باشد . فیلم Captain Phillips به کارگردانی Paul Greengrass تنها با کسب ۳۰۰ هزار دلار بیشتر نسبت به Carrie توانست رتبه ی ۲ام را برای هفته ی دوم نگهدارد . حال باید دید که با آمدن فصل فیلمهای هالووین ، فیلمهای ترسناک می توانند تغییراتی در جایگاه های بالای باکس آفیس بدهند یا مانند فیلمهای تابستانه با یک رویداد عحیب دیگر روبرو خواهیم شد و همچنین باید دید انیمیشن Cloudy with a Chance of Meatballs 2 می تواند مرز ۱۰۰ میلیون دلار را رد کند یا خیر ، این انیمیشن در بازار جهانی تابحال به سقف ۱۲۴ میلیون دلار دست یافته است .

فیلم ۱۲ Years a Slave به کارگردانی Steve McQueen و حضور Chiwetel Ejiofor ، Michael Fassbender و Brad Pitt که یکی از بخت های اصلی اسکار بحساب می آید اکران محدودی را در این هفته آغاز کرد و با اکران در تنها ۱۹ سالن توانست ۹۶۰ هزار دلار فروش کند ، که بطور میانگین از هر سالن ۵۰ هزار دلار کسب کرده است . این فیلم اکران سراسری اش را در تاریخ ۳۰ آگوست ۲۰۱۳ آغاز خواهد کرد و این اکران محدود تنها بدلیل جشنواره های سینمایی می باشد . Steve McQueen در سال ۲۰۰۸ فیلمی بنام Hunger را آماده ی اکران داشت که این فیلم با اکران در ۱۱ سالن به فروش ۱,۹۸۰ دلار دست یافت اما فیلم دوم وی بنام Shame که در مقایسه با دو فیلم دیگر از تعداد سالن اکرانی بیشتری مواجه می باشد و با داشتن ۹۵ سالن توانست ۳۴۹ هزار دلا فروش کند که بسیار کمتر از ۱۲ Years a Slave می باشد در حالیکه این فیلم نصف تعداد سالن های Shame را هم در دست نداشته است .

فیلم Prisoners با بازی Hugh Jackman و Jake Gyllenhaal که از دیگر بخت های اصلی اسکار امسال مخصوصا در بخش بهترین بازیگر می باشد ، هفته ی ۵ اکرانی اش را با افت فروش ۴۳٫۲ درصدی و کاهش تعداد سالن سینما می گذارند و میزان فروش جهانی اش به مرز ۹۱ میلیون دلار رسیده است . دو فیلم Prisoners و Captain Phillips که از یک ژانر برخوردار می باشند هر دو در هفته ی دوم اکران در رتبه ی دوم قرار داشتند و در همه حالت Captain Phillips با بازی Tom Hanks نسبت به Prisoners سر تر می باشد . Prisoners با داشتن ۳,۲۶۰ سالن در هفته ی افتتاحیه اش تنها نزدیک به ۲۰ میلیون دلار فروش کرد ، درحالیکه Captain Phillips با تعداد سالن کمتر و همچنین وجود رقیبی مانند Gravity توانست نزدیک به ۵ میلیون دلار بیشتر فروش کند . حتی Prisoners در هفته ی دوم میزان ۴۷٫۸ درصد افت فروش داشت اما باز هم Captain Phillips در این هفته تنها افت فروش ۳۲٫۷ درصدی را بنام خودش ثبت کرده است . در نهایت Prisoners با ورود Gravity به چرخش رقابت در هفته ی سوم به رتبه ی چهارم سقوط کرد و حالا باید دیدCaptain Phillips در هفته ی سوم به چه سرانجامی دجار خواهد شد .

با توجه به اینکه بازسازی فیلم ترسناک Carrie با بازی Chloe Moretz و Julianne Moore در هفته ای اولش از ۳,۱۵۷ سالن سینما ۱۷ میلیون دلار فروش کرده است اما در مقایسه با دیگر افتتاحیه های بازسازی فیلمهای ژانر وحشت ، فروش بسیار بالایی می باشد و می توان آنرا در رده ی ۱۸ ام فروش افتتاحیه قرار داد . برای مقایسه می توان به فیلم بازسازی Prom Night محصول سال ۲۰۰۸ اشاره کرد ، این فیلم در اففتاخیه با ۲,۷۰۰ سالن توانست نزدیک به ۲۰ میلیون دلار فروش کند و در همان هفته ی اول درحالیکه رقیب بزرگی نداشت در رتبه ی اول ایستاد اما در هفته ی دوم با ورود The Forbidden Kingdom با افت فروش ۵۸٫۳ درصدی روبرو شد و به رتبه ی سوم سقوط کرد . مسلما این انتظار از Carrie وجود دارد تا در هفته ی آتی فروش بیشتری را کسب کند .

در نهایت در هفته ی بعد تا ۲۵ اکتبر شاهد اکران فیلم جدید آنچنانی نخواهیم بود اما پس از آن The Counselor به کارگردانی Ridley Scott و بازی Brad Pitt ، Javier Bardem و Michael Fassbender اکران خواهد شد که انتظار می رود این فیلم چیزی حدود ۲۵ میلیون دلار فروش کند و با در نظر گرفتن کاهش ارقام فروش های فیلمهای این هفته ،The Counselor براحتی می تواند در رتبه ی دوم قرار بگیرد .

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن