اخبار روز انیمیشن هاباکس آفیس

باکس آفیس ۲۷ خرداد : شکسته شدن رکورد فروش یک انیمیشن با صدرنشینی Incredibles 2

هفته افتتاحیه Incredibles 2  واقعا حماسی بود. بعد از سالها انتظار، دنباله فیلمی از Disney  و Pixar فراتر از انتظارات ظاهر شد و رکورد فروش ۱۸۰ میلیون دلار در ۴۴۱۰ سینما را در باکس آفیس این هفته زد. این فروش برای هر فیلمی خارق العاده است و به راحتی یک فیلم ابرقهرمانی دنباله دار را تبدیل به بهترین انیمیشن در هفته افتتاحیه خود می کند. پیش از این Finding Dory  با ۱۳۵ میلیون دلار در سال ۲۰۱۶ این افتخار را از آن خودش کرده بود.

Incredibles ۲ نه تنها رکورد فیلم های انیمیشنی را شکست بلکه همچنین جایگاه هشتمین فروش افتتاحیه را در آمریکای شمالی برای خود نگه داشت و از فیلم لایو-اکشن کمپانی  Disney به نام Beauty and the Beast که در سال ۲۰۱۷ با ۱۷۴.۶ میلیون دلار آغاز کرده بود جلوتر زد. ۲۰امین فیلم Pixar  که دوباره به خانواده Parr  پرداخته است بعد از ۱۴ سال، هم نظر مخاطبان را جلب کرد و هم نظر منتقدین را و نمره A+ از CinemaScore دریافت کرد و در سایت Rotten Tomatoes امتیاز ۹۴% را دریافت نمود.

خارج از آمریکای شمالی میزان فروش Incredibles 2 ، ۲۰ درصد فروش جهانی آن بود و حدود ۵۱.۵ میلیون دلار فروش داشته است. این به معنی کل فروش باورنکردنی ۲۳۱.۵ میلیون دلار است. در این انیمیشن Brad Bird نویسنده-کارگردان با صداپیشگی ستارگانی مانند Holly Hunter، Craig T. Nelson، Samuel L. Jackson ، Bob Odenkirk، Sophia Bush و Catherine Keener به پرده سینماها برگشت.

Ocean’s 8 نیز در هفته دوم خود در جایگاه دوم قرار گرفت و ۱۹.۵ میلیون دلار دیگر در ۴۱۴۵ سینما فروش کرد. این انیمیشن با کارگردانی Gary Ross  و با تقریبا بیشتر ستارهای زن سینمای آمریکا هفته پیش بهترین افتتاحیه-فرانچیز را با فروش ۴۱.۵ میلیون دلار از آن خود کرده بود در سطح جهانی هم این دنباله، فروش ۱۱۶ میلیون دلاری داشته است.

در جایگاه سوم فیلم جدید و مشترک Warner Bros و New Line  یعنی Tag قرار دارد که در ۳۳۸۲ سینما حدود ۱۴.۶ میلیون دلار فروخته است. افتتاحیه بدون هیاهو این کمدی با رنک-R پایین تر از انتظارات بود و در ژانر کمدی های بزرگسالان بعد از Game Night جایگاه سوم فروش افتتاحیه را نصیب خود کرده است.

فیلم Tag توسط Jeff Tomsic کارگردانی شده و ستارگانی مانند Ed Helms، Jeremy Renner، Rashida Jones، Isla Fisher، Jake Johnso،  Jon Hamm،  Leslie Bibbو Hannibal Buress  در آن ایفای نقش کرده اند. فیلم امتیاز B+ را از طرف مخاطبان در سایت CinemaScore دریافت کرده است.

در جایگاه چهارم فیلم Solo: A Star Wars Story محصول کمپانی Lucasfilm و Disney  قرار دارد که فروش آن ۴۲ درصد نسبت به هفته قبل افت کرده و در حدود ۳۱۸۲ سینما ۹ میلیون دلار فروخته است. این فیلم با فروش ۱۹۳ میلیون دلار در آمریکای شمالی در عرض ۴ هفته فروش خوبی برای این بلاک‌باستر Star Wars بود ولی برای باکس آفیس ناامید کننده بود. در مقایسه با این فیلم، Rogue One  – اولین فیلم جنگ ستارگان کمپانی Lucasfilm- در هفته چهارم خود در سال گذشته نزدیک ۲۲ میلیون دلار فروش داشت. به هر حال فروش فوق العاده Incredibles 2  باید باکس آفیس شکننده Solo را جبران کند و موتور Disney را دوباره روشن کند.

فیلم دیگر که در رتبه پنجم در باکس آفیس آخر هفته قرار دارد Deadpool 2 بود که در هفته پنجم خود ۸.۶ میلیون دلار فروخت. این مقدار، میزان فروش کلی فیلم را در آمریکای شمالی به ۳۰۰ میلیون دلار رساند. تا این لحظه , Deadpool 2 به طور دقیق ۲۹۴.۵ میلیون دلار در آمریکای شمالی و ۶۸۹.۵ میلیون دلار در سطح جهانی فروخته است. این فروش، / را پایین تر از  فروش ۷۸۳ میلیون دلاری Deadpool در سال ۲۰۱۵ قرار می دهد ولی با این حال این میزان میزان فروش برای یک بلک‌باستر رده R قابل قبول است.

فیلم ترسناک کمپانی A24  یعنی Hereditary در هفته دوم خود مانند هفته اول خوب ظاهر شد و ۷ میلیون دلار فروخت- ازآن جهت خوب فروخته است که این برای یک فیلم رده R از یک کارگردان فیلم اولی قابل قبول است. با این احتساب، این فیلم در عرض دو هفته در آمریکای شمالی ۲۷ میلیون دلار فروخته است.  این فیلم در سایت CinemaScore امتیاز D+را دریافت کرد ولی نظر منتقدین بعد از آن نقدهای جنجالی در SXSW در افتتاحیه فیلم تغییری نکرده و امتیاز ۹۱% را در سایت Rotten Tomatoes کسب کرده است. در فیلم ستاره هایی مانند Toni Collette، Alex Wolff، Gabriel Byrne  و Milly Shapiro بازی کرده اند.

در جایگاه ۷ فیلم Superfly کمپانی Sony قرار دارد. فیلمی که در پنج روز نمایش اولیه خود دور از انتظارات ظاهر شد و ۸.۲ میلیون دلار فروخت. این فیلم که توسط کارگردان فیلم Director X ساخته شده است ستارگانی مانند Trevor Jackson، Jason Mitchell، Michael Kenneth Williams، Lex Scott Davis و Jennifer Morrison را در خود می دید.

رتبه آخر مال فیلم Gotti با بازی John Travolta  است که این هفته در ۵۰۳ سینما ۱.۶ میلیون فروش کرد. این فیلم ابتدا در جشنواره کن به نمایش در آمد و قرار بود اکران Lionsgate  در سال ۲۰۱۷ آماده شود که استودیو سازنده فیلم دو هفته قبل از اکران آن، فیلم را به تهیه کنندگان آن فروخت. کمپانی های Vertical Entertainment  و Sunrider Productions  این فیلم را این هفته با همکاری کمپانی MoviePass Ventures پخش کردند. Travolta  نقش یک گانگستر بی نام ونشانی را در فیلمی بازی می کند که نمره ۰٪ را در سایت Rotten Tomatoes کسب کرده است.

هفته گذشتهاین هفتهنام فیلمهفتگی آمریکاکلی آمریکاکلی جهانیبودجهسالن سینما
-1Incredibles 2 180,0180,0231,5-4,410
12Ocean's 819,579,1116,2704,145
-3Tag14,614,616,0283,382
24Solo: A Star Wars Story9,0192,8339,5-3,182
35Deadpool 2 8,8294,6689,5-3,212
46Hereditary7,027,138,4-2,998
-7Superfly6,36,38,4162,220
58Avengers: Infinity War5,2664,12,019,9-2,164
69Adrift2,126,828,3351,929
710Book Club1,862,066,9-1,656

باکس آفیس باکس آفیس باکس آفیس باکس آفیس باکس آفیس

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن