انتخاب سردبیرباکس آفیس

باکس آفیس ۱۸ شهریور: It Chapter Two فاتح گیشه با فروش ۹۱ میلیون دلاری

شاید فیلم IT Chapter Two «آن: قسمت دوم» در اولین هفته اکرانش فاتح باکس آفیس شده و بهتر از انتظارات ظاهر شده باشد اما گول نخورید: این هفته از نظر فروش فیلم‌ها در گیشه با آخرهفته آرامی روبرو بودیم. اغلب دنباله‌ها عملکرد بهتری از فیلم قبلی خود ندارند، پس تعجب‌آور نیست که IT Chapter Two در برابر فروش افتتاحیه ۱۲۳ میلیونی IT «آن»، فروش افتتاحیه ۹۱ میلیون دلاری را تجربه کرد. مزیت این دنباله در فروش افتتاحیه بین‌المللی آن بوده است. IT Chapter Two در تمام کشورهایی که در آن‌ها اکران شد بیش از مبلغی که در آمریکا فروش داشت به دست آورد و فروش جهانی ۹۴ میلیون دلاری داشت که فروش افتتاحیه کلی آن را به ۱۸۵ میلیون دلار رساند.

پس چه چیزی باعث شد فروش افتتاحیه داخلی IT Chapter Two خوب باشد اما توجهات را به خودش جلب نکند؟ شاید نقدهای فیلم تاثیری در این فروش کم داشته باشند. ما هم در نقد خود از فیلم گفتیم “دیدگاه کارگردان اندی موشیاتی (Andy Muschietti) گام‌های شجاعانه‌ای دارد که تحسین برانگیز هستند و برخی از آن‌ها کاملا به نقطه قوت فیلم تبدیل می‌شوند، اما در بیشتر اوقات این مقیاس بزرگتر باعث شده IT Chapter Two خیلی گسترده و گاهی اوقات غیرمنسجم و گیرافتاده زیر بار این جاه‌طلبی به نظر بیاید.” این واکنش را با مدت زمان تقریبا ۳ ساعته فیلم ترکیب کنید و حتی بازیگران درجه یک فیلم شامل جیمز مک‌آووی (James McAvoy)، جسیکا چستین (Jessica Chastain) و بیل هیدر (Bill Hader) را در نظر نگیرید. همین نکات می‌توانستند مانع از چنین فروش افتتاحیه کمی برای این فیلم موردانتظار شوند. البته ۹۱ میلیون دلار هم مبلغ کمی نیست، اما این دنباله ترسناک می‌توانست عملکرد خیلی بهتری در باکس آفیس داشته باشد.

مرتبط ← نقد و بررسی فیلم IT: Chapter Two درخشش بیل هیدر در دنباله‌ای جاه‌طلبانه و ناموزون

وقتی  IT Chapter Two را با دیگر فیلم‌های باکس آفیس مقایسه کنید متوجه تفاوت قابل توجه آن‌ها خواهید شد. اکشن مهیج Angel Has Fallen «انجل سقوط کرده است» با وجود اینکه در جایگاه دوم باکس آفیس قرار گرفته فروش خیلی کم ۶ میلیونی داشت. این فروش کلی سه هفته‌ای فیلم را به ۵۳.۵ میلیون دلار می‌رساند. کمدی نوجوانانه Good Boys «پسران خوب» با فروش ۵.۴ میلیونی در جایگاه سوم باکس آفیس قرار گرفت. با وجود اینکه بازسازی لایو اکشن The Lion King «شیر شاه» هم‌اکنون با فروش ۱.۶ میلیارد دلاری هفتمین فیلم پرفروش تاریخ سینماست، سودآوری آن در هفته هشتم اکرانش افت زیادی کرده است. این فیلم این آخرهفته فقط ۴.۲ میلیون دلار فروش داشت.

در جایگاه میانی باکس آفیس Overcomer «برنده» قرار گرفته که نه تنها موفق شد با بودجه ۵ میلیونی در جایگاه‌های بالای باکس آفیس قرار بگیرد، بلکه با فروش ۳.۷ میلیونی توانست فروش کلی خودش را به ۲۴.۷ میلیون دلار برساند. البته مخاطبان هنوز هم به تماشای اسپین‌آف اکشن Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw «سریع و خشمگین تقدیم می‌کند: هابز و شاو» علاقه دارند چون این فیلم با فروش ۳.۷ میلیونی فروش کلی خودش را به ۷۲۰ میلیون دلار برساند.

شاید بزرگترین سورپرایز باکس آفیس این هفته فیلم The Peanut Butter Falcon با بازی زک گاتسیگن ( Zack Gottsagen)، شایا لابوف (Shia LaBeouf) و داکوتا جانسون (Dakota Johnson) باشد. این فیلم داستان زک را دنبال می‌کند که برای تبدیل شدن به یک کشتی‌گیر حرفه‌ای از خانه خودش فرار می‌کند. او در این مسیر با تایلر یک دوره‌گرد آشنا می‌شود که زک را زیر پروبال خودش گرفته و به او کمک می‌کند. این داستان دلگرم‌کننده در سایت راتن تومیتوز رتبه ۹۵٪ دارد، که فروش ۱۲.۲ میلیونی آن در پنج هفته نشان می‌دهد هنوز دوران فیلم‌های مستقل به پایان نرسیده است.

در بخش‌های پایانی باکس آفیس Scary Stories to Tell in the Dark «داستان‌های ترسناک برای گفتن در تاریکی» و Ready or Not «آماده‌ای یا نه» قرار دارند. این دو به ترتیب فروش ۲.۳ میلیونی و ۲.۲ میلیونی داشتند. در جایگاه دهم فیلم ماجراجویی Dora and the Lost City of Gold «دورا و شهر گمشده طلایی» قرار گرفته که فروش ۲.۱ میلیونی داشت.

جدول باکس آفیس این هفته را در زیر مشاهده می‌کنید. هفته آینده منتظر دو فیلم جدید و قابل توجه یعنی درام The Goldfinch «فنچ طلایی» با بازی نیکول کیدمن (Nicole Kidman) و انسل الگورت (Ansel Elgort) و درام کمدی Hustlers «شیادان» با بازی جنیفر لوپز (Jennifer Lopez) و کانستنس وو (Constance Wu) باشید. امیدواریم این دو فیلم تازه‌اکرانی بتوانند جان تازه‌ای به باکس آفیس بی‌رمق پایان تابستان ببخشند.

هفته گذشتهاین هفتهنام فیلمهفتگی آمریکاکلی آمریکاکلی جهانیبودجهسالن سینما
-1It: Chapter Two91,091,0185,0-4,570
12Angel has Fallen6,053,453,4403,193
23Good Boys5,366,882,4203,190
34The Lion King
4,1529,11,599,02602,610
65Overcomer3,724,724,752,153
46Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw3,7164,2719,72002,299
127The Peanut Butter Falcon2,212,212,2-1,310
78Scary Stories to Tell in the Dark2,262,188,8252,101
59Ready or Not
2,225,635,562,350
1110Dora and the Lost City of Gold
2,154,182,3491,788

It Chapter Two

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن