اخبار روز فیلمها

باکس آفیس سال ۲۰۱۹: درآمد نجومی دیزنی از بازارهای جهانی

فیلم‌های استودیوی دیزنی در سال ۲۰۱۶ بیش از ۷.۶ میلیارد دلار در سراسر دنیا فروختند، اما این رکورد ژوئیه‌ی سال ۲۰۱۹ شکسته شد. به لطف رکورد‌شکنی‌های Avengers: Endgame «انتقام‌جویان: آخر بازی»، Frozen II «یخ‌زده ۲»، و Star Wars: The Rise of Skywalker «جنگ ستارگان: ظهور اسکای‌واکر»، دیزنی ۳.۷۶ میلیارد دلار در بازارهای آمریکا و ۷.۳۵ میلیارد دلار در بازارهای خارجی و در مجموع ۱۱.۱۲ میلیارد دلار در سراسر دنیا فروخته است. این رقم با ادامه‌ی اکران قسمت نهم Star Wars: The Rise of Skywalker و انیمیشن Frozen II بالاتر خواهد رفت.

طبق جدیدترین اخبار منتشر شده به گزارش آریامووی به نقل از سی نما، سال گذشته شش فیلم استودیوی دیزنی از جمله Captain Marvel «کاپیتان مارول»، Avengers: Endgame و Aladdin «علاءالدین»، The Lion King «شیر شاه»، Toy Story 4 «داستان اسباب بازی ۴»، و Frozen II به فروش بیش از ۱ میلیارد دلاری در بازارهای جهانی دست پیدا کردند و انتظار می‌رود که Star Wars: The Rise of Skywalker هم تا پیش از ماه فوریه به این رقم برسد.

فروش ۳.۷۶ میلیارد دلاری دیزنی در آمریکا که شامل عناوین فاکس قرن بیستم نمی‌شود، ۳۳ درصد از درآمد کلی از سالن‌های سینمای آمریکا را تشکیل می‌دهد. سهم استودیو برادران وارنر نیز از بازارهای داخلی ۱۳.۷ درصد بود. به نظر نمی‌رسد که موفقیت‌های دیزنی در سال گذشته در سال ۲۰۲۰ تداوم پیدا کند، زیرا امسال جنگ ستارگان روی پرده نمی‌رود و قرار نیست فیلمی در سطح انتقام‌جویان با شخصیت‌های پرشمار عرضه شود. در عوض، مخاطبین باید به تماشای فیلم‌هایی مانند The Call of The Wild «ندای طبیعت» با بازی هریسون فورد (Harrison Ford) در کنار یک سگ طراحی شده با گرافیک رایانه‌ای بنشینند.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن