اخبار روز فیلمها

بازگشت Sam Mendes کارگردان Skyfall با فیلم ۱۹۱۷ درباره جنگ جهانی

Sam Mendes فیلمساز فیلم های برنده جایزه اسکاری مانند Skyfall  و American Beauty  آماده پروژه بعدی خود می شود.

به گزارش آریافیلم ، Mendes  کارگردانی و نویسندگی مشترک فیلمی درباره جنگ جهانی اول به نام را برای کمپانی Amblin Partners که متعلق به Steven Spielberg است بر عهده خواهد داشت و قرار است که توسط Universal Pictures  پخش جهانی شود این فیلم به نوعی همکاری مجدد Mendes  با Spielberg خواهد بود چرا که او پیش از این فیلم American Beauty را برای کمپانی DreamWorks Pictures اسپیلبرگ ساخته بود که در آنجا اسپیلبرگ از این فیلم ساز جوان حمایت و پشتیبانی کرده بود. و چنانکه دیدیم فیلم، برنده بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین فیلم نامه اورجینال و بهترین بازیگر شد.

داستان ۱۹۱۷  هنوز چدان مشخص نیست ولی Spielberg  پروژه را کاری بلندپروازانه و شایسته تقدیر می داند و به نظر می رسد که موفقیت فیلمی مانند Dunkirk  کریستوفر نولان را تکرار کند. و در واقع این فیلم نوعی اعلام جنگ با Paramount، Sony و New Regency  است که قبل از کمپانی Amblin به دنبال ساخت این فیلم بودند.

Mendes  در این فیلم اولین تجربه فیلنامه نویسی خود را در کنار Krysty Wilson-Cairns که او را به خاطر کار در سریال های تلویزیونی مانند Penny Dreadful می شناسیم خواهد داشت. تولید فیلم آوریل ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد و طبق برنامه زمان بندی شده قرار است که دسامبر ۲۰۱۹ اکران شود و به نظر می رسد زمان کوتاهی بین تولید و اکران در نظر گرفته شده است. Mendes  با فیلم های شخصیت محور چندان بیگانه نیست و پیش از این هم کارهایی مانند The Ferryman  را در Broadway و اخیرا هم Charlie and the Chocolate Factory  را در London’s West End بر روی صحنه برده است.

Mendes  در سینما اخیرا فیلم جیمزباندی Spectre  را بعد از موفقیت چشم گیر Skyfall کارگردانی کرده است. او سپس با کمپانی Disney قراردادی را برای کارگردانی فیلم لایو-اکشن Pinocchio  امضا کرد ولی بعدا آن پروژه را رها کرد و شاید هم یکی از دلایل آن همین فیلم ۱۹۱۷ بوده است.

در حالیکه جزییات ۱۹۱۷  در هاله ای از ابهام است به نظر می رسد که امسال سال کاملی برای فیلم هایی جنگ جهانی اول باشد. اعلان جنگ آمریکا علیه آلمان در آوریل اتفاق افتاد و اولین بمباران لندن توسط آلمان هم در ماه ژوئن رخ داد. باید ببینیم که Mendes چطور این کار به سرانجام خواهد رساند.

1917 1917

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن