اخبار حاشیه ای

شرکت Comcast رسما از خرید شرکت Fox منصرف شد

شرکت Comcast در بیانیه ای اعلام کرد از خرید شرکت Fox منصرف شده و این معامله را به نفع شرکت Disney ترک می کند. متن بیانیه به این شرح است:

Comcast قصد ادامه تلاش برای تصاحب شرکت ۲۱st Century Fox را ندارد و به جای آن تمرکز خود را روی خرید شرکت Sky قرار خواهیم داد.

Brian L. Roberts مدیرعامل شرکت Comcast گفته:

میخوام به Bob Iger و تیم Disney تبریک بگم و از خانواده Murdoch و Fox برای ساخت چنین شرکت قابل احترامی تشکر کنم.

در ماه ژوئن شرکت Disney قرارداد جدیدی با شرکت ۲۱st Century Fox به مبلغ ۷۱.۳ میلیارد دلار امضا کرد. این اتفاق وقتی افتاد که Comcast پیشنهاد سنگین ۶۵ میلیارد دلاری برای خرید ۲۱st Century Fox ارائه کرد، که باعث شد پیشنهاد Disney که در ابتدا ۵۲.۴ میلیارد دلار بود، به مبلغ ۷۱.۳ میلیارد دلار برسد.

طرفداران صنعت فیلم، از الان برای ادغام شخصیت های Fantastic Four و X-Men (شامل Deadpool) با دنیای سینمایی Marvel نقشه هایی ریخته اند و هیجان زده هستند، همان طور که حق پخش فیلم های Star Wars که در اختیار Fox بود به Lucasfilm خواهد رسید. Disney حالا حقوق ساخت و پخش فیلم های دنیای سینمایی Fox یعنی فرنچایزهای Avatar, Planet of the Apes, Alien, Predator, Die Hard, Kingsman, Ice Age, Night at the Museum را در اختیار خواهد گرفت. در بخش تلویزیون هم حقوق سریال های The Simpsons, Family Guy, The X-Files, Legion, American Horror Story, The Orville, This Is Us, Modern Family را به دست می آورد. در سال ۲۰۱۷ شرکت Buena Vista متعلق به Disney حدود ۲۱.۸٪ از بازار فیلم های سینمایی را در اختیار داشت، در حالی که ۲۰th Century Fox مقدار ۱۲٪ را تصاحب کرده بود.

Robert A. Iger مدیر عامل شرکت Disney گفته:

تصاحب ۲۱st Century Fox باعث سودبری شدید سهام داران هر دو شرکت می شود، و پس از ۶ ماه یکپارچه شدن این دو شرکت، شاهد سود به شدت بیشتری هم خواهیم بود. در زمان تغییرات پویا در صنعت سرگرمی، ادغام مجموعه ها و فرنچایزهای متفاوت Disney و Fox به ما اجازه می دهد محتوای با کیفیت تری بسازیم، پیشنهادات مستقیم به بیننده را بیشتر کنیم و تجربه های سرگرم کننده ی شخصی تر و جذابتری برای بیننده فراهم کنیم.

disney

comcast

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن