اخبار حاشیه ای

اسکارلت جوهانسن (Scarlett Johansson) در صدر پردرآمدترین بازیگران زن سینمای جهان

اسکارلت جوهانسن (Scarlett Johansson) با ۵۶ میلیون دلار درآمد برای دومین سال پیاپی در صدر فهرست پردرآمدترین بازیگران زن سینمای جهان ایستاد.

به گزارش آریامووی به نقل از همشهری آنلاین، بازیگر ۳۴ ساله آمریکایی این درآمد سرشار را به لطف ورود به دنیای سینمایی مارول به دست آورده است. جوهانسن یک چک هشت‌رقمی برای بازی کردن در نقش اصلی فیلم ابرقهرمانی «بیوه سیاه» دریافت کرده که سال آینده اکران می‌شود و امسال هم با یک دستمزد ۳۵ میلیون دلاری به جمع قهرمانان «انتقام‌جویان: پایان بازی» پیوست؛ فیلمی که با ۲.۸ میلیارد دلار تمام رکوردهای فروش را شکست.

از چهره‌های تازه‌وارد فهرست پردرآمدترین بازیگران زن سینما می‌توان به الیزابت ماس و مارگو روبی اشاره کرد. ضمن اینکه پیشکسوت‌هایی چون سوفیا ورگارا و ریس ویترسپون بار دیگر به این فهرست برگشته‌اند. ۱۰ بازیگر زن پردرآمد سینما در مجموع در یک سال اخیر ۳۱۵ میلیون دلار دستمزد گرفته‌اند که ۶۹ درصد بیش از فهرست سال گذشته است. هر چند هنوز با رقم ۵۸۸ میلیون دلاری درآمد ۱۰ بازیگر مرد برتر فاصله‌ای نجومی دارد.

نشریه اقتصادی فوربس آمار پردرآمدترین بازیگران مرد و زن را با جمع‌آوری آمار و ارقام از سایت‌های نیسلن، کام‌اسکور، باکس‌آفیس‌موجو و imdb به دست آورده و البته با چهره‌های آگاه سینما هم گفتگو کرده است. از رقم کلی دستمزد بازیگران حدود ۳۰ درصد سهم مدیران برنامه‌ها، نماینده‌ها و وکلا می‌شود (منهای مالیات) که در تنظیم فهرست در نظر گرفته نشده است.

فهرست ۱۰ بازیگر زن پردرآمد سینمای جهان از اول ژوئن ۲۰۱۸ تا اول ژوئن ۲۰۱۹ از این قرار است: اسکارلت جوهانسن با ۵۶ میلیون دلار، سوفیا ورگارا با ۴۴ میلیون دلار، ریس ویترسپون با ۳۵ میلیون دلار، نیکول کیدمن با ۳۴ میلیون دلار، جنیفر آنیستن با ۲۸ میلیون دلار، کیلی کوکو با ۲۵ میلیون دلار، الیزابت ماس با ۲۴ میلیون دلار، مارگو روبی با ۲۳.۵ میلیون دلار، چارلیز ترون با ۲۳ میلیون دلار و الن پوپمپئو با ۲۲ میلیون دلار.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن