انتخاب سردبیراکران آیندهمعرفی فیلم

اختصاصی: ۶۱ فیلم مورد انتظار سال ۲۰۲۱ – بخش دوم

با توجه به اینکه در سال ۲۰۲۰ شاهد اکران فیلم‌های زیادی نبودیم و انتشار بسیاری از آن‌ها به سال ۲۰۲۱ موکول شد، در صورت بازگشایی سینماها، شاهد اکران فیلم‌های متعددی خواهیم بود که برخی از آن‌ها از قبل برای انتشار در سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده بودند و برخی از آن‌ها فیلم‌های سال ۲۰۲۰ هستند که انتشارشان به سال ۲۰۲۱ موکول شده است. با توجه به اینکه بسیاری از کشورها واکسیناسیون را آغاز کرده‌اند و سینماها کم‌کم در حال باز شدن هستند، احتمالا این تاریخ اکران‌ها حفظ خواهند شد، اگرچه هنوز هم ممکن است برخی از آن‌ها تغییر کنند.

این‌ها فیلم‌هایی هستند که ما در سال ۲۰۲۱ برای آن‌ها هیجان‌زده هستیم. برخی از آن‌ها به صورت همزمان در HBO Max و سینماها منتشر خواهند شد، و همچنین تصمیم گرفته‌ایم بیشتر عناوین نتفلیکس را در نظر نگیریم، چون نتفلیکس تمایل دارد تا حدود ۴ تا ۶ هفته قبل از پخش فیلم‌هایش، تاریخ انتشار آن‌ها را اعلام نکند. البته فیلم‌های عالی دیگری هم وجود خواهند داشت که در این فهرست نیستند و برخی از فیلم‌های این لیست هم قطعا ناامیدکننده ظاهر خواهند شد. اما با توجه به شرایط کنونی، این‌ها فیلم‌هایی هستند که باید تاریخ انتشار آن‌ها را زیر نظر بگیرید. اگر تاریخ اکرانی جلوی نام فیلم نوشته نشده، یعنی اگرچه برای انتشار در سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده، اما هنوز تاریخ دقیق انتشارش مشخص نشده است. در بخش دوم بررسی ۶۱ فیلم مورد انتظار سال ۲۰۲۱ با آریامووی همراه باشید.

شما همراهان عزیز آریامووی می‌توانید بخش اول مقاله ۶۱ فیلم مورد انتظار سال ۲۰۲۱ را از اینجا و بخش سوم را از اینجا مطالعه کنید.

۲۱. مارپیچ: از کتاب ارّه (Spiral: From the Book of Saw) – ۲۱ می (۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰)

کارگردان: درن لین بوسمن (Darren Lynn Bousman)

نویسندگان: جاش استولبرگ، پیتر گلدفینگر (Josh Stolberg, Peter Goldfinger)

بازیگران: کریس راک (Chris Rock)، ساموئل ال. جکسون (Samuel L. Jackson)

چرا برای این فیلم هیجان‌زده هستیم: اولین فیلم Saw «ارّه» برای بسیاری از ما خیلی خاص بود. اما آخرین فیلم این فرنچایز به نام Jigsaw «جیگ‌ساو»، باعث شد از این سری فیلم‌ها ناامید شده و آرزو کنیم کاش فیلم ارّه دیگری ساخته نشود! اما به نظر می‌رسد تیم سازنده Spiral: From the Book of Saw می‌دانند قرار است چه کار ‌کنند. این فیلم حاصل همکاری اشخاص قدیمی و جدیدی در این فرنچایز است: درن لین بوسمن، که اولین کارگردانی خود را با فیلم Saw II تجربه کرد، کارگردانی این فیلم را بر عهده دارد. و کریس راک، پیشنهاد ساخت این فیلم را به استودیوی لاینزگیت داده است، و نقش اصلی فیلم را بازی می‌کند.

۲۲. سریع و خشن ۹ (F9) – ۲۸ می (۷ خرداد ۱۴۰۰)

کارگردان: جاستین لین (Justin Lin)

نویسنده: دنیل کیسی، جاستین لین (Daniel Casey, Justin Lin)

بازیگران: وین دیزل (Vin Diesel)، میشل رودریگز (Michelle Rodriguez)، سونگ کانگ (Sung Kang)، جان سینا (John Cena)

چرا برای این فیلم هیجان‌زده هستیم: اول و مهم‌تر از همه اینکه نهمین فیلم سریع و خشن یعنی F9 قرار است به فضا برود. ون دیزل در این فیلم اتمسفر زمین را ترک خواهد کرد. نکته دیگر اینکه جاستین لین، کارگردانی که تقریبا به تنهایی این فرنچایز را از یک داستان ماشین‌های مسابقه‌ای ساده به یک فیلم بدون توجه به قوانین فیزیک تبدیل کرد، دوباره برای کارگردانی این فیلم برگشته است. همچنین سونگ کانگ در نقش هان جذاب برگشته، شخصیتی که در فیلم Tokyo Drift «توکیو دریفت» ناگهان منفجر شد و فرنچایز را مجبور کرد به طور کامل مسیرش را تغییر دهد، جون مردم خیلی او را دوست داشتند. جان سینا هم رسما به این فرنچایز پیوسته و نقش جیکوب برادر دومینیک تورتو را بازی می‌کند، که مرگبارترین آدمکش روی زمین هم هست. همه می‌دانیم که قرار نیست که F9 هم مثل بیشتر آثار این فرنچایز عمق داستانی زیادی داشته باشد، اما امیدواریم هرچه زودتر نیترو زده و به زودی در سینماها اکران شود.

۲۳. احضار: شیطان مرا وادار کرد (The Conjuring: The Devil Made Me Do It) – ۴ ژوئن (۱۴ خرداد ۱۴۰۰)

کارگردان: مایکل چاوز (Michael Chaves)

نویسندگان: دیوید لزلی جانسون-مک‌گلدریک، جیمز وان (David Leslie Johnson-McGoldrick, James Wan)

بازیگران: ورا فارمیگا (Vera Farmiga)، پاتریک ویلسون (Patrick Wilson)، سارا کاترین هوک (Sarah Catherine Hook)، جولیان هیلارد (Julian Hilliard)

چرا برای این فیلم هیجان‌زده هستیم: برای من، The Conjuring: The Devil Made Me Do It بهترین فیلم در چنین ژانری است: درام حقوقی + ترسناک. سومین فیلم سری فیلم‌های Conjuring که ادعا می‌شود بر اساس داستان‌های واقعی ساخته می‌شوند، نامگذاری سنتی خودش را رها کرده و یک نام طولانی دارد. همچنین جیمز وان کارگردان دو فیلم قبلی و خالق این فرنچایز جای خود را به مایکل چاوز کارگردان The Curse of La Llorona داده است. ورا فارمیگا و پاتریک ویلسون به عنوان خانواده وارن پژوهشگران وقایع ماوراطبیعه برگشته‌اند، و این بار پرونده واقعی آرن شاین جانسون را بررسی می‌کنند، که متهم به قتل شده و در دفاع از خودش می‌گوید شیطان او را تسخیر و مجبورش کرده این قتل را انجام دهد.

۲۴. در ارتفاعات (In the Heights) – ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد ۱۴۰۰)

کارگردان: جان ام. چو (Jon M. Chu)

نویسنده: کوییرا آلجریا هودز (Quiara Alegría Hudes)

بازیگران: انتونی راموس (Anthony Ramos)، آریانا گرینبلت (Ariana Greenblatt)، جیمی اسمیتس (Jimmy Smits)، استفانی بیاتریز (Stephanie Beatriz)، کوری هاکینز (Corey Hawkins)، ملیسا باررا (Melissa Barrera)، دفنی روبین وگا (Daphne Rubin-Vega)، لین منوئل میرندا (Lin-Manuel Miranda)

چرا برای این فیلم هیجان‌زده هستیم: اگر فقط لین منوئل میرندا را به خاطر Hamilton همیلتون یا همکاری او با دیزنی بشناسید، این مورد مخصوص شماست. قبل از اینکه Hamilton دنیای تئاتر را تغییر دهد، میرندا جوایز تونی زیادی را برای نمایش موزیکال In the Heights خودش برده است. این فیلم که در عرض چند روز در گرم‌ترین زمان تابستان جریان دارد، داستان همسایگانی را در ارتفاعات واشینگتن دنبال می‌کند، و در حالی که از همیلتون صمیمانه‌تر است، اما به همان اندازه احساسی، درخشان و جذاب است. این فیلم به کارگردانی جان ام. چو سازنده Crazy Rich Asians، قطعا جذابیت‌های بصری زیادی خواهد داشت، و با توجه به تجربه چو در آثار موزیکال مانند فیلم‌های Step Up همچنین مطمئنیم قرار است شاهد رقص‌های زیبا و جذابی هم باشیم.

۲۵. لوکا (Luca) – ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد ۱۴۰۰)

کارگردان: انریکو کاساروزا (Enrico Casarosa)

نویسندگان: مایک جونز و جسی اندروز (Mike Jones and Jesse Andrews)

بازیگران: نامشخص

چرا برای این فیلم هیجان‌زده هستیم: Luca اولین فیلم بلند پیکسار به کارگردانی انریکو کاساروزا است، یکی از هنرمندان قدیمی پیکسار که برای انیمیشن کوتاه La Luna نامزد اسکار شده است. در Luca، یک پسر جوان و بهترین دوستش یک تابستان افسانه‌ای را با یکدیگر می‌گذرانند، اما پسرک رازی را مخفی می‌کند – وقتی او به زیر آب می‌رود، به یک موجود دریایی عجیب تبدیل می‌شود. کاساروزا یک استعداد عجیب و خاص در پیکسار است (او مدیر داستانی نسخه رهاشده انیمیشن The Good Dinosaur «دایناسور خوب» بود) و از مدت‌ها پیش پیشنهاداتی درباره آثار مختلف این استودیو ارائه داده است. اینکه او بالاخره قرار است یک فیلم پیکساری بسازد واقعا هیجان‌انگیز است. تماشای سبک هنری کاساروزا و سبک هنری خاصش، این بار با یک داستان جادویی و پسا-جنگی همراه شده است.

۲۶. ونوم: بگذارید کارنیج بیاید (Venom: Let There Be Carnage) – ۲۵ ژوئن (۴ تیر ۱۴۰۰)

کارگردان: اندی سرکیس (Andy Serkis)

نویسنده: کلی مارسل (Kelly Marcel)

بازیگران: تام هاردی (Tom Hardy)، میشل ویلیامز (Michelle Williams)، وودی هرلسون (Woody Harrelson)

چرا برای این فیلم هیجان‌زده هستیم: دلیل اصلی ما کلاه‌گیس قرمز وودی هرلسون است! Venom: Let There Be Carnage دنباله فیلم ضدقهرمانی Venom محصول ۲۰۱۸ است. تام هاردی در آن فیلم نقش یک خبرنگار را بازی می‌کند که به یک موجود بیگانه آلوده می‌شود که به او قدرت‌های فوق‌العاده می‌دهد. در فیلم دوم شاهد حضور هرلسون در نقش  کارنیج دشمن ونوم هستیم، یک قاتل زنجیره‌ای با یک انگل بیگانه مخصوص خودش. همه می‌دانیم Venom واقعا فیلم بدی بود، اما نقش‌آفرینی هاردی خیلی بامزه بود، و فیلم آن‌قدر احمقانه بود که طرفداران زیادی پیدا کرد که باعث شدند آن فیلم تقریبا فروش ۸۵۰ میلیون دلاری را تجربه کند.

۲۷. تاپ گان: ماوریک (Top Gun: Maverick) – ۲ جولای (۱۱ تیر ۱۴۰۰)

کارگردان: جوزف کوزینسکی (Joseph Kosinski)

نویسندگان: کریستوفر مک‌کوری، اریک وارن سینگر، ارن کروگر (Christopher McQuarrie, Eric Warren Singer, Ehren Kruger)

بازیگران: تام کروز (Tom Cruise)، مایلز تلر (Miles Teller)، جنیفر کانلی (Jennifer Connelly)، جان هم (Jon Hamm)، گلن پاول (Glen Powell)، اد هریس (Ed Harris)، ول کیلمر (Val Kilmer)

چرا برای این فیلم هیجان‌زده هستیم: اگر فیلمی می‌توانست دوباره ما را خوشحال کند، تماشای تام کروز در نقش نمادینش به عنوان ماوریک در فیلم Top Gun محصول ۱۹۸۶ است، که این بار واقعا جت‌ها را خلبانی می‌کند، آن هم در فیلمی که برای سینماهای آیمکس ساخته شده است. (آنها از یک فناوری جدید برای قرار دادن دوربین‌ها در داخل کابین خلبان استفاده کرده‌اند). در این فیلم که داستان پسر گوس (مایلز تلر) را دنبال می‌کند، کروز دوباهر با کوزینسکی کارگردان Oblivion، مک‌کوری نویسنده و کارگردان فیلم‌های Mission: Impossible و هانس زیمر آهنگساز چندین فیلم با حضور او همکاری کرده است.

۲۸. شانگ-چی و افسانه ده حلقه (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings) – ۹ جولای (۱۸ تیر ۱۴۰۰)

کارگردان: دستین دنیل کرتون (Destin Daniel Cretton)

نویسنده: دیوید کالاهام (David Callaham)

بازیگران: سیمو لیو (Simu Liu)، آکوافینا (Awkwafina)، تونی لئونگ (Tony Leung)، فلا چن (Fala Chen)، منگر ژنگ (Meng’er Zhang )، رونی چینگ (Ronny Chieng)، میشل یئو (Michelle Yeoh)

چرا برای این فیلم هیجان‌زده هستیم: شخصیت شانگ-چی در دهه ۷۰ میلادی خلق شد، و به استاد کونگ‌فو معروف بود که می‌توانست تعداد بیشماری از خودش را کپی کند. امیدواریم مارول انرژی خود را صرف ایجاد یک داستان شخصیت‌محور جذاب با حضور گروه بازیگران تمام آسیایی بگذارد. همچنین اگر سیتکام Kim’s Convenience را دیده باشید، می‌دانید انتخاب سیمو لو برای بازی در نقش اصلی این فیلم کاملا درست بوده است. لیو انرژی فوق‌العاده‌ای را به صحنه می‌آورد که نه‌تنها در آثار کمدی، بلکه در لحظاتی از تمرینات هنرهای رزمی او شاهدش بوده‌ایم.

۲۹. هرج‌ومرج فضایی: میراث تازه (Space Jam: A New Legacy) – ۱۶ جولای (۲۵ تیر ۱۴۰۰)

کارگردان: مالکوم دی. لی (Malcolm D. Lee)

نویسندگان: رایان کوگلر، سو اوهینین (Ryan Coogler, Sev Ohanian)

بازیگران: لبران جیمز (LeBron James)، دان چیدل (Don Cheadle)، اریک بازا (Eric Bauza)

چرا برای این فیلم هیجان‌زده هستیم: فیلم اول Space Jam بامزه و سرگرم‌کننده بود. تماشای همکاری بازیکنان قدرتمند NBA و شخصیت‌های Looney Tunes همیشه جذاب است؛ به نظر می‌رسد Space Jam: A New Legacy حتی جذاب‌تر از نسخه قبلی باشد. لبران جیمز بازیگر کمدی خوبی است و همچنین در تهیه‌کنندگی آثار مختلف مهارت زیادی دارد. فیلمنامه نوشته رایان کوگلر و سو اوهینین قرار است ایده‌های جذابی مربوط به هوش مصنوعی و حس مالکیت را بررسی کند. همچنین تماشای مسخره‌بازی باگز بانی (اریک بازا) با نامزد اسکار دان چیدل جالب خواهد بود.

۳۰. اولد (Old) – ۲۳ جولای (۱ مرداد ۱۴۰۰)

نویسنده / کارگردان: ام. نایت شیامالان (M. Night Shyamalan)

بازیگران: گائل گارسیا برنال (Gael Garcia Bernal)، ویکی کریپس (Vicky Krieps)، الکس وولف (Alex Wolff)، توماسین مکنزی (Thomasin McKenzie)، الیزا اسکانلن (Eliza Scanlen)، روفوس سیول (Rufus Sewell)، ابی لی (Abbey Lee)، کن لئونگ (Ken Leung)

چرا برای این فیلم هیجان‌زده هستیم: این جدیدترین فیلم ام. نایت شیامالان است. آیا لازم است دلایل دیگری بیاوریم؟ بسیار خوب. این فیلم درباره گروهی از افراد است که یک جسد را در ساحل پیدا می‌کنند و کم‌کم متوجه می‌شوند اتفاقاتی غیرطبیعی در حال رخ دادن در ساحل هستند. اتفاقاتی شوم در رابطه با زمان، که توسط پوستر فیلم که به صورت ساعت شنی است هم به آن اشاره شده بود. این فیلم بر اساس رمان گرافیکی فرانسوی Sandcastle  ساخته شده است، اما قطعا شیامالان تغییرات زیادی در داستان خواهد داد که کاملا تصمیم درستی است، چون پایان این رمان گرافیکی خیلی باز است. این فیلم از گروه بازیگران مستعدی بهره می‌برد، و دوست داریم هرچه زودتر ببینیم شیامالان چگونه از آن‌ها به بهترین شکل استفاده می‌کند. اگرچه این فیلم مانند دیگر آثار این فیلمساز قطعا دارای عناصر ماوراطبیعی خواهد بود، اما یک تغییر رویه برای او هم هست و اولین باری است که او فیلمی را به طور کامل خارج از فیلادلفیا فیلم‌برداری می‌کند. باید دید شیامالان پس از Split و Glass چه چیزی برای مخاطبان تدارک دیده است.

۳۱. گشت‌وگذار در جنگل (Jungle Cruise) – ۳۰ جولای (۸ مرداد ۱۴۰۰)

کارگردان: ژاومه کویت-سرا (Jaume Collet-Serra)

نویسندگان: مایکل گرین، گلن فیکارا و جان ریکوا (Michael Green, Glen Ficarra & John Requa)

بازیگران: دوئین جانسون (Dwayne Johnson)، امیلی بلانت (Emily Blunt)، ادگار رامیرز (Edgar Ramirez)، جسی پلمونز (Jesse Plemmons)، پال جیاماتی (Paul Giamatti)

چرا برای این فیلم هیجان‌زده هستیم: چون دیزنی از مدت‌ها پیش خواستار ساخت یک فیلم Jungle Cruise بود و حالا موفق شده این کار را انجام دهد. این فیلم که زمانی قرار بود دو صداپیشه فرنچایز Toy Story «داستان اسباب‌بازی» یعنی تیم آلن (Tim Allen) و تام هنکس (Tom Hanks) را در یک اثر لایو اکشن کنار هم قرار دهد، حالا به یک فیلم کمدی ماجراجویی مانند فرنچایز موفق Pirates of the Caribbean «دزدان دریایی کارائیب» تبدیل شده است. در این نسخه از داستان، دوئین جانسون نقش یک ملوان را در اوایل قرن بیستم بازی می‌کند، که توسط امیلی بلانت استخدام شده‌ است، تا همراه یکدیگر مکان مخفی درخت زندگی را پیدا کنند. در اینجا شاهد ترکیبی از اکشن و کمدی در کنار موجودات ترسناک و یک شرور با بازی ادگار رامیرز خواهیم بود.

۳۲. شوالیه سبز (The Green Knight) – ۳۰ جولای (۸ مرداد ۱۴۰۰)

نویسنده / کارگردان: دیوید لاوری (David Lowery)

بازیگران: دو پاتل (Dev Patel)، آلیشیا ویکاندر (Alicia Vikander)، جوئل اجرتون (Joel Edgerton)، شان هریس (Sean Harris)، کیت دیکی (Kate Dickie)، بری کیوگن (Barry Keoghan)

چرا برای این فیلم هیجان‌زده هستیم: دیوید لاوری یکی از کارگردانان دست‌کم گرفته‌ شده کنونی دنیاست. کسی نمی‌داند چه حسی نسبت به او داشته باشد، چه وقتی فیلم‌های مستقل هوشمندانه‌ای مثل A Ghost Story، یا درام‌های جذابی مانند The Old Man and the Gun، یا فیلم‌های زیبایی مثل بازسازی Pete’s Dragon را می‌سازد. اما لاوری همچنان مشغول فیلمسازی است و به نظر می‌رسد فیلم The Green Knight ساخته او هم رویکرد جالبی نسبت به افسانه شاه آرتور داشته باشد.

۳۳. جوخه خودکشی (The Suicide Squad) – ۶ آگوست (۱۵ مرداد ۱۴۰۰)

نویسنده / کارگردان: جیمز گان (James Gunn)

بازیگران: وایولا دیویس (Viola Davis)، مارگو رابی (Margot Robbie)، ادریس البا (Idris Elba)، جوئل کینامن (Joel Kinnaman)، جی کورتنی (Jai Courtney)، تایکا وایتیتی (Taika Waititi)، آلیس براگا (Alice Braga)، مایکل روکر (Michael Rooker)، پیت دیویدسون (Pete Davidson)، نیتن فیلیون (Nathan Fillion)، جان سینا (John Cena)، شان گان (Sean Gunn)، پیتر کاپالدی (Peter Capaldi)، دیوید دستمالچیان (David Dastmalchian)

چرا برای این فیلم هیجان‌زده هستیم: فیلم The Suicide Squad ساخته جیمز گان یکی از بهترین گروه بازیگران را بین فیلم‌های سال ۲۰۲۱ دارد. در این فیلم شاهد حضور برخی از چهره‌های آشنا از فیلم قبلی ساخته دیوید آیر (David Ayer) از جمله وایولا دیویس، مارگو رابی، جوئل کینامن و جی کورتنی هستیم. بازیگران جدیدی که به آن‌ها پیوسته‌اند تایکا وایتیتی، آلیس براگا، مایکل روکر، پیت دیویدسون، نیتن فیلیون، جان سینا، شان گان، پیتر کاپالدی، دیوید دستمالچیان هستند. این بازیگران نقش شخصیت‌هایی از DC را بازی می‌کنند که تاکنون در هیچ فیلمی حضور نداشته‌اند، بنابراین این فیلم ریسک بزرگی برای استودیوی برادران وارنر خواهد بود. اعضای این گروه در شرایطی خشن و شبیه فیلم‌های جنگی دهه ۷۰ قرار می‌گیرند و هیچکدام از مردن در امان نیستند. اگرچه هنوز تریلری از این فیلم منتشر نشده، اما The Suicide Squad یکی از مورد انتظارترین فیلم‌های سال ۲۰۲۱ است که همزمان در سینماها و HBO Max پخش خواهد شد.

۳۴. کندی‌من (Candyman) – ۲۷ آگوست (۵ شهریور ۱۴۰۰)

کارگردان: نیا داکوستا (Nia DaCosta)

نویسندگان: جوردن پیل، نیا داکوستا، وین روزنفلد (Jordan Peele, Nia DaCosta, Win Rosenfeld)

بازیگران: یحیی عبدالمتین دوم (Yahya Abdul-Mateen II)، تیونا پاریس (Teyonah Parris)، کلمن دومینگو (Colman Domingo)، نیتن استوارت جرت (Nathan Stewart-Jarrett)

چرا برای این فیلم هیجان‌زده هستیم: بر خلاف بسیاری از همتایان اسلشرش، افسانه Candyman کاملا برای یک به‌روزرسانی مدرن مناسب است. فیلم اصلی محصول ۱۹۹۲ بیشتر از اینکه درباره قتل‌ها باشد درباره اقشار مختلف اجتماعی بود؛ مقامات مرگ‌های مرموز در پروژه‌های مسکن‌سازی در شیکاگو را نادیده می‌گرفتند نه به این دلیل که ماوراطبیعی بودند، بلکه چون برای جامعه سیاهپوست رخ می‌دادند. حالا در سال ۲۰۲۱، نیا داکوستا قصد دارد این مسائل اجتماعی را توسط یک فیلم اسلشر بررسی کند. پیوستن جوردن پیل در نقش نویسنده و یحیی عبدالمتین دوم هم این پروژه را جذاب‌تر کرده است. اگر هنوز برای این فیلم هیجان‌زده نیستید بهتر است تیزر آن را تماشا کنید.

۳۵. بیتلز: برگرد (The Beatles: Get Back) – ۲۷ آگوست (۵ شهریور ۱۴۰۰)

کارگردان: پیتر جکسون (Peter Jackson)

چرا برای این فیلم هیجان‌زده هستیم: من یکی از طرفداران پروپا قرص بیتلز هستم، و هیجان‌زده‌ام تا ببینم پیتر جکسون با این فیلم مستند چه خواهد کرد. او با استفاده از تکنیک‌های بازیابی دیجیتال که در They Shall Not Grow Old به کار گرفته شد، تصاویر هرگز دیده نشده از جلسات ضبط موسیقی سال ۱۹۶۹ و آخرین اجرای زنده آن‌ها روی پشت‌بام استودیوی اپل را بازیابی کرده است. این مستند نگاهی به روزهای آخر بیتلز می‌اندازد و نحوه خلق ترانه‌های Get Back و Abbey Road را بررسی می‌کند.

۳۶. مرگ روی نیل (Death on the Nile) – ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور ۱۴۰۰)

کارگردان: کنت برانا (Kenneth Branagh)

نویسنده: مایکل گرین (Michael Green)

بازیگران: کنت برانا (Kenneth Branagh)، آنت بنینگ (Annette Bening)، آرمی همر (Armie Hammer)، گل گدوت (Gal Gadot)، لتیشیا رایت (Letitia Wright)، جنیفر ساندرز (Jennifer Saunders)، راسل برند (Russell Brand)

چرا برای این فیلم هیجان‌زده هستیم: من به شدت از اینکه داستان‌های معمای قتل طی چند سال گذشته دوباره اوج گرفته‌اند خیلی خوشحالم. چیزهای کمی مثل یک داستان معمایی سرگرم‌کننده هستند، و در حالی که فیلم قبلی برانا از روی آثار آگاتا کریستی یعنی Murder on the Orient Express فیلم متوسطی بود، اما امیدواریم دنباله‌اش فیلم بهتری باشد. برانا یک‌بار دیگر نقش بازرس نمادین آثار کریستی یعنی هرکول پوآرو را به تصویر می‌کشد که وظیفه حل قتل یکی از مسافران کشتی S. S. Karnak را حین یک تور روی رود نیل را بر عهده گرفته است. مانند Murder on the Orient Express، در اینجا هم شاهد حضور گروه بازیگران پرستاره‌ای شامل آنت بنینگ، آرمی همر، گل گدوت، لتیشیا رایت، جنیفر ساندرز، راسل برند و بسیاری از افراد دیگر خواهیم بود.

۳۷. تل‌ماسه (Dune) – ۱ اکتبر (۹ مهر ۱۴۰۰)

کارگردان: دنی ویلنوو (Denis Villeneuve)

نویسندگان: جان اسپیتز، دنی ویلنوو و اریک راث (Jon Spaihts, Denis Villeneuve, and Eric Roth)

بازیگران: تیموتی شالامی (Timothee Chalamet)، ربکا فرگوسن (Rebecca Ferguson)، اسکار آیزاک (Oscar Isaac)، جاش برولین (Josh Brolin)، دیو باتیستا (Dave Bautista)، جیسون موموآ (Jason Momoa)، خاویر باردم (Javier Bardem)، زندیا (Zendaya)

چرا برای این فیلم هیجان‌زده هستیم: ما مدت زیادی است که منتظر Dune هستیم. و همچنان منتظر می‌مانیم تا آن را در سینماها ببینیم، چون دنی ویلنوو بارها و بارها به عنوان فیلمساز ثابت کرده‌ است در به تصویر کشیدن چشم‌اندازهای بزرگ و جذاب مهارت زیادی دارد. این حماسه علمی‌تخیلی درباره یک وارث جوان است که در مبارزه‌ای برای قدرت گرفتار شده‌ است. این فیلم کاملا خیره‌کننده به نظر می‌رسد، و گروه بازیگرانش خارق‌العاده هستند.

۳۸. هالووین می‌کشد (Halloween Kills) – ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر ۱۴۰۰)

کارگردان: دیوید گوردون گرین (David Gordon Green)

نویسندگان: دنی مک‌براید، اسکات تیمز، دیوید گوردون گرین (Danny McBride, Scott Teems, David Gordon Green)

بازیگران: جیمی لی کرتیس (Jamie Lee Curtis)، جودی گریر (Judy Greer)، اندی ماتیچاک (Andi Matichak)، انتونی مایکل هال (Anthony Michael Hall)

چرا برای این فیلم هیجان‌زده هستیم: چون Halloween محصول ۲۰۱۸ اولین تلاش دیوید گوردون گرین برای احیای فیلم کلاسیک محبوب جان کارپنتر کاملا شگفت‌انگیز بود. زمانی که آن‌ها در حال فیلم‌برداری فیلم محصول ۲۰۱۸ بودند، این شایعه منتشر شد که بازیگران و عوامل قصد دارند بعد از اتمام فیلمبرداری فیلم اول، بلافاصله دنباله آن را هم بسازند. اگرچه این اتفاق نیفتاد، آن‌ها با یک ایده بلندپروازانه دیگر برگشتند: فیلم‌برداری دو فیلم دیگر و پخش آن‌ها در دو Halloween پشت سرهم. Halloween Kills قرار بود اکتبر ۲۰۲۰ اکران شود و Halloween Ends برای اکتبر ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده بود. البته، این اتفاق نیفتاد؛ حالا قرار است Halloween Kills در اکتبر ۲۰۲۱ اکران شود و سرنوشت Halloween Ends هنوز مشخص نیست. در این دنباله داستان لاری استرود (جیمی لی کرتیس) می‌خواهد با کمک تامی دویل یکی از بچه‌هایی که او در فیلم اصلی Halloween پرستاری او را بر عهده داشت، قاتل نمادین مایک مایرز را پیدا کند. با بازگشت کارپنتر به همراه پسرش کودی کارپنتر و دنیل دیویس برای ساخت موسیقی فیلم، و احتمالا یک پایان شوکه کننده، Halloween Kills یکی از فیلم‌های ترسناک سال ۲۰۲۱ است که حتما باید ببینیم.

۳۹. آخرین دوئل (The Last Duel) – ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر ۱۴۰۰)

کارگردان: ریدلی اسکات (Ridley Scott)

نویسندگان: بن افلک، مت دیمون، نیکول هولوفسنر (Ben Affleck, Matt Damon, and Nicole Holofcener)

بازیگران: مت دیمون (Matt Damon)، آدام درایور (Adam Driver)، جودی کومر (Jodie Comer) و بن افلک (Ben Affleck)

چرا برای این فیلم هیجان‌زده هستیم: این احتمال وجود دارد که این داستان مسیر کاملا اشتباهی را پیش بگیرد، اما قطعا برای اولین فیلمنامه نوشته بن افلک و مت دیمون پس از فیلمنامه برنده اسکار Good Will Hunting «ویل هانتینگ خوب» هیجان‌زده هستیم، که ریدلی اسکات کارگردانی آن را بر عهده دارد. فیلم The Last Duel بر اساس اتفاقات واقعی است و در قرن چهاردهم فرانسه جریان دارد، جایی که وقتی یکی از دو دوست صمیمی دیگری را به تجاوز به همسرش متهم می‌کند، باید تا سر حد مرگ با یکدیگر مبارزه کنند. دیمون و آدام درایور نقش این دو دوست صمیمی و جودی کومر نقش همسر دیمون را بازی می‌کند.

۴۰. اترنالز (Eternals) – ۵ نوامبر (۱۴ آبان ۱۴۰۰)

کارگردان: کلوئی ژائو (Chloé Zhao)

نویسندگان: کاز و ریان فیرپو (Kaz and Ryan Firpo)

بازیگران: آنجلینا جولی (Angelina Jolie)، ریچارد مدن (Richard Madden)، کمیل نانجیانی (Kumail Nanjiani)، لورن ریدلف (Lauren Ridloff)، برایان تایری هنری (Brian Tyree Henry)، سلما هایک (Salma Hayek)، لیا مک‌هیو (Lia McHugh)، دان لی (Don Lee)، کیت هرینگتون (Kit Harington)

چرا برای این فیلم هیجان‌زده هستیم: پس از اینکه فیلم‌های The Rider «سوارکار» و Nomadland را دیده‌ایم، می‌دانیم که ژائو قصد ندارد یک فیلم مارولی معمولی بسازد، به خصوص فیلمی که منبعی به عجیب و غریبی Eternals دارد. در کامیک‌ها، آن‌ها بخشی از یک دنیای بزرگ کیهانی هستند که در آن سلستیال‌ها در حال دفاع از زمین در برابر دیوینت‌ها هستند، اما هنوز مشخص نیست داستان فیلم آن‌ها چگونه خواهد بود. با این حال، ژائو گروه بازیگران فوق‌العاده‌ و محتوایی را در اختیار دارد به اندازه کافی مبهم است تا او بتواند هر کاری دلش خواست با آن انجام دهد و خیلی نگران تأثیر کارش روی دیگر آثار مارول نباشد. در سال ۲۰۲۱ شاهد انتشار فیلم و سریال‌های مارولی زیادی خواهیم بود، اما Eternals قطعا هیجان‌انگیزترین اثر این استودیو در این سال میلادی است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن