انتخاب سردبیرمراسم و جشنواره ها

اختصاصی آریافیلم: پیش بینی جوایز امی (Emmys 2018)

امی (Emmy)، نقش اسکار را برای برنامه ها و سریال های تلویزیونی دارد و بردن آن جزو بزرگترین افتخارات دنیای هنر محسوب می شود. جوایز امی معمولا قابل پیش بینی هستند اما مراسم امسال که ۷۰مین دوره آن حساب می شود و ۳ روز دیگر برگزار می شود، به نظر حداقل در چند بخش غیرقابل پیش بینی است و ۲ یا ۳ کاندید شانس برابری دارند.

در این مطلب قصد داریم پیش بینی خود در کنار دو سایت ورایتی (variety) و گاردین (theguardian) از برندگان احتمالی در بخش های اصلی را بررسی کنیم. به علاوه می خواهیم نتایج کاربران نظرسنجی هالیوود ریپورتر (hollywoodreporter) را نیز مشاهده کنیم تا ببینیم چه کسانی احتمالا برنده این جایزه خواهند شد.

بخش های اصلی مراسم را در حالی با هم مرور خواهیم کرد که باید به این موضوع توجه کنیم که بازی تاج و تخت (Game of Thrones) با ۲۲ نامزدی، رکورد دار است و “سرگذشت ندیمه” (The Handmaid’s Tale) نیز سال گذشته برنده مهمترین جایزه شد و امیدوار است امسال نیز این جایزه را کسب کند.

بهترین سریال درام

۲ سال قبل، این سریال “بازی تاج و تخت” بود که برنده این بخش شد. اما سال قبل خبری از “بازی تاج و تخت” نبود و “سرگذشت ندیمه” موفق به بردن این بخش شد. اما امسال هر دو سریال جزو نامزدین هستند و به احتمال بسیار زیاد، یکی از این دو سریال این جایزه را کسب خواهند کرد.

ورایتی پیش بینی می کند که سرگذشت ندیمه برنده این جایزه شود در حالیکه گاردین “بازی تاج و تخت” را برنده احتمالی می داند. البته ورایتی امیدوار است که این جایزه به سریال “آمریکایی ها” (The Americans) برسد. سریالی که امسال به پایان رسید و هیچوقت جوایز امی به آن نگاه مثبتی نداشته است.

اما در نظرسنجی کاربران، “بازی تاج و تخت” به راحتی و با ۳۹ درصد آرا، به عنوان برنده مورد نظر انتخاب شده است. این در حالیست که رتبه دوم را “سرگذشت ندیمه” با ۱۹ درصد و رتبه سوم را “آمریکایی ها” با ۱۸ درصد کسب کرده اند.

بهترین سریال کمدی

سال گذشته سریال کمدی “معاون رئیس جمهور” (Veep) موفق به بردن این جایزه شد اما امسال این سریال جزو نامزدین نیست و رقابت به نظر بین دو سریال “آتلانتا” (Atlanta) و سریال “خانم مایسل شگفت انگیز” (The Marvelous Mrs. Maisel) باشد.

گاردین “آتلانتا” را به عنوان برنده احتمالی انتخاب کرده است و آن را کاملا به حق می داند. ورایتی نیز رای خود را به “خانم مایسل شگفت انگیز” می دهد هرچند آنها نیز می دانند که “آتلانتا” شانس بسیار خوبی برای برنده شدن دارد. اما مخاطبان نظرسنجی هالیوود ریپورتر، با گاردین هم نظر هستند. با ۲۶ درصد آرا، کاربران خواهان بردن جایزه توسط سریال “آتلانتا” هستند در حالیکه ۲۴ درصد مخاطبان، می خواهند “خانم مایسل شگفت انگیز” برنده این جایزه شود.

بهترین سریال کوتاه

سریال “ترور جانی ورساچه: داستان جنایی آمریکایی ” (The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story) احتمالا برنده این بخش خواهد شد. سریال “بی‌خدا” (Godless) نیز رقیب این سریال است.

ورایتی و گاردین، هر دو رای به بردن سریال “ترور جانی ورساچه” داده اند و مخاطبان نظرسنجی نیز چنین عقیده ای دارند. این سریال با ۵۷ درصد آرا، محبوبترین گزینه بوده است در حالیکه سریال “بی‌خدا” تنها ۱۶ درصد آرا را کسب کرده است.

 

اما از عنوان بهترین سریال که خارج شویم، به بخش های بازیگری می رسیم که در آنجا نیز رقابت جذابی وجود دارد.

بهترین بازیگر نقش اول مرد سریال درام

بسیاری از منتقدین امیدوار هستند جایزه امی امسال در این بخش، به متیو ریس (Matthew Rhys) بخاطر بازی فوق العاده اش در سریال آمریکایی ها” برسد تا وی حداقل یک بار این جایزه را برده باشد اما به نظر شانس استرلینگ کی براون (Sterling K. Brown) که سال پیش نیز برنده شد، بیشتر باشد. براون سال قبل یک رکورد تاریخی را شکست و تبدیل به نخستین بازیگر رنگین پوست بعد از ۲۰ سال شد که این جایزه را کسب می کند و امیدوار است امسال نیز این اتفاق برای بازی اش در سریال “این ما هستیم” (This Is Us) رخ دهد.

گاردین رای خود را به ریس می دهد در حالیکه ورایتی هرچند امیدوار به بردن ریس است اما رای خود را به براون می دهد. نتایج نظرسنجی نیز رقابت را بین این دو می دانند. براون ۳۳ درصد آرا را کسب کرده است در حالیکه ریس ۲۳ درصد آرا را بدست آورده است تا مخاطبان این نظرسنجی، خواهان بردن براون باشند.

بهترین نقش اول زن سریال درام

یکی از جذاب ترین رقابت ها در این بخش وجود دارد. الیزابت ماس (Elisabeth Moss) که سال پیش بخاطر بازی فوق العاده اش در سریال “سرگذشت ندیمه” این جایزه را برد، امسال نیز بخث اول به شمار می رود. کلر فوی نیز (Claire Foy) برای سریال “تاج” (The Crown)، یکی از رقیبان سرسخت ماس به حساب می آید و شانس دوم محسوب می شود. ساندرا اوه (Sandra Oh) نیز برای سریال “کشتن ایو” (Killing Eve) یکی از گزینه های جذاب این بخش است.

همچنین کری راسل (Keri Russell) نیز سرنوشتی به مانند همبازی اش در سریال “آمریکایی ها” دارد. شانس وی برای بردن چندان زیاد به نظر نمی رسد اما کماکان این امیدواری وجود دارد که شاید راسل – که برای سومین بار پیاپی برای بازی خود در سریال “آمریکایی ها” نامزد می شود-، امسال که آخرین فرصتش است، این جایزه را بدست بیاورد.

هم ورایتی و هم گاردین، معتقد هستند که امسال نیز ماس برنده این جایزه خواهد شد. نتایج نظرسنجی نیز ماس را با ۳۱ درصد آرا، برنده محبوب مخاطبین اعلام کرده است. فوی با ۲۳ درصد آرا در رده دوم قرار دارد و راسل نیز ۱۸ درصد آرا را کسب کرده است.

بهترین بازیگر نقش اول مرد سریال کمدی

سال قبل این جایزه به دونالد گراور (Donald Glover) برای بازی در سریال “آتلانتا” رسید و به نظر امسال نیز این جایزه مجددا به وی خواهد رسید. بیل هیدر (Bill Hader) برای سریال “بری” به نظر جدی ترین رقیب وی برای این بخش است هرچند شانس گراور بیشتر است.

ورایتی  گراور را برنده احتمالی می داند و گاردین هیدر را گزینه محتمل تر می داند. نتایج نظرسنجی اما رای به برتری گراور می دهند. وی ۳۸ درصد آرا را بدست اورده در حالیکه هیدر ۱۷ درصد آرا را بدست اورده است.

بهترین بازیگر نقش اول زن سریال کمدی

یکی از بی مزه ترین بخش های چند سال اخیر مراسم های امی، امسال بلاخره کمی به جذابیت رسیده است. چرا که فصل هفتم و آخر سریال “معاون رئیس جمهور” هنوز پخش نشده است و بخاطر همین، جولیا لوئی درایفوس (Julia Louis-Dreyfuss) امسال جزو نامزدین نیست. درایفوس برای هر ۶ فصل “معاون رئیس جمهور”، نه تنها نامزد شد که هر ۶ سال گذشته نیز این جایزه را کسب کرده بود!

به نظر می رسد ریچل بروزناهان (Rachel Brosnahan) می تواند امسال از نبود درایفوس استفاده کند و برای بازی خود در سریال خانم مایسل شگفت انگیز” این جایزه را بدست بیاورد. تریسی الیس راس (Tracee Ellis Ross) و آلیسون جنی (Allison Janney) دیگر نامزد های مهم این بخش هستند و با بروزناهان رقابت خواهند داشت.

گاردین، ورایتی و نتایج نظرسنجی، همه رای بر برنده شدن بروزناهان می دهند. بروزناهان ۴۶ درصد آرا را بدست اورده و با اختلاف شانس اول را دارد. راس و جنی نیز با ۱۵ و ۱۳ درصد، نفرات دوم و سومی هستند که مخاطبان نظرسنجی، خواهان برنده شدن آنها هستند.

بهترین بازیگر مرد در سریال کوتاه

دارن کریس (Darren Criss) به احتمال بسیار زیاد برای بازی در سریال “ترور جانی ورساچه: داستان جنایی آمریکایی ” برنده جایزه این بخش خواهد شد. البته بندیکت کامبربچ (Benedict Cumberbatch) نیز برای بازی در سریال ” پاتریک ملروز” (Patrick Melrose)، شانس خوبی برای بردن دارد.

ورایتی و گاردین رای خود را به کریس می دهند هرچند امیدوارند که جایزه به کامبربچ برسد. نتایج نظرسنجی نیز کریس را برنده دلخواه مردم معرفی می کند. وی ۵۴ درصد آرا را بدست اورده در حالیکه کامبربچ تنها ۱۵ درصد آرا را بدست آورده است.

بهترین بازیگر زن در سریال کوتاه

لورا درن (Laura Dern) برای سریال “سرگذشت” (The Tale) در کنار سارا پلسن (Sarah Paulson) برای سریال ” داستان ترسناک آمریکایی: فرقه” (American Horror Story: Cult) بخت های اصلی این بخش هستند هرچند جسیکا بیل (Jessica Biel) نیز برای سریال “گناهکار” (The Sinner) روزنه امیدی برای بردن دارد.

ورایتی و گاردین، هر دو معتقدند درن این جایزه را کسب خواهد کرد اما مخاطبان نظرسنجی هالیوود ریپورتر، امیدوارند پلسن برنده جایزه شود. پلسن در این نظرسنجی، ۳۶ درصد آرا را کسب کرده است در حالیکه درن ۲۵ درصد آرا را کسب کرده است. بیل نیز با ۲۰ درصد، در رده سوم قرار دارد.

در پایان، باید اشاره کنیم که این پیش بینی ها، پیش بینی ما و نظرات ورایتی و گاردین و نظرسنجی هالیوود ریپورتر بود ولی ممکن است همه یا تعدادی از آنها اشتباه باشند و وقتی ۱۷ سپتامبر اسامی برندگان اعلام می شود، افراد و سریال های دیگری برنده این جوایز شوند. اما نظر شما چیست؟ آیا با ما هم عقیده هستید یا نظر دیگری دارید؟

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن