اخبار روز سریالهانقد سریال

برای فصل سوم سریال Westworld چه کسانی زنده موندن و بر میگردن؟!

با وجود صحنه های خشنی که در طول فصل دوم سریال Westworld رخ داد، انتظار پایان پر از خشونت سریال را هم داشتیم. به طوری که تعدادی از شخصیت های سریال به شکل فجیعی کشته می شوند- هرچند که برخی از مرگ ها بیشتر از بقیه، همیشگی بودند.

برای مثال همه کسانی که در قسمت آخر فصل ۲ مردند به احتمال زیاد با شروع فصل ۳ نیز همچنان مرده باقی خواهند ماند- البته به استثنای Charlotte Hale  (با بازی Tessa Thompson) و همه کسانی که به نحو مشابهی از طریق تکنولوژی میزبان زنده شده بودند. همینطور در مورد میزبان ها هم این احتمال وجود دارد که بعضی از آن ها برای همیشه خاموش بمانند- به جز آن هایی که شانس کافی برای حضور در کنار چند دانشمند بخصوص را داشته باشند.

از آنجایی که سریال در لبه پرتگاه تغییرات اساسی است و زندگی بسیاری از شخصیت های داستان همچنان در خطر است، در اینجا به بررسی شخصیت هایی که در قسمت آخر سریال می میرند و یا زنده می مانند خواهیم پرداخت… همچنین به شخصیت هایی خواهیم پرداخت که در حال حاضر میان مرگ و زندگی معلق هستند.

Dolores

بازیگران نقش: ابتدا Evan Rachel Wood، بعد Tessa Thompson و سپس دوبارهEvan Rachel Wood
وضعیت: مدتی مرده بود و حالا زنده تر شده است.

خلاصه: رهبر انقلاب میزبان ها، به کمکBernard  و Charlotte Hale از پارک فرار کرد، هرچند که این کار از طرف Charlotte Hale ناخواسته بود. حالاDolores  بیرون از پارک در دنیای واقعی است در حالی که نسخه ی جدید شخصیت Hale؛ یک وسیله ی کارآمد برای انتقام از همه ی انسان ها را نیز در اختیار دارد و Hale که رئیس هیت مدیره Delos است را تحت فرمان خود درآورده است.

Bernard:

بازیگر نقش: Jeffrey Wright
وضعیت: مدتی مرد و حالا زنده تر شده است.

خلاصه: در قسمت آخر سریال، مشخص شد کهBernard  همه ی بک‌ آپ های حافظه دیجیتال شرکت Delos را از بین برده است که این باعث شد به راحتی به دنیای بیرون از پارک راه یابد. اگرچه ابتدا باید توسط Dolores با شلیک گلوله کشته میشد. البته با در نظر گرفتن اینکه اول او بود که Dolores را کشت این  کار منصفانه به نظر می رسید. هر دوی آنها به خاطر احیا کردن دوباره توسط همدیگر حالا زنده هستند (البته این کار در عمل، کمتر از نوشتن آن گیج کننده است) و وضعیت هر دوی آن ها اما و اگرهای زیادی دارد، برای اینکهBernard  متعهد شده است مانع از آسیب دیدن نسل بشریت به دست Dolores شود.

Charlotte

بازیگر نقش: Tessa Thompson
وضعیت: مرده است، با یک پیچش

خلاصه: Charlotte واقعی مرده است، آن هم با شلیک گلوله‌ای به سرش توسط Charlotte Hale تقلبی. به عنوان بخشی از برنامه یBernard  برای نابود کردن پروژه ی Delos، او یک بدن مصنوعی به شکل Charlotte درست کرد و واحد کنترل Dolores را هم به آن اضافه کرد. Dolores که نقابHale  واقعی را پوشیده بود،Hale  را کشت و با چهره ی جدیدش در پوسته ی Hale  از پارک فرار کرد. حالا،Dolores  هنوز هم نسخه ی مصنوعیHale  را تحت فرمان دارد، هرچند که معلوم نیست در حال حاضر چه کسی در بدنHale  حضور دارد. این موضوع، چشم انداز خوبی برای طرفداران Tessa Thompson است که مطمئن خواهند شد او در فصل سوم سریال، حضور پررنگ تری خواهد داشت.

Teddy

بازیگر نقش: : James Marsden
وضعیت: زنده است، ولی رفته است.

خلاصه: بعد از خودکشی او در قسمت یکی مانده به آخر این فصل، واحد کنترل Teddy نجات یافت و بعدا در The Sublime (دنیای دیجیتالی که اکنون میزبان ارواح بسیاری از میزبانان است) نصب گردید. این اتفاق پایان خوبی برای Teddy بود اما یک چرخش ناراحت کننده برای بینندگان سریال بود، برای اینکه شاید این اتفاق، پایان همیشگی حضور او در سریال باشد… البته تا زمانی کهDolores  یک میزبان به شکل Marsden برای فراخواندن او درست کند.

 

Akecheta

بازیگرنقش: Zahn McClarnon
وضعیت: زنده است، ولی رفته است.

خلاصه: رییس Ghost Nation به همراه Teddy همه ی مردم خود را به Sublime برد، جایی که او با معشوق قدیمی خودKohana  (با بازی (Julia Jones دوباره دیدار کرد. تا زمانی که دوباره Sublime را ببینیم، به این زودی و با اطمینان نمی توانیم درباره ی سرنوشت Akecheta چیزی بگوییم.

 

Maeve

بازیگر نقش: Thandie Newton
وضعیت: فعلا مرده است.

خلاصه :Maeve  زندگی خودش را قربانی کرد، تا دخترش در امنیت و سلامت به Sublime برود. ماموریت انجام شد، اما به قیمت جان خودMaeve . فینال سریال به شدت احتمال برگشت و زنده شدنMaeve  را القا می کند، آن هم به کمک دوستانش یعنی Felix  و Sylvester.

 

Hector and Armistice

بازیگران: Rodrigo Santoro و Ingrid Bolso Berdal
وضعیت: فعلا مرده اند.

خلاصه : آنها نیز در جریان نبرد Valley Beyond کشته شدند و به نظر می رسد درست مانند Maeve زخم های آن ها نیز ممکن است توسط دانشمندانی کاربلد بهبود یابد و آن ها هم دوباره زنده شوند.

 

Clementine

بازیگرنقش: Angela Sarafyan
وضعیت: فعلا مرده است.

خلاصه: نمونه دیگری از یک میزبان که ممکن است بعد از کشته شدن در نبرد Valley Beyond دوباره زنده شود. اگرچه واحد کنترل او تحت فشار و استرس زیادی قرار گرفته ولی بعید نیست که او هم دوباره احیا شود.

 

Felix  و  Sylvester

بازیگران: Leonardo Nam و Ptolemy Slocum
وضعیت: زنده هستند

خلاصه: برخلاف همه احتمالات هردوی آن ها زنده هستند. علاوه بر این، آن ها حداقل در برگرداندن آنلاین Maeve نقش موثری خواهند داشت. باید بگوییم کهFelix  وSylvester ، واقعا باارزش ترین شخصیت های Westworld هستند.

 

Lee Sizemore

بازیگر نقش: Simon Quarterman
وضعیت: مرده است.

خلاصه: او به عنوان بدترین شخصیت داستان وارد فصل دوم شد. اما بعد از آن، تبدیل به یکی از چهره های غمخوار و دل رحم داخل پارک شد. در نهایت رستگاری او به بهای از دست دادن جانش به دست آمد، به این صورت کهSizemore  زندگی خود را برای نجاتMaeve  و دوستانش و رسیدن آن ها به Valley Beyond قربانی کرد.

 

Elsie Hughes

بازیگر نقش: Shannon Woodward
وضعیت: مرده … فعلا؟

خلاصه:Elsie  انسان دیگری بود که در نبرد بین انسان و میزبان به طور غم انگیزی کشته شد. او تلاش کرد تا از Charlotte باج بگیرد که این کارش یک اشتباه بزرگ بود، و رییس هیئت مدیرهDelos  این کار Elsie را با شلیک دو گلوله به سینه او جواب داد. در حالی که Elsie قطعا مرده است، اما احتمال اینکهShannon Woodward  به سریال برگردد وجود دارد، به ویژه با در نظر گرفتن آنچه که برایBernard  اتفاق افتاد: او از درون خاطرات Dolores دوباره به وجود آمد. آیاBernard  می تواند میزبان جدیدی براساس Elsie به وجود بیاورد؟ باید منتظر ماند و دید.

 

Karl Strand  و  Antoine Costa

بازیگران: Gustaf Skargård و Fares Fares
وضعیت: مرده اند.

خلاصه: زیاد به دنبال زنده کردنStrand  و Costa نباشید. آن ها توسط Halores با شلیک گلوله کشته شده اند و اجساد آنها در Forge رها شده و در حال پوسیدن است.

 

Ashley Stubbs

بازیگر نقش: Luke Hemsworth
وضعیت: زنده است، اما یک نکته مهم وجود دارد

خلاصه: از زمان آغاز سریال، طرفداران سریال از خودشان می پرسیدند که آیا رییس امنیت پارک هم به صورت مخفیانه یک میزبان است. ظاهرا فینال سریال این فرضیه را تایید کرد، به طوری کهStubbs  به Halores  درباره همه ی انگیزه های خودش و فعالیت گذشته اش در پارک گفت. تبریک به همه کسانی که فکر می کردند Stubbs یک میزبان است. درست حدس زدید.

 

Robert Ford

بازیگر نقش: Anthony Hopkins
وضعیت: مرده است، احتمالا برای همیشه

خلاصه: مردی که پارک را به صورت آنلاین (هوشیار) درآورده بود، به لطفBernard  که او را در قسمت یکی مانده به آخر از کدهای سیستم خودش پاک کرد، خاموش شد. در حالی که در قسمت پایانی سریال،Bernard  باFord  توطئه چینی می کرد، مشخص شد که آن مرد چیزی جز یک توهم نبود. Ford  واقعا مرده است و دیگر وجود ندارد… ولی از آنجایی که ما قرار بود شاهد فصلی بدونHopkins  باشیم که اینطور نشد، فقط وقتی مطمئن می شویم او واقعا مرده که این قضیه را ببینیم، حتی در این صورت هم این مسئله را باور نخواهیم کرد.

 

The Man in Black

بازیگر نقش: Ed Harris، گاهی هم Jimmi Simpson
وضعیت: آیا آمادگی شنیدنش رو دارید؟

خلاصه: مرد سیاهپوش در اواخر قسمت پایانی در وضعیت بدی دیده شد و منتظر خارج شدن از پارک به همراه بقیه ی بازماندگان پارک بود. حقه ای در کار نبود: این اتفاق، نقطه پایایی داستان او در خط  زمانی اصلی سریال بود. سپس در صحنه ی بعد از تیتراژ که در آینده دور اتفاق می افتاد، به نظر می رسید که مرد سیاهپوش واقعی مرده است، در حالی که نسخه ی جدید این شخصیت در داخل پارک در چرخه ای بی پایان رها شده است. این نسخه ی مصنوعی مرد سیاهپوش وجه دیگری از شخصیت را به نمایش می گذارد (به عبارتی دیگر در تمام این مدت مرد سیاهپوش یک میزبان نبوده است) و در آینده زوایای بیشتری از او مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

Emily

بازیگر تقش: Katja Herbers
وضعیت: آیا آمادگی شنیدن این رو هم دارید؟

خلاصه: مرد سیاهپوش،Emily  را در قسمت یکی مانده به آخر سریال کشت؛ پس درباره زنی که در صحنه ی پس از تیتراژ می بینیم چه می توان گفت؟ او هر کسی که هست اما دختر واقعی مرد سیاهپوش نیست. با در نظر گرفتن فضای این صحنه که به نظر در آینده اتفاق می افتد،Emily  واقعی مدت هاست که مرده است، و این  Emilyجدید یک میزبان است که مرد سیاهپوش را در لوپ های بی انتهایش امتحان می کند.

 

Logan

بازیگر نقش: Ben Barnes
وضعیت: مرده است، اما هنوز به کار گرفته می شود.

خلاصه: Logan به خاطر اوردوز، سال ها پیش مرده است اما سیستمی که پروژهDelos  و به ویژه زندگی میزبان هایی که در حال حاضر در Sublime  اقامت دارند را تحت نظارت دارد، ظاهرا علاقه دارد به شکلLogan  دربیاید. به عبارت دیگر، اگر شما طرفدارBen Barnes  هستید می توانید امیدوار باشید، چرا که او را در آینده نیز در سریال خواهیم دید.

Westworld

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن