اولین تریلر فیلم Dark Phoenix
کمپانی فاکس قرن بیستم (۲۰th Century Fox) اولین تریلر فیلم دارک فینیکس (Dark Phoenix) را منتشر کرد. این فیلم جدید مجموعه مردان ایکس (X-Men) از خط داستانی کامیک بوک The Dark Phoenix Saga نوشته ی Chris Claremont, Dave Cockrum, و John Byrne که در دهه ی ۱۹۸۰ منتشر شده اقتباس شده است. در این خط داستانی Jean Grey قدرت نیروی فونیکس که به سختی می تواند آن را کنترل کند را به دست می آورد. به هر حال او توسط Hellfire Club فاسد شده و تبدیل به ققنوس سیاه می شود و در برابر مردان ایکس قرار می گیرد. بدیهی است که این خط داستانی دقیقا به همین شکل در فیلم استفاده نخواهد شد ولی به نظر می رسد اقتباس آن از اقتباس فیلم مردان ایکس: آخرین ایستادگی (X-Men: The Last Stand) که در آن فونیکس سیاه شخصیتی سرکوبگر داشت اندکی وفادارتر باشد. این حقیقتا بسیار هیجان انگیز است و امیدواریم که مردان ایکس را به مسیر خوبی پس از فیلم عالی روزهای گذشته آینده (Days of Future Past) و آرایش بنفش مسخره آخرالزمان (Apocalypse) بازگرداند. دست کم این فوق العاده است که سوفی ترنر (Sophie Turner) را در نقش Jean Grey ببینیم و جیمز مک آووی (James McAvoy) در نقش Professor X و مایکل فسبندر (Michael Fassbender) در نقش Magneto را در نقش های مقابل هم مشاهده کنیم. هرکسی که بازی ترنر را در سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) دیده می داند که او قادر به ارائه ی بهترین بازی در نقش بدترین شخصیت ها است.

و آن لباس های زرد! به عنوان یک طرفدار پروپاقرص مردان ایکس و سریال های کارتونی‌اش در دهه ی ۹۰ هر زمان که  آن ها با لباس های زرد و آبی کلاسیکشان در سینماها ظاهر شوند من به شدت هیجان زده می شوم.

فیلم دارک فینیکس در تاریخ ۱۴ فوریه ۲۰۱۹ اکران می شوند و بازیگرانی از جمله جنیفر لاورنس (Jennifer Lawrence)، ایوان پیترز (Evan Peters)، تای شریدان (Tye Sheridan)، کودی اسمیت مکفی (Kodi Smit-McPhee)، الکساندرا شیپ (Alexandra Shipp) و جسیکا چستین (Jessica Chastain) در آن ایفای نقش می کنند.

خلاصه ی رسمی فیلم دارک فینیکس:

در فیلم دارک فینیکس، مردان ایکس با دشمن قدرتمند و پر ابهتی روبرو هستند که یکی از خودشان است:Jean Grey. در طی یک ماموریت نجات در فضا، Jean که توسط نیروی یک ضربه ی مرموز تقریبا کشته شده هنگامی که به خانه بازمی گردد این نیرو نه تنها موجب پرقدرت تر شدن او می شود بلکه او را بی نهایت ناپایدار می کند. Jean که در حال مبارزه با این نیروی درونی است نمی تواند این قدرت تازه را هضم کند. تا اینکه او از کنترل خارج شده و به کسانی که دوست دارد آسیب می رساند و شروع به از هم گسستن اساسی می کند که مردان ایکس را در کنار هم نگه داشته است. پس از نابودی این خانواده آن ها باید راهی برای متحد شدن پیدا کنند که نه تنها Jean را نجات دهد بلکه سیاره را از دست این بیگانگان که می خواهند از نیروی او سلاحی ساخته و کل کهشکان را به تسخیر خود درآورند نجات دهند.

بستن