متفرقه

ایفای نقش یک جاسوس جنگ سرد Benedict Cumberbatch در فیلم Ironbark

فیلم Ironbark که امسال در جشنواره کن برای جذب خریداران و اسپانسر معرفی شد داستان یک جاسوس زمان جنگ سرد به نام Benedict Cumberbatch را روایت میکند که Cumberbatch نقش او را در این فیلم ایفا خواهد کرد

موسسه ی FilmNation حامی مالی بین المللی این فیلم که براساس داستانی واقعی در مورد تاجری بریتانیایی است که در زمان جنگ سرد به سازمان CIA برای نفوذ در برنامه ی هسته ای جمهوری شوروی کمک کرد . Wynne و منبع اطلاعاتی او در روسیه Oleg Penkovsky با نام رمزی Ironbark اطلاعاتی را بدست آوردند که موجب اتمام بحران موشکی در کوبا شد. موسسه UTA در مذاکراتی که با FilmNation داشته و پروژه ی این فیلم را در آمریکا بر عهده میگیرد.

کاگردان فیلم On Chesil Beach یعنی Dominice Cooke کاگردانی و تهیه کنندگی این فیلم را همراه با Cumberbatch انجام خواهد داد ( پیش از این دو با یکدیگر در سریال Hollow Crown به عنوان تهیه کننده ی اجرایی همکاری داشتند) این فیلم به گونه ای شبیه و یادآور فیلم Tinker , Tailor , Soldier , Spy میباشد طی فیلمنامه ای که توسط Tom O Connor نوشته شده که از فیلم های او میتوان به فیلم (Hitman’s Bodygaurd) اشاره کرد . O’Connor همچنین به عنوان تهیه کننده اجرایی این پروژه حضور خواهد داشت.

Ben Pugh و Rory Aitken از فیلم پروژه ی فیلم ۴۲ بعنوان تهیه کننده و با همکاری FilmNation و SunnyMarch به همراه Adam Aikland که از کارهای او میتوان به سریال (Patrick Melrose) اشاره کرد ،  پیوستند. همچنین Josh Varney از کمپانی برنامه ریزی فیلم ۴۲ و سریال Watership Down به همراه Leah Clarck از کمپانی SunnyMarch به عنوان تهیه کننده ی اجرایی این فیلم به این پروژه پیوستند ، در حالی که Alison Cohen واسطه ی تعامل و همکاری بین کمپانی FilmNation با این پروژه شد شروع ساخت فیلم در اوایل سال ۲۰۱۹ در نظر گرفته شده است که زمان آغاز فیلمبرداری آن و انتخاب تیم بازیگری فیلم است.

داستان زندگی Wynne بسیار منحصر بفرد است ، او که یک مهندس برق بود به استخدام سازمان MI5 در آمده و بعنوان واسطه ای میان یکی از جاسوسان عالی رتبه شوروی به نام Penkovsky که تسلیحات نظامی به دولت بریتانیا در زمان جنگ سرد میفروخت ، فعالیت میکرد.این دو به مرور تبدیل به دوست های یکدیگر شده و زمانی که یکی از ماموران دوجانبه سازمان KGB از این موضوع خبردار میشود Wynne دستگیر شده و در روسیه زندانی میشود . Penkovsky که حتی از طرف قدرت های غربی هم بعنوان جاسوسی که دنیا را با استفاده از اطلاعاتی که راجع به بحران موشکی کوبا بدست آورد نجات داد شناخته میشد ، در نهایت سرنوشتش به جوخه آتش و تیرباران ختم شد ، اما از طرفی Wynne در کتاب خود با نام (The Man From Odessa) ادعا میکند که Penkovsky در زندان خودکشی میکند.

Wynne در نهایت طی معامله ای در ازای جاسوسی به نام Gordon Longside در سال ۱۹۶۴ آزاد شد . و در توصیف صحنه ای که در رمان John Le Carre آمده است ، گفته شده که در لحظه ی معامله این دو فرد از در منطقه ای که غرب و شرق را از هم جدا میکند یعنی مرزی که برلین شرقی و غربی را از هم جدا میکند در ساعات اولیه ی صبح مورخ ۲۲ آوریل از کنار یکدیگر به آرامی میگذرند . Wynne تا قبل از مرگ خود در سال ۱۹۹۰ و در سن ۷۰ سالگی قصد داشت تا مجموعه ای از کتاب ها در رابطه با افشا سازی و تجربه ی شخصی خود در آن دوران بنویسد .

کمپانی FilmNation که فیلم های زیر مجموعه آن در جشنواره کن شامل فیلم  ۳۵۵ و فیلم The Nest and Dolor Y Gloria میشوند سابقه ی کار فروش فیلم Imitation Game که Cumberbatch در آن فیلم هم نقش قهرمانی نسبتا ناشناخته با نام Alan Turing که راز ماشین رمز نگار آلمانی ها را در جنگ جهانی دوم کشف کرد ، بر عهده داشت.

از کار های پیش روی  management firm 42 میتوان به سریال Watership Down محصول شبکه ی NETFLIX و فیلم های In Darkness و The Shadow Of The Moon اشاره کرد.

Glen Basner مدیر کمپانی FilmNation گفته است که: ما از همکاری دوباره خود با Benedict خوشحال بوده و از داشتن او هم بعنوان بازیگر و هم بعنوان تهیه کننده این کار هیجان زده هستیم. او همچنین اظهار داشته که : Dominic کارگردان فوق العاده ای است که او و Benedict هردو در سریال (Hollow Crown) صحنه ها وسکانس های نفس گیری را خلق کردند و هم اکنون از همکاری دوباره آن ها با فیلم Ironbark بسیار خرسندیم.

Adam Ackland مدیر برنامه کمپانی Sunny March اذعان داشته که از همکاری با Dominic Cooke و همکاری Tom O’Connor با کمپانی های FilmNation و ۴۲ که قصد به تصویر کشیدن این داستان واقعی و مهیج را دارند بسیار خوشحال است.

Benedict Cumberbatch در حال حاضر مشغول کار مینی سریال Patrick Melrose بوده که خود او هم قرار است در این پروژه ایفای نقش کند . او به تازگی در فیلم های کمپانی MARVEL از جمله Doctor Strange , Thor Ragnarok و Avengers Infinity War نقش آفرینی کرده است.

Benedict Cumberbatch

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن