اخبار روز فیلمهااخبار فیلم

Aquaman همچنان فیلم مهمی خواهد بود

کارگردان و نابغه ی ژانر فیلمهای ترسناک James Wan که مدتیست پشت دوربین فیلم بزرگ و بلک باستر Aquaman محصول مشترک DC و Warner Bros قرار گرفته، بتازگی رو به اکانت توئیترش اورد تا تعدادی از طرفداران و منتظران این فیلم کمیک DC را ارام کند و از نگرانی در بیاورد. وحشت و نگرانی در میان تعداد کثیری از طرفداران شخصیت کمیک بوکی DC و این کارکتر پر طرفدار به شدت بالا گرفت پس از انکه James Wan خبر از چند بازفیلمبرداری دوباره پس از اتمام فیلمبرداری در سال گذشته داد اما تنها اشاره به این بازفیلمبرداری ها نبود که باعث نگرانی طرفداران شده بود بلکه افشاگری به اضافه شدن Randall Park برای بازی در نقش دکتر Stephen Shin بود ان نگرانی ها را افزایش داد.

باید به طرفداران و منتظران، برای این همه نگرانی تا حدودی هم حق داد چون کمپانی DC و Warner Bros چندان سابقه ی خوبی با بازفیلمبرداری ها ندارند همانند اتفاقاتی که برای فیلم مهم و بزرگ Justice League افتاد ، که باعث شکست بزرگ این فیلم هم در گیشه و هم در ذهن منتقدان شد. این فیلم هم توسط کمپانی سازنده اش به سری بازفیلمبرداری هایی بر خورد که کاملا توسط یک کارگردان متفاوت فیلمبرداری شده بودند و در نسخه ی نهایی فیلم بین استایل و ایده ی اولیه ی Zack Snyder و بازسازی جدید و برداشت های جدیدی که توسط Joss Whedon انجام شده بودند تفاوت بی نهایتی وجود داشت تا حدی که به شدت قابل تشخیص بودند. اما حال، سوالی که برای همه و ما پیش می اید این است که آیا این بازفیلمبرداری های تازه، ان هم با حضور یک شخصیت کاملا جدید در این فیلمبرداری ها جای نگرانی دارد یا خیر؟

خبرگزاری آریافیلم، خوب جواب شما خیر است. مغز متفکر سری فیلم های ترسناک The Conjuring و Insidious و Saw بنام James Wan خودش به شخصه در توئیترش تمام این نگرانی ها را پوچ دانست و اعلام کرد Randall Park از ابتدا جزعی از بازیگران فیلمش بوده است و او بدون شک این باز فیلمبرداری ها را در تمامی فیلم های قبلی -اش هم داشته. شاید لازم باشد تائید کنیم Wan در همین بازفیلمبرداری ها بود که بطور کامل شخصیت اصلی منفی فیلم ترسناک The Conjuring 2 را عوض کرد، Nun یا راهبه از ابتدا شخصیت منفی داستان نبوده و طراحی های این شخصیت تا اتمام مراحل ساخت این فیلم به اتمام نرسیده بوده اند. و از همه مهمتر فیلم Furious 7 می باشد که شاید بشه گفت یکی از سخت ترین و مشکل ساز ترین فیلمهای تاریخ سینما می باشد و این کارگردان، نویسنده و تهیه کننده استرالیایی و گروه فیلمبرداری -اش پس از فوت ناگهانی ستاره ی فیلم Paul Walker مجبور شدند تا راهی پیدا کنند و چیزی بیشتر از نصف Furious 7 را دوباره فیلمبرداری کنند. بنابراین می توان با اطمینان گفت جیمز وان از جمله فیلمساز های کمی است که باز فیلمبرداری برایشان چیزه جدیدی نیست.

و این موضوع کاملا درست است. در اکثر موقعیت ها این باز فیلمبرداری ها نشانه ی بدی نیستند. کمپانی ها بطور معمول باز فیلمبرداری هایی را وارد بودجه و برنامه زمانی بلک باستر هایشان می کنند مانند نمونه هایی همچون: Justice League و World War Z و Rogue One که داستان فیلم و شخصیت هایی بطورکلی تغییر پیدا کردند. یا حتی گاهی هم در مورد یک سری تغییرات کوچک در مورد یک شخصیت و سکانس هایی که کارگردان کار قادر نبوده در برداشت اول بگیرد و تنها در زمان اتاق تدوین بعد از تمامی مراحل فیلمبرداری به ان پی برده است، می باشد. Thor: Ragnarok و Star Wars: The Force Awakens و Scott Pilgrim vs. The World جزع مثال های خوبی برای این مورد هستند که نشان می دهد باز فیلمبرداری ها گاهی چندان بد هم نیستند. مسلما کسانی که فیلم بتازگی اکران شده ی All the Money in the World را دیده باشند این حرف را کاملا می فهمند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن