Top 10کامیک

۴۱ نکته ای که از نسخه بلوری Deadpool 2 فهمیدیم

Deadpool 2 بالاخره به صورت بلوری منتشر شد، یعنی وقت آن است تا جزییات نسخه بلوری این فیلم را زیر و رو کنیم. اگرچه این روزها خیلی از استودیوها نسبت به پخش فیلم هایشان در شبکه خانگی کوتاهی می کنند، اما ۲۰th Century Fox از تمام توانش برای انتشار خانگی Deadpool 2 استفاده کرده است. نسخه بلوری این فیلم شامل صحنه های حذف شده، چند کلیپ کوتاه، نسخه طولانی تر از فیلم، و یک تفسیر صوتی با حضور Ryan Reynolds،‌ کارگردان David Leitch و نویسندگان Rhett Reese و Paul Wernick است.

تمرکز ما روی همین تفسیر صوتی بوده، چون این توضیحات معمولا شامل اطلاعات جالبی درباره فیلم هستند. این قضیه درباره Deadpool 2 نیز صدق می کند. Reynolds، Reese، Wernick و Leitch درباره ساخت فیلم توضیح می دهند، می گویند چه شوخی هایی از فیلم حذف شدند، و حضورهای افتخاری با بازیگران درجه یک سینما چطور اتفاق افتاد.

این تمام نکاتی است که ما از تفسیر صوتی نسخه بلوری Deadpool 2 فهمیدیم.

     

۱. در زمان ضبط این تفسیر صوتی (که چند هفته قبل از اکران فیلم ضبط شده بود)، James Mangold کارگردان Logan هنوز آن جعبه موسیقی Wolverine را ندیده بود.

۲. صحنه مبارزه روی پشت بام، در یک پشت بام در ونکوور کانادا فیلمبرداری شد.

۳. وقتی Deadpool در حال حرف زدن است، ماسک او به صورت انیمیشنی نمایش داده می شود. برای اینکه تیم جلوه های ویژه کمپانی Weta بتوانند این کار را انجام دهند، Reynolds همه صحنه ها را بدون ماسک بازی کرد، تا این تیم با استفاده از حالات چهره او انیمیشن ماسک او را بسازند.

۴. علامت چینی روبروی Deadpool در آن پشت بام به معنای «استخر مردگان» است.

۵. Ryan Reynolds و نویسندگان وقتی با هم به یک عروسی رفته بودند، شوخی Sea Breeze (نسیم دریا) به ذهنشان رسید.

۶. صحنه اسلوموشن در سکانس اکشن مخفی گاه قرار بود یادآور یک لحن کامیک بوکی باشد. فیلمبرداری این سکانس یک روز کامل طول کشید.

۷. دویدن Deadpool به سمت تاکسی در حالی که چند نفر دنبال او بودند اشاره ای به صحنه ای مشابه در فیلم Raiders of the Lost Ark داشت.

۸. Reynolds می گوید بازی کردنش با ماسک ۲۰ تا ۳۰ درصد از بازی عادی خودش بهتر است.

۹. گریم صورت Deadpool در این فیلم حدود ۲ ساعت زمان می برد. این زمان در Deadpool 1 حدود ۳ ساعت و نیم بود.

۱۰. Reynolds پس از دیدن فیلم Yentyl آن هم پس از تماشای مکرر Frozen به همراه دخترش، شوخی Yentyl/Frozen را ساخت.

۱۱. بحث های زیادی بین تیم Deadpool 2 برای این صورت گرفت که می خواهند با Vanessa چکار کنند. در یک نسخه،‌ او و Wade خیلی ساده از هم جدا می شدند، اما درنهایت تصمیم گرفته شد کشتن Vanessa می تواند برای کل فیلم به Deadpool انگیزه دهد.

۱۲. ترانه Celine Dion برای این ساخته شد که David Leitch دنبال راهی برای فاصله دادن مرگ Vanessa و ابتدای فیلم بود. آن ها با این کار می خواستند علاوه بر احترام به سازندگان فیلم اول، باعث شوند مرگ Vanessa تاثیر مهمی در فیلم داشته باشد.

۱۳. در اولین مکالمه Deadpool و Weasel جوکی گفته می شد که استودیوی Fox سازندگان را مجبور کرد آن را حذف کنند. Reynolds می گوید این تنها کاری بوده که استودیو آن ها را مجبور به انجام آن کرده است.

۱۴. عمارت X-Men که در این فیلم دیدیم، همان عمارتی است که برای فیلمبرداری فیلم X2 از آن استفاده شد.

۱۵. گربه های روی تیشرت Deadpool همان گربه های Taylor Swift هستند، که سازندگان برای این کار از او اجازه گرفته بودند.

۱۶. صحنه بستن در توسط گروه X-Men به روی Deadpool، سر صحنه فیلمبرداری X-Men: Dark Phoenix گرفته شد و برای سازندگان Deadpool 2 فرستاده شد.

۱۷. Reynolds دوست صمیمی Taika Waititi است و پس از دیدن Hunt for the Wilderpeople، تصمیم گرفت از Julian Dennison برای بازی در نقش Russell استفاده کند. او تنها کسی بود که برای این نقش در نظر گرفته شده بود.

۱۸. در ابتدا قرار بود داستان پس زمینه بیشتری درباره مرکز آموزش جهش یافته ها و صحنه های بیشتری با حضور Eddie Marsan در فیلم باشد، اما تصمیم گرفته شد بهتر است داستان از دیدگاه Deadpool بیان شود،‌ پس آن صحنه ها حذف شدند.

۱۹. در نسخه اصلی، Black Tom نقش بیشتری به عنوان شخصیت منفی بخش سوم فیلم داشت، و فضا را برای فیلم های آینده آماده می کرد. سازندگان تصمیم گرفتند فیلم را بیش از حد طولانی نکنند، و Reynolds هم می گوید اگر می خواستیم قدرت های Black Tom را نشان دهیم باید خیلی خرج می کردیم.

۲۰. Reynolds وقتی در حال صرف شام با Matt Damon بود، ایده دستمال توالت را برای او توضیح داد، و از Damon پرسید اگر می خواهد این نقش را بازی کند. Damon از این ایده خوشش آمد و با حضور افتخاری در فیلم موافقت کرد. به همین دلیل Matt Damon را در Deadpool 2 دیدیم. البته اگر متوجه حضور او نشده اید اگر دوباره صحنه ای را که Cable از آینده به زمان حال می آید و دو نفر در حال بحث درباره دستمال توالت هستند را ببینید او را خواهید دید.

۲۱. Leitch ایده قطع و وصل شدن گردنبندهای محدودکننده قدرت را ارائه کرد، که به این معنا بود که در صحنه درگیری در زندان باید شاهد قدرت های جهش یافته‌ی زیادی می بودیم. اما این ایده به دلیل پرهزینه بودن این کار کنسل شد.

۲۲. سکانس غلت زدن Deadpool از تپه ها در آخرین روز فیلمبرداری گرفته شد.

۲۳. Ryan Reynolds صدای Juggernaut را هم بازی کرده است. صدای او برای تطابق با شخصیت Juggernaut تغییر داده شده بود.

۲۴. همه اعضای «گروه تقلبی X-Force» فقط به دلیل رفاقت با سازندگان حاضر به حضور افتخاری در فیلم شدند. Bill Skarsgard در Atomic Bl0nde ساخته David Leitch بازی کرده بود و پدر Lewis Tan هم یک بدلکار مشهور است. Brad Pitt هم قبلا با Leitch همکاری داشته است.

۲۵. همه اعضای «گروه تقلبی X-Force» همچنین حاضر شدند صحنه های اضافی را فیلمبرداری کنند که فقط در تریلرها استفاده شد و اصلا جزئی از فیلم نبودند.

۲۶. اگر Rob Delaney نقش Peter را بازی نمی کرد، قرار بود Rhett Reese نویسنده فیلم آن نقش را بازی کند.

۲۷. Leitch و Reynolds برای ایفای نقش Cable با Brad Pitt دیداری داشتند، و وقتی برای آن نقش به توافق نرسیدند، Pitt گفت این دنیا را دوست دارد و می خواهد عضوی از آن باشد. سپس Reynolds ایده بازی در نقش Vanisher را به او ارائه داد،‌ و Pitt هم به این شرط این نقش را پذیرفت که دستمزدش برای این کار یک قهوه گرم سر صحنه فیلمبرداری باشد. البته دلیل اصلی حضور Pitt در این نقش به این خاطر بود که Leitch در فیلم های Ocean’s Eleven و Mr. & Mrs. Smith نقش بدلکار Pitt را بازی می کرد، پس این دو با هم دوستی بلند مدتی داشته اند.

۲۸. سکانس مرگ اعضای X-Force ابتدا قرار بود به دلیل فرود آن ها در یک میدان مین اتفاق بیفتد،‌ اما سازندگان دلیلی برای وجود یک میدان مین پیدا نکردند.

۲۹. فیلمبرداری سکانس مبارزه Cable و Deadpool در اتوبوس در زمان فیلمبرداری صحنه های اضافی فیلم صورت گرفت.

۳۰. در همان سکانس مبارزه در اتوبوس،‌ آن زندانی که توسط Cable با قفسش به پایین پرتاب می شود کارگردان فیلم یعنی David Leitch است.

۳۱. Reynolds از همسرش Blake Lively به عنوان کسی یاد می کند که ایده عبارت « shirt-cocking» را داده است.

۳۲. لباسی که Wade وقتی پاهای بچگانه دارد پوشیده، همان لباسی است که Chunk در فیلم The Goonies پوشیده بود. Reynolds می گوید Josh Brolin با وجود بازی در آن فیلم اصلا متوجه این قضیه نشد.

۳۳. ایده مبارزه Deadpool با آجر، همان روز فیلمبرداری توسط خود Reynolds ارائه شد.

۳۴. Yukio و Negasonic Teenage Warhead در اصل در بخش سوم فیلم حضور نداشتند، اما سازندگان به این نتیجه رسیدند باید بیشتر به رابطه این دو نفر پرداخته شود.

۳۵. در ابتدا قرار بود Firefist یک گردنبند محدودکننده قدرت به گردن Deadpool ببندد، اما Leitch این ایده را داد که Deadpool خودش آن گردنبند را به گردنش می بندد.

۳۶. تغییر رنگ لباس Deadpool در پایان فیلم یک کار عمدی برای نمایش تشکیل گروه X-Force بود.

۳۷. نویسندگان می گویند از همان ابتدا قصد داشتند در پایان فیلم Deadpool مرگ را تجربه کند.

۳۸. سکانس طولانی مرگ Deadpool قرار بود طولانی تر از این باشد!

۳۹. صحنه مرگ Deadpool از بخشی از موسیقی متن سکانس مرگ Logan استفاده می کند.

۴۰. Ryan Reynolds یک لیست پخش به نام Deadpool 2 ساخته بود که در اتاق نویسندگی به آن گوش می کردند. بعضی آهنگ های این لیست وارد فیلم هم شدند.

۴۱. برای بازسازی سکانس X-Men Origins: Wolverine سازندگان به آرشیوها رجوع کردند تا بتوانند صحنه حضور Hugh Jackman را گسترش دهند.

Deadpool 2

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن