اخبار حاشیه ایمعرفی سریال

۲۵ نکته ای که باید درباره سریال The Purge بدانید

همه چیز با یک ایده فوق العاده و یک بودجه ۳ میلیون دلاری آغاز شد. The Purge ساخته James DeMonaco و تهیه شده توسط کمپانی Blumhouse، فیلمی ترسناک و هیجانی بود که آینده ای نه چندان دور در آمریکا را به تصویر می کشید که هر سال در آن همه جرایم مثل قتل، برای ۱۲ ساعت قانونی می شود. پس از ساخت ۴ فیلم و موفقیت بالا در باکس آفیس با فروش کلی ۴۰۰ میلیون دلار، The Purge از مناطق حومه شهری به لس آنجلس و در نهایت به اولین مراسم Purge در Staten Island برگشته، آن هم در حالی که اشارات افسانه ای و سیاسی زیادی هم طی این داستان ها رخ داده است.

حالا سریال The Purge با یک فصل ۱۰ قسمتی در راه پخش در شبکه USA است، که عمیق ترین نگاه به دنیای Purge را به بینندگان ارائه می کند. حالا با زمان بیشتری نسبت به فیلم ها، این سریال می خواهد تجربه افراد مختلف جامعه را در شب مراسم Purge به تصویر بکشد، یک فصل ۱۰ ساعته که این اجازه را می دهد تا شخصیت های جدیدی را در حال کشتن یا کشته شدن در مراسم Purge ببینیم.

چند ماه قبل شانس این را داشتیم تا سر صحنه فیلمبرداری این سریال حضور یابیم. ما از صحنه ها دیدن کردیم، با بازیگران ملاقات کردیم، و فیلمبرداری را تماشا کردیم و از نحوه روایت داستان توسط گروه سازنده خیلی هیجان زده شدیم.

اجازه صحبت درباره برخی صحنه های سریال، مخصوصا یکی از حال به هم زن ترین آن ها را نداریم. اما با این حال چیزهای زیادی درباره سریال فهمیدیم که در لیست زیر مشاهده می کنید.

پخش سریال The Purge از ۴ سپتامبر از شبکه USA آغاز می شود.

داستان:

۱. شورانر سریال Thomas Kelly تازه وارد ژانر وحشت شده، و بیشتر برای تهیه کنندگی و نوشتن رمان های درام جنایی شناخته می شود. او از پیوستن به تیم سازنده The Purge خیلی خوشحال است، چون می داند این سریال حرف هایی برای گفتن دارد. او می گوید: “در ۱۰ دقیقه ابتدایی اولین فیلم، یک مرد سیاهپوست توسط یک گروه خلافکار خیابانی تعقیب می شود. بنابراین به این فکر می کردم که قضیه باید پیچیده تر از این ها باشد، ما سعی می کنیم سریال ما هم فقط در ژانر وحشت قرار نگیرد”

۲. سریال هم مانند سنت سری فیلم ها، از تم های دنیای واقعی و کنایه های فرهنگی بهره می برد، یعنی داستانی محتاطانه درباره تقسیم بندی های سیاسی روایت می کند، اما تیم سازنده مدعی هستند این سریال فقط مورد توجه اشخاص سیاسی نیست، بلکه همه بینندگان از آن راضی خواهند بود. Kelly در این باره گفته: من نمی خواستم سریالی بسازم که طرفداران Fox News و MSNBC از آن خوششان بیاید. ما می توانستیم کاری کنیم که سریال به سمت یک گروه سیاسی مایل باشد، اما اصلا قصد این کار را نداریم. به هر طرف که مایل شویم انسان های بدی در آن جبهه حضور دارند. اما ایده ما در سریال این است که عده کمی قدرت را به دست گرفته و از قدرتشان برای کسب منافع شخصی استفاده می کنند، نه برای رفاه عمومی.

۳. Anthony Hemingway کارگردان برنده Emmy (برای American Crime Story و Unsolved) برای کارگردانی قسمت پایلوت (آزمایشی) استخدام شد. Kelly در این باره گفته: “من در یک سریال با او همکاری داشتم و همه او را به عنوان یک کارگردان رویاپرداز می شناختند.” او از این فیلمساز خواسته کارش را شجاعانه انجام دهد و اصلا نگران بودجه نباشد. Kelly در ادامه گفته: “خدا را شکر که او اینجا بود و در تصمیم گیری ها به ما کمک کرد.”

۴. Kelly تلاش زیادی کرد تا یک گروه نویسندگی متنوع استخدام کند. نه تنها از نظر نژاد و جن‌سیت، بلکه از نظر سطوح کاری تا بتواند شخصیت های متنوعی را به سریال اضافه کند. Kelly گفته: “آن ها همیشه در حال به اشتراک گذاشتن تجربیات خود بودند که باعث خلق شخصیت های فوق العاده ای می شد. ما داستان را از دیدگاه های مختلف و از طریق شخصیت های متنوع مورد بررسی قرار می دهیم. به نظرم بازیگران نقش اصلی گویای این مسئله هستند و اینکه تحت این همه استرس و فشار چقدر خوب بازی می کنند.

۵. کل این فصل در یک شب Purge رخ می دهد و وقایع هر ۱۲ ساعت را دنبال می کند.

۶. نویسندگان همچنین از این آزادی برخوردارند تا به دلیل ساختار ۱۰ ساعته سریال، از فلش بک هایی برای گسترش شخصیت ها و نمایش روزهای دیگر سال به غیر از شب Purge استفاده کنند. Kelly درباره تفاوت این سریال با فیلم ها گفته: “قطعا سریال ما بیشتر به شخصیت ها می پردازد. بیشتر مواقع این سریال یک درام است، که داستان شخصیت ها را مخصوصا در فلش بک ها روایت می کند. افراد متوسط جامعه که در زندگی با مشکلات خاص خودشان روبرو هستند”

۷. فعلا فصل دومی برای سریال در کار نیست، اما ایده اصلی این است که این سریال یک آنتولوژی باشد و در فصل های مختلف داستان افراد مختلف در شهرهای مختلف را روایت کند.

۸. اگرچه فیلمبرداری سریال در New Orleans صورت گرفته، اما در سریال به مکان خاصی اشاره نمی شود. به جای آن، داستان به صورتی است که به نظر در همه شهرها رخ می دهد تا بیننده هم بتواند با آن همذات پنداری کند.

شخصیت ها:

۹. Colin Woodell و Hannah Anderson نقش Rick و Jenna Bettencourt یک زوج مخالف Purge را بازی می کنند که در شب Purge برای حضور در یک مراسم به میزبانی خانواده Stanton از خانه بیرون می زنند.

۱۰. Anderson شخصیت Jenna را به عنوان یک انسان پاک و معصوم توصیف می کند، که از اینکه در شب Purge در خانه نمانده اند خیلی می ترسد. Woodell می گوید Rick هم ترسیده و یک کد اخلاقی خاص دارد، اما به دلیل اینکه شاید این آخرین فرصت آن ها برای زنده ماندن باشد، ممکن است این دو نیز دستشان به جرمی آلوده شود.

۱۱. Jenna باردار هم هست، که باعث می شود این دو در مواقع بحرانی همیشه کنار هم باشند. Anderson می گوید: “ما یک خانواده ایم، پس به صورت دیگری به این قضایا فکر می کنیم. ما از یک خانواده محافظت می کنیم.”

۱۲. Lili Simmons نقش Lila Stanton شخص بلندمرتبه اجتماعی و دختر یکی از حامیان اصلی Purge را بازی می کند. داستان او با خانواده Bettencourt گره می خورد،‌ آن هم به صورتی که Kelly می گوید: “نشانگر مشکلات ازدواج، رابطه و سطوح اجتماعی مختلف است.” اگرچه والدین Lila از حامیان اصلی Purge هستند، اما Lila مخالف Purge است و خود را وقف کارهای خیریه کرده، اما می داند بهترین راه برای رسیدن به اهدافش همان طور که Simmons گفته:‌ “این است که والدینش را نزدیک به خودش نگه دارد تا بتواند از ثروت آن ها بهره ببرد.”

۱۳. با اینکه Lila و خانواده Bettencourt ما را در میان خانواده های ثروتمند به مراسم Purge معرفی می کنند، شخصیت های دیگر، آشوب در خیابان ها را به ما نشان می دهند. Gabriel Chavarria نقش Miguel را بازی می کند که خودش گفته: “یک عضو سابق نیروی دریایی است که کمی بداخلاق است اما هدف انسان دوستانه ای دارد.” پس از اینکه او یک نامه رمزنگاری شده از خواهرش Penelope (با بازی Jessica Garza) دریافت می کند، در شب Purge به شهر برمی گردد تا او را پیدا کند.

‍‍۱۴. Miguel همچنین یکی از اولین افرادی است که می بینیم کسی را می کشد، و البته او این کار را قبل از شروع شب Purge انجام می دهد. پس او مخالف کشتن نیست، اما Chevarria گفته این شخصیت قطعا مخالف Purge است. “او کاملا با این مراسم مخالف است.”

۱۵. Penelope خواهر Miguel یکی از اعضای فرقه ای به رهبری Good Leader Tavis با بازی Fiona Dourif است، که معتقدند وظیفه آن ها این است تا قربانی کسانی شوند که می خواهند مراسم Purge را اجرا کنند. Penelope ابتدا به این قضیه معتقد است، اما وقتی می بیند یکی از دوستانش در Purge با بی رحمی کشته می شود،‌ خیلی سریع نظرش درباره این فرقه عوض می شود.

۱۶. برای ادای احترام به قضیه بیرون گذاشتن گل های آبی پشت در خانه (برای نشان دادن حمایت از مراسم Purge)، اعضای این فرقه هم لباس هایی آبی رنگ می پوشند و در یک اتوبوس جابجا می شوند.

۱۷. جایی بین دنیای خلافکارها و قصر خانواده Stanton، شاهد افراد سخت کوشی هستیم که می خواهند در شب Purge رویای آمریکایی خود را تحقق ببخشند. Amanda Warren نقش Jane زنی سخت کوش، مصمم و حرفه ای در دنیای سرمایه گذاری را بازی می کند که در محل کارش با مشکلاتی مواجه است. او وقتی نمی تواند از پس این مشکلات بربیاید، در شب Purge با استخدام یک قاتل سعی در رفع مشکلاتش دارد.

۱۸. به نظر Kelly شخصیت Jane یکی از قابل درک ترین شخصیت ها برای بینندگان است. “او همه کارها را دست انجام می دهد و باهوش و سخت کوش است. او در یک شرکت سرمایه گذاری کار می کند، اما به دلیل زن بودنش با مشکلاتی مواجه است، که خیلی هم دقیق و ظریف بیان می شوند. در فلش بک ها شاهد مشکلات او هستیم. اما با اینکه Jane به دلیل شکایت از وضع زندگی‌اش از شب Purge  حمایت می کند، اما خیلی زود از این تصمیم خود پشیمان می شود.

۱۹. همچنین نگاهی دلسوزانه به یک حامی NFFA (پدران موسس سازنده Purge )، از طریق شخصیت Joe (با بازی Lee Tergesen) داریم. Kelly شخصیت Joe را یک مرد “تا حدودی دوست داشتنی” توصیف می کند که به دلیل صنعتی سازی و تغییرات اقتصادی زندگی‌اش از هم پاشیده است. او هم مانند Jane همه چیز را درست انجام داده اما مشکلاتش بیشتر شده، بنابراین به یک قربانی برای «پدران موسس سازنده Purge» تبدیل می شود، که او را متقاعد می کنند Purge کردن حق اوست و او کار درستی انجام می دهد. Kelly می گوید: “زندگی Joe یک تراژدی است.” شخصی که به چیزی که استحقاقش را داشته نرسیده و حالا به دلیل یک فضای سیاسی مسموم، اجازه دارد به روشی ناخوشایند با مشکلاتش دست و پنجه نرم کند، کاری که به نظر خودش کاملا حق اوست.

طراحی:

۲۰. Lauren Bott طراح لباس می گوید این سریال اشارات زیادی به دنیای فیلم های Purge دارد، او و تیمش برای هر قسمت حدود ۱۰ الی ۱۵ ماسک جدید می سازند.

۲۱. ما همچنین چندین لباس و ماسک مختلف سر صحنه دیدیم، شامل یک لباس عجیب ساخته شده با تور ماهیگیری و جواهرات، یک دکتر هیولا شکل، و کلی ماسک سیاه و سفید شبیه قاتلان سریالی، که قرار است توسط خانواده Stanton پوشیده شوند.

۲۲. لباس مورد علاقه Bott طراح لباس ها، راهبه های خونین بود، چند لباس راهبه با نور LED که از چشمان آن ها خون می چکد و به دهن آن ها یک پروتز دندان مصنوعی عجیب دوخته شده است. Chavarria هم که در یکی از صحنه ها با راهبه ها همبازی بود این مسئله را تایید کرد. “راهبه های خونین، باحال ترین چیزی بودند که سر صحنه دیدم.”

۲۳. برای Bott نکات اصلی طراحی یک ماسک Purge این ها هستند:الف) باید به نظر دست ساز بیایند ب) باید یک ویژگی انسانی را با یک ویژگی چندش آور مخلوط کنند… اگر ویژگی انسانی در ماسک نباشد، آن ماسک اصلا ترسناک نیست.

۲۴. در سریال یک منطقه امن وجود دارد، جایی که مردم می توانند در یک کافه از اتفاقات شب Purge دوری کنند… کافه ای که اهالی محلی برای وقت گذرانی به آنجا می روند، ماسک و سلاح خود را تحویل می دهند، و از شبی بدون کشت و کشتار لذت می برند. این کافه توسط یک پلیس اداره می شود که می خواهد به مردم مکانی برای امنیت و تفکر بدهد.

۲۵. اگرچه سریال در آینده و در سال ۲۰۲۷ اتفاق می افتد، اما فضای آن عمدا طوری طراحی شده که شبیه دنیای امروزی باشد. Kelly گفته: “ما هیچ ویژگی از آینده در سریال قرار نمی دهیم، تا همه احساس کنند این اتفاقات در دنیای امروزی رخ می دهند. ما با هدف خاصی این کار را می کنیم. نمی خواهیم مردم احساس آرامش کنند و بگویند خب این اتفاق ۱۰ سال دیگر می افتد، یا شاید اصلا اتفاق نیفتد.”

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن