تاپ 10کامیک

۱۰ مرگ برتر در کامیکهای DC

دنیای دی سی (DC) کامیکس پر شده از قهرمانانی بزرگ، حیرت انگیز و از خود گذشته که برای نجات جان انسان ها حاضرند ارزش آن ها را بالاتر از جان خویش قرار دهند و کاملا واضح است که عده ای شان جان خود را در این راه شریف از دست داده اند و غمی بزرگ و حزنی تاثیر گذار بر دل خواننده های دیرینه ی کمیکی به جا گذاشته اند.

تیم یونایتد کامیکس تصمیم گرفته است، به نشانه ی ادای احترام به این قهرمانان بزرگ، ۱۰ مورد از برترین مرگ های دنیای بزرگ دی سی را به شما معرفی کند تا اسباب آشنایی بیشتر شما عزیزان کمیک فن را با این قهرمانان بزرگ فراهم سازد. البته خیلی از این مرگ ها در دنیای کمیک مقطعی هستند ولی این موضوع ذره ای از ارزش فداکاری این ابرقهرمانان دل انگیز، بزرگ و با عظمت کم نخواهد کرد.

Star Man

2000 ,#72 Star Lord vol .2

تد نایت، معروف به استارمن، شخصیتی است که با دشمن دیرینه ی خود به نام میست برای مدت ها دست و پنجه نرم میکرده است. یک شب میست، تصمیم گرفت که شهری به نام Opal را نابود کند. به این ترتیب نقشه ای میکشد تا با آن خودش را بکشد و همچنین شهر را نابود کند.

صحنه ی دست دادن تد با میست

اینجاست که تد عزیز به صحنه وارد می شود و خودش را به همراه میست و نقشه اش به فضا منتقل میکند. در لحظات پایانی، تد نایت بزرگ با میست دست میدهد و شهر را برای آخرین بار نجات می دهد. صحنه ی دست دادن تد با دشمن دیرینه ی خودش نشان میدهد که کار یک ابرقهرمان چقدر سخت و خطرناک است و به این ترتیب مرگی به یاد ماندنی از خودش به یادگار میگذارد.

Ferro Lad

داستان مرگ فرو لد جوان اینگونه رقم میخورد که یک ستاره خور به سمت ستاره ی زمین درحال پیشروی است و تنها راه شکست دادن و متوقف کردنش منفجر کردن یک بمب در مرکز آن است.

نکته اینجاست که هر کس بمب را حمل کند و منفجر کند، قطعا می میرد ولی فرو ی جوان داستان ما، بمب را برمیدارد و با اقتدار به سمت مرکز ستاره به پیش میرود و از هیچ چیز نمیترسد. او با اینکار جان سیاره ی زمین و تمام ساکنانش را نجات میدهد.

لازم به ذکر است که در آن زمان مرگ یک نوجوان واقعه ی بسیار ناخوشایندی در دنیای کمیک به حساب می آمد و به این ترتیب، مرگ این جوان بزرگ در یاد ها برای همیشه باقی ماند.

Captain Marvel

Kingdom come #4, 1996

سری کینگدم کام یکی از برترین و شاهکارترین کمیک های تاریخ این صنعت بزرگ محسوب میشود. این سری توسط طراح بزرگ و کبیر یعنی جناب آقای الکس راس طراحی شده است. در پایان این سری کاپیتان مارول که دچار شستشوی ذهنی شده بود، به موقع بر ذهن خود کنترل پیدا میکند و به عنوان قهرمانی بزرگ، خودش را فدا میکند تا تمام ابرقهرمانان جهان را از یک انفجار هسته ای نجات دهد.

شدیدا پیشنهاد میکنم این سری زیبا و شاهکار را بخوانید تا از لحظات بزرگ و جذاب این سری، لذت ببرید. این سری شامل ۴ قسمت اصلی است و یکی از بزرگترین کمیک های تاریخ به شمار میرود، به طوری که در لیست ۱۰۰ کمیک برتر تاریخ قرار دارد.

Morpheus

قطعا کمیک فن های با سابقه با شاهکار بزرگی که جهان فانتزی کمیک را چندین لول بالاتر برد آشنایی دارند. سند من شاهکاری است که توسط نیل گیمن نابغه نوشته شد و هنوز هم در لیست برترین کمیک های تاریخ در جایگاه رفیعی قرار دارد و صد البته به عنوان برترین کمیک فانتزی تاریخ در یادها ماندگار شده است.

در پایان این سری شاهکار، مورفیس کسی که به عنوان ارباب رویا شناخته میشود؛ دیگر میلی به ادامه ی این کار ندارد و از طرفی با حمله ی فیوری ها به مورفیس، دنیای رویا با خطر واژگونی مواجه شده است. به این ترتیب سندمن کبیر تصمیم میگیرد که با این دنیا خداحافظی کند و با وجود اصرار های دث، مورفیس از این دنیا رخت برمیبندد و جایگاه بزرگ ارباب رویاها نیز واگذار میشود.

دث، جان مورفیس را میگیرد.

Super boy

Infinite crisis #6, 2006

کمیک فن های با سابقه خیلی خوب میدونن که سوپربوی پرایم یکی از قویترین شخصیت های کل دنیای دی سی است. این شخصیت خبیث در سری محبوب Infinite Crisis کارهای بسیار وحشتناکی انجام می دهد ولی کانر (سوپربوی اصلی) همچون یک ابرقهرمان بزرگ و با اقتدار، بدون هیچ ترسی به پا میخیزد و در یک نبرد تن به تن با این شخصیت او را در ستون بزرگی که نزدیک بود تمام دنیا را نابود کند، خرد میکند. به این ترتیب کانر بر اثر خرابی زیاد و فشار عظیمی که متحمل میشود، از این جهان خداحافظی میکند ولی دنیاهای دی سی را با مرگ به یاد ماندنی اش نجات میدهد و اثبات میکند که عنوان پر افتخار سوپربوی واقعا لایق چه کسی است.

اگر این ایونت بزرگ و زیبا را نخوانده اید، یادتان نرود که این مورد جذاب را هم به لیستتان اضافه کنید.

چهره ی غم آلود قهرمانان بزرگ بر سر جنازه ی کانر

Super boy

Count down to infinite crisis #1, 2005

وقتی تد کورد (بلو بیتل قدیمی) از نقشه ی خطرناک و خبیثانه ی مکسول لرد خبردار میشود، این ویلن بزرگ به دوست قدیمی خود میگوید که یا به او ملحق میشود یا او را میکشد. تد که یک قهرمان واقعی است تصمیم میگیرد با او همراه نشود و دست رد به سینه ی دوست قدیمی خود میزند. به این ترتیب مکس به او شلیک میکند و او را میکشد.

صحنه ی مرگ این قهرمان دوست داشتنی نشان دهنده ی اقتدار، عظمت و بزرگی یک ابر قهرمان بزرگ را به تصویر میکشد.

Super Girl

Crisis on infinite earths #7, 1985

سری شاهکار Crisis on infinite earths در صدر لیست ایونت های کمیکی دیسی جا خوش کرده است و یکی از دلایل آن مرگ های عظیم و با ابهتی است که در این سری جذاب رخ داده است.

در نبرد حیرت انگیز سوپرگرل و انتی مانیتور، این قهرمان بزرگ به مصاف ویلن بی رحمی رفته است که قصد نابودی دنیاها را دارد. هر چقدر که این نبرد عظیم است، نتیجه ی آن نیز به همان اندازه غم انگیز است.

در پایان این نبرد، سوپرگرل عزیز از این دنیا رخت بر می بندد و اشک های پر بهای مرد پولادین نیز توانایی برگرداندن این ابرقهرمان دوست داشتنی را ندارد.

لازم به ذکر است که این ایونت جز برترین سری های کمیکی تاریخ به شمار میرود و همچنین به عقیده ی برخی، برترین ایونت تاریخ کمیک های جهان حساب میشود.

جنازه ی سوپرگرل و اشک های مرگ پولادین ( امید )

Jason Todd

Batman vol.1 #427-428, 1988

جیسون که تلاش میکند مادر خودش را نجات دهد، در نهایت به عنوان رابینی که توسط چنگال بزرگترین خبیث کمیکی یعنی جوکر شکار شده است، شناخته میشود.

جوکر، شاهزاده ی جرم و جنایت، به شکلی وحشتناک ابتدا او را مورد ضرب و شتم قرار میدهد و بعد او را میکشد تا تاثیری جبران ناپذیر بر دل و یاد ابرقهرمان بزرگ کمیکی یعنی بتمن بگذارد.

از دید ظاهری این مرگ تنها به عنوان مرگ یار بتمن به چشم می آید ولی اگر در اعماق این فاجعه ی حزن انگیز بنگریم، بتمن به نوعی پسر خودش را از دست داده است. عنوان و شخصیت رابین در نگاه بتمن تنها یک موقعیت کاری و همراهی به نظر نمی آید، بلکه او را عزیزی می بیند که در تک تک لحظات بزرگش با او همراه است و از درون و بیرون او خبر دارد. رابین هم مانند شهر گاتهام ، مردم و ویلن هایش به عنوان مسئولیت بتمن شمرده میشود و هر اتفاق ناجوری که بر سر این قهرمان عزیز بیافتد باعث حزن و اندوهی بزرگ بر دل بتمن میشود.

تنها کافیست که به عکس زیر نگاه کنید تا پسری را در آغوش پدرش بیابید.

Barry Allen

Crisis on infinite earths #8, 1985

بری الن، اسپیدستر با افتخار و بزرگ دی سی کامیکس در شاهکار Crisis on infinite earths از خود گذشتگی بزرگی انجام داد. این قهرمان محبوب و بزرگ برای نجات جان دنیاها به پا خواست و وقتی که نه قدرت سوپرمن، نه هوش بتمن و نه رهبری واندروومن به کار می آمد، این قهرمان محبوب تنها با دویدن جهان ها را نجات داد.

بری الن در برابر دستگاهی که پاد ماده از خودش منتشر میکرد، دوید و تنها با دویدن زیاد و بسیار سریع جهان ها را نجات داد ولی خودش نیز به نابودی کشانده شد و از بین رفت.

این مرگ دومین مرگی است که از کمیک های این ایونت بزرگ در این لیست آمده است و شک نکنید که صفحات این از خود گذشتگی بزرگ در اعماق یاد تک تک خوانندگان باقی خواهد ماند. تنها کافیست که بر انگشتر بی انگشت معروف فلش بنگرید تا جای خالی این ابرقهرمان بزرگ را حس کنید.

SUPERMAN

Superman vol.2 #75 1993

در صدر این لیست مرگ بزرگترین ابرقهرمان کمیکی یعنی سوپرمن قرار دارد. این مرگ به قدری عظیم و بزرگ بود که توسط رسانه های واقعی نظیر شبکه های خبر و روزنامه ها نیز پوشش داده شد.

سوپرمن نماد امید و بزرگی در دنیای کمیک است. این شخصیت بزرگ ، جان هر انسان کوچکی را بر جان خود ترجیح میدهد و حتی برای ساختمان های شهر متراپلیس بیشتر از جان خود ارزش قائل است.

این ابرقهرمان دوست داشتنی یک روز درگیر نبردی بزرگ با ویلن قدرتمند کمیکی که حکم سلاح کشنده ای به نام دومزدی را دارد؛ درگیر میشود و با تمام وجودش به نجات و مراقبت از مردم میپردازد.

در پایان نبرد هم ابرقهرمان متراپلیس و هم ویلن وحشتناک کمیکی کشته خواهند شد ولی این سوپرمن است که فاتح حقیقی این نبرد خون آلود است؛ چراکه تا آخرین لحظه به ندای درونی خود گوش کرد و تسخیر ناپذیر باقی ماند و جلوی شروران سر خم نکرد.

این شخصیت واقعا نماد حقیقی امید و بزرگی است و همیشه در یاد ها باقی خواهد ماند.

لازم به ذکر است که انیمیشنی کمیکی قرار است از این کمیک بزرگ ساخته شود پس حتما مشاهده کردن این انیمیشن را در لیست کارهای کمیکی خود قرار دهید.

منبع : UnitedComics@

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن