اسپین آفمصاحبهکامیک کان

کامیک کان ۲۰۱۸: مصاحبه بازیگران Breaking Bad درباره خاطرات سریال

چه کسی باورش می شود ۱۰ سال از پخش اولین قسمت Breaking Bad می گذرد، سریالی که از پایه و اساس چشم انداز تلویزیون را تغییر داد. حالا به مناسبت دهمین سالگرد پخش این سریال محبوب و موفق، Vince Gilligan به همراه Giancarlo Esposito, Bob Odenkirk, Betsy Brandt, Dean Norris, R.J. Mitty, Anna Gunn, Aaron Paul و البته گل سرسبد این گروه Bryan Cranston، در سالن H کامیک کان حضور یافتند تا درباره‌ی خاطراتشان از ساخت سریال و میراثی که به جای گذاشته اند صحبت کنند.

Cranston خیلی زود به تبلیغ انجمن خیریه Omaze پرداخت و نشان داد چه آدم مهربان و دلسوزی است. انجمنی که اگر در آن شرکت کنید می توانید به همراه Cranston و Paul با آن کاروان معروف سفر کنید، تازه آن ها برای شما آشپزی هم می کنند،‌ البته نگران نباشید،‌ قرار نیست شیشه درست کنند!

در ادامه Gilligan درباره نگه داشتن سریال نزدیک به واقعیت به منظور قدرت دادن به روایت داستان گفته است:

خیلی برام مهم بود خشونت توی سریال برای سرگرمی نباشه، توی این سریال هر کاری عواقبی داشت.

مثلا اگر قرار باشد شخصی را خفه کنید، Gilligan میخواست مطمئن شود که سختی و دردناک بودن این کار را نشان بدهد.

آن ها همچنین درباره نقاط عطف سریال و لحظه ای که متوجه شدند این سریال به محبوبیت بالایی رسیده صحبت کردند. از نظر Cranston حدودا فصل سوم بود که متوجه شد مردم تابلوهای راهنما را از سر صحنه سریال می دزدند، چیزی که نه تنها باعث گم شدن او شده بود، بلکه به او فهماند سریال به شدت محبوب شده است. از نظر Gilligan لحظه ای که فهمید سریال به موفقیت رسیده آن وقتی بود که Cranston فقط پس از ۷ قسمت ابتدایی، برنده جایزه Emmy شد.

خب این سوال همه طرفداران سریال است که آیا در Better Call Saul قرار است Walt و Jesse را ببینیم؟

Gilligan و Gould همیشه گفته اند این احتمال وجود دارد، اما این بار به نظر می آید این اتفاق در شرف وقوع است. Gilligan در این باره گفت:

به نظرم همه شخصیت های Breaking Bad شانس اینو دارن که توی این سریال هم حضور پیدا کنن. البته برای اطمینان بگم که قرار نیست Walt و Jesse رو توی فصل چهارم ببینید. اما شک ندارم تا قبل از پایان Better Call Saul از اونا توی این سریال استفاده خواهیم کرد.

چه کسان دیگری ممکن است در Better Call Saul حضور پیدا کنند؟ Odenkirk خیلی سریع گفت مامور Schrader از زمانی که Saul را در Breaking Bad ملاقات کرده او را می شناسد، پس قطعا در این سریال حضور پیدا خواهد کرد.

 breaking-bad

Gunn بازیگر نقش Skyler هم گفته لحظه ای که به موفقیت سریال مطمئن شد، وقتی بود که Gilligan به او گفته: ” Skylar قراره مثل Carmela Soprano باشه، اما توی خلاف شوهرش هم شریکه.” Gilligan همچنین گفته قرار نبود Skylar به این زودی قضیه خلافکاری شوهرش را بفهمد، اما وقتی عملکرد Gunn را دیدند، مطمئن بودند باید این قضیه اتفاق بیفتد. Gilligan گفته:

میدونستیم که نمیتونیم این راز رو بیشتر از این مخفی کنیم چون قابل باور نیست چنین زنی، که بازیگر فوق العاده ای نقشش رو بازی میکنه این قضیه رو متوجه نشده باشه.

پس آن ها تصمیم گرفتند هرچه زودتر این راز را برای Skylar برملا کنند. Gilligan همچنین تاکید کرد همیشه به نویسنده ها گوشزد می کرده که به جای اتکا به ایده هایی که در ذهنتان به وجود می آید، به خود شخصیت و چیزی که به نظر در مورد او درست است توجه کنید.

همان طور که می دانید نقشه اصلی این بود که شخصیت Jesse پس از فصل اول کشته شود و Walter را وارد سفری تاریک و غم انگیز در فصل دوم کند، اما چیزی که نمی دانید این است که Cranston پس از این قضیه همیشه سر به سر Paul می گذاشت. هر وقت Cranston فیلمنامه را می خواند، به سمت Paul که از همه جا بی خبر بود رفته و او را با تمام وجود بغل می کرد، انگار که قرار است به زودی بمیرد. البته که Jesse در آن قسمت ها نمرد، اما Paul همیشه فیلمنامه قسمت های جدید را با استرس می خواند. در واقع همه بازیگران هنگام دریافت متن جدید استرس داشتند که نکند بمیرند.

 breaking-bad

Gilligan یکبار Breaking Bad را یک تجربه ی جامعه شناسی توصیف کرده بود. سوال این است که نتیجه این تجربه چه بود؟ Gilligan در جواب گفت:

وقتی این حرفو زدم خیلی جوون و احمق بودم. اصلا نمی دونستم سریال به این چیزی که دیدیم تبدیل میشه و چیزی که میخواستم این بود که سریال رو با یک شخصیت دوست داشتنی شروع کنیم و کم کم همه طرفدارا رو ازش متنفر کنیم. ولی هرچی بیشتر تلاش کردیم، طرفدارا سرسخت تر عاشق اون شدن.

Gilligan کاملا اعتبار سریال را متعلق به Cranston دانست،‌‌ آن هم به دلیل خلق شخصیت Walter White به صورتی که طرفداران با وجود همه کارهای هولناکش، همچنان او را دوست داشتند.

امکان تولید اسپین‌آف از روی شخصیت های Breaking Bad وجود دارد؟

Gilligan جواب داده:‌ “هر اتفاقی ممکنه!”

او تاکید کرده همه شخصیت ها ارزش سریال مجزا برای خودشان را دارند، اما این به این معنا نیست که قرار است برای همه شخصیت ها اسپین‌آف ساخته شود. مثلا در مورد سریالی به منظور تجدید دیدار بازیگران، Cranston خیلی سریع احتمال این قضیه را رد کرد، چون نتیجه کار آنقدر فوق العاده بوده که نمی خواهند یاد و خاطره آن را خراب کنند. ما هم از این قضیه راضی هستم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن