اخبار سریالمینی سریال

کارگردانی سریال Hue 1968 توسط Michael Mann

فیلمساز مشهور Michael Mann قصد دارد به تلویزیون با عظمت برگردد. درحالی که Mann کار خود به عنوان نویسنده/تهیه کننده در سریالهایی مانند Starsky and Hutch و Miami Vice شروع کرده است اما کارهای کارگردانی او در تلویزیون به کارگردانی یک قسمت در سریال های Police Woman و Crime Story و پایلوت سریال کم عمر Luck از HBO محدود می‌شود. اما حال کارگردان Heat و Collateral در ذهن دارد با سریالی درباره جنگ ویتنام برای FX وارد رقابت سریالهای محدود شود.

به گزارش آریافیلم، به نقل از Deadline؛ Mann و Michael De Luca به عنوان تهیه‌کننده اجرایی سریالی بر پایه کتاب پرفروش Hue 1968 نوشته Mark Bowden انتخاب شده‌اند. کتاب درباره‌ی توضیح دقیقی از وقایع محاصره در جنگ ویتنام است که نقطه‌ی عطفی برای درگیری آمریکا بود، می‌باشد. Mann چندین قسمت سریال از جمله قسمت اول را کارگردانی خواهد کرد و کل سریال قرار است بین هشت الی ده قسمت باشد. کارها به سرعت درحال انجام است و امیدوارانه فیلمبرداری در آخر سال در آسیا شروع می‌شود.

Bowden همچنین نویسنده منبع اصلی Black Hawk Down است پس برای اینگونه کتابهای تاریخی شناخته شده است. ولی Hue 1968 کمی جاهطلبانه است از آنجایی که درباره حمله عید تت در ۱۹۶۸ است که ویتنام شمالی و ویت کانگ یک حمله غافلگیرکننده را تدارک دیدند که قصد داشت کل جنگ را تمام کنند. سریال داستان را از چندین نقطه نظر توضیح خواهد داد.

سریالهایی مانند American Crime Story و True Detective تعریف مینی سریال را به عنوان یک فیلم سینمایی عوض کردند که به فیلمساز(ها) اجازه می‌دهد داستان را در چندین ساعت با مقدمه، میانه و پایان تعریف کنند. شبکه FX نیز برای شروع این مد با American Crime Story شایسته تقدیر است.

Mann چندیدن پرژه در دست دارد که شامل بیوگرافی فراری است که به مدت طولانی در دست ساخت بوده و اخیرا Hugh Jackman  و Noomi Rapace برای بازی درآن انتخاب شده اند ولی با وجود Hue 1968 احتمالا ساخت آن برای مدتی کنار گذاشته شده و این سریال پروژه‌ی بعدی اوست.

 

Hue 1968

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن