باکس آفیس

چرا دیزنی در Box Office 2019 شکست نخواهد خورد؟

دیزنی استودیو همیشه پیروز سه سال اخیر در Box Office بوده است. از سال ۲۰۱۶ تا الان استودیوی House of Mouse بزرگترین استودیو هالیوود بوده و ۲۶ درصد از کل جدول فروش را تصاحب کرده است. در سال ۲۰۱۸ رکورد فروش داخلی آمریکا دست خوش تغییر شد و دیزنی عامل اصلی این تغییر بود، اما احتمالا در سال ۲۰۱۹ این رکورد توسط دیزنی مورد حمله قرار خواهد گرفت. این کمپانی سال به شدت تضمین شده ای را پیش روی خود دارد و سران این شرکت آماده اند تا نتیجه فعالیت شبانه روزی خود را در این سال صاحب شوند. حالا بیایید باهم سری به دیزنی ۲۰۱۹ بزنیم.

 

ابرقهرمانی بر گیشه با Captain Marvel

ورود بعدی Marvel در جهان سینمایی هر چند مستقیم به Avengers مربوط نمی شود ولی مانند یک پل برای حل معمای پایانی آن خواهد بود. کاپیتان مارول حکم یک مکمل را برای جنگ بی نهایت دارد و طرفداران را برای اتفاقاتی آماده می کند که منتظر دیدن آن هستند، پس به طور یقین کسی نمی خواهد دیدن این فیلم را از دست بدهد. همچنین این اولین بار است که مارول یک زن قهرمان را در مرکز توجه خود قرار می دهد. با این اوصاف باید منتظر شوکه شدن کارشناسان و طرفداران از موفقیت این فیلم در گیشه ماند و منتطر انفجار آن بود.

بازگشت به دوران شیرین کودکی با Dumbo

پیش بینی این که دامبو چقدر خوب در گیشه عمل می کند سخت است. با این احتمال که اکثر آثاری که دیزنی از انیمیشن به لایو اکشن تبدیل کرده است به نسبت موفق بوده اند باید به موفقیت دامبو ایمان داشت. کارگردان فیلم دامبو تیم برتون است که در گیشه گاهی به اوج بوده و گاهی به فرود، پس باید منتظر ماند و دید آیا بال های دامبو باعث اوج این اثر در گیشه خواهد شد و یا مانند کریستوفر رابین بی سرو صدا خاموش خواهد شد.

مستند کم سرو صدای Penguins

بدون هیچ فشار و تردیدی ما می توانیم به راحتی حدس بزنیم که کمترین موفقیت برای دیزنی را این مستند خواهد داشت. با این حال فیلم های مستند دیزنی همه از کیفیتی بالا بهره می برند و تقریبا همیشه ارزش دیدن را دارند، پس حتی این مستند را نیز نمی شود دست کم گرفت.

پایان یک فاز با Avengers: Endgame

در پایان ماه آوریل، ما با یکی از بازیکنان بزرگ که قرار است سال ۲۰۱۹ به بزرگترین دست آورد دیزنی تبدیل شود، ملاقات خواهیم کرد. جنگ بی نهایت بیش از دو میلیارد دلار در سراسر جهان کسب کرد و اگر فیلم نهایی بهتر به گیشه بزند باید انتظار یک نتیجه نجومی را داشت. احتمالا هر کسی که بلیط جنگ بی نهایت را خریداری کرده است، تقریبا به طور قطع به همراه افرادی جدید برای دیدن پایان بزرگ این رویداد MCU به سینما خواهد رفت. تنها سوال واقعی در مورد Avengers: Endgame این است که چه عددی را در گیشه صاحب خواهد شد. آیا می تواند به نقطه ای بالا تر از Avatar دست پیدا کند یا خیر؟!

جادوی غول چراغ برای فتح گیشه توسط Aladdin

کم تر کسی است که انیمیشن پر از جذابیت و فراموش نشدنی علاءالدین را ندیده باشد. دیزنی تصمیم گرفته با بازسازی لایو اکشن این اثر دوباره موفق به کسب درآمدی بزرگ شود. علاءالدین بخش مهمی از تاریخ دیزنی است و با ستاره اصلی خودش یعنی ویل اسمیت در نقش غول چراغ جادو، شانس خوب داشتن مخاطب گسترده را خواهد داشت. در حال حاضر ما خیلی از فیلم جدید با خبر نیستیم جز چند عکس که آن هم گویای حوادث فیلم نیستند. با این حال خود عنوان فیلم به تنهایی بسیاری از مردم را روانه سینما خواهد کرد. موفقیت این فیلم تقریبا تضمین شده است و حالا باید دید با منتشر شدن تریلر اصلی فیلم فضای همراه آن چگونه خواهد بود.

کسب اسکار احتمالی انیمیشن با Toy Story 4

از زمانی که پیکسار اعلام کرد داستان اسباب بازی های جدید در حال آمدن است، بسیاری از مردم گفتند که با توجه به اینکه فیلم سوم داستان را به پایان رسانده بود چرا چنین فیلمی باید ساخته شود؟ تا این زمان پاسخ درستی به این سوال داده نشده است. فروش داستان اسباب بازی های ۳ بیش از یک میلیارد بود، اما آیا فیلم جدید توانایی کسب این رقم را خواهد داشت؟! با این حال، دلیل خاصی هم وجود ندارد که بگوید Toy Story 4 یک پنی کم تر از فیلم قبلی خواهد فروخت. اما این فیلم یک جادوی نهفته درون خود دارد که می تواند فضای مجازی و رسانه ای را برای خود کند و گیشه را نیز زیرو رو کند.

بازسازی مو به موی انیمیشن The Lion King

شیرشاه، در مقایسه با سایر بازسازی های لایو اکشن دیزنی زمانی که نسخه اورجینالش در سال ۱۹۹۴ نیز اکران شده بود، موفق به کسب عددی نزدیک به یک میلیارد شده بود که فیلم های پس از آن این رقم را کسب نکردند. شیرشاه موفق ترین انیمیشن نسل گذشته دیزنی در گیشه است. تقریبا تمام نسل هایی که شیرشاه را دیده اند، دوست دار این اثر بوده اند و همین دلیلی است که همان نتیجه موفق فیلم اصلی دوباره به شکلی بزرگ تکرار شود. این فیلم می تواند سومین فیلم میلیارد دلاری دیزنی در این سال باشد.

یک شروع جدید با Artemis Fowl

بزرگ ترین علامت سوال دیزنی در ۲۰۱۹ همین Artemis Fowl است. در حالی این فیلم از مجموعه ای از کتاب های محبوب نوجوان پسند اقتباس شده است که هیچ راهی برای دانستن اینکه چگونه طرفداران کتاب با آن روبرو خواهند شد وجود ندارد. کنجکاو برانگیز ترین فیلم دیزنی لقب شایسته ای برای این اثر است. با شرایط موجود این فیلم ضعیف ترین شانس موفقیت دیزنی در سال جاری را دارد و موفقیت فیلم تضمین شده نخواهد بود.

بازگشت دختران دوست داشتنی با Frozen 2

این فیلم یکی دیگر از برند های میلیارد دلاری دیزنی است که عواقب آن را در سال ۲۰۱۹ خواهید دید. ما دقیقا هیچ چیزی از این فیلم نمی دانیم، بنابراین هیچ نظری را نمی شود پیرامون این اثر بیان کرد. با این حال فرض بر این است که این فیلم می خواهد سینما ها را مشغول کند. مردم از زمان فیلم اول تا این زمان واکنش های متفاوتی به فیلم داشته اند و نمی توان گفت که فیلم برنده تمام عیار است. محبوبیت آنا و السا به اندازه زمانی که فیلم اول اکران شده بزرگ و فراوان نیست ولی با همه این اوصاف این اثر نیز یک غول پول ساز برای دیزنی محسوب می شود.

قسمتی دیگر از Star Wars

جنگ ستارگان خوراک جماعت آمریکایی است و بس. فروش های میلیاردی قسمت های قبل باعث شد دیزنی بدون وقفه پشت سر هم قسمتی جدید از این مجموعه را روانه بازار کند و در نهایت با فیلم سولو، کمپانی دیزنی طعم شکست را نیز چشید. با این وجود بازهم امسال قسمت جدیدی از جنگ ستارگان منتشر خواهد شد و احتمالا بازهم یک میلیارد دلار را کسب خواهد کرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن