نقد فیلم

واکنش کاربران سایت به فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle

معرفی فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle ارسالی از کاربر @Afshin_k67

کارگردان : Jake Kasdan فیلمهای قبلی : Bad Teacher و سریال New Girl
بازیگران : Dwayne JohnsonKaren GillanKevin Hart
آمار و ارقام : ۷٫۱/۱۰ IMDB و Metascore : 58 و نمره منتقد این متن : ۷/۱۰

جومانجی رو دیدم، خوب بود، سرگرم کننده و جذاب، دنیا و ایده ی جدیدی رو پس از ۲۲ سال خلق کرده بودن. در کل خوب بود خوشم اومد، فکر نمی کردم به این اندازه خوب باشه و انتظارم ازش یه چیز دیگه بود. در حین دیدن خیلی زیاد به یاد ماجراجویی های هریسون فورد در سری مجموعه های ایندیانا جونر افتادم و یادآور خاطراتی میشد که در این مجموعه سپری کردم ولی مسلما در حد و اندازه های اون سری نیست و اصالت کافی برای تبدیل شدن به اثری لایق و در خور شایسته رو نداره. تم طنز گونه ای داشت و بیشتر لحظات کمدی و خنده دار روی دوش کوین هارت و راک سنگینی می کرد و لحظات شاد و خنده داری رو به ارمغان می آوردند، به خصوص بازی خوب جک بلیک، ولی نقص هایی هم داشت، با اینکه ۲۲ سال از نسخه اصلی میگذره و دست کارگردان برای خلق صحنه های پر زرق و برق دار و جلوه های ویژه باز بود ولی اصلا جلوه ویژه خوبی نداره و تو بعضی از سکانس ها مصنوعی بودن اون رو میشه تشخیص داد و به شخصه جلوه های ویژه نسخه جو جانستون رو بیشتر ترجیح میدم، علی رغم قدیمی بودنش و کمبود امکانات طبیعی و باورپذیرتر بود . تیم بازیگری خوب بود و بازیگران در نسخه نوجوانی و جوانی و چه در بزرگسالی خودشون در دنیا و بدن های جدید بازی و اجراهای قابل قبولی از خود به نمایش گذاشتند. در کل اثری مفرح و شادیه و تو مدت زمان حداقل دو ساعتی اون میتونه بینندش رو سرگرم کنه ولی به اندازۀ نسخه جانستون ماندگار نیست و زیاد تو یادها باقی نمیمونه و ارزش فقط یک بار دیدن رو داره.

فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle

معرفی فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle ارسالی از کاربر @Siavash3268

آمار و ارقام : ۷٫۱/۱۰ IMDB و Metascore : 58 و نمره منتقد این متن : ۷/۱۰

جومانجی بعد از حدود ۲۰ سال در کریسمس ۲۰۱۷ اکران شد.
فیلم دقیقا از جایی که قسمت قبل تموم شده بود شروع میشه اما اینبار ۴ شخصیت اصلی فیلم از طریق یک کنسول قدیمی بازی وارد بازی جومانجی در جنگل میشه.
ابتدا در مورد بازیگرا دواین جانسون و کوین هارت که پیش از این تو فیلم central intelligence زوج نسبتا خوبی تشکیل داده بودن جک بلک هم بعد از مدتها تو این فیلم دیدمش.فیلم روند سرگرم کننده ای داره و جلوه های ویژه خوبی هم داشت.داستان و اتفاقات فیلم یه مقدار به سری فیلمای ایندیانا جونز هم شبیه بود.البته فیلم با توجه به اینکه تو جنگل بود میتونستن حیوانات بیشتری رو تو فیلم بزارن.بازیگرا نقششون مثله همون نقشهای همیشگیشون بود و قطعا نمیتونن اون کاراکتری که رابین ویلیامز تو اون جومانجی ساخت رو ایندفه هم بسازن.
در مجموع جومانجی یه فیلم صرفا سرگرم کننده و زود گذره.

فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle

معرفی فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle ارسالی از کاربر @The_3hervin

آمار و ارقام : ۷٫۱/۱۰ IMDB و Metascore : 58 و نمره منتقد این متن : ۷٫۵/۱۰

داستان فیلم سال ها پس از نسخه اول ۱۹۹۵ رخ میده که در آن نسخه جومانجی یک کتاب بازی بود ولی در این نسخه همه چی یک جور دیگر درست شده بود و فیلم فقط اسم جومانجیو یدک میکشید.فیلم فیلمنامه صریح و ساده ای داشت مث تمام فیلم های تخیلی ماجراجویی دیگه داستان دارای یک مقدمه و معرفی است و پس از اتفاق هایی شخصیت های فیلم به حالت اولیشون برمیگردن.مثال:تارزان،جزیره اسرارآمیز.فیلم جلوه های خوبی داشت فیلمبرداری قوی و بازیه بازیگرا که قابل پسند بود مخصوصا jack black بازیگر نقش بتانی که نقش جالب و جذابی داشت دیگه چیزی درمورد فیلم نمیتونم بگم و اگر برای ۲ ساعت سرگرم شدن و لذت بردن خواستین فیلمی ببینین جومانجی پیشنهاد خوبیه

فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle

معرفی فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle ارسالی از کاربر @amirabbas_rezaie

آمار و ارقام : ۷٫۱/۱۰ IMDB و Metascore : 58 و نمره منتقد این متن : ۷٫۷/۱۰

جالب، خوب، سرگرم کننده، سردرگم، کسل کننده، کلیشه‌ای، قابل تحسین!
جومانجی به جنگل خوش آمدید فیلمی خوب است فیلمی که اندیشه های پشت سرش قابل تحسین است. شروع فیلم بسیار خوب شروع میشود و خوب پیش میرود ، تا وقتی که میرسد به تعریف بدمن ماجرا! فقط میفهمیم که دوست دکتر استون است و الان شده دشمنش! (یک کلیشه ثابت) شخصیت پردازی بسیار ضعیفی دارد ولی چهره خوبی دارد! در متنفر کردن بچه‌ها ی کوچک از خودش کامل عمل میکند ولی بزرگتر ها بیشتر به آن میخندند! نه آخر کارش مشخص است و نه اول کارش! فقط آمده که جای خالی‌اش حس نشود! شخصیت پردازی شخصیت های اصلی واقعا و انصافا کم ندارد و خیلی خوب است ! تقابل ۴ شخصیت اصلی با قدرت ها و ضعف های درون بازی و ویژگیهای واقعی‌شان بسیار عالی است و یکی از بهترین نکات فیلم است. شخصیت پنجم بازی کمی دیر اضافه شد و روی آن کم کار شده است ولی نقش مهمی در ادامه داستان دارد و فیلم در ادامه حق او را ادا می کند!

در مقایسه با جومانجی اصلی باید بگویم که از بعضی لحاظ حتی میشود فیلم ۲۰۱۷ را نگوییم بازسازی است! چون به نظر میرسد در دنیای دیگری جریان دارد! در جومانجی اصلی یکی از بازیگران اصلی حیوانات بودند چیزی که در این جومانجی ناپیداست! فقط در یکی دو صحنه ما حیوانات را میبینیم در جنگلی پر از حیوانات! بعد در جومانجی اصلی حیوانات درجه تکامل خاصی داشتند ولی در ۲۰۱۷ همان حیوانات دنیای واقعی هستند. و نقش حیوانات کمرنگ تر شده است و بیشتر بر روی احساسات انسانی تمرکز کرده‌اند. نکته بعدی و فرق دیگر با نسخه اصلی عدم تعامل بازی با بازیکن است مثلا در جومانجی اصلی در صورت تقلب تنبیه میشدید ولی در این بازی نه تقلبی وجود دارد و نه تنبیهی؛ هر کاری کنید تنبیه نمی شوید! اما در مورد بازیگران فیلم دواین جانسون بازی قابل قبولی در نقش اسپنسر دارد و بازی او در این نقش پررنگ تر از بازی او در نقش دکتر استون است. او اسپنسر قوی تری است!

در واقع دکتر استون واقعی را در این فیلم نمی بینیم بلکه اسپنسری که نقش او را بازی میکند را می بینیم ولی برعکس کوین ها نقش فین‌بار را قوی تر بازی میکند و نقش نوجوانی خود را کامل فراموش میکند! فراموش نکنیم که او این نقش را خوب بازی میکند. کارن گیلان در نقش مارتا است دختری که زیبایی خود را قبول ندارد! و در طول فیلم به خود اثبات میکند؛ برای این نقش کارن گیلان بسیار خوب عمل کرد فقط جک بلک در نقش بتانی در نقش شلی ابران کمی ضعف دارد که میشود از ان چشم پوشی کرد. نقطه نظر های کارگردان برای من کاملا قابل احترام است و نکته هایی که در فیلم استفاده میکند به نظرم کاملا به جا است از لحاظ فیلمنامه هم کمی ضعف در پرداخت داستان مشاهده میشود که فیلم با تصاویر و هیجان سعی در پیشبرد داستان دارد ولی کمی تو ذوق میزند! درمجموع با فیلم سرگرم کننده ای روبه رو هستیم که خیلی ها از آن خوششان میآید ولی برای کسانی که با فیلم اصلی خاطره دارند این فیلم کمی ناملموس است و برای کسانی که کمی وسواس دارند در دیدن فیلم و نکات فنی آن فیلم کمی (بسیار کم) ناراحت کننده میشود! از این فیلم میشود لذت برد به شرطی که فقط به بهانه سرگرم شدن فیلم را دید!

فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle

معرفی فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle ارسالی از کاربر @Karin_kate

آمار و ارقام : ۷٫۱/۱۰ IMDB و Metascore : 58 و نمره منتقد این متن : ۷/۱۰

در نگاه اول بگم که فیلم دقیقا از جایی شروع میشه که در فیلم پیشین به پایان رسیده بود. حال داستان با چینشی تازه حول محور چهار دانش آموز دبیرستانی هست که بخاطر بی انظباطی برای تنبیه به انبار مدرسه فرستاده میشن تا اونجا رو کاملا تمیز و مرتب کنند.خلاصه اون چهار نوجوان اتفاقی توسط یک کنسول بازی وارد دنیای دیگری می شوند و هر کدام تبدیل به همان شخصیتی می شوند که در بازی انتخاب کرده اند. حال افسار فیلم در دستان دواین جانسون .کوین هارت. کارن گیلان و جک بلک هست و انها باید تلاش کنند تا با انجام مراحل بازی رو به پایان برسانند و دوباره به جهان واقعی بازگردند.
بازیگران در بهترین فرم خود هستند چه انانی که در دنیای واقعی هستند و چه کسانیکه در بازی هستند از همه بهتر بی شک بازی جذاب جک بلک هست که باید نقش دختری را بازی کند که تبدیل به یک مرد چاق میانسال شده است.
این فیلم در به نمایش گذاشتن ظنز کم نمی آورند و همه گهگاهی در انجام اون پیش قدم میشن مخصوصا کوین هارت. صحنه های اکشن و با حال هم در لا به لای فیلم جاخوش کرده اند و منتظر زمان مناسبی هستند تا هنر نمایی کنند. در این جومانجی دست کارگردان بسیار باز هست تا جلوه های ویژه زیبایی به ارمغان بیاورد اما به نظر میرسد در تحقق این امر کمی کوتاهی کردند زیرا جلوه های ویژه فیلم بشدت تم مصنوعی و نا خوشایند دارد
اما هدف فیلم : سرگرمی تنها هدف فیلم هست و به نظرم به خوبی به این هدف رسیده اند.اگر مخاطبان عزیز میخواهند دو ساعت شاد و سرگرم بشن و خودشون رو در دنیای دیگری غرق کنند جومانجی ۲۰۱۷ برای دو ساعت میتونه این کار رو براشون انجام بده

Jumanji: Welcome to the Jungle

معرفی فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle ارسالی از کاربر @Sadegh_sha22

آمار و ارقام : ۷٫۱/۱۰ IMDB و Metascore : 58 و نمره منتقد این متن : ۷/۱۰

وقتی خبر ساخت نسخه ی جدیدی از جومانجی آمد، شاید همه ی کسانی که با فیلم قبلی بزرگ شدند، یک دو دلی نسبت به آن داشتند. از یک طرف خوشحال بودیم از اینکه قرار بود باز هم به دنیای جالب و عجیب جومانجی برگردیم و یکبار دیگر آن را در شکل جدید و امروزی ببینیم ، و از طرفی نگران از اینکه ممکن است فیلم جدید، خاطرات نسخه ی قبلی را هم خراب کند.
اما فیلم جدید جومانجی تا حدودی توانست انتظارات را برآورده کند.
مسلما ساخت دنباله ی یک فیلم بعد از چندین سال حتی برای جومانجی هم سخت خواهد بود، از این نظر که ایده ی جدیدی برای ادامه ی داستان به کار گرفته شود و همچنین به ذات نسخه ی اصلی هم وفادار باشد که نمونه ی آن را کمتر در دنیای سینمایی دیده بودیم که با این فرمول بتواند موفق باشد.
جومانجی ایده ای جدید و متناسب با شرایط فعلی دنیا دارد و از اینکه همگام با دنیا پیش می رود جای تحسین دارد. منظورم از جمله ی قبلی این است که در نسخه ی قبلی با تخته و تاس ریختن داستان شکل گرفت و مسلما اگر در نسخه ی جدید هم همان اتفاق ها می افتاد، تکرار بود.
شوخی ها و لحظات طنز فیلم عالی و به دور از کلیشه بودند و بازی زیبایی از کوین هارت و جک بلک را شاهد هستیم که بار طنز فیلم را به دوش می کشند.
البته فیلم مشکلاتی هم داشت؛مثل آنتاگونیست داستان که پرداخت مناسبی نداشت و همچنین عدم خلق صحنه و شخصیت ماندگار در فیلم! طبیعتا داریم در مورد مجموعه ای صحبت میکنیم که رابین ویلیامز در یاد تک تک کسانی که جومانجی را دیده اند مانده.
در مجموع با یک فیلم سرگرم کننده ای طرف هستیم که از دیدنش پشیمان نخواهید شد و مسلما با تیم بازیگری جدید و سودآوری زیاد و همچنین ایده ی فعلی فیلم؛ در آینده ای نزدیک بازهم به دنیای عجیب و خاطرانگیز جومانجی سفر خواهیم کرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن