نقد فیلم

نگاهی به فیلم Ingrid Goes West – نقد کاربران سایت

⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣اینگرید به غرب میرود، درباره اینستاگرام است. شبکه اجتماعی عکاسی که چند سالیست بخش بزرگی از مردم دنیا را سرگرم خودش کرده و هزاران فرصت مختلف ایجاد کرده است…

⁣🎯| IMDb: 6.7
Ⓜ️| ‍Metacritic: 71
🍅| Rotten Tomatoes: 86%


اینگرید (آبری پلازا) از آن دختر های خسته کننده امروزی است. آنان که قدر استعداد هایشان را نمیدانند و دائما در اینترنت با دنبال کردن دستاورد های دیگران، برای خودشان رویاپردازی میکنند. او اخیرا به خاطر مشکلاتی که در اینستاگرام ایجاد کرده، در تیمارستان بستری شده بود و حالا مرخص شده است. اما اینترنت اعتیاد آور تر از این حرف هاست! پس او دوباره به فضای اینستاگرام برمیگردد و این بار با تیلور اسلون (الیزابت اولسن) آشنا میشود. از آن اینستاگرامر هایی که همه ما میشناسیمشان؛ عکس های مینیمال، خوشگذرانی های شبانه، غذاها و لباس ها. جنون مجازی زدگی اینگرید دوباره گُل میکند و اینبار او برای بیشتر شبیه شدن به تیلور اسلون، نماد شهرت طلبی و زندگی اغواگر او راهی لس آنجلس میشود تا او را پیدا کند… .

اینگرید به غرب میرود یکی از زیباترین آثار ساخته شده درباره تاثیر شبکه های اجتماعی بر سبک زندگی ماست. شاید همه ما دوست داریم یک صفحه مجازی مثل آنچه تیلور اولسن دارد داشته باشیم. وقتی از بیرون به این صفحه های مجازی نگاه میکنیم، احساس میکنیم زندگی اینگونه افراد عاری از هر مشکل و سختی است! اما اگر به زندگی آنان وارد شویم، کم کم کاملا مطمئن میشویم که هیچ اینستاگرامری زندگی ای شبیه عکس هایش ندارد. اما اینگرید داستان ما تفاوتی میان تصاویر اینستاگرام و زندگی واقعی افراد قائل نیست.

یکی از بزرگترین و محکم ترین پایه های فیلم، بازی حیرت انگیز بازیگران آن است. ابری پلازا کاملا در نقشش فرو رفته و صحنه به صحنه فیلم، میتوان مشکلات روانی و تردید های اینگرید را در صورت او دید. به خوبی با رفتار هایش سردرگمی و ترس اینگرید از رفتار های تیلور اولسن را نشان میدهد. در این کمدی درام، اوشِی جکسون فرزند آیس کیوب مشهور را هم داریم که بازی فوق العاده ای را به نمایش میگذارد. در نهایت باید به الیزابت اولسن اشاره کنیم که نقش یک دختر خوشگذران را به خوبی کنترل کرده و روایت دقیقی را با همراهی ابری پلازا بنیان گذاشته است.

اینگرید یه غرب میرود درام جدی ای نیست، اما به زیباترین شکل ممکن بخشی از بحران های شبکه های اجتماعی را آشکار میکند. بحرانی که با داستانسرایی بی نقص فیلم به خوبی نمایش داده میشود.اینگرید به غرب میرود توضیح میدهد شبکه های اجتماعی یقینا یک فرصت بی پایان برای بهره گیری ما از جهان جدید هستند، اما نوع رفتار ما با این پدیده است که بازخورد های جدی آن را در پی خواهد داشت.

این فیلم را تماشا کنید، اگر به اثری نیاز دارید که داستانی جدید و جذاب دارد. و اگر میخواهید کمی بخندید و به اینستاگرام فکر کنید.

⁣🍟نمرۀ من ۸ از ۱۰

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن