نقد سریال

نگاهی به سریال Mindhunter – نقد کاربران سایت

بعد از “کاراگاهان حقیقی” تنها سریال جنایی درام بود که دیدم و ازش لذت بردم، واقعا سریال قابل تاملی بود و بسیار از دیدنش هیجان زده شدم. تفاوت این سریال با “کاراگاهان حقیقی” تو نحوه ی روایت داستان بود در ترو دیتکتیو ما شاهد پیگیری قتل ها و صحنه های جرم و همچنین دستگیر کردن قاتل بودیم اما در این سریال بیشتر از اینکه به صحنه های جرم و قتل ها اشاره کنه به اتفاقات پیرامون اون و شخصیت های قاتل میپردازه.

⁣🎯| IMDb: 8.8
Ⓜ️| ‍Metacritic: 78%
🍅| Rotten Tomatoes: 96%

◽️⁣داستان سریال هم حول محور دو مامور ویژه Fbi جریان داره که در یک بخش جداگانه در سازمان، تحت نام واحد علوم رفتاری مشغول به کار هستن که وظیفۀ تحقیق و بررسی بر روی افراد جنایتکار را بر عهده دارن که جرائم خشنی انجام دادن و درباره ی تاریخچه خانواده و رفتار های گذشته آنها و الگوهای فکری که از قبل در ذهن خود داشتن و همچنین وسایل و ابزارهایی که در صحنه های جرم باقی ماندن و آلت قتاله محسوب میشن، مطالعه و اطلاعات جمع آوری شده را بایگانی می کنن.

◽️داستان جدید و ایده ی خلاقانه ای که در بطن ماجرا وجود دارد و بازی روانکاوانه ای که ماموران Fbi درون سریال با جنایتکارها انجام میدن و به شکل خیلی هوشمندانه ای آن را به اجرا در می آورن، نشان از نبوغ و تسلط کارگردان بر تمام عناصر و فضای داخل داستان می دهد. شاید در نگاه اول بیننده با خواندن خلاصه داستان حس کند که با سریالی بدون هیجان و درگیری و همچنین دیالوگ های بی شمار خسته کننده و کسل آور مواجه است اما آنچه که برتری این سریال را نسبت به هم رده های خودش متمایز می کند این است که در عین آرامش و روند داستان گویی آرامی که دارد به حدی نفس گیر و درگیرانه است که مخاطب را تا پایان سریال میخکوب می کند و هیجانی که در سریال حکم فرماست در دل صحنه های بازجویی و دیالوگ های قوی بازیگران نهفته است.

◽️روابط و بازی بازیگران هم در نوع خود بی نظیره و به خوبی می توان با انها ارتباط برقرار کرد، دو مامور Fbi هولدن و بیل تنچ که اخلاق و رفتارهای منحصر به فرد خود را دارن و باید در کنار هم و بسته به شرایط خاص همدیگر را تحمل کنن، نظرات و دیالوگ های بسیاری که در بین سریال بین این دو نفر رد و بدل میشه بازگو کننده ی این تعبیره. نکتۀ حائز اهمیت که در بازی بازیگران قابل نمود است و آن را میتوان یک ضعف دانست، رابطه و ارتباط تنچ با همسرش و هولدن با دوست دخترش است که احساسات را به خوبی به بیننده منتقل نمی کنند، هر چند با بازی قابل قبول و رضابت بخشی که هولدن و تنچ در غالب دو تیم دو نفره ازائه میدن این مورد زیاد چشمگیر نیست.

◽️در کل سریال نگاه ویژه ای به جنایتکاران قاتل داره که دست به قتل می زنند و چرایی و چگونگی اتفاق افتادن آنها را به شکل کاملا روانشناسانه و اصولی مورد بررسی و تحلیل قرار می دهد. پیشنهاد می کنم از دست ندین.

⁣🍟نمرۀ من ۸ از ۱۰

برچسب ها
نمایش بیشتر

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن