انتخاب سردبیربررسی اپیزودی سریالها

نکته های اپیزود چهارم از فصل چهارم سریال بازی تاج و تخت Game of Thrones

نکات اپیزود چهارم ، فصل چهارم به نام   Oath Keeper
* نام این قسمت اوث کیپر (Oathkeeper) است ، که برین به شمشیر والریایی که از شمشیر ایس ند استارک ساخته شده است میدهد.* باوجود نشان دادن وینترفل و دردفورت در تیتراژ سریال هیچ اتفاقی در این دو مکان رخ نمیدهد.هرچند میتوان از نظر فنی داستان برن و لاک را به این دو مکان مرتبط دانست.* برن استارک در روشن بینی خود در اپیزود شیر و رز (The Lion and the Rose) صحنه نمایش وایت واکرها در یخ را دیده است.

 

 

* صحنه انتهای این اپیزود ، حدس و گمان های بسیار زیادی را برانگیخته است ، که پسر های کرستر گرفته می شوند و بعد به وایت واکر تبدیل می شوند ، در خصوص این موضوع هرگز در رمان تاییده ذکر نشده است.یک ایده جدید دیگر نیز ذکر شده است فرزندان کرستر به عنوان قربانی برای تبدیل شدن به یک آدر جدید می باشند.هر چند باز تاییدیه در کتاب درباره این رخ داده نوشته نشده است.

* ارشد مرموز پایانی آدرها که قدرت تبدیل فرزند کرستر را به وایت ها یا ادرها دارد در راهنمای HBO با عنوان شاه شب (Night’s King) ذکر شده است.با این حال خلاصه که HBO آن را ذکر کرده است ممکن است باعث اسپویل شدن هویت واقعی شخصیت اصلی آدرها در کتاب و سریال بشود.همچنین ممکن است این یک شباهات اسمی بین دو فرد تاریخی در وستروس باشد.

* در کتاب محاصره میرین (Siege of Meereen) بسیار طولانی تر از اتفاقات درون سریال رخ میدهد.به دستور دنریس تارگرین کشتی های که او و پیروانش را از کارث به سوی خلیج برده دارن (Slaver’s Bay) آورده است تخریب می شود و با چوب آنها وسایل محاصره شهر چون منجیق ، دژکوب و نردبان را میسازد.در همین حین بر علیه دنی یک سو قصد صورت میگیرد ، دنی توسط آرستان سفید ریش از این سو قصد نجات پیدا میکنه و در اینجا مشخص میشود که آرستان سفید ریش همان باریستان اسلمی است و در اون لحظه جورا مورمونت و باریستان همدیگه رو لو میدن(که باریستان به رابرت خدمت میکرده و جورا مورمونت هم برای واریس جاسوسی میکرده است) دنی از دست هر دو عصبانی شده و طردشان میکند.دنی برای مجازات فریت خوردگیش این دو نفر رو مجبور میکند که از یک راه فاضلابی بسیار تنگ با تعداد کمی نیرو به داخل شهر میرین وارد بشن و برده ها را در هنگامی که دنی در حال حمله به دروازه اصلی است آزاد کنند.

* هیچ مدرکی در خصوص اینکه کرم خاکستری زبان مشترک (Common Tongue) می آموزد وجود ندارد.

* در کتاب مجسمه برنزی هارپی (Harpy) که بر روی هرم بزرگ (Great Pyramid) میرین قرار گرفته است بعد از فتح میرین توسط دنریس تارگرین نابود می شود.

 

 

* مکالمه بین اولنا ردواین (Olenna Redwyne) و مارجری تایرل(Margaery Tyrell) در کتاب صورت نمیگیرد.اولنا این واقعیت که قرار بوده است با یک تارگرین (Targaryen) ازدواج کند را در اولین دیدارش با سانسا در میان می گذارد.

* اولنا ردواین در هنگام دادرسی هرگز به های گاردن (Highgarden) باز نمیگردد.

* سر پونس (Ser Pounce) در واقع یکی از سه بچه گربه سیاهی است که مارجری تایرل(Margaery Tyrell) به عنوان هدیه به تامن داده بوده است.

 

 

* در کتاب ، پادریک پین (Podrick Payne) و برین با یکدیگر بارانداز پادشاه (King’s Landing) را ترک نمی کنند.آنها همدیگه را در امتداد جاده پیدا میکنند.و چون هدف هر دو یکسان است با یکدیگر به دنبال سانسا میگردند.پادریک این نظر را دارد که سانسا میتواند اثبات کند که تیریون بی گناه است.

* سام هرگز به جان نگفته است که برن آنسوی دیوار است.

* گروه برن هرگز توسط شورشیان نگهبانان شب اسیر نمی شوند.

* هرگز گاست (Ghost) و سامر (Summer) توسط شورشیان زندانی نشده اند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن