امروز:چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
 

نکات و توضیحات اپیزود هشتم سریال بازی تاج و تخت

 

سلام

بار دیگر با نکات و توضیحات اپیزودیک سریال در خدمت شما هستیم؛ قبل از شروع مطلب باید بگم باز هم این اپیزود نسبت به اپیزودهای اول نکات کمتری داشت و همچنین پر بود از یه سری نکات تکراری، که میتونید اون نکات رو تو سری نوشته های نکات بخونید.خب این شما و این نکات اپیزودیک :

* نام اپیزود به اقامتگاهی در شمال دیوار اشاره دارد.شرقی ترین منطقه آنسوی دیوار شبه جزیره‌ی پوشیده از جنگل استرولد پوینت (storrold’s point) واقع است که تنها شهرِ مخروبه‌ی مردمان آزاد، هارد هوم (hardhome) را در خود دارد.

* در این اپیزود نشان داده شد که فولاد والریایی سلاح مقاوم و قدرتمند در برابر سلاح های وایت واکرها می‌باشد و میتواند آنها را نیز نابود کند. در رمان، جان و سم منبع متنی را پیدا کرده اند که “شیشه اژدها” تنها چیزی است که میتوان وایت واکرها را با آن کشت، هر چند فرض می‌شود که بتواند از فولاد والریایی نیز در برابر آنها استفاد کرد، در متون کهن نقطه ضعف ادرها به فولاد اژدها را نیز ثبت کرده اند، که سم فکر میکند منظور از فولاد ازدها همان فولاد والریایی (Valyrian steel) است. از این رو که جان با استفاده از لانگ کلو توانست جلوی سلاح وایت واکرها را بگیرد و آنها را بکشد پس احتما می‌رود که فولاد والریایی نیز میتواند یکی از نقاط ضعف آدرها باشد.

* برا اساس صحبت های جان اسنو و تورمند نزدیک به پنجاه هزار نفر در هارد هوم حضور داشتند، که حدود پنج هزار نفر آنها به همراه نگهبانان شب به سمت دیوار حرکت کردن بر این اساس در طی حمله وایت ها، نزدیک به چهل پنج هزار نفر کشته شده اند.

* همچنین در این جنگ از بیست رنجری که همراه جان اسنو حضور داشتن ده نفر کشته شدن.

* بیشتر افرادی که در کتاب به سمت دیوار آمدن کودکان و سالمندان بودن تا افراد جنگی و قدرتمند.

* همچنین بار دیگر تایید شده است که ” ارباب وایت واکرها” در این اپیزود در واقع پادشاه شب است.

* براساس افسانه ها، پادشاه شب در زمان عصر قهرمانان، مدتی نه چندان طولانی بعد از کامل شدن دیوار زندگی میکرد. او یک جنگجوی بی باک بود، که به عنوان سیزدهمین فرمانده نگهبانان شب، برگزیده شد. بعدها، او در دام عشق زنی ” با پوست سفید همانند ماه، و چشمانی شبیه ستاره آبی” افتاد. او را تعقیب کرد و با آنکه پوست او یخ و سرد بود، به عشق بازی با او پرداخت، و روح خود را نیز تسلیم آن زن کرد. (مشخصات آن زن همانند آدرها توصیف شده است). او آن زن را با خود با قلعه ی نایت فورت (Nightfort) برگرداند، و بعد از پیوند نامقدسشان، خود را شاه، و آن زن را ملکه خود کرد، و سیزده سال در نایت فورت حکومت کرد. در طول سالهای تاریک حکومت خود، جنایتهای وحشتناکی را مرتکب شد، که این داستانها، هنوز هم در شمال گفته می شود. پادشاه زمستان، برندون شکننده به همراهی جورامون (Joramun)، پادشاه پشت دیوار، او را از سلطنت به پایین کشیدن و نگهبانان شب را آزاد کردند. بعد از سقوط او کشف شد که قربانیانی به آدرها (احتمالا مشابه کرستر – Craster) تقدیم میکرد. همه اسناد مربوط به او را نابود کردند، و ذکر نام او نیز قدغن شد. این کار احتمالا به این دلیل بود، که تضمین شود اربابان شمال، از سوی جنوب برای نگه داشتن دیوار، در نظر گرفته شوند.

* همچنین بر اساس شایعاتی گفته می‌شود که پادشاه شب یک استارک بوده است.

* اتفاق صورت گرفته در هارد هوم هرگز در کتاب رخ نداده است.در کتاب جان اسنو کاتر پایک را به شمال دیوار و هارد هوم می‌فرستد تا با وحشی ها به گفتگو بنشید و آنها را برای آمدن به جنوب دیوار متقاعد کند.ولی تهیه کنندگان سریال گویا تصمیم بر تغییر این داستان گرفتن و داستانی مشابه با داستان فرزندان کاستر را نیز ایجاد کرده اند که هیچ شباهتی با خط داستانی در کتاب ندارد.

* رمسی اسنو می‌گویید ” ما باید اول ضربه بزنیم، و یه ضربه سخت، و اونجا رو برای ضیافتی برای کلاغ ها ترک کنیم” این صحبت اشاره به جلد چهارم سری کتاب ها دارد.

* جان دومین شخصیتی است که یک وایت واکر را در سریال می‌کشت.تا کنون در رمان، سم تنها کسی است که تا به امروز موفق به کشتن وایت واکر/آدرها شده است.

* در این اپیزود شاهد بودیم که مرد لاغر بیمه برای تجارت میفروخت.این نادرست و غلط نیست : شواهدی وجود دارد که مفهوم بیمه از دو هزار سال قبل در بین تجار چینی و بابلی وجود داشته است.از سوی دیگر بروواس یک شهر تجاری بسیار بزرگ است، و پایگاه تجاری دریایی چون جمهوری هلند، جنوا و یا ونیز است

* سانسا هرگز از زنده بودن دو برادر کوچکترش با خبر نمی‌شود چرا که هرگز به وینترفل باز نمیگردد.

* رمان ششم، بادهای زمستان تا کنون منتشر نشده است، از این رو برخی از اتفاقاتی که در درون سریال رخ میدهد آن چیزی نیست که در داستان رخ میدهد.برای مثال بخش های مثل عروسی سانسا و بازگشت او به وینترفل از جمله طرح های لیتل فینگر در کتاب هستند اما هنوز رخ نداده است، و همچنین اتفاقات هارد هوم.همچنین دیدار تیریون و دنریس در کتاب ششم تایید شده است.

* این درست که دنریس همدل بردگان و فقرا هست، و در خلیج برده داری تا حدودی توانسته است به آرمان‌های خود برسد.اما صحبت او با تیریون دلالت به پایان دادن به فئودالیسم و حکومت هفت پادشاهی است : او در مورد “شکستن چرخ” احضار نظر میکند یعنی نابودی خاندان های بزرگ و برگردان قدرت به مردم عادی، ولی به این توجه نمیکند اولین خاندان در لیست او همان خاندان خودش یعنی تارگرین هاست.

* وایت های تمام اسکلتی برای اولین بار در اپیزود “فرزندان” حضور پیدا کردن، در این اپیزود نیز آنها باز حضور داشتند.

* جان هرگز به هاردهوم نمیرود و هرگز یک وایت واکر را نمی‌کشد.

* همچنین هنوز نحوه مرگ وایت در سریال بر اساس همان آتش زدن بدن آنها رخ میدهد، چرا که در همین اپیزود دیدم که بسیاری از وایت که تیر به سر آنها خورده بود یا از کوه به زمین افتاده بودن باز زنده بودن.

خبرهای مرتبط با این خبر...

Alan Taylor و کارگردانی Terminator 5   براساس آخرین اخبار بنظر می رسد Alan Taylor کارگردان فیلم Thor: The Dark World و سریال Game of Thrones مشغول مذاکره برای کارگردانی پروژه ی با...
جایگزین Jason Statham برای Transporter 4 مشخص شد   سایت خبرگزاری آریافیلم - در گذشته اعلام کرد سه گانه ی The Transporter پس از اکران Transporter 3 در سال ۲۰۰۸ بشکلی کامل از یاد ها پاک شد و حت...
نکات و توضیحات اپیزودیک قسمت دهم سریال بازی تاج و تخت... خب این هم نکات اپیزود آخر سریال بازی تاج و تخت، امیدوارم راضی کننده باشه و همینطور جامع باشه براتون : * عنوان این اپیزود اشاره به یکی از جنبه های د...
مارتین افشا کرد: پایان Game of Thrones لو رفته است   به گزارش آریا فیلم جرج مارتین نویسنده مجموعه داستان های A song of Ice And Fire که Game Of Thrones سریال اقتباس شده از آن توسط HBO به یکی از ...
Gerard Butler و Geoffrey Rush در Gods of Egypt   بدنبال اکران فیلم Olympus Has Fallen در سال گذشته ، حال بنظر می رسد ستاره ی این فیلم Gerard Butler پروژه ی بعدی اش را پیدا کرده است . براساس...
نکات و توضیحات اپیزود هفتم سریال بازی تاج و تخت سلام اول بابت تاخیر در درج این نکات ازتون معذرت خواهی میکنم، دوم اپیزود قبلی رو همونطور که دیدید نرسیدم نکاتش رو بنویسم براتون ولی سعی میکنم تا هفته ا...

یک پاسخ به “نکات و توضیحات اپیزود هشتم سریال بازی تاج و تخت”

  1. vahid گفت:

    دمتون گرم ، تم جدید سایت هم فوق العاده شده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *