اخبار روز فیلمها

نویسنده ی Beauty and the Beast در دنباله Bright

خدمه و نیروی فیلم جدید David Ayer که در اصل همان دنباله ی Bright می باشد، در حال تکمیل است. شبکه ی اینترنتی و تلوزیونی Netflix که طی سالهای پیش رو اثار در حال تولید اش را به مراتب چشمگیری چندین برابر کرده است، به نقل از خبرگزاری آریافیلم، نویسنده Evan Spiliotopoulos را به خدمت گرفته تا نوشتن فیلمنامه ی این فیلم اکشن و فانتزی را برعهده بگیرد تا برای بار دوم دو ستاره ی قسمت قبلی Joel Edgarton و Will Smith را در نقش دو افسر پلیس غیر معمول در یک بعد دیگر زمانی لس آنجلس ببینیم که در ان تمام گونه های جادویی در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

Evan Spiliotopoulos همانگونه که از نامش بنظر میاید انچنان هم به ژانر فانتزی و تخیلی ناآشنا نمی باشد، وی علاوه بر در دست داشتن چند و چندین انیمیشن کوتاه و بلند برای تلویزیون Disney سرانجام به عناوین عظیم و پر خرج تری از طرف همین کمپانی بنامهای Beauty and the Beast و The Huntsman: Winter’s War پیوست. Max Landis نویسنده ی فیلم Chronicle و American Ultra فیلمنامه ی قسمت قبلی را نوشته بود و توانست دستمزد خوبی هم در دعوای کمپانی های غول سینما برای خرید فیلمنامه اش به جیب بزند، مبلغی حدود ۳ تا ۴ میلیون دلار تا در نهایت شبکه ی Netflix موفق به خرید ان شد و برنده ی این رقابت اما اینگونه بنظر می رسد Max Landis برای قسمت دوم برنمی گردد.

براساس اخبار رسیده و به نقل از آریافیلم، بنظر می رسد این جدایی نتیجه ی یک سری تفاوت های نظری مابین این نویسنده و کارگردان کار David Ayer است، شخصی که در اصل قرار بود تا فیلمنامه ی قسمت اول را هم خودش بنویسد اما به غیر از Suicide Squad در کارنامه ی کاری این فیلمساز کهنه کار برای نویسندگی تنها دو عنوان به چشم می خورند Training Day و Fury که این دو هم بیشتر بروی غالب جنگ و اکشن امروزی یا واقعگرایانه تمرکز دارند بنابراین شاید نویسنده ی Beauty and the Beast انتخاب نه بهتر ولی مناسب تری باشد.

Bright در آینده ای در یک خط زمانی دیگری اتفاق می افتد که گونه های مختلفی از Orcs, Fairies گرفته تا Elves و انسان ها در کنار همدیگر به زندگی می پردازند. اولین قسمت این فیلم با بازی Joel Edgarton به عنوان اولین نفر از گونه ی خودش، گونه ی Orcs هاست به نیروی پلیس می پیوندد و با پلیس دیگری با بازی Will Smith همکار می شوند تا جلوی گروهی از Elves ها را برای باز گرداندن رهبر سیاه شان Dark Lord بگیرند. جدا از افسانه ای بودن ایده ی داستانی فیلم، Bright نتوانست چه در ژانر تخیلی، فانتزی و چه در ژانر پلیسی و اکشن بدرستی خودی نشان دهد و تنها خودش را در چندین صحنه ی اکشن کوچک در میزان لوکیشن های کمی محدود کرد. این فیلم که با مشکل بودجه روبرو نبود، توسط شبکه ی Netflix با ۹۰ میلیون دلار روانه ی ساخت شد تا با غول های کمپانی های سینما مقابله کند اما در نهایت می توان گفت این فیلم باعث شد تا اندک تشنگی در گلوی کسانی که قسمت اول را دیده اند برای خواستن جزئیاتی بیشتر از این دنیا باقی بگذارد.

هنوز مشخص شده تا این شبکه Bright 2 را در چه تاریخی به نمایش می گذارد اما با توجه به ۱۱ میلیون بیننده برای فیلم اول مسلما این فیلم در صدر لیست پروژه های اینده ی Netflix قرار دارد. البته لازم به ذکر است، Netflix اطلاعات میزان بیننده هایش، مخصوصا بیننده های غیر انلاین اش را با جایی به اشتراک نمی گذارد بنابرلین ۱۱ میلیون هم تنها حدس خبرگزاری های بزرگ است و ممکن است کم یا بیشتر باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن