متفرقهنقد فیلم

نقد و بررسی فیلم Tiger Zinda Hai : بلاک باستر خان ، داعش را نفله میکند!

نقد و بررسی فیلم Tiger Zinda Hai
#امروز_چی_دیدم
⁣#نقدهای_سوپرگروه_آریافیلم ارسالی از⁣⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁠⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣@Amirparimi94


فیلم «تایگر زنده است» ساخته علی عباس ظفر کریسمس به صورت گسترده در هندوستان اکران شد. این فیلم به حادثه واقعی گروگان‌گیری‌ ۲۵ پرستار هندی شاغل در عراق اشاره دارد که پس از انفعال دولت هند، در نهایت توسط خود داعش آزاد شدند.

⁣▪کارگردان : Ali Abbas Zafar
⁣▪بازیگران : Salman KhanKatrina KaifSajjad Delafrooz

⁣⭐ IMDB : 6.5

اما این موضوع در فیلم به گونه‌ای دیگر تصویر شده و قهرمانی به نام «تایگر» با بازی سلمان خان، به قلب داعش می‌زند و این پرستاران را از چنگال تکفیری‌ها نجات می‌دهد! سلمان خان برای بازی در این فیلم ۱۷ کیلو وزن کم کرد! جلوه‌های ویژه نیز توسط تام استورترس انجام شده که سابقه فیلم‌های پرهزینه‌ای مانند مردان ایکس و بتمن را در کارنامه دارد. «تایگر زنده است» تولید سینمای هند (بالیوود) است، هندی که در عمل هیچ‌ قدمی برای مبارزه با داعش برنداشته و درباره جنایات تکفیری‌ها و کشتار انسان‌های بی‌گناه سکوت کرده است؛ اما حالا به مدد سینمایشان ابرقهرمانی ساخته‌اند که مخاطب با دیدنش گمان می‌کند این هند و سلمان‌خان بوده‌اند که ۵ سال در خط مقدم نبرد با داعش جنگیده و آن‌ها را شکست داده‌اند البته که حرجی بر سینمای هند نیست و حق طبیعی‌شان است افسانه بسرانید و حالا که نفس‌های داعش به شماره افتاده، پیروزمندانه لگدی بر جنازه‌اش بنوازند!

 Tiger Zinda Hai

اما نقد جدی بر سینمای ایران وارد است؛ کشوری که سال‌ها در مقابل داعش در عراق و سوریه استوار ایستاده و می‌جنگد و ده‌ها محسن حججی تقدیم کرده است. و تنها به وقت شام استوار، ابراهیم را دارد. اما فیلم از نظر بصری خیلی کیفیت خوبی داره و همچنین یک سلمان خان رو پا و سرزنده در فیلم تماشا میکنیم.با این حال، فیلمنامه اغلب تمرکز خود را از دست می دهد،و ریتم فیلم به همین دلیل ضربه خورده!

 Tiger Zinda Hai

کارگردان علی عباس ظفر، مهمات زیادی در دست داشت،مثل سلمان خان و کاترینا کایف اما با تمام تلاشش نتوانسته تعادل مورد نیازش رو حفظ بکنه.بازیگران حمایت کننده ای که تیم ماموریت نجات را تشکیل می دهند عملکردی قابل اعتماد را ارائه می دهند.Katrina Kaif دختر اکشن باز جذابی ازش دراومده / با وجودی که منطق گاهی از بین میرود اما در عین حال، لحظات زیادی وجود دارد که سلمان خان طرفداران فیلم های اکشن را تحت تاثیر قرار می دهد.سلمان خان مجددا ثابت می کند چرا او به عنوان Blockbuster Khan نامیده می شود! حتی اگر شما هرگز توسط سلمان خان سرگرم نمیشید این فیلم را تماشا کنید.ما سلمان خان را در این فیلم داریم اما علی عباس ظفر برنده روشن این فیلم است.

 Tiger Zinda Hai

فیلم کامل نیست اما برتر از چیزی است که ما از بالیوود دیده ایم.کاترینا کایف درخشان است! البته مشکل زبان کماکان در او هست! اجرای کایف در چند سکانس اکشن جذاب و بی عیب و نقص است. یک اکشن خوش ساخت با بازی های خوب و یک موسیقی سرزنده و جلوه های بصری جالب .طرفداران سلمان خان، Tiger Zinda Hai مطمئنا سرگرم کننده است. ۷از۱۰ امیرپریمی

 Tiger Zinda Hai

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن