نقد سریال

نگاهی به سریال بی خدا – Godless – نقد کاربران سایت

نقد و بررسی سریال Godless
#امروز_چی_دیدم
⁣#نقدهای_سوپرگروه_آریافیلم ارسالی از⁣⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁠⁣⁣⁣⁣⁣@Amirparimi94


🔸⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣”به سرزمین بدون مرد خوش آمدید” شعاری مناسب برای سریال هفت قسمتی Godless ساخته کارگردان اسکات فرانک (نویسنده لوگان) (Scott Frank) و تهیه کننده اجرایی آن استیون سودربرگ (Steven Soderbergh)

⁣⭐️ IMDB : 8.5
Ⓜ️ Metacritic : 75
🍅 Rotten Tomatoes : 88%

بازگشتی شکوهمند و بزرگ و زیبا به غرب و وسترن به شکل حماسه گسترده ای از عشق ، از دست دادن، انتقام، و رستگاری -داستان پیرامون شهری کوچک و اطراف معدن کوچکی از شهر لابل است که دارای یک جامعه جمعیتی است که اکثر آن را زنان تشکیل میدهندچرا که تمام مردان و پدران طی یک حادثه دلخراش در معدن جان باخته اند. “۸۳ مرد خوب” از دنیا رفته اند و این به تنهایی شهر را به ظاهر آسیب پذیر می کند تا مورد تجاوز مجرمان و صنعتگران زیاده خواه قرار گیرد.

در بعضی از نقاط، داستان در بسیاری از فلسفه ها غرق می شود و در نگاهی به گذشته، شخصیت های تاریک خود را نور میبخشد و به آن ها عمق میدهد تا برای بیننده پخته شوند و قابل لمس – و این تا پایان سریال ادامه دارد تا جایی که تک تک شخصیت ها برای بیننده دارای اهمیت ویژه ای هستند. در شروع کار صبر نیاز است تا بیننده با جهنمی از غرب وحشی روبرو شود که با عملکردی عالی ، دنباله ای از خشونت و زیبایی و برخی از منظره های واقعا زرق و برق دار نمایان شود . جف دانیلز بزرگترین نام گروه خود در اینجا است “بد بزرگ” فرانک گریفین، رهبر عجیب -پست و به ظاهر مذهبی یک باند تشکیل شده از ۳۰ دزد قاتل. فرانک به دنبال انتقام از عضویست که به گروه وی خیانت کرده شخصی به نام روی گود (جک اوکانل) و گریفین برای به دست آوردن روی حاضر است تمام شهر های پیش رو را با خاک یکسان کند.

Godless

سریال پاهایش را به عنوان یک مجموعه تلویزیونی واقعی پیدا می کند، هنگامی که ما شروع به حل و فصل کردن زندگی کسانی که در لا بل هستند میکنیم. در شروع با یک داستان وسترن کلیشه ای انتقام محور روبرو هستیم اما جناب اسکات فرانک با کلیشه های این ژانر به شکل حرفه ای بازی میکند و با داستان سرایی عمیق و پرداختن به شخصیت های مستقل و شکل دادن به داستان آن ها با فلش بک های پر معنی کاری تحویلمان میدهد که لذت نبردن از آن کار بسیار سختی است . سکانس های شروع هر قسمت بیان گر این بخش از گفته های من است.

قاب بندی های زیبا به یاد دوران اوج وسترن قهرمان های به ظاهر بی احساس اما پر از عشق دنیای خشک و آمادگی برای مدرنیته شدن همه و همه به شکلی منظم توسط اسکات فرانک به تصویر کشیده شده است. نتیجه: Godless سریالیست که با داستانی کلیشه ای اغاز میشود و در امتداد سریال با خلق شخصیت های به یاد ماندنی، قوس های جذاب، قاب های زیبا از غرب کامل میشود و منجر به یک فینال جهنم وار میشود که با استعاره ای بسیار وحشیانه داستان منحصر به فردش را به پایان میرساند و این است وضعیت شکننده در زندگی در غرب قدیمی ! در پایان باید گفت Godless از نظر جلوه های ویژه و اکشن نیز دست پر به پایان میرسد

⁣⚫️ شما هم دیدگاه خودتون رو نسبت به فیلم و سریالهایی که میبینید برای ما ارسال کنید
عضویت در سوپرگروه 

Godless

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن