نقد فیلم

نقد و بررسی فیلم Paddington 2 + پشت صحنه

نقد و بررسی فیلم Paddington 2
#امروز_چی_دیدم
⁣#نقدهای_سوپرگروه_آریافیلم ارسالی از⁣⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁠⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣@Amirparimi94


⁣کارگردان : Paul King
⁣بازیگران : Ben WhishawHugh GrantHugh Bonneville

⁣⭐ IMDB : 8.1
Ⓜ Metacritic : 88
🍅 Rotten Tomatoes : 100

زوم بر روی داستان: پدینگتون ۲ ، فیلمی ماجرایی و فانتزی محصول سال ۲۰۱۷ به کارگردانی پل کینگ است. در خلاصه داستان قسمت دوم آمده است ، پدینگتون که توانسته است پس از گذراندن ماجراهای قسمت اول در خانواده‌ی براون جایگاهی برای خودش پیدا کند ، اکنون در تلاش است تا با انجام دادن شغل‌های مختلف پولی پس‌انداز کند تا هدیه‌ای ویژه برای جشن تولد ۱۰۰ سالگی عمه‌اش بتواند بخرد. Paddington 2 دنباله ای از کتاب های مورد علاقه مایکل باند در سال ۲۰۱۵ است (و به شدت تحسین شده).

Paddington 2

نکات امیدوار کننده: پدینگتون ۲ دنباله​ای است که موفق می​شود بدون آنکه باعث آزار مخاطبین گردد، دنیای دیجیتال رایانه​ای را با دنیای واقعی پیوند دهد.در گذشته گفته میشد که دنباله ها یاری مقابله با فیلم اول را ندارند اما امروز دیگر این حرف معنی و مفهوم درستی ندارد شاید روزی مثال داستان اسباب بازی های دو یا پارک ژوراسیک دو را میزدند و دنباله را ضعیف میخواندند. اما اکنون پدینگتون دو مثالی است که با این فرضیه در تضاد است. فیلم نه تنها ریشه خود را ناامید نمیکند بلکه از آن پیشی نیز میگیرد.یک نکته جای تفکر دارد که پدینگتون با وجود این که مانند دنباله های فراوان آثار مطرح جهان گیشه را فتح نمیکند اما به شکلی مناسب و شیرین تر از فیلم اول درآمده است و بی شک جذاب تر است. «پدینگتون ۲» یکی از آن سرگرمی‌های خانوادگی است که می‌تواند روح موجود در داستان‌های «باند» را در لندنی شلوغ و متفاوت در قرن ۲۱ قرار دهد.یک کمدی خانوادگی قاطع و شیرین که در آن تمام جزئیات به کمال پرداخت شده است و به اندازه فیلم قبلی خوش قلب و بامزه است.

ارزش آموزشی فیلم: بچه ها اهمیت رفتار با محبت و مهربانی با هم نوع را می آموزند.

Paddington 2

پیام های مثبت فیلم : پدینگتون دوست دارد آموزه های عمه لوسی پیرامون زندگی را نقل قول کند تاهمه به عنوان درس زندگی از آن استفاده کنند. و این پیام ها همیشه مثبت هستند.و این نکته مهمی است که همیشه مهربان باشیم و با دیگران با احترام برخورد کنیم.هرچند هرکسی متفاوت است، و ارزش شخصی خود را دارد و میتواند دنبال خانه و هدف خود باشد. واژه کلیدی (خانواده) حتی اگر خانوده چون گذشته سنتی و دارای اصول نیست اما همیشه مهم ترین است.

مدل های مثبت و الگو: پدینگتون همواره در همه جا بهترین است حتی در میان زندانیان زندان/ آقای براون پدینگتون را دوست دارد و همواره او را قسمتی از خانواده خود میداندبرای مثال در جامعه براون ها برای پشتیبانی و دفاع از پدینگتون در حال فعالیت هستند.زندانیان به خاطر وجود پدینگتون تشویق میشوند تا انسان های بهتری باشند.

Paddington 2

نقد محتوا: پدینگتون با استفاده از داستانی ساده اما جذاب موفق به خلق یک کمدی موقعیت سکوت با جنبه های ماجراجویی شده است.کینگ و تیم نویسندگانش با یک تعادل درست بین طنزمایه بزرگسالانه و خلق صحنه های شیرین کودکانه یک فضای گرم و جذاب خلق کرده اند.سکانس های ویژه ای با الهام گرفتن از طنز تصویری بی کلام در فیلم وجود دارد مثل سکانس آریشگاه در ابتدای فیلم که محور اصلی پدینگتون است یا صحنه ای که خانواده برون در منزل کاراکتر شرور داستان مخفی شده اند. به شکلی خاص این سکانس ها ازآثار چارلی چاپلین الهام گرفته شده اند.

وجود نکات طنز برای بزرگسالان که البته برخی از آن​ها فقط به دید چشمانی تیز خواهند رسید، به همراه لذت تماشای خرسی بامزه به نام پدینگتون برای کودکان، این فیلم را برای هر گروهی از مخاطبان مناسب می​سازد، مانند یک ساندویچ خانگی خوشمزه.پدینگتون معجونی از احساس است که بدون هیچ گونه شرم یا خجالتی آن را بیان میکند.کینگ در پرداخت پدینگتون به ظرافت رابطه او و خانواده برون اشارات لطیفی دارد مانند نگرانی پدینگتون از خراب شدن رابطه​اش با خانواده برون به دلیل زندانی شدنش در حالی که آن​ها تمام تلاششان را می​کنند تا او را نجات داده و بی​گناهی​اش را اثبات کنند.فیلم حتی زمانی که لحنی جدی تر به خود میگیرد با رخدادی ساده اما شیرین لطافتی طنز گونه به اثر وارد میکند مثلا زمانی که آقای برون سعی می​کند تا درمورد قلب مهربان پدینگتون صحبتی عمیق و بااحساس داشته باشد، و پس از آن با روشن کردن خودرو​ خود به مشکل برمی​خورد که با کمک یکی از همسایه​ ها در نهایت به راه افتاده و به دنبال نجات پسرخوانده​اش می​رود، همین روشن نشدن خودرو او باعث می​شود از زیاد جدی شدن فیلم جلوگیری شود.پدینگتون فیلم خانواده است فیلمی بسیار شیرین، جذاب و خنده دار که تماشا کردنش مانند خوردن قرص آرام بخش است.در پایان باید از صحنه آرایی و رنگ بندی های فوق العاده و جلوه های ویژه همراه فیلم یاد کرد که با کارگردانی عالی کینگ یک مخلوط دوست داشتنی را به وجود آورده اند.

Paddington 2

سوالات خانوادگی قابل طرح پس از دیدن فیلم با کودکان:خانواده ها می توانند در مورد محبوبیت مداوم Paddington صحبت کنند. چه چیزی باعث می شود او چنین شخصیت ادبی مشهوری باشد؟ استفاده از خود کتاب دراین زمان کمک بزرگی است. چگونه شخصیت های Paddington 2 نشان می دهند که دارای شفقت و همدلی هستند؟ درباره خشونت در فیلم بحث کنید.چرا براون ها پدینگتون را دوست دارند – و بالعکس؟ کدام شخصیتها الگوهای خوبی هستند و چرا؟ چرا کمدی فیزیکی در فیلم های مربوط به بچه ها رایج است؟ چه چیزی آنقدر برایشان خنده دار است؟ امتیازفیلم:۹از۱۰ امیرپریمی

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن