نقد فیلمویژه برنامه

نقد و بررسی فیلم Justice League + ویژه برنامه ویدیویی

نقد و بررسی فیلم Justice League
#امروز_چی_دیدم
⁣#نقدهای_سوپرگروه_آریافیلم ارسالی از⁣⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁠⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣@Amirparimi94


آیا فیلم DC، محصول دو کارگردان، از یک بحران هویتی رنج می برد؟ از یک طرف «واندر وومن» تا حدودی توانست امیدها را به دنیای سینمایی دی‌سی برگرداند و واکنش ما را برای فیلم‌های آیند‌ه‌ی دنیای سینمایی دی‌سی را از حالت «این یکی هم حتما خراب میشه» به حالت «احتمالا خوب از آب در میاد» تغییر بدهد..

⁣▪کارگردان : Zack Snyder
⁣▪بازیگران :  Ben AffleckGal GadotJason Momoa

⁣⭐ IMDB : 6.9
Ⓜ Metacritic : 45
🍅 Rotten Tomatoes : 40

این در حالی است که تریلرهای فیلم هم خبر از قصه‌گویی شلخته و درهم‌برهم و الکی جدی «بتمن علیه سوپرمن» را نمی‌دادند و براساس آنها به نظر می‌رسید که «جاستیس لیگ» کاملا به یک اکشنِ سرراست و دیوانه‌وار تبدیل شده است؛ از آن اکشن‌هایی که آکوآمن از روی بت‌موبیل می‌پرد و نیزه‌اش را در مغز دشمنانش فرو می‌کند. اما بخش نگران‌کننده‌ی ماجرا این بود که زک اسنایدر در مراحل پایانی کار به خاطر دلایل شخصی از پروژه جدا شد و جایش را به جاس ویدن داد.

Justice League

بنابراین سوال این بود که آیا دستکاری‌های نهایی فیلم توسط ویدن به نسخه‌ای بهتر منجر می‌شود یا ماجرای «آشپز که دوتا شد، آش یا شور میشه یا بی‌نمک» تکرار می‌شود؟«جاستیس لیگ» حول و حوش تلاش بروس وین و دایانا پرینس برای تشکیل تیمی از ابرقهرمانان برای حفاظت از زمین در برابر تهدیدات خارجی می‌چرخد. در همین حین سوپرمن هم بالاخره در زمانی که کاراکترها در حال شکست خوردن از تهدید خارجی مذکور هستند از مرگ باز خواهد گشت. بهترین جنبه های لیگ عدالت، شیمی بین بازیگران و تصویر فردی هر ابرقهرمان است.لیگ عدالت هم بد است و هم سرگرم کننده!

شما با دیدن فیلم به وجد نخواهید آمد اما یکسره نا امید هم نمیشوید.به نوعی فیلم یک کپی شلخته از The Avengers است.فیلم دارای داستان خسته کننده و روی اعصابیست که بی ترمز پیش میرود.برخی از جلوه های بصری ضعیف و توی ذوق زننده هستند.داستان زمان زیادی را صرف تلاش برای ایجاد شخصیت های جدید می کند که خسته کننده هستند.فیلم بد ریتم و بد شکل کش داده شده است.فیلمی که هم وقتی برای پرداخت کاراکترهایش ندارد و هم از لحاظ داستانی کلیشه‌ای و خسته احساس می‌شود.در یک نگاه کلی و از بالا بیننده درگیر یک نبرد بزرگ تکراری بد قیافه میشود که فرار از آن هم سخت است. شاید فیلم گاهی از بازی بازیگرانش استفاده کرده و از منجلاب زشتی می گریزد!هر شخصیت لحظاتی را برای درخشیدن و ایجاد یک احساس مثبت ماندگار در بیننده ایجاد می کند.

Justice League

بتمن در اینجا شخصیت خاموشی را قبول می کند و می پذیرد که او در BvS خیلی بیش از حد تند روی کرده و باید با دیگران همراهی کند تا این دشمن جدید را شکست دهند.واندر وومن کماکان به عنوان مادر معنوی گروه قابل ستایش است.شیمی بین گادوت و افلک قابل توجه است و پویایی بین این دوتا کمک می کند تا یک مرکز انسانی نیز در داستان باشد.با توجه به نکات برجسته، Aquaman به طور قابل توجهی جالب ترین صحنه لیگ عدالت را دارد اما کوتاه و بد! فلش Ezra Miller – یک تصویر بی نظیر و طنز آمیز از بری آلن خلق کرده که بی اندازه لوس از کار درآمده.سایبورگ ری فیشر به نظر می رسد که به طور جدی تری پرداخت شده که به دید من بد نیست.یک شخصیت کاملا دیجیتال به عنوان Steppenwolf هم شرور داستان است که تنها جلوه بصریست تا شخصیت.Steppenwolf هرگز به اندازه کافی خطرناک یا جذاب نیست که جدی باشد. استفن‌وولف بدمنِ بی‌زور و ضربی است که قدرت‌هایش را از دفترچه‌ی راهنمای کلیشه‌های بدمن‌های کامیک‌بوکی برداشته‌اند و سرنوشت نهایی‌اش هم چیزی بیشتر از یک خمیازه از تماشاگر نمی‌گیرد.

لیگ عدالت فیلم زاک اسنایدر است که روح Joss Whedon در آن دمیده شده و نامتعادلش کرده. و باید گفت فیلم دچار یک بحران هویت بزرگ است که به فیلم ضربه زده . فیلم کثیف و ناقص به نظر میرسد ، اما کماکان آن‌قدر مفرح است (اکثرا به لطف شخصیت هایش) که ارزش تماشایش را داشته باشد.نتیجه:بدون‌شک همه‌چیز از گور حضور ویدن بلند می‌شود. کسی که نامش به عنوان یکی از نویسندگان در تیتراژ آمده، اما جنس کارش با کاری که اسنایدر با این کاراکترها کرده بود جفت و جور نیست و این کار را خراب کرده.نبردهای حماسی فیلم با موسیقی جذاب، نفس گیر و تماشایی هستند و قطعاً طرفداران سینمای اکشن را راضی خواهد کرد. در نهایت باید گفت « لیگ عدالت » سرگرم کننده است و حداقل یک قدم از « بتمن علیه سوپرمن » جلوتر است

⁣نمرۀ من ۴٫۵ از ۱۰

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن