نقد فیلم

نقد و بررسی فیلم I Kill Giants

گاهی برای فرار از تلخی‌های واقعیت بهتره خودت رو درگیر دنیای خیالات و هیولاهاش بکنی! مرگ واژه عجیبی است چه برای یک انسان بالغ و چه برای یک کودک ، مرگ پایانی است بر تمام زندگی های فیزیکی به گستره حیات بشری،دیر و زود دارد، اما سوخت و سوز ندارد. دروغ نیست اگر بگویم چه شب هایی بافکر مرگ از ترس نخوابیده ام و شاید دیگران نیز نخوابیده اند اما همه پذیرفته اند که مرگ هست، اما طریق پذیرش مفهوم مرگ متفاوت است. گاهی پذیرش مرگ عزیز ترین فرد زندگی مانند شکست دادن بزرگترین غول جهان است.طی مسیری که منجر به مرگ عزیزان میشود مثل تونلی تاریک است که گذر و پذیرش این مسیر گاهی چنان سخت است که انگار به عمق تاریکترین چاه های جهان سقوط میکنیم و خروج از آن نیز دشواری های خودش را دارد.درام فانتزی من هیولا میکشم با ظرافتی خاص پذیرش مرگ را تبدیل به مبارزه ای تاریک با هیولای تخیلاتمان میکند.کاراکتر باربارا برای اینکه از زندگی واقعی فرار کند خودش را درگیر دنیایی فانتزی میکند که در آن باید با هیولاها و غول هایی مبارزه کند و به نتیجه ای دلخواه برسد.

I Kill Giants

خلاصه داستان: این فیلم داستان نوجوانی ماجراجو به نام باربارا را روایت می‌کند که دوستان زیادی ندارد و فقط در مورد غول‌ها با مردم حرف می‌زند. او خود را متقاعد کرده است که غول‌ها وجود دارند و اگر روزی سر و کله‌ی آنها پیدا شود، باید آنها را متوقف کند و… در این فیلم که براساس رمانی به قلم جو کلی (Joe Kelly) و جی.ام کن نیمورا (J.M Ken Niimura) ساخته می‌شود، مدیسون ولفی (Madison Wolfe) بازیگر فیلم The Conjuring 2 در نقش باربارا تورسن دختر نوجوانی حضور دارد که برای فرار از واقعیت‌های دردناک و دشوار زندگیش به دنیایی جادویی که در آن با غول‌ها مبارزه می‌کند پناه می‌برد. اما آیا او تنها کسی است که می‌تواند این غول‌ها را ببیند؟ یا تنها توهمات خطرناک خود او هستند که در نهایت باعث آسیب رساندن به عزیزانش می‌شوند؟ سیدنی وید (Sydney Wade) به عنوان سوفیا دوست جدید باربارا، زویی سالدانا (Zoe Saldana) به عنوان مشاور مدرسه و ایمجن پوتس (Imogen Poots) به عنوان خواهر بزرگتر باربارا از دیگر بازیگران این فیلم هستند. فیلم I kill Giants به کارگردانی اندرس والتر (Andres Walter) و نویسندگی جو کلی ساخته شده است.

I Kill Giants

در من هیولا را میکشم مبارزه با کابوس ها چیزی است که در مقایسه با جنبش بین زندگی نکته ای برجسته است.به نظر می رسد در فیلم های دهه های ۸۰ و ۹۰، کودکان بیشتر مایل به جذب و وجود بخش های تیره تر از دوران کودکی بودند.احساس میکنم من هیولا را میکشم بازگشت به آن نوع از فیلم هایی است که پر ازتخیل و هیولا بودند و در یک داستان خوب تقابل خیر در برابر شر روایت میشود.کارگردان آندرس والتر در سال ۲۰۱۴ برای فیلم کوتاه “هلیم” برنده جایزه اسکار شد وحالا اولین فیلم بلند خود را ساخته است و مادیسون وولف در نقش اصلی به عنوان قاتل هیولا ها ایفای نقش کرده است.کاراکتر باربارا داری یک درون گرایی پیچیده است که از چند لایه مختلف تشکیل شده است.زندگی شخصی او پراز مخاطرات گوناگون است که فرار تنها راه خروج از تاریکیست اما فراری که منجر به خلق هیولای تاریک تر شده است.یکی از هنرهای Anders Walter ساخت فیلم های واقع گرایانه است.او به خوبی هرچه تمام تر سعی می کند که عناصر واقعی فیلم را پر رنگ تر جلوه نماید تا زندگی شخصیت اصلی رنگ معنی داری به خودش بگیرد.

I Kill Giants

فیلم شباهت زیادی با ساخته J.A Bayona. یعنی A Monster Calls دارد.من هیولا را میکشم عناصر فانتزی و دنیای واقعی را به یک کلیت جذاب تبدیل می کند.همانطور که فیلم به اوج خود می رسد، باربارا باید نه تنها دشمن استعاری خود را، بلکه تاریکی های زمینی را نیز شکست دهد وبا آن مواجه بشود.فیلم گاه گاهی از نظم خارج میشود چرا که پیاپی از جهان باربارا خارج و وارد دنیای واقعی میشویم بهتر بود فیلم ۱۰۰٪ از دیدگاه باربارا باقی میماند.Madison Wolfe به عنوان یک ستاره در فیلم درخشیده است او با ترکیبی از هراس و شکنندگی و نمایش خودکفایی بازی خود را به کمال رسانده است.عناصر فانتزی و CGI به اندازه کافی در فیلم استفاده می شود.اگر چه که کوتاه هستند.من هیولا را میکشم در مورد مقابله و پذیرش مرگ،زنده ماندن و استفاده کردن از وقت و امیدواری از آینده ای بهتر است.فیلمبرداری عالی عملکرد درخشان Wolfe باعث می شود که این فیلم نه تنها از نظر جمعیت نوجوانان، بلکه مخاطبان سالخورده نیز طرفدار فیلم شوند و از آن لذت ببرند .۸از۱۰ امیرپریمی

I Kill Giants

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن