نقد فیلم

نقد و بررسی فیلم Deadpool 2

پس از اینکه وید ویلسون از حوادث مرگبار فیلم اول نجات پیدا کرد، حال او تصمیم گرفته که به آرزوی دیرینه‌ی خود رنگ واقعیت ببخشد و سرآشپز یک کافه‌تریا در میبری شود که آرزوی تمام زندگی او بوده است. او همچنین برای محقق ساختن این آرزو باید یاد راهی را پیدا کند تا دوباره بتواند مزه و طعم غذاها را متوجه شود. او در حال جستجو برای پیدا کردن یک ادویه خاص است که این احساس را باز می‌گرداند که در طول این جستجو باید با گروهی از نینجاها، یاکوزا و سگ‌های وحشی نیز مبارزه کند. ویلسون به سراسر جهان سفر می‌کند تا اهمیت خانواده، دوستی و عطر و طعم را متوجه شود و در طول آن یک طعم جدید برای ماجراجویی و یک لیوان قهوه (که روی آن نوشته World’s Best Lover دیده می‌شود) را به‌دست می‌آورد.

Deadpool 2

سازندگان فیلم Deadpool 2 دقیقا کاری کرده اند که بینندگان بعد از تماشای فیلم بلافاصله منتظر دیدن دوباره فیلم باشند.به طور خلاصه، ددپول در فیلم با بدبختی هایی که یکی پس از دیگری از راه میرسند مبارزه میکند،با افراد بسیار خوبی همراهی و کار میکند و طیف زیادی از آدم ها را میکشد و تا میتواند ، تیکه و ناسزا بار افراد میکند. ددپول در این اثر پارا فراتر گذاشته و جدای از یک ضد قهرمان با ریشه، که پتانسیل های فراوانی را دارد تبدیل به ابرقهرمانی ضد انسانی و ضد بشری شده است که لقب Anti-Man شایسته اوست. با وجود این که شخصیت ددپول دارای گستره عظیمی از ویژگی های ضد قهرمانیست و گسل های بزرگی در شخصیتش موجود است ، اما او هنوز هم در قامت یک قهرمان قرار دارد.

Deadpool 2

هنگامی که ددپول در ابتدا با نریشنی وضع کنونی خود را شرح میدهد ما متوجه میشویم که کلیت اثر یک فیلم خانوادگیست، چرا که وید ویلسون کاملا در مسیر تاریک جرم و خطا نیست.او خانواده ای عجیب و قدرتمند را پرورش میدهد که به وضوح دارای ضعف های شخصیتی نیز هستند اما کماکان عشق و پشتیبانی نیز موجود است.اما کدام خانواده ای بدون یک پسر بلقوه و باهوش کامل خواهد بود؟ این پسر راسل ، یک بچه ۱۴ساله است که به دلیل سالهایی که مورد سوء استفاده قرار گرفته، دارای مسائلی مربوط به مدیریت خشم گشته است.این مسئله به اندازه کافی مضر است، اما به نظر میرسد که راسل میتواند از مشت هایش آتش بگیرد، و این باعث میشود که او را به یک موجود جدی و ترسناک تبدیل کند.اما ددپول آمده است تا با تمام مشکلات آشکار خود، در برابر پسر بی اعتنا باشد. او میخواهد نه تنها پسر را از کیبل، بلکه از عذاب های درونی خود نوجوان نیز نجات دهد.

Deadpool 2

ددپول مایل است که برای حفاظت از پسر درگیر مبارزات سختی نیز شود.اینجاست که میگوید “هیچ کودکی نا امید نیست.” این موضوع رستگاری در سراسر فیلم اجرا میشود.پس از همه ، ددپول به دنبال اندازه و سهم خود از رستگاری،و همچنین تلاش خود برای اثبات کردن راستی و درستی خود در مجموعه مردان ایکس به کلاسوس است. چرا که او را به عنوان یک جوان تک رای و وظیفه نشناس میشناسند. ددپول عده ای را برای مراقبت از پسر پیدا میکند، افرادی که مایلند زندگی خود را به خطر بیاندازند و وقت آزاد خود را قربانی کنند تا در این ماموریت به نتیجه ای دلخواه دست پیدا کنند.فیلم به حدی از ریتم تندی بهره میبرد که بیننده فرصت پلک زدن و از دست دادن صحنه ای را نمیکند.محتوای فیلم با وجود حجم سنگینی از شوخی و طنز دارای یک محتوای به شدت معنوی و درون گرایی نیز هست که وارد شدن به آن وقت زیادی طلب میکند.به لطف کارگردانی دیوید لیچ صحنه های اکشن هم چند برابر فیلم اول شده اند و هم از تکنیک و ضرباهنگ بهتری برخور دار هستند که باعث میشود در این بخش هیچ کمبودی حس نشود.

Deadpool 2

سازندگان دست به هر خشونتی زده اند که جذابیت را در اوج حفظ کنند. سازندگان با اضافه کردن شخصیت های ریز و درشت سعی در وارد کردن خون تازه ای به رگ های این فیلم کرده اند که هم در طنز و هم در اکشن به درد آنها خورده است.ددپول میگوید “من برای آن چه که درست است مبارزه میکنم.” و گاهی اوقات شما باید با کثیفی مبارزه کنید. بنابر این ما در این فیلم شاهد مبارزه ای کثیف و خونین بین کاراکتر هایی عجیب و غریب هستیم که با هوشمندی عوامل تولید به یک پادزهر برای فیلم های ابرقهرمانی تبدیل گشته است.ددپول۲ واقعا مانند یک رستگاری برای ژانر ابرقهرمانیست.لازم به ذکر است که بازی های انجام گرفته در فیلم نیز به شدت خوب و گیرا هستند . کم تر کسی تصور میکرد رینولدز که روزی رو به فراموشی بود حالا در قامت شخصیتی قرار دارد که تصور کردن هر کسی جز او در این نقش غیر ممکن است. جاش برولین کیبل جذابی را ارائه کرده است که خورده گرفتن و عیب یابی از وی کار دشواری است.در مجموع فیلم آنقدر تمیز و بی عیب است که خورده گرفتن به خط زمانی آن مثل فرو کردن خنجر از پشت است. ددپول ۲ چیزی است که این روز ها سینما به آن نیازمند است.یک سرگرمی به تمام معنا. ۹از۱۰ امیرپریمی

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن