نقد انیمیشن

نقد و بررسی انیمیشن Batman Ninja

خلاصه داستان : فیلم انیمیشنی Batman Ninja تعداد بسیاری از شخصیت‌های آشنای دنیای کمیک‌های بتمن را گرد یکدیگر جمع کرده است. شخصیت‌هایی مانند جوکر ، رابین و هارلی کوئین که این شخصیت‌ها همگی در اتفاقی ناگهانی به ژاپن در عصر قرون وسطی منتقل می‌شوند. در این بین بتمن باید راهی پیدا کند تا جلوی جوکر را بگیرد. او قصد دارد تا آینده‌ی این کشور و تاریخ آن را برای همیشه عوض کند و…

 Batman Ninja

برای شخص من یکی از موردانتظار ترین آثار سال ۲۰۱۸ انیمه جذاب و متفاوت Batman Ninja بود. از آن جا که دنیای سینمایی دی سی به حدی وضع آشفته ای دارد که انتظار دیدن یک فیلم جذاب از کاراتر بتمن را باید به کلی فراموش کرد پس ، دیدن انیمه ای از شوالیه تاریکی واقعا مصداق یک گنج ارزشمند در این زمان است.اما یکی از نکاتی که این فیلم را ویژه تر جلوه میداد حضور تمام شخصیت های مطرح در ارتباط با بتمن در ژاپن باستان بود ، به همراه اینکه بتمن دراین جا نینجا نیز هست.

 Batman Ninja

مادر این اثر در کنار بتمن، شاهد کاراکترهای دیگری مثل جوکر، هارلی کویین، نایت‌وینگ، رابین و گوریلا گراد هم هستیم. ماجرا از جایی آغاز می‌شود که ماشین زمان گوریلا گراد برخی از شرورترین دشمنان بتمن را به همراه خود شوالیه‌ی تاریکی به ژاپن فئودالی تله‌پورت می‌کند. از قرار معلوم دشمنان بتمن به محض پیدا کردن خودشان در هزاران سال گذشته، به جای وحشت کردن از گرفتار شدن در زمان و مکانی ناشناخته، تصمیم می‌گیرند تا کار و کاسبی‌شان را همین‌جا راه بیاندازند و جای لُردهای فئودالی را بگیرند و بر سرزمین‌هایشان فرمانروایی کنند. حالا در این شرایط ما بتمنی را خواهیم داشت که میداند امکانات خفن و مدرنش در این جا دردی از وی دوا نمیکنند و تنها راه مبارزه قابلیت‌های رزمی‌ و هوش خودش است که اورا دراین مسیر یاری خواهد کرد.

batman ninja

اولین چیزی که در مورد بتمن نینجا برجسته است، کیفیت انیمیشن است. فیلم با وجود سادگی از زرق و برق مورد نظر نیز برخوردار است.تمام جزئیات از آسمان و شاخ و برگ گرفته تا چشم انداز های ژاپن باستان و ویژگی های چهره قهرمان و طراحی لباس ها به معنی واقعی فک انداز هستند. شکوه و جلال خاصی در تولید سکانس های اکشن به چشم میخورد که قابل ستایش است.مطمئنا، هیچ راهی وجود ندارد که بروس وین بتواند اینگونه در “دنیای واقعی” حرکت کند، اما در این واقعیت انیمیشنی، هر چیزی ممکن است. بتمن راه های قدیمی مبارزه را رد نمی کند، بلکه به آنها احترام می گذارد، امیدوار است که راهی برای نجات ژاپن از این جنایتکاران قرن ۲۱ داشته باشد.یکی از ویژگی های بتمن که او را جذاب تر میکند عبور از چالش های عظیم است که در این اثر به خوبی به آن پرداخته شده است.اما در مورد جوکر نیز باید بگویم که شمشیر به شدت او را خفن تر کرده است .بتمن نینجا خلاقیت های بصری را به کمال میرساند به گونه ای که شاید دیگر جایی آن را نیابید. در پایان باید گفت بتمن نینجا یک استاندارد جدید برای فیلم های انیمیشن DC ارائه می دهد.

batman ninja

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن