امروز:پنج شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
 

نقد اختصاصی : نقد و بررسی سریال The Flash

 

در این پست ترجمه و نقد اختصاصی آریافیلم ازسریال The Flash رو ملاحظه میفرمایید که نوشته ی Tim Goodman   از سایت معتبر hollywoodreporter است.

CW بر روی درامی مفرح حساب باز کرده که هم اکنون روی بورس است و به تماشاگران فارغ از رنج سنی‚ چیزی برای دنبال کردن می بخشد

در روز سه شنبه‚ شبکه ی CW سه عامل مهم را بر روی اقتباس اخیرش از کامیک بوک یعنی The Flash هدف گذاری کرد. نخست; سریال کاملا در مسیر سریالی که در جایی دیگر-Arrow- از طریق شبکه در حال اجراست‚ قرار دارد. دوم; سریال خوش ساختی محسوب می شود. سوم; سریالی تماما سرگرم کننده است.

این سه عامل به نظر ساده و اساسی اند- که هستند- ولی تاب اوردن در قبال نه شبکه بلکه صنعت فیلم و سریال‚ سخت به نظر می رسد.

با درنظرگرفتن این نکته که شبکه بهترین پایلوت پخش را- Jane The V.i.r.g.i.n- ساخته و حتی با پخش The Flash به موقعیت بهتری خواهد رسید‚ به نظر CW به موفقیتی دوبرابر می رسد و شاید اتفاقات خوبی در راه است.

فاکتورهای خوب بسیاری از جانب The Flash که شروعش با اشکارسازی غالبا مفرح بودن ان همراه است‚ نسبت به بیننده وجود دارد. گاهی اوقات‚ زندگی کردن در منظره ی تلویزیونی که الوده کننده هایی مانند Stalker فضای ان را الوده کرده اند‚ نیازمند فراغتی دلپذیر است.

داستان سریال در این سطح از سرگرمی‚ بدون شک با سرعت همراه خواهد بود. هنگامی که برای نخستین بار بری الن با بازی گرنت گاستین را ملاقات می کنیم‚ پسری یازده ساله است که شاهد حادثه ای به واقع عجیب در خانه اش می باشد- حادثه ای که منجربه مرگ مادر و توطئه چینی علیه پدرش نسبت به قتلی که مرتکب نشده‚ می شود. بری توسط کاراگاه جو وست با بازی جس ال مارتین بزرگ شده و دختر جو‚ اریس با بازی کندیس پیتن به بهترین دوستش تبدیل می شود. بری در بزرگسالی در قامت کاراگاه سازمان CSI در شهر مرکزی خیالی قرار می گیرد‚ چرا که قصد دارد از راز غیرطبیعی که منجربه مرگ مادرش شد‚ پرده بردارد.

اگرچه از نمای سریال مشخص می شود که داستان خوبی دارد‚ می دانیم که فاکتور سرعت نیز در راه است. بری درگیر با موضوعی می شود که مربوط به ذره ی شتاب دهنده ی جالب و بدیعی است که ساخته ی فیزیکدان ستاره ی راک‚ هریسون ولز با بازی تام کاوانا‚ سرپرست ازمایشگاه S.T.A.R می باشد.

در شب پرده برداری از کار‚ اتفاق بسیار بدی رخ می دهد- یک انفجار و متعاقب ان طوفانی کشنده از راه می رسد و بری شوکی دریافت می کند که هرگز انتظار ان را داشته.

این شوک به او قدرت شتاب می دهد‚ اگرچه در ابتدا تقریبا یک سال را در کما به سربرده است. هنگامی که به هوش می اید‚ ولز که حالا محدود به ویلچر شده‚ کمکش را در خدمت بهبود بخشیدن به شرایط سلامتی بری به کار می گیرد ( و زمانی که تیمش متوجه می شوند که اقای الن جوان قصد دارد شهر را با نیروی سرعتش بپیماید‚ لباسی برایش طراحی می کنند)

گیرایی The Flash تا حدودی در دوست داشتنی بودن شخصیت بری نهفته است‚ چرا که برایش ارزوی موفقیت می کنید. پایلوت سریال در جهت اشکارسازی نیروهای جدید او‚ ریتم مناسبی دارد. عوامل ازمایشگاه S.T.A.R شامل; دنیل پانابکر و کارلوس والدز به داستان اعتبار می بخشند‚ اما ان چه سریال را به اثری قابل مشاهده توسط تمامی اعضای خانواده و هم چنین ایجاد شوقی در طیف نگاهتان تبدیل می کند‚ در واقع ترکیبی از کیفیت های جوجه قهرمان داستان با تنش هایی است که از سوی کاوانا و مارتین عرضه میشود.

نکته ی اصل این جاست که اگر شما قادر به خردکردن چیزی به مانند هالک نیستید و یا توانایی قرارگرفتن در شمای فردی خشن در قالب بتمن را ندارید‚ احتمالا احتیاج به قراردادن ” من سریع می دوم” به عنوان اساس شوخی و سرگرمی و نه ترس و وحشت‚ خواهید داشت. از این منظر‚ The Flash جنبه ی سرگرمی دارد‚ چرا که اساسا روش درستی را که خصوصا برای دیده شدن در پایلوت مناسب است‚ به خوبی می داند.

4 پاسخ به “نقد اختصاصی : نقد و بررسی سریال The Flash”

 1. فرهاد گفت:

  سلام
  سایت شما خیلی عالیه و از نظر اخبار کاملا آپدیته.واقعا لذت میبرم وقتی شروع به خوندن مطالب سایتتون می کنم.

  امیدوارم موفق باشید

  یه سوال داشتم.سریال the flash به زمان ما روز سه شنبه پخش میشه یا چهارشنبه؟

 2. Be Yourself گفت:

  Flash سه شنبه ها پخش میشه و به زمان ما میشه صبح چهارشنبه

 3. سپیده گفت:

  خیلی ممنون واقعا عالی بود لطفا بش تر مطلب در مورد فلش و بیوگرافی بازیگرانش بگذارید
  شما در اینستاگرام پیج ندارید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *