معرفی فیلمنقد فیلم

معرفی و بررسی فیلم Triple Frontier : یک اکشن هیجانی و سرگرم کننده

تریلر هیجانی و اکشن Triple Frontier در حال حاضر بر روی Netflix قابل دست رسی برای همگان است. اکثر نقد های منتشر شده از فیلم آقای J.C. Chandor مثبت بوده اند. فیلم Triple Frontier یک فیلم خوب و جمع و جور در ژانر خود است که دقیقا می داند چه می خواهد، و فراتر از خواسته اش هم قدمی بر نمی دارد. فیلم به لطف تیم باریگری درجه یکش و همچنین کارگردانی فنی و درست که عمدتا آن را هیجان انگیز تر کرده، چشم بیننده را بر روی ضعف های فیلمنامه می بندد. اگر شما به عنوان بیننده یک فیلم شیک و براق در ژانر اکشن و زیر ژانر سرقت می خواهید، این اثر خود جنس است و خواسته های شما از این نوع کار را به اندازه کافی برآورده می کند. بنابر این، Triple Frontier یک سفر مناسب و معقول است که با فرمول خودش به طور حتم بیننده را سرگرم خواهد کرد. در ادامه به بررسی کوتاه فیلم خواهیم پرداخت…

فیلم به طزر شگفت آوری قابل پیش بینی است

به راحتی می توان گفت بزرگترین نقص این اثر، فیلمنامه ناهموار آن است. و این موضوع شگفت آور است، به این دلیل که هر دو طرف درگیر در نوشتن فیلمنامه یعنی Chandor و همکار برنده اسکارش Mark Boal که نویسنده (The Hurt Locker, Zero Dark Thirty) بوده تجربه بالایی در این زمینه داشته اند. اگرچه قطعا برخی از دیالوگ ها یا گفت و گوهای درون فیلم به شدت خوب و جذاب هستند، اما طراحی کلی داستان از نقطه A تا Z به شدت پر اوهام، شلوغ و غیر فابل توجه است. اغلب چنین فیلم هایی به کلیشه های پیش بینی شده اما هیجان انگیز باز می گردند، و این فیلم نیر مستثنا نیست و همین رویه را رفته است. نتیجه فیلمی است که به نظر بسیار فریبنده تر از آن چیزی است که واقعا نیاز دارد باشد.

گروه بازیگران فوق العاده

حتی با وجود ضعف های گسترده فیلمنامه، Triple Frontier به لطف مهارت های کارگردان و گروه بازیگری درخشانش به راحتی بیننده را جذب و سرگرم خواهد کرد. اسکار ایزاک، بن افلک، چارلی هونام، گرت هدلند و پدرو پاسکال به عنوان یک تیم پنج نفره از متخصصان ارتشی نظامی که قصد کشتن و خراب کردن یک قاتل آمریکایی را دارند، یک دسته بسیار سرگرم کننده و مناسب هستند. در میان این پنج نفر بیشتر وقت فیلم صرف ایزاک و افلک می شود. بن افلک ماهرانه ماهیت خسته یک سرباز دنیا باخته را از شخصیتش بروز می دهد. همه تیم بازیگری نقش خود را به خوبی ایفا کرده اند، و حتی Adriana Arjona به عنوان خبرچین تیم به خوبی قابل درک است و این نشان از بازی درست او دارد. اگر کمی فیلمنامه سازگار تر و بهتر از این بود، بدون شک بازی ها حتی فراتر از این نیز می رفت، اما به هر حال دیدن این بازیگران با استعداد ذاتا بسیار سرگرم کننده است.

فضای بصری خیره کننده فیلم

این فیلم یک جهنم پر زرق و برق کامل است. چاندور هیچ گونه کم کاری برای هرچه بیشتر زیبا جلوه دادن فیلم نکرده است، و این فیلم بزرگترین مقیاس چیزی است که او به عنوان کارگردان تا به امروز به آن نزدیک شده و آن را کامل کرده. با این حال، بخش عمده ای از زیبایی بصری فیلم به اعتبار فیلمبردار Roman Vasyanov است که کار فوق العاده ای را انجام داده است. او زیبایی طبیعی آمریکای جنوبی را به شکلی حماسی با شات های جالب و شگفت انگیز به نمایش می گذارد. از طرف دیگر تدوین گر فیلم Ron Patane فیلم را حتی در لحظات شلوغ هم سرپا و زیبا نگاه داشته است، و می داند که چه زمانی تصویری معنا دار داشته باشد. در مجموع فیلم از منظر بصری چشم بیننده را شگفت زده می کند.

کارگردانی قاطعانه و درست J.C. Chandor

علی رغم ضعف در فیلمنامه، جی سی چاندور به عنوان کارگردان فیلم کارهای انفجاری و بسیار جاه طلبانه ای را انجام داده است. چاندور تا به این فیلم در کارنامه اش به سراغ آثار بلاک باستر نرفته و یا برای آن ها توسط کمپانی های هالیوودی دعوت نشده و به عنوان فیلمساز هنری شناخته می شود، اما همکاری او با نتفلیکس هم بودجه خوبی در اختیارش قرار داده و هم بازیگران تاپ، و اینجاست که او نیز توانایی کارگردانی چنین آثاری را به رخ می کشد. از حالا چاندور به عنوان یکی از هیجان انگیز ترین کارگردانان امروز به فعالیتش ادامه خواهد داد.

سکانس های اکشن درست

اگر چاندور قاطعانه چیزی در این فیلم ثابت کرده باشد، این است که او مطمئنا می داند چگونه یک قطعه گسسته و جذاب را با هم ترکیب کند. نکته قوت غیر قابل انکار Triple Frontier، سکانس سرقت میانی فیلم است که دارای فضای بسیار ضخیم، غلیظ و دارای پارانویا و تنش فراوان می باشد و می توانید این لحظات را کاملا احساس کنید. چاندور در چنین سکانس یا صحنه هایی به جای استفاده فراوان از CGI، تمرکز بیننده را بر عناصر ظاهری و جزئیات بیشتر بازی معطوف می کند. همچنین ما در پرده سوم فیلم شاهد یک اکشن جسورانه هستیم، زیرا قهرمانان فیلم باید کاری فراتر از یک فرار ساده انجام دهند و این صحنه ها دارای انعطاف پذیری فراوان و ذوق هنری جالبی هستند.

نظر شما پیرامون فیلم Triple Frontier چیست؟ آن را با ما در میان بگذارید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن